روش برخورد با بچه‌های بدغذا

4 آذر 1393

در بسیاری از مواقع کودک به دنبال بهانه‌گیری است و فهرست غذاهایی که نمی‌خورد بتدریج زیاد می‌شود. در واقع کودک بهانه‌گیر سعی دارد از غذا به عنوان ابزاری برای تسلط بر والدین استفاده کند.

عامل بروز طلاق در زندگی مشترک فرزندان

26 آبان 1393

خیلی وقتها این تصور وجود دارد تا زمانی که طلاق صورت نگرفته است، از هم گسیختگی معنا ندارد. در حالیکه از هم گسیختگی از زمانی شکل می گیرد که وقتی دو نفر به عنوان همسر در کنار هم زندگی می کنند و در واقع رابطه عاطفی آنها دچار شکست شده است.

انتقال ایدز از شیر مادر به نوزاد؛ آری یا خیر؟

24 آبان 1393

یک متخصص کودکان با بیان اینکه احتمال 14 تا 20 درصدی انتقال HIV از طریق شیر مادر وجود دارد، تاکید کرد: تمام کودکان متولد شده از مادران مبتلا به HIV با سطوح بالای آنتی بادی متولد می‌شوند و این امر از تشخیص صحیح بیماری در ماه‌های اول جلوگیری می‌کند.

با این روش ها کودک را حرف‌شنو تربیت کنیم

7 آبان 1393

بیشتر مادران در رویای خود هم نمی‌بینند فرزندشان روزی حرفشان را براحتی گوش کند و مطیع آنها شود. معمولا پدران، ساعات کمتری را با فرزندان می‌گذرانند و کمتر بر سر مسائل پیش پاافتاده و جزئی با آنها بحث می‌کنند.
اگر فکر می کنید فرزندتان خجالتی است، بخوانید!

اگر فکر می کنید فرزندتان خجالتی است، بخوانید!

4 آبان 1393

بسیاری افراد درک درستی از این خصوصیت ندارند و فکر می کنند این خصلت ناشی از کمبود اعتماد به نفس است.هنوز بسیاری از والدین نگران این هستند که آیا خصوصیت کودکشان فقط خجالتی بودن است یا مشکل حادتری دارد.

برای توضیح مرگ به کودکان باید چگونه عمل کرد؟

22 مهر 1393

والدین باید بدانند اگر خودشان احساس غم و غصه را درک می‌کنند کودکان نیز این احساس را دارند. همچنین اگر والدین در مقابل فرزندانشان گریه کنند هیچ اشکالی ندارد.
عوامل زمینه ساز خلاقیت کودک

عوامل زمینه ساز خلاقیت کودک

22 مهر 1393

یک روانشناس بالینی گفت:« والدین باید به تقویت پیوند عاطفی با فرزندان خود بپردازند و از سیستم تربیتی دیکتاتورانه ،سختگیرانه،امرونهی کننده ،کنترل و محدود کننده شدید، دیدگاه های کمال گرایانه و عجولانه نسبت به فرزند خود پرهیز کنند و یک محیط سرشار از احساس امنیت را برای آنها فراهم نمایند.»

به دختران درباره «عادت ماهانه» چه بگوییم؟

14 مهر 1393

یکی از تغییرات بارز دوره بلوغ در دختران، عادت ماهانه است. این اتفاق از دو جنبه کودکان را دچار اضطراب می کند. دلیل آن را نیز می توان در دو نکته عنوان کرد؛ نخست ناشناخته بودن فرایند این تغییر و احساس ابتلا به بیماری یا مشکلی خاص در نوجوان و دوم ناتوانی در کنترل شرایط در دوره عادت ماهانه است.
پدرها و مادرها! این دو اصل "بسیار بسیار ساده" را به خاطر بسپارید

پدرها و مادرها! این دو اصل "بسیار بسیار ساده" را به خاطر بسپارید

10 مهر 1393

تصور کنید برای تولد همسرتان ، یک خودروی آخرین مدل خریده اید اما وقتی ماشین را به او نشان می دهید ، او اصلاً نگاهش هم نمی کند و حتی یک تشکر خشک و خالی هم بر زبان نمی آورد.

