ماما،بهترین مراقب برای دوران بارداری،زایمان و بعد از زایمان

ماما،بهترین مراقب برای دوران بارداری،زایمان و بعد از زایمان

15 ارديبهشت 1395

پنجم می مصادف با 16 اردیبهشت، در سراسر دنیا به عنوان روز جهانی ماما برای تاکید بر فعالیت ماماها شناخته شده است. در این روز به فعالیت ماماها و نقش آن ها در سلامت مادران و نوزادان تاکید می شود.

10 برابر آمار کشته‌های تصادفات رانندگی، معلولیت داریم

16 اسفند 1394

وزیر بهداشت به آمار کشته‌های تصادفات اشاره و بیان داشت: 10 برابر آمار کشته‌ها معلولیت داریم و باید 2 تا 3 هزار میلیارد هزینه کنیم؛ از طرف دیگر خانواده‌های آن‌ها آسیب می‌بینند، زندان‌ها پر از افرادی می‌شود که بیمه ندارند و باید فکری کرد.

گلایه وزیر بهداشت از رفقایی که نیمه راه رهایش کردند

28 بهمن 1394

وزیر بهداشت با اشاره به اشعاری از حافظ شیرازی، از کسانی گفت که دانسته و ندانسته سلامت مردم را نشانه گرفته‌اند و از رفقایش که در نیمه راه پرمسوولیت وزارت بهداشت، تنهایش گذاشته‌اند، گلایه کرد.

چالش‌های اعلام خبر بد به بیماران

12 بهمن 1394

فلوشیپ طب روان‌تنی و روان‌درمانی با اشاره به چالش‌های اعلام خبر بد به بیماران گفت: نبود آموزش رسمی و کد قانونی سبب اجتناب از حقیقت‌گویی توسط تیم مراقبت بهداشتی می‌شود.
عکس/ضرب و شتم کادر اورژانس خبرساز شد

عکس/ضرب و شتم کادر اورژانس خبرساز شد

10 بهمن 1394

سلامت نیوز:ضرب و شتم یکی از کارکنان اروژانس رفسنجان خبرساز شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی رفسنجان، روز گذشته پرسنل اورزانس ۱۱۵ تقی آباد مورد ضرب و شتم جمعی از اهالی روستای بیاض قرار گرفتند. پرسنل اورژانس ۱۱۵ تقی آباد که به...
اي كاش جاى قاضى، ظريف بودى اى وزير!

اي كاش جاى قاضى، ظريف بودى اى وزير!

30 دي 1394

در پی تجمع جمعی از پزشکان متخصص رادیولوژی و سونوگرافی مقابل وزارت بهداشت در اعتراض به سیاست های این وزارتخانه که با برخورد با معترضان همراه بود جمعی از آنها با نوشتن نامه هایی به رییس جمهور و وزیر بهداشت اعتراض خود به این برخوردها را اعلام کرده اند. همچنین رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به این اتفاق اعتراض کرد.
واکنش به برخورد قهری با رادیولوژیست ها

واکنش به برخورد قهری با رادیولوژیست ها

29 دي 1394

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، از نحوه برخورد وزارت بهداشت با رادیولوژیست های معترض، انتقاد کرد.

تسلیم خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌شویم/برخورد قانونی پلیس و دستگاه‌های مربوط با تجمع‌کنندگان

27 دي 1394

یک روز پس از اعتراض رادیولوژیست‌ها به سیاست‌های وزارت بهداشت و حضور تعدادی از آن‌ها در مقابل ساختمان این وزارتخانه در تهران؛ مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت با غیرقانونی خواندن این حضور گفت: این وزارتخانه تسلیم خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌شود.
متخصصان زنان تا ۱۰ برابر رادیولوژیست‌ها برای سونوگرافی پول می‌گیرند

متخصصان زنان تا ۱۰ برابر رادیولوژیست‌ها برای سونوگرافی پول می‌گیرند

27 دي 1394

رییس انجمن رادیولوژی ایران گفت: برخی متخصصان زنان برای سونوگرافی پول‌های هنگفتی می‌گیرند و حتی گاهی تا ۱۰ برابر رادیولوژیست‌ها برای این این کار پول دریافت می‌کنند و تعرفه خاصی هم ندارند.

