افزایش کمک هزینه دستیاران در طرح تحول سلامت

4 آذر 1393

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جلساتی برای افزایش حقوق دستیاران خبر داد.
اعتراض به تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی به ماماها

اعتراض به تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی به ماماها

21 آبان 1393

رئیس انجمن علمی مامائی ایران گفت: با وجود اینکه زایمان طبیعی یکی از بندهای مهم طرح تحول سلامت است، اما ماماها همچنان با تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی مواجه‌اند که این مسئله می‌تواند موجب بی‌انگیزگی آنها شود.
چرا حق اشعه رادیولوژیست ها پرداخت نمی شود؟

چرا حق اشعه رادیولوژیست ها پرداخت نمی شود؟

18 آبان 1393

این روزها که همه خبرها حول بازار داغ رشوه گیری پزشکان و تجمعات اعتراضی پرستاران می گردد، کمتر کسی چشمش به کسانی می افتد که پا به پای پزشکان و پرستاران کار می کنند. افرادی که اگر نباشند تبحر و تخصص برترین پزشکان در تشخیص و درمان بیماری ها بی فایده است. افرادی که اگرچه دستی در طبابت ندارند اما چشم و گوش پزشکانند.
نابرابری در طرح تحول نظام سلامت

نابرابری در طرح تحول نظام سلامت

1 آبان 1393

اگرچه اجرای این طرح تا حدودی امتیازاتی را برای بیماران به همراه داشته است اما، این طرح بیشتر به نام بیماران و به کام همان اقلیت پزشکان متخصص بود است و این موضوع نیز ریشه در رسم دیرینه و البته غلط سپردن پست‌های مدیریتی و تصمیم گیر به پزشکان متخصص دارد.

تجديد نظر در تعرفه‌هاي راديولوژي

30 مهر 1393

رئيس انجمن راديولوژي ايران با بيان اينکه تعيين K جزو آرزوهاي پزشکان بود، گفت: «اما K بايد همه گير باشد نه اينکه در هر رشته‌اي يک K اختصاصي تعريف شود.»

اعتراض دانشجویان داروسازی به پذیرش دانشجویان پولی

29 مهر 1393

متاسفانه مسئولان پس از ناتوانی در پاسخ به استدلال های محکم دانشجویان سیاست سکوت پیشه گرفته اند و نه تنها اقدام ناصواب خود را تصحیح ننموده اند، بلکه زمزمه هایی مبنی بر جایگزین نمودن گام به گام دانشجویان بین الملل به جای دانشجویان سراسری به گوش میرسد. ما دانشجویان ضمن اعتراض به روند موجود هشدار میدهیم درصورت پروراندن چنین خیال خامی در برابر آن ساکت نخواهیم بود و تا آخرین مرحله از پای نخواهیم نشست.

تلفیق علوم پایه و بالینی ارتوپدی ایران را شاخص کرده است

22 مهر 1393

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: رشته ارتوپدی در حال حاضر در ایران جایگاه بسیار مناسبی دارد و همکاران ارتوپد با امتزاج علوم پایه و ارتوپدی پیچیده‌ترین اعمال جراحی را انجام می‌دهند.

قانون فعلی نظام پزشکی مورد قبول جامعه پزشکی نیست

8 مهر 1393

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: متأسفانه قانون نظام پزشکی مشکلاتی دارد که به همين خاطر نيز مورد قبول جامعه پزشکی نیست از این رو نیازمند اعمال تغییراتی است.
از دلالی نمونه‌های آزمایشگاهی تا استعفای جمعی پاتولوژیست‌ها

از دلالی نمونه‌های آزمایشگاهی تا استعفای جمعی پاتولوژیست‌ها

8 شهريور 1393

رئیس انجمن آسیب‌شناسی و پاتولوژی کشور گفت: در تغییرات جدید آیین‌نامه آزمایشگاهی، پذیرش نمونه آزمایشگاهی و تأسیس آزمایشگاه از پاتولوژیست‌ها لغو شد و برای افرادی غیرمتخصص صادر شده است که این موضوع، باعث دلالی نمونه آزمایشگاهی می‌شود.
4.93431s, 18q