مادران، اصول بهداشتی دوران بلوغ را به دختران آموزش دهند

6 مهر 1393

دوران بلوغ جزو حساس ترین و بحرانی ترین مراحل زندگی محسوب می شود و آگاهی از اصول و مراقبت های بهداشتی این دوران ضروری است.
چرا کودکان نباید کفش  پاشنه بلند بپوشند؟

چرا کودکان نباید کفش پاشنه بلند بپوشند؟

5 مهر 1393

فوق تخصص ارتوپدی اطفال گفت:استخوان های کودکان در حال رشد همچنان نرم و انعطاف پذیر است بنابراین نباید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند.
چه کنیم تا کودکان طلاق آسیب کمتری ببینند؟

چه کنیم تا کودکان طلاق آسیب کمتری ببینند؟

31 شهريور 1393

متاسفانه طلاق علاوه بر آنکه فشار روانی بسیاری را روی هر یک از زوج‌های درگیر در این مسئله وارد می‌سازد زندگی کودکان آنان را نیز به شدت متاثر می‌سازد.
کتابچه رایگان/پیامی امیدبخش برای خانواده ها

کتابچه رایگان/پیامی امیدبخش برای خانواده ها

4 شهريور 1393

ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد روﻧﺪ رو ﺑﻪ رﺷﺪي در ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن و ﺟﻮاﻧﺎن ﻧﺸﺎن ﻣﯽدﻫﺪ. ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺧﺎﻧﻮاده ﯾﮏ ﻋﺎﻣﻞ اﺣﺘﻤﺎﻟﯽ اﯾﻦ روﻧﺪ ﻓﺰاﯾﻨﺪه اﺳﺖ. ﺑﻪ ﻣﻮازات اﻓﺰاﯾﺶ ﻃﻼق، ﮐﻮدﮐﺎن ﮐﻤﺘﺮي در ﺧﺎﻧﻪﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﺮ دو واﻟﺪﯾﻦ ﺧﻮد زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ. اﻣﺮوزه واﻟﺪﯾﻦ ﺑﯿﺸﺘﺮ از ﻗﺒﻞ ﮐﺎر ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ و ﻓﺮﺻﺖ اﻧﺪﮐﯽ ﺑﺮاي ﺗﻌﺎﻣﻞ و ﻧﻈﺎرت ﺑﺮ رﻓﺘﺎر ﻓﺮزﻧﺪانﺷﺎن دارﻧﺪ.

چگونه فرزندان باعث چاقي والدين مي شوند

28 مرداد 1393

بزرگ کردن کودکان مي تواند باعث افزايش وزن والدين شود؛ علت اين امر متعدد است از استرس گرفته تا کم خوابي اما اين افزايش وزن را مي توان با رعايت چند نکته ساده کنترل کرد و کاهش داد. به نقل از سايت «Prevention» بايد بدانيد، چه چيزي را مي توان و چه چيز را نمي توان در برنامه روزانه خود گنجاند.
شش گام مهم برای فرزند پروری بهتر

شش گام مهم برای فرزند پروری بهتر

22 مرداد 1393

نتایج بررسی ها نشان داده، والدینی که با یکدیگر مشاجره و فرزندشان را تنبیه می کنند روابط سرد و خشمگنانه ای با فرزندان شان دارند. چنین روابطی خطر اعتیاد فرزندان را به مواد مخدر و الکل افزایش می دهد.

