کمپین ها

همه چیز درباره کرونا

کروناویروس‌ها (Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که هم اکنون یکی از انواع آن که از طرف سازمان جهانی بهداشت کووید 19 نامگذاری شده به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده است.

در این پرونده گزارش های کاملی درباره ی این ویروس در ایران و جهان را جمع آوری کردیم تا به سهولت برای مخاطب در دسترس باشد.

کمپین شمارتو بشناس

شمارتو بشناس کمپینی بین المللی برای آگاهی بخشی درباره فشار خون است که سلامت نیوز هم قصد دارد در این باره به اطلاع رسانی به هم وطنان ایرانی در این باره بپردازد.

این کمپین با هدف کاهش مصرف نمک روزانه مردم به میزان حداقل ۵۰ درصد، افزایش مصرف غلات، حبوبات، سبزیجات و میوه­‌جات به میزان ۲۵ درصد بیش از وضعیت کنونی، کنترل و درمان مبتلایان به فشارخون بالا و... شروع شده و سلامت نیوز به عنوان بازوی اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این بسیج ملی اطلاع رسانی قصد دارد با اگاه سازی مردم ایران با خطرات این بیماری گامی در جهت کاهش عوارض ان بردارد.

کمپین اطلاع رسانی هفتمین دور انتخابات نظام پزشکی

انتخابات دور جدید سازمان نظام پزشکی کشور روز 30 تیرماه برگزار میشود .نامزدهای انتخاباتی از 19 تیرماه اجازه تبلیغات یافتند.

سلامت نیوز هر روز با مطالب و اخبار جدید در این حوزه تا روز برگزاری همراه شما خواهد بود.

در این صفحه میتوانید اخبار مربوط به این انتخابات را دنبال کنید.

کمپین نه به محصولات دستکاری شده ژنتیکی

امروزه میتوان با دستکاری کردن ژن برخی محصولات کشاورزی نظیر گوجه فرنگی،ذرت، برنج و ... محصولاتی را بوجود اورد که در مقابل آفتها مقاوم تر هستند و در ظاهر باعث تولید محصولات بهتری میشوند اما تحقیقات نشان داده که این محصولات میتوانند در بروز سرطانها موثر باشند و بر سلامتی انسان و حتی محیط زیست تاثیر منفی بگذارند.

از آنجا که ایران به عنوان کشوری درحال توسعه میتواند بازار مناسبی برای این محصولات باشد که لزوم توجه ویژه مسئولین و دست اندر کاران حوزه سلامت را میطلبد چرا که نباید به بهای از بین بردن گرسنگی و تامین نیازهای بازار دست به تولید و یا واردات محصولاتی زد که طی سالهای آتی منجر به بروز بیماری های ناشناخته و مرگ آفرین در کشور ما شود.

در سراسر دنیا مردم با آگاهی از خطرات استفاده از این محصولات جنبشها و کمپینهایی به راه انداخته و در حال مبارزه با شرکتهای تولید کننده این محصولات هستند .شرکتهایی که گاها مصرف این محصولات را به مردم خود توصیه نمیکنند و تنها آن را به کشورهای درحال توسعه صادر میکنند.

سلامت نیوز هم بر اساس رسالت خود مبنی بر آگاه سازی مردم از خطرات احتمالی استفاده از این محصولاتبرای مردم میگوید تا با روشن شدن ابعاد این موضوع از یک خطر بزرگ که در کمین مردم ما نشسته رهایی یابیم.

بر همین اساس سلامت نیوز لوگوی خود را تا اطلاع ثانوی به لوگوی کمپین نه به محصولات دستکاری شده ژنتیکی زینت داد تا بتواند کاربران اینترنتی را نسبت به این موضوع حساس کند و همچنین اطلاعات لازم را در اختیارشان بگذارد.

کمپین رفع سوءتغذیه کودکان نیازمند زیر 6 سال

کارشناسان بر این باورند حداقل نیاز غذایی یک کودک زیر شش سال روزانه 200 کالری است که با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی هر منطقه نوع مواد غذایی مورد نیاز متفاوت خواهد بود، لذا در مجموع سهم بسته غذایی ماهانه برای هر کودک در این طرح یک "سبد غذایی" تعریف شده که معادل 70 هزار تومان محاسبه گردیده است.

طرح همسفره در راستای تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر 6 سال کشورکه سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند ایجاد شده است.
فارغ از تعداد سبدهای پر شده برای هر کودک، سقف برداشت ماهیانه برای هر کودک یک سبد غذایی و تنها جهت خرید اقلامی که نیاز آنها برای کودک مفید و ضروری است امکان پذیر خواهد بود.

