هشدار درباره افزایش هزینه‌های درمانی و مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها

9 ارديبهشت 1394

مسئول کمیته آموزش انجمن فیزیوتراپی ایران در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت در خصوص سرنوشت مصوبه طرح دکترای حرفه ای فیزیوتراپی، نسبت به ارجاعات بیماران، افزایش هزینه‌های درمانی و مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها از کشور هشدار داد.
اعتراض داروسازان به ميزان دستمزد

اعتراض داروسازان به ميزان دستمزد

9 ارديبهشت 1394

در پي تجمع ١٠٠ نفره‌اي از داروسازان و دانشجويان داروسازي كه روز گذشته در مقابل انجمن داروسازان و در اعتراض به ميزان دستمزد دريافتي برگزار شد، برخي صاحبان داروخانه‌ها در شهر تهران اذعان داشتند كه دستمزد داروسازان در داروخانه‌ها، نه توسط صاحب داروخانه بلكه بنا بر توافق مشترك انجمن داروسازان با نماينده دولت و شوراي عالي كار تعيين شده است.

روانشناسان علیه پزشکان

5 ارديبهشت 1394

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با توجه به واکنش پزشکان و وکلا به سریال «در حاشیه»، گفت: «این دو قشر باید الگوی صبر و بردباری برای مردم باشند».

لزوم ارتقای سطح آموزش مامایی از طریق اصلاح منابع درسی

8 اسفند 1393

سلامت نیوز:یک عضو هیات علمی گروه مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به نقش موثر ماماها در تامین سلامت زنان جامعه اشاره کرد و گفت: شناساندن نقش و هویت واقعی ماماها، ارتقای سطح آموزش مامایی از طریق اصلاح منابع درسی دانشجویان این رشته بر اساس کتب مامایی محور و راه اندازی مرکز...
پرخطرترین بخش خدمات پزشکی دیده نمی‌شوند

پرخطرترین بخش خدمات پزشکی دیده نمی‌شوند

24 بهمن 1393

سلامت نیورز:دبیر جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران با اشاره به مشکلات کارشناسان و کاردان‌های شاغل به عنوان پرخطرترین بخش خدمات پزشکی گفت: متأسفانه به حقوق و وضعیت کارشناسان و کاردانهای شاغل در آزمایشگاه های طبی توجهی نمی شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس غلامرضا...
تبعیض در پرداخت حقوق بین ماما و پزشک خانواده

تبعیض در پرداخت حقوق بین ماما و پزشک خانواده

21 دي 1393

رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت:‌ تبعیض در پرداخت حقوق ماماها در تیم پزشک خانواده ادامه دارد و در حالی که حقوق پزشکان خانواده نسبت به گذشته افزایش چند میلیون تومانی داشته اما حقوق ماماها فقط ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بیشتر شده است.

افزایش کمک هزینه دستیاران در طرح تحول سلامت

4 آذر 1393

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جلساتی برای افزایش حقوق دستیاران خبر داد.
اعتراض به تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی به ماماها

اعتراض به تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی به ماماها

21 آبان 1393

رئیس انجمن علمی مامائی ایران گفت: با وجود اینکه زایمان طبیعی یکی از بندهای مهم طرح تحول سلامت است، اما ماماها همچنان با تأخیر در پرداخت تعرفه زایمانی مواجه‌اند که این مسئله می‌تواند موجب بی‌انگیزگی آنها شود.
چرا حق اشعه رادیولوژیست ها پرداخت نمی شود؟

چرا حق اشعه رادیولوژیست ها پرداخت نمی شود؟

18 آبان 1393

این روزها که همه خبرها حول بازار داغ رشوه گیری پزشکان و تجمعات اعتراضی پرستاران می گردد، کمتر کسی چشمش به کسانی می افتد که پا به پای پزشکان و پرستاران کار می کنند. افرادی که اگر نباشند تبحر و تخصص برترین پزشکان در تشخیص و درمان بیماری ها بی فایده است. افرادی که اگرچه دستی در طبابت ندارند اما چشم و گوش پزشکانند.
نابرابری در طرح تحول نظام سلامت

نابرابری در طرح تحول نظام سلامت

1 آبان 1393

اگرچه اجرای این طرح تا حدودی امتیازاتی را برای بیماران به همراه داشته است اما، این طرح بیشتر به نام بیماران و به کام همان اقلیت پزشکان متخصص بود است و این موضوع نیز ریشه در رسم دیرینه و البته غلط سپردن پست‌های مدیریتی و تصمیم گیر به پزشکان متخصص دارد.

تجديد نظر در تعرفه‌هاي راديولوژي

30 مهر 1393

رئيس انجمن راديولوژي ايران با بيان اينکه تعيين K جزو آرزوهاي پزشکان بود، گفت: «اما K بايد همه گير باشد نه اينکه در هر رشته‌اي يک K اختصاصي تعريف شود.»

اعتراض دانشجویان داروسازی به پذیرش دانشجویان پولی

29 مهر 1393

متاسفانه مسئولان پس از ناتوانی در پاسخ به استدلال های محکم دانشجویان سیاست سکوت پیشه گرفته اند و نه تنها اقدام ناصواب خود را تصحیح ننموده اند، بلکه زمزمه هایی مبنی بر جایگزین نمودن گام به گام دانشجویان بین الملل به جای دانشجویان سراسری به گوش میرسد. ما دانشجویان ضمن اعتراض به روند موجود هشدار میدهیم درصورت پروراندن چنین خیال خامی در برابر آن ساکت نخواهیم بود و تا آخرین مرحله از پای نخواهیم نشست.

تلفیق علوم پایه و بالینی ارتوپدی ایران را شاخص کرده است

22 مهر 1393

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: رشته ارتوپدی در حال حاضر در ایران جایگاه بسیار مناسبی دارد و همکاران ارتوپد با امتزاج علوم پایه و ارتوپدی پیچیده‌ترین اعمال جراحی را انجام می‌دهند.

قانون فعلی نظام پزشکی مورد قبول جامعه پزشکی نیست

8 مهر 1393

رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی گفت: متأسفانه قانون نظام پزشکی مشکلاتی دارد که به همين خاطر نيز مورد قبول جامعه پزشکی نیست از این رو نیازمند اعمال تغییراتی است.
از دلالی نمونه‌های آزمایشگاهی تا استعفای جمعی پاتولوژیست‌ها

از دلالی نمونه‌های آزمایشگاهی تا استعفای جمعی پاتولوژیست‌ها

8 شهريور 1393

رئیس انجمن آسیب‌شناسی و پاتولوژی کشور گفت: در تغییرات جدید آیین‌نامه آزمایشگاهی، پذیرش نمونه آزمایشگاهی و تأسیس آزمایشگاه از پاتولوژیست‌ها لغو شد و برای افرادی غیرمتخصص صادر شده است که این موضوع، باعث دلالی نمونه آزمایشگاهی می‌شود.
7.99699s, 17q