کمپین اطلاع رسانی و جشنواره وبلاگ نویسی تغذیه و تناسب اندام از تهدید تا سلامت

اضافه وزن و چاقی از پدیده های قرن جاری است که روز به روز با تغییر شیوه زندگی، افزایش شهرنشینی و کاهش فعالیت های بدنی گستردهو پیچیده تر می شود و به عنوان عاملی موثر در بروز و شیوعبیماریهایی مزمن و تحلیل برنده مانند دیابت، بیماریهای قلب و عروق، افزایش فشار خون، مشکلات شدید مفصلی - استخوانی و سکته های قلبی و مغزی شناخته می شود.
اصلاح شیوه زندگی، پرداختن به فعالیت های بدنی و تلاش برای مدیریت وزن و داشتن تناسب اندام و سلامت عمومی مورد تاكید تمامی متخصصین سلامت است. ولی استفاده نادرست از رژیم های غذایی و مکمل ها، کاربرد نابجا از وسایل و ابزارها و روش هاییکه بهمنظور تناسب اندام و خصوصا بدنسازی و پرورش اندام تبلیغ می شوند، اغلب مخاطراتی مانند نارسائی های کلیوی و مشکلات کبدی و ... برای استفاده کنندگان پیش می آورد، که ممکن است عوارض آن کشنده و یا همراه با بروز ناتوانی های جسمی مادام العمر باشد.گرایش روزافزوننوجوانان و جوانان به داشتن اندامی تراشیده و عضلاتی برآمده منتج از سوء اثر فیلم ها، تبلیغات رسانه ها و مدهای رایج موجب استفاده گسترده نسل جوان از مکان هایی غیر استاندارد و روش های پر خطر و بعضا استفاده از مواد نامناسبی می شود که تهدید بزرگی برای سلامت آنها بشمار می رود.
 نسلی که به عنوان سرمایه های ملی کشور از نظر فرهنگی و اجتماعی جزء طرفداران زندگی سالم و پاک هستند. با توجه به اهمیت موضوع، جمعی از اساتید، متخصصین و صاحب نظران، مؤسسات مرتبط، رسانه ها و فعالین حوزه سلامت به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع، اطلاع رسانی، پیشبرد فرهنگ همگانی تناسب اندام ایمن اقدام به برگزاری اولین جشنواره علمی فرهنگی و همایش علمی تناسب اندام و بدنسازی؛ تهدید تا سلامت می نمایند.
 هیئت علمی جشنواره از تمامیعلاقه مندان، نوجوانان، جوانان و همچنین پزشکان، هنرمندان، اساتید ، کارشناسان و همچنین کلیه کسانی که در این زمینه دارای شواهد و تجربه ی اثرات سلامت بخش تناسب اندام ایمنو یا انواع اختلالات ناشی از روش های نادرست رژیم های خطرناک غذایی، بدنسازی و تناسب اندام بوده اند، دعوت می شود در این بسیج اطلاع رسانی و جشنواره متعاقب آن شرکت فرمایند.

بایدها و نبایدهای مصرف مکمل‌های ورزشی

بایدها و نبایدهای مصرف مکمل‌های ورزشی

26 دي 1395

یک متخصص تغذیه ورزشی گفت: بدون مصرف مکمل نیز می‌توان بدن سالمی داشت.
وقتی ورزش بلای جان می‌شود

وقتی ورزش بلای جان می‌شود

22 تير 1395

امروزه اثرات مثبت ورزش در بهبود عملکرد دستگاه‌های مختلف بدن و ارتقای سلامت جسمی و روحی انسان ثابت شده است. با این حال گاهی ورزشکاران برای بالا بردن توان عملکردی خود دست به دامن روش‌هایی می‌شوند که علاوه بر تحت‌الشعاع قرار دادن اثرات مثبت ورزش، سلامت آنها به طور جدی مورد تهدید قرار می‌گیرد.سوء‌مصرف استروئیدهای آنابولیک آندروژنی یکی از این روش‌هاست.
چرا مربیان بدنسازی صلاحیت تجویز مکمل و رژیم غذایی ندارند؟

چرا مربیان بدنسازی صلاحیت تجویز مکمل و رژیم غذایی ندارند؟

21 تير 1395

رییس انجمن تغذیه ایران، مربیان باشگاه‌های بدنسازی را به علت نداشتن دانش کافی در زمینه تغذیه، فاقد صلاحیت لازم برای تجویز مکمل‌ و رژیم غذایی دانست.
۵ ماده ناسالم موجود در پودرهای بدنسازی

۵ ماده ناسالم موجود در پودرهای بدنسازی

27 ارديبهشت 1395

علت مصرف پودرهای پروتئین توسط ورزشکاران، ارتقای سلامت بدن و ساخته شدن عضله است؛ اما افزودنی‌هامی‌تواند مصرف آن را از یک ایده خوب به یک ایده بد تبدیل کند. در برخی از این محصولات برای بهبود به طعم،ظاهر و ماندگاری محصول از مواد افزودنی استفاده شده است.
افزایش مرگ ناشی از مكمل های ورزشی در باشگاه های بدنسازی

افزایش مرگ ناشی از مكمل های ورزشی در باشگاه های بدنسازی

29 فروردين 1395

مدیركل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو درمورد افزایش مرگ در نتیجه استفاده از مكمل های ورزشی تجویزی توسط باشگاه های بدنسازی هشدار داد.
8.21601s, 16q