کمپین پیشگیری از فجایع سوختگی

سالانه تعداد زیادی از هموطنانمان دچار سوختگی با انواع وسائل آتش زا و یا انواع اسید ها میشوند که از این میزان تعداد قابل توجهی به صورت تصادفی و یا به دلیل عدم اگاهی افراد میباشد.

در این کمپین سعی بر آن است تا علاوه بر آموزش شهروندان برای پیشگیری از سوختگی به راهکارهای درمانی پس وقوع آن بپردازیم چرا که با آگاهی و داشتن اطلاعات لازم در لحظه وقوع سوختگی میتوانیم از وقوع فاجعه جلوگیری کنیم.

کما اینکه تلاش میکنیم تا سوختگی بیشتر مورد توجه مسئولین قرار گیرد و برای بازتوانی و حمایت های لازم از فردی که دچار سوختگی شده  و هم از تیم درمان که در شرایط سختی به بیماران خدمات میدهند و ممکن است حتی خود دچار مشکلاتی شوند برنامه ای مدون و شایسته تهیه کنند.

کمپین اطلاع رسانی آموزش و ارتقای سلامت همگانی

هدف این کمپین، افزایش سرعت رشد رویکرد سلامت متکی بر مردم از طریق اتخاذ رویکرد های تازه درباب آموزش سلامت،توانمند سازی مردم، آموزش بیمار، مشاوره، توسعه نیروی های فعال برای سلامت، توسعه مسئولیت پذیری ومشارکت مردمی وهمچنین طیف وسیعی ازخدمات توانمندی سازی مردم برای خودمراقبتی است.

خودمراقبتی موجب ارتقای سلامت و کیفیت زندگی، افزایش رضایت بیماران، منطقی شدن استفاده از خدمات (نیاز کمتر به مشاوره ارایه دهندگان خدمات در مراکزبهداشتی ،کاهش ویزیت بیماران سرپایی وکاهش استفاده از منابع بیمارستان) و نیز کاهش هزینه های سلامت می شود.

کمپین اطلاع رسانی و انگ زدایی از بیماران مبتلا به ایدز

به مناسبت روز جهانی ایدز(10 آذر) در سال 1392 اولین مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع "ایدز" توسط سلامت نیوز با همکاری پرشین بلاگ و برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS) برگزار شد.

از وبلاگ نویسان و مبتلایان به HIV/ADIS نیز دعوت شد تا در این مسابقه شرکت کنند.وبلاگ نویسان برای حمایت از این جشنواره یک روبان قرمز بر روی وباگ خود نصب کردند و بدین طریق با بیماران مبتلا به ایدز اعلام هم دردی کردند. نزدیک به 5هزار وبلاگ در این جشنواره شرکت کردند.

در این کمپین اطلاع رسانی علاوه بر این اولین نرم افزار آگاهی بخش ایدز رونمایی شد و در مدت زمان اندک به بیش از 5 هزار بار توسط کاربران دانلود شد.

در این کمپین همچنین یک کلاس آنلاین با تدریس دکتر مصطفی اقلیما یا موضوع رابطه های پرخطر جنسی چیست برگزار گردید.

