مطالبه امروز پرستاران اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است

28 مهر 1393

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری با اعلام خبر برگزاری نشست رابطین سازمان نظام پرستاری، گفت: امروز مطالبه فعلی همه ما، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است تا پرستاران به حقوق اصلی خود دست یابند.

اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فردا تعیین تکلیف می‌شود

28 مهر 1393

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور از بررسی جلسه نهایی با وزارت بهداشت به منظور تعیین تکلیف اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

تشریح جزئیات جلسه امروز رابطین سازمان نظام پرستاری

27 مهر 1393

جلسه رابطین سازمان نظام پرستاری با حضور نمایندگان پرستاری بیمارستانهای شهر تهران، روز یکشنبه در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد.

تعرفه های جدید پزشکی پول یارانه ها را به جیب یک گروه خاص می برد

27 مهر 1393

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: مسئولان اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاران را رها کرده و با اعتبار یارانه های مردم تعرفه پزشکان را 2.5 برابر کردند.
اجرای شتاب زده کتاب تعرفه گذاری خدمات سلامت چه ضرورتی داشت؟

اجرای شتاب زده کتاب تعرفه گذاری خدمات سلامت چه ضرورتی داشت؟

27 مهر 1393

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری سبزوار گفت: کتاب جدید تعرفه های پزشکی اشتباه بزرگ وزارت بهداشت است که درآمدهای میلیونی را از بی حساب به جیب گروهی از پزشکان سرازیر می کند، اختلافات طبقاتی را چند برابر می کند و بترسید از روزی که این بودجه ها نباشد و پزشکان همین درآمدها را از مردم بگیرند.

پرستاران وکیل مدافع بیماران هستند

27 مهر 1393

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پرستاران را وكیل مدافع بیماران خواند و گفت: این پرستاران هستند که باید در شرایط متفاوت از بیماران حمایت كنند.

دلسردی پرستاران به علت بی توجهی به سایر کادر درمان

27 مهر 1393

هیئت مدیره نظام پرستاری زاهدان در نامه ای خطاب به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آورده است: حضور شبانه روزی پرستاران و پیراپزشکان در محیط بیمارستان با درآمدهای ناچیز در قبال دریافت نجومی پزشکان باعث بی انگیزگی و دلسردی آنان شده است.

سیاست یک بام و دو هوای وزارت بهداشت برای اجرای تعرفه گذاری پرستاری

26 مهر 1393

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری گرگان گفت: پذیرش سیاست یک بام و دو هوای وزارت بهداشت در مقابل اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و افزایش یک شبه تعرفه های پزشکی، عادلانه نیست.
آقای رئیس جمهور قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاران را اجرا کنید

آقای رئیس جمهور قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاران را اجرا کنید

26 مهر 1393

دبیر کل خانه پرستار در نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور خواستار اجرای بدون قید و شرط قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و برقراری عدالت در پرداخت‌های گروههای پزشکی شد.
جواب رد معاون وزیر بهداشت به پرستاران

جواب رد معاون وزیر بهداشت به پرستاران

26 مهر 1393

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با انتقاد از اجرا نشدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پس از گذشت 7 سال از تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در جلسه ای که اخیرا با معاون درمان وزارت بهداشت، ایشان خیلی صریح و شفاف گفت که زیر بار اجرای این قانون نمی رود.

اعلام حمایت مدیران پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از اجرای کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت

23 مهر 1393

مدیران پرستاری مراکز درمانی دولتی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جلسه دوره ای مدیران پرستاری که با حضور 16 نفر از مدیران پرستاری مراکز درمانی این دانشگاه برگزار شد، از اجرای طرح تحول نظام سلامت و اجرایی شدن کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت حمایت کردند.
قول وزیر بهداشت برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عملیاتی نشد

قول وزیر بهداشت برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عملیاتی نشد

22 مهر 1393

دبیرکل خانه پرستار با انتقاد از عدم اجرای قوانین حوزه پرستاری گفت: تا کنون هیچ وعده وزیر بهداشت مبنی بر اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عملی نشده است.
تعرفه‌های جدید پزشکی پدیده زشت زیرمیزی را جمع نمی‌کند

تعرفه‌های جدید پزشکی پدیده زشت زیرمیزی را جمع نمی‌کند

20 مهر 1393

سازمان نظام پرستاری طی بیانیه‌ای از افزایش ناعادلانه تعرفه‌های پزشکی انتقاد و اعلام کرد: با این تعرفه‌ها و بدون نظارت دقیق به طور حتم پدیده زشت و غیرقانونی زیرمیزی برچیده نخواهد شد.

تجمع و بیانیه ابزارهای مناسبی برای حل مشکلات حوزه سلامت نیستند

19 مهر 1393

نایب رئیس اول شورای عالی نظام پرستاری معتقد است: کتاب ارزشگذاری خدمات سلامت به نحو مطلوبی خدمات پزشکی را ساماندهی می کند و تجمع و صدور بیانیه، ابزارهای مناسبی برای حل مشکلات حوزه سلامت نیستند.
پرستاران در اولویت‌ وزارت بهداشت نیستند

پرستاران در اولویت‌ وزارت بهداشت نیستند

19 مهر 1393

وزارت بهداشت باید جذابیت این کار را میان پرستاران بالا ببرد. هر ساله تعرفه‌های پزشکان افزایش می‌یابد اما تعرفه پرستاری تغییری نمی‌کند و هشت سال است که مصوبات مجلس که قانون به حساب می‌آید اجرا نشده است. در حال حاضر می‌توان گفت 90 درصد بودجه وزارت به یک عده خاص اختصاص داده شده است و آن عده خاص پزشکان متخصص عضو هیات‌علمی هستند.
نادیده گرفتن پرستاران در مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت

نادیده گرفتن پرستاران در مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت

10 مهر 1393

دبیرکل خانه پرستار از نادیده گرفتن پرستاران در مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت انتقاد کرد.
دیپلمه‌هایی که 6 ماهه پرستار می شوند

دیپلمه‌هایی که 6 ماهه پرستار می شوند

8 مهر 1393

عضو شورای عالی نظام پرستاری، تربیت کمک پرستار به بهانه رفع کمبود نیروی پرستاری در بیمارستانها را، ظلم مضاعف در حق بیماران دانست و گفت: در حالی که دنیا به سمت پرستاری تخصصی و فوق تخصصی می رود، استفاده از افراد دیپلمه که با یک دوره آموزشی 6 ماهه در مراکز درمانی حاضر می شوند، ظلم به بیماران است.