گلایه رادیولوژیست ها از تبعیض وزارت بهداشت

26 دي 1394

رئیس شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران، از بخشنامه اخیر معاونت درمان وزارت بهداشت برای اجازه سونوگرافی به گروهی از پزشکان فوق تخصص زنان و زایمان، انتقاد کرد.
عکس/خدمات ارزشمند کارشناسان بهداشت در برف و کولاک

عکس/خدمات ارزشمند کارشناسان بهداشت در برف و کولاک

15 دي 1394

سلامت نیوز:باتوجه به بارش شدیدبرف وکولاک فراوان در روستای دزگیر ارومیه درنقطه صفر مرزی، همکاران کارشناس بهداشت ارومیه پس از ۴ساعت توانستند خود را به محل رسانده وبا همکاری سازمان امداد و نجات هلال اخمر این شهرستان،مادرباردار رابه بیمارستان انتقال دهند. به گزارش سلامت نیوز...
عدم رسیدگی مسئولان به درخواستهای پرسنل اورژانس کشور

عدم رسیدگی مسئولان به درخواستهای پرسنل اورژانس کشور

7 آذر 1394

سلامت نیوز-اعظم صفایی:اورژانس پیش بیمارستانی،یکی از مهمترین بخشهای درمانی است که به نوعی اولین حلقه ارتباط میان بیماران و کادر درمانی به حساب می‌آید. نحوه و چگونگی خدماتی که پرسنل این بخش به بیماران ارائه می‌دهند،از حساسیت بالایی برخوردار است چراکه ارتباط مستقیم با حفظ...

سرویس بهداشتی مدارس بهداشتی نیستند

24 آبان 1394

پروفسور یلدا با بیان اینکه شیطان همراه پزشک است تا پزشک بیمار را معاینه نکند و شرح حال او را نشنود، گفت: راه رهایی از این شیطان مطالعه، معاینه دقیق و شنیدن شرح حال بیمار است.
جامعه مامایی در دست‌اندازهای طرح تحول سلامت

جامعه مامایی در دست‌اندازهای طرح تحول سلامت

22 مهر 1394

در لولایی سالن را که باز می‌کنید، رنگ سبز توی چشم می‌زند و بوی شوینده‌های قوی که فضای خاصی را رقم زده. رنگ سبز کاشیها، ملحفه‌ها و لباس کارکنان. به هر سالن انتظاری که بر بالای آن اتاق لیبر یا درد نام‌گذاری شده بروی، صدای ناله‌های خفیف تا شدیدی را می‌شنوی که از روی هر تختی بلند است. زنان در موقعیت وضع حمل، با گان‌های مخصوص، یا دراز کشیده‌‌اند یا در میان تخت‌ها راه می‌روند.

ماماها کنترل دوران حاملگی را به‌دست می‌گیرند

22 مهر 1394

وزیر بهداشت با تایید مشکل ارائه خدمات سونوگرافی به دلیل کمبود متخصص این رشته در کشور از آموزش ماماها برای کنترل دوران حاملگی خبر داد.

کاردرمانی،روشی برای تعامل بهتر با دنیای اطراف

24 شهريور 1394

سلامت نیوز:تغییرات سریع شرایط اجتماعی و اقتصادی و احساس کم‌توانی یا ناتوانی مکرر در پاسخگویی به نیازهای فردی خانوادگی افراد را دائماً به مبارزه می‌کشانند تا راهی برای مواجهه با آن پیدا کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران انسانی که با خودش در صلح باشد و در...
آقای وزیر آرزو به دل ماندیم یک بار از کارکنان بهداشت دفاع کنید

آقای وزیر آرزو به دل ماندیم یک بار از کارکنان بهداشت دفاع کنید

27 مرداد 1394

محمد دوله،کارشناس بهداشت محیطِ استان هرمزگان با ارسال نامه ای به دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ضمن اظهار تاسف از بی اعتنایی وی به حوزه پیشگیری این سوال را مطرح کرد که در این دوسال وزارت چقدر بر این اولویت پیشگیری بر درمان جامه عمل پوشاندید.

برنامه ساخت 6بیمارستان بزرگ درتهران

25 مرداد 1394

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر بتوانیم سرمایه گذاری در بخش صنعت بیمارستان سازی را اقتصادی کنیم مطمئنا حضور خارجی ها می تواند استانداردهای خدمات درمانی را در کشور بهبود ببخشد و کمک موثری در این زمینه باشد.

دفاع تمام قد وزیر بهداشت از دریافتی پزشکان

25 مرداد 1394

وزیر بهداشت، تنها راه برون رفت از مشکلات بهداشتی و درمانی را یکسان شدن بیمه ها دانست و گفت: من معتقدم که باید یک بیمه برای مردم باشد.
اعتصاب سراسری دستیاران تخصصی رادیولوژی کشور

اعتصاب سراسری دستیاران تخصصی رادیولوژی کشور

8 مرداد 1394

دستیاران رشته تخصصی رادیولوژی اکثر شهرهای کشور در اعتراض به افزایش غیر کارشناسی ظرفیت این در امتحان دستیاری ، اعتصاب کردند.
فیزیوتراپ‌ها: استقلال حرفه‌ای می‌خواهیم

فیزیوتراپ‌ها: استقلال حرفه‌ای می‌خواهیم

1 مرداد 1394

دوم مرداد ‌سال ١٣٧٨ در زمان محمد فرهادی، وزیر وقت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تلاش‌های فیزیوتراپیست‌ها به نتیجه رسید و آنها موفق به کسب حق تأسیس کلینیک‌های فیزیوتراپی شدند. با این مجوز فیزیوتراپیست‌ها دوباره توانستند مسئول فنی محل کار خودشان باشند. حقی که آنها برای به دست آوردنش ٢٧‌سال تلاش کردند. به همین مناسبت این روز به‌عنوان روز فیزیوتراپی در ایران نام گرفته است.