کمپین اطلاع رسانی و جشنواره وبلاگ نویسی تغذیه و تناسب اندام از تهدید تا سلامت

اضافه وزن و چاقی از پدیده های قرن جاری است که روز به روز با تغییر شیوه زندگی، افزایش شهرنشینی و کاهش فعالیت های بدنی گستردهو پیچیده تر می شود و به عنوان عاملی موثر در بروز و شیوعبیماریهایی مزمن و تحلیل برنده مانند دیابت، بیماریهای قلب و عروق، افزایش فشار خون، مشکلات شدید مفصلی - استخوانی و سکته های قلبی و مغزی شناخته می شود.
اصلاح شیوه زندگی، پرداختن به فعالیت های بدنی و تلاش برای مدیریت وزن و داشتن تناسب اندام و سلامت عمومی مورد تاكید تمامی متخصصین سلامت است. ولی استفاده نادرست از رژیم های غذایی و مکمل ها، کاربرد نابجا از وسایل و ابزارها و روش هاییکه بهمنظور تناسب اندام و خصوصا بدنسازی و پرورش اندام تبلیغ می شوند، اغلب مخاطراتی مانند نارسائی های کلیوی و مشکلات کبدی و ... برای استفاده کنندگان پیش می آورد، که ممکن است عوارض آن کشنده و یا همراه با بروز ناتوانی های جسمی مادام العمر باشد.گرایش روزافزوننوجوانان و جوانان به داشتن اندامی تراشیده و عضلاتی برآمده منتج از سوء اثر فیلم ها، تبلیغات رسانه ها و مدهای رایج موجب استفاده گسترده نسل جوان از مکان هایی غیر استاندارد و روش های پر خطر و بعضا استفاده از مواد نامناسبی می شود که تهدید بزرگی برای سلامت آنها بشمار می رود.
 نسلی که به عنوان سرمایه های ملی کشور از نظر فرهنگی و اجتماعی جزء طرفداران زندگی سالم و پاک هستند. با توجه به اهمیت موضوع، جمعی از اساتید، متخصصین و صاحب نظران، مؤسسات مرتبط، رسانه ها و فعالین حوزه سلامت به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع، اطلاع رسانی، پیشبرد فرهنگ همگانی تناسب اندام ایمن اقدام به برگزاری اولین جشنواره علمی فرهنگی و همایش علمی تناسب اندام و بدنسازی؛ تهدید تا سلامت می نمایند.
 هیئت علمی جشنواره از تمامیعلاقه مندان، نوجوانان، جوانان و همچنین پزشکان، هنرمندان، اساتید ، کارشناسان و همچنین کلیه کسانی که در این زمینه دارای شواهد و تجربه ی اثرات سلامت بخش تناسب اندام ایمنو یا انواع اختلالات ناشی از روش های نادرست رژیم های خطرناک غذایی، بدنسازی و تناسب اندام بوده اند، دعوت می شود در این بسیج اطلاع رسانی و جشنواره متعاقب آن شرکت فرمایند.

کمپین اطلاع رسانی شمس (شیر ، محیط زیست ، سلامت)

شیرهای استرلیزه از مرغوب ترین شیرهای موجود تهیه میشود و به دلیل تفاوت اساسی در نحوه بسته بندی آنها وجود دارد بهترین نوع شیر برای مصرف میباشد.متاسفانه در کشور ما به دلیل باور غلطی که مبنی بر وجود نگهدارنده ها در این گونه شیرها وجود دارد استقبال کمتری از مصرف شیرهای استرلیزه شده است.این باور غلط گاهی میان قشر تحصیلکرده و حتی پزشک نیز رواج دارد .

شاید بسیاری از مردم علاقه داشته باشند که بدانند شیر از زمان تولید تا زمان بسته بندی و رسیدن آن به دست مشتری چه مراحلی را طی می کند. بهترین نوع شیر کدام نوع است و کلا چرا باید مصرف شیر در برنامه روزانه آنها قرار گیرد؟

سلامت نیوز با تعریف یک کمپین اطلاع رسانی در خصوص فرهنگ سازی مصرف شیرهای استرلیزه با همکاری برنامه جهانی غذا تمامی تلاش خود را بکار گرفته تا بتواند این باورهای غلط را اصلاح کرده و به مردم چرایی مصرف شیر علی الخصوص نوجوانان را اموزش دهد.

کمپین اطلاع رسانی انتخابات نظام پزشکی

نظام پزشکی تنها سازمان صنفی قانونی جامعه‌ی پزشکی ،متکی به گستردگی پایگاه اجتماعی پزشکان است و به عنوان یک سازمان نظام صنفی باید حلقه‌ای واسط میان جامعه‌ی پزشکی و دولت باشد و از این طریق نقش موثری در سازماندهی نظام سلامت داشته باشد.

انتخابات سال گذشته نظام پزشکی با اظهار نظر جنجالی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق وارد فاز جدیدی شد.وی اعلام کرده بود با روند رد صلاحیت های صورت گرفته، انتخابات نظام پزشکی از نظر او باطل است.

اگر چه وی انتخابات را باطل اعلام نکرد اما حکم منتخب جامعه پزشکی را هم امضا نکرد تا چند ماه بعد پس از روی کار آمدن دکتر حسن روحانی این حکم به امضای وی برسد و رئیس جدید سازمان نظام پزشکی دکتر علیرضا زالی فعالیت خود را شروع کند.

سلامت نیوز با راه اندازی کمپین اطلاع رسانی سه ماه قبل از تاریخ برگزاری پزشکان را به حضور پرشور در این انتخابات ترغیب کرد.

کمپین اطلاع رسانی یاری بیماران

 در پی بروز مشکلات شدید دارویی و بی توجهی دولت فعلی در اختصاص ارز به دارو برای واردات داروی مورد نیاز بیماران بخصوص بیماران خاص و صعب العلاج و به دلیل نبود مدیریت صحیح و عدم تلاش های لازم از سوی وزارت بهداشت و درمان دولت دهم برای سر و سامان دادن به وضعیت آشفته بازار دارویی کشور و پاسکاری مشکل عدم اختصاص ارز و دپوی داروهای مورد نیاز بیماران در گمرک بین مسئولین مربوطه، سلامت نیوز اوایل تیر ماه سال 1391 اقدام به برگزاری کمپین یاری بیماران کرد.