دستخط بد پرستاران بیماران را به کشتن می دهد

7 مهر 1393

محققان می گویند: دستخط بد، اشتباه محاسباتی و نظارت ضعیف پرستاران، بیماران را به کشتن می دهد.
کمبود شدید نیروی پرستار و بهیار در حاشیه شهرها

کمبود شدید نیروی پرستار و بهیار در حاشیه شهرها

5 مهر 1393

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از کمبود شدید نیروی انسانی پرستار و بهیار در حاشیه شهرها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت خبر داد.
افت کیفی مراقبتهای پرستاری در طرح تحول سلامت/ 2 پرستار برای 24 بیمار

افت کیفی مراقبتهای پرستاری در طرح تحول سلامت/ 2 پرستار برای 24 بیمار

25 شهريور 1393

عضو شورای عالی نظام پرستاری معتقد است که افزایش حجم کار بیمارستانهای دانشگاهی و دولتی با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کمبود نیرو انسانی مورد نیاز در این دسته از مراکز درمانی کشور، باعث افت کیفی خدمات پرستاری شده است.

اقدامات وزارت بهداشت برای رفع کمبود پرستار تشریح شد

23 شهريور 1393

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات انجام شده در راستای رفع کمبود پرستار را تشریح کرد.

لطمه به نظام سلامت با احیاء کاردانی پرستاری

22 شهريور 1393

دبیرکل خانه پرستار گفت: با توجه به کمبود پرستار در بیمارستان ها، نیاز کشور به داشتن فارغ التحصیلان کارشناسی پرستاری مشهود است.

17 هزار پرستار جذب می شوند

19 شهريور 1393

معاون درمان وزارت بهداشت در جريان بازديد از روند اجراي طرح تحول نظام سلامت، از بكارگيري 17 هزار پرستار خبر داد.
«کمک پرستاران» برای ارائه خدمات پایین‌تر از سطح پرستاری تربیت می‌شوند

«کمک پرستاران» برای ارائه خدمات پایین‌تر از سطح پرستاری تربیت می‌شوند

18 شهريور 1393

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: هیچ تغییری در آموزش دانشگاهی پرستاری رخ نخواهد داد اما طی آموزشهای یکساله افرادی با عنوان کمک پرستار تربیت می‌شوند تا کارهای اولیه‌ای که در شرح وظایف پرستاران نیست و به همراه بیماران تحمیل می‌شوند را به عهده بگیرند.

راهکار وزارت بهداشت برای تامین کمبود پرستار در بیمارستانها

18 شهريور 1393

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود کادر پرستاری در مراکز درمانی کشور، از بکارگیری دانشجویان ترم آخر پرستاری و نیروهای شرکتی در بیمارستانها خبر داد.
هشدار نسبت به تربیت پرستار فله ای

هشدار نسبت به تربیت پرستار فله ای

17 شهريور 1393

دبیرکل خانه پرستار گفت: متاسفانه تفکر پزشک سالارانه می خواهد پرستار "غیر حرفه ای" و "بله قربان گو" و "فله ای" تربیت کند و از این طریق به دنبال استثمار پرستاری هستند.
پرستاری مورد کم مهری وزارت بهداشت قرار گرفته

پرستاری مورد کم مهری وزارت بهداشت قرار گرفته

11 شهريور 1393

دبیر کل خانه پرستار با بیان اینکه علت اصلی مشکلات پیش‌روی پرستاران در کم توجهی مسئولان وزارت بهداشت است که مختص یک دولت و یا دوره خاص نیز نبوده است، تصریح کرد: حرفه پرستاری همواره مورد کم توجهی و کم‌مهری مسئولان وزارت بهداشت قرار گرفته است.

نظام پرداخت به پرستاران متحول خواهد شد

10 شهريور 1393

معاون پرستاری وزارت بهداشت و رئیس سازمان نظام پرستاری معتقد است که با اجرای قانون تعرفه‎گذاری خدمت پرستاری در آینده‎ای نزدیک نظام پرداخت به پرستاران متحول خواهد شد.

مهمترین چالش پرستاران در بیمارستانها/ تبعات انتصاب مدیران پرستاری

9 شهريور 1393

عضو شورای عالی نظام پرستاری، انتخاب مدیران پرستاری را مهمترین چالش و مشکل پرستاران عنوان کرد و گفت: نظر سنجی ها نشان می دهد که مدیران پرستاری بیمارستانها، مورد وثوق پرستاران زیر مجموعه خود نیستند و رضایت از این مدیران به شدت کم است.
درد پرستاران، منتظر درمان

درد پرستاران، منتظر درمان

4 شهريور 1393

با وجود اینکه بیشترین اقدامات اجرایی در بیمارستان‌ها بر دوش پرستاران نهاده شده است و اجرای صحیح طرح تحول نظام سلامت بدون حضور این فرشتگان مهر، نشدنی است، اما این قشر جزو مغفول ماندگان طرح تحول نظام سلامت محسوب می‌شوند.
0.77496s, 17q