مجبوریم تا زمان خالی شدن تخت،بیمار را در اورژانس نگه داریم/ اجازه رها کردن بیمار را نداریم

20 تير 1394

سخنگوی اورژانس کشور در مورد نگه‌داشتن طولانی مدت بیماران در اورژانس گفت: ما وظیفه داریم تا زمانی که تخت بیمارستانی خالی یا حال عمومی بیمار رضایت‌بخش شود، او را در اورژانس نگه داریم.

چشم طمع دیه ۳۰۰ میلیونی زمینه ساز شکایت از پزشکان

13 تير 1394

رئیس انجمن جراحان عمومی ایران بر ضرورت ایجاد امنیت قضائی جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی با طمع و چشم داشت به دریافت دیه ۳۰۰ میلیونی از کنار بیمار از دست رفته شان، از پزشک شکایت می کنند.

امنیت شغلی مهم‌ترین درخواست پزشکان خانواده‌ روستایی

19 خرداد 1394

نماینده‌ کارگروه پزشکان خانواده‌ روستایی انجمن پزشکان عمومی ایران گفت: «مهم‌ترین درخواست پزشکان خانواده‌ روستایی برقراری امنیت شغلی با تبدیل وضع از قراردادی به پیمانی و رسمی و پایان بلاتکلیفی ۱۰ ساله‌ ناشی از قرارداد سالانه است.»‌

سياست‌هاي جديد وزارت بهداشت براي آموزش بهيار اعلام شد

28 ارديبهشت 1394

دبير هيئت بورد پرستاري وزارت بهداشت با اعلام اينکه تربيت نيروهاي بهياري در کشور ساماندهي مي شود، جزئياتي از سياست هاي جديد آموزشي براي تربيت رده بهياري در کشور را تشريح کرد.
با برقراری عدالت از شکست طرح تحول سلامت جلوگیری کنید

با برقراری عدالت از شکست طرح تحول سلامت جلوگیری کنید

27 ارديبهشت 1394

دکتر حسن جان فدا ، دکترای تخصصی مدیریت بهداشت و درمان طی یادداشتی اختصاصی به سلامت نیوز با بیان اینکه :« اگر فقط اقلیت پزشکان از منابع مالی تحول سلامت بهره مند شوند و فاصله طبقاتی درون تیم های بهداشت و درمان ده ها و صدها و...برابر شود قطعاً واگرایی سازمانی شکل گرفته نه همگرایی درون سازمانی »خاطر نشان کرد : « با صرف میلیاردها تومان فقط پدیده اختلاف طبقاتی درون تیم بهداشت و درمان تشدید می شود. »
گلایه هاشمی از کشیک‌فروشی دستیاران در بیمارستان‌ها

گلایه هاشمی از کشیک‌فروشی دستیاران در بیمارستان‌ها

19 ارديبهشت 1394

وزیر بهداشت با گلایه اساتید از مقاله‌نویس و هشدار به کشیک‌فروشی دستیاران در بیمارستان‌ها، از تغییر و تحول آموزش پزشکی پس از ۳ دهه در کشور خبر داد.
همچنان جایگاهی برای ماما‌ در بیمارستان‌ها وجود ندارد

همچنان جایگاهی برای ماما‌ در بیمارستان‌ها وجود ندارد

15 ارديبهشت 1394

مامایی رشته‌ای است که در ایران قدمتی کهن دارد و شروع فعالیت‌های آکادمیک آن به سال ۱۳۰۸باز می‌گردد حوز‌ه‌ای که طی سال‌های گذشته به جای پیشرفت با مشکلات زیادی رو به رو بوده و این مشکلات همواره با این قشر از جامعه پزشکی کشور همراه است.

مشکلات ماماها، بیرون از وزارت بهداشت جستجو شود

13 ارديبهشت 1394

رییس سازمان نظام پزشکی کشور با تاکید بر لزوم هم افزایی وزارت بهداشت، نظام پزشکی و سازمانهای بیمه گر جهت رفع مسایل ماماها،برخی دغدغه های جامعه مامایی کشور را تشریح کرد.

چرا ایرانیان از خدمات تخصصی‌تر فیزیوتراپی محروم هستند؟

9 ارديبهشت 1394

عضو هیات مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت عنوان کرد: مردم ایران که به فرموده رهبر معظم انقلاب از بهترین مردمان روی زمین هستند چرا باید از خدمات درمانی تخصصی‌تر فیزیوتراپی محروم باشند.
6.29177s, 17q