در این کمپین از مردمی که به هر نوعی با مشکلات دارویی و درمان درگیر بودند خواسته شد تا پیام خود را و نام داروی مورد نظر خود را به این کمپین ارسال کنند چرا که مسئولین قبلی وزارت بهداشت با اعلام اینکه مشکلات دارویی وجود ندارد.

نامه های ارسالی به "کمپین یاری بیماران" توسط مسئولین سلامت نیوز به دست فاطمه هاشمی،رییس بنیاد امور بیماری های خاص رسید و قرار بر این شد با حمایت های ایشان نامه های مذکور برای رییس جمهور منتخب ارسال شود تا اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.

با روی کار آمدن مسئولین دولت یازدهم در وزارت بهداشت و وزارت رفاه این مشکلات در دستور کار قرار گرفت و مشکلات کمبود دارو تا حد زیادی برطرف شد.

کمپین اطلاع رسانی آموزش حرکات ورزشی

امروزه به دلایل مختلف نظیر پیشرفت تکنولوژی ،کم تحرکی و پشت میز نشینی های زیاد از حد و .... مشکلات مختلفی برای افراد جامعه ایجاد شده است.مشکلاتی که به دلیل عدم تحرک کافی به وجود می آیند میتوانند در میانسالی و حتی دوران سالمندی بیماری ها و مشکلات عدیده ای را به بدن ما تحمیل کنند. بیماریهایی که میتوان حتی با یک حرکت ساده به آنها غلبه کرد.

در این کمپین ما با انتشار فایلهای انیمیشن به شما نحوه ی اجرای برخی حرکات ورزشی سبک را که حتی میتوان در محل کار انجام داد را آموزش میدهیم.

کمپین اطلاع رسانی مضرات غذاهای آماده به مصرف

امروزه با تغییر سبک زندگی افراد جامعه به سمت مصرف غذاهای آماده گرایش بیشتری دارند.غذاهای اماده به مصرف بر روی سلامت افراد بخصوص کودکان و نوجوانان و زنان باردار تاثیر منفی میگذارد.

یکی دیگر از عوارض ناشی از مصرف غذاهای امده وجود سمی به نام آفلاتوکسین است .

آفلاتوکسین سمی سرطان زا است که در نتیجه مصرف غذاهای آلوده منجر به مسمومیت فرد می شود و در حرارت پاستوریزاسیون زنده می ماند و از بین نمی رود بنابراین در صورتی که در غذاهای آماده به مصرف از مواد آلوده استفاده شود با وجود حرارت دیدن، این سم ماندگار است.

پوکی استخوان ،چاقی مفرط ، قرار گرفتن در معرض انواع سرطانها، عوارض پوستی ،ابتلا به کبد چرب و .... مواردیست که با مصرف غذاهای آماده در معرض آنها قرار میگیرید.

سلامتی با مصرف پروبیوتیک ها

امروز و در پی تحقیقات فراوان متخصصان تغذیه، سودمند بودن محصولات پروبیوتیک بر روی حفظ و بازگرداندن سلامت انسان به اثبات رسیده است.


پروبیوتیك ها همان باكتریهای سودمند دستگاه گوارش هستند كه پس از سالها تحقیق ، مفید بودن آنها به اثبات رسیده است . این باكتری ها از افراد سالم جدا شده و پس از ثبت كلیه مشخصات و اثبات مفید بودن به صورت ویژه نگهداری می شوند و در شرایط خاص تولید و به بازار عرضه می شوند.پروبیوتیك ها را با استفاده از تكنولوژی پیشرفته (بیو تكنولو‍ژی ) و با رعایت اصول خاص تولید می كنند.


میكروارگانیزمهای پروبیوتیك كاملاً‌طبیعی هستند این میكروارگانیزمها همان میكروارگانیزمهای مفید بدن انسان هستند كه در اثر تغذیه ناسالم و یا درمان با انواع داروها از بین رفته‌اند و سلامت انسان را دچار اشكال كرده‌اند. هر فرد بالغ به طور میانگین دارای یك و نیم كیلوگرم باكتری مفید است.

سلامت نیوز با راه اندازی کمپین اطلاع رسانی درباره پروبیوتیکها مردم را تشویق به استفاده از محصولاتی حاوی پروبیوتیک کرد.

0.29676s, 16q