به یکباره گرفتن نوزادان از شیر، مادران را دچار افسردگی می‌کند

17 مرداد 1393

یک متخصص زنان و زایمان عنوان کرد: شیر مادر موجب رشد بهتر عاطفی و روانی نوزادان شده و این نوزادان در آینده زندگی عاشقانه تری خواهند داشت.دکتر فاطمه نجف زاده به مناسبت روز جهانی شیرمادر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال روز جهانی شیر مادر با عنوان "شیر مادر، یک عمر...

شیر مادر محافظی در برابر سرطان‌

17 مرداد 1393

متخصص تغذیه در امور سرطان اعلام کرد: تغذیه با شیر مادر، مادران را در مقابل سرطان پستان به دلیل کاهش هورمون‌های مرتبط با سرطان حفظ می‌کند و کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌کنند نیز دچار اضافه وزن و چاقی نمی‌شوند.
شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است

شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است

12 مرداد 1393

گروهی از دانشمندان بین المللی می گویند شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است که می تواند با انواع بیماری ها از آلزایمر گرفته تا سرطان مبارزه کند.

نوزاد خندان با تغذیه با شیر مادر

10 مرداد 1393

سلامت نیوز: دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: نوزادنی که شیر مادر را خوب می‌خورند، زرنگ، خوش خلق و خندان است و خوابش خوب است.به گزارش تسنیم، مرضیه قرائتی درباره اندازه شیر و غذا دادن به اطفال اظهار داشت: در هفته‌های اول به طور اطمینان بگذارند نوزاد هر چند مرتبه و هر مقدار که...

شیوع بیماری های عفونی در کودکان مصرف کننده شیرخشک بیشتر است

6 مرداد 1393

سلامت نیوز :پزشک فوق تخصص کودکان گفت: نتایج مطالعات پژوهشگران نشان داده که شیوع بیماریهای عفونی به خصوص عفونت گوش میانی عموما در کودکانی که ‏شیرخشک مصرف می کنند بیشتر است.شیوع بیماری های عفونی در کودکان مصرف کننده شیرخشک بیشتر است. به گزارش ایرنا ، دکتر «هومان...
همه چیز درباره دندان درآوردن نوزادان

همه چیز درباره دندان درآوردن نوزادان

22 تير 1393

دندان‌درآوردن هيچ مشكل خاصي ايجاد نمي‌كند و جاي نگراني ندارد. نبايد به اشتباه تصور كنيد دندان‌درآوردن باعث تب كودكان مي‌شود، زيرا رشد دندان‌ها هيچ وقت با تب بالا همراه نخواهد بود.
تبعات تک فرزندی چیست؟

تبعات تک فرزندی چیست؟

22 تير 1393

یک روانشناس گفت: تک فرزندی، رو به افزایش است. یکی از دلایل والدین برای داشتن تک‌فرزند، فراهم کردن تمام امکانات برای رفاه او است غافل از اینکه ‌تک‌فرزندی،‌ زمینه ابتلا به افسردگی را در بزرگسالی فراهم می‌کند
8 میانبر به قلب فرزندان پسر

8 میانبر به قلب فرزندان پسر

10 تير 1393

ابراز محبت و به‌کار بردن کلمات آمیخته با مهربانی از پسر بچه‌ها یک مرد واقعی می‌سازد.
چگونه از نظر کودکمان، پدر خوبی باشیم؟

چگونه از نظر کودکمان، پدر خوبی باشیم؟

2 تير 1393

اولین کار و شاید اصلی کاری که پدرها باید انجام دهند این است که وقت خاصی را برای فرزندان خود اختصاص دهند.
لطفا كتك نزنيد!

لطفا كتك نزنيد!

30 خرداد 1393

تک زدن بچه‌ها مدت‌ها است که از موضوعات بحث‌برانگیز میان روانشناسان و والدین است. با وجود اینکه اکثر قریب به اتفاق روانشناسان والدین را از چنین کاری منع می‌کنند، باز هم بسیاری از والدین برای به‌اصطلاح «تربیت» فرزند خود از این روش استفاده می‌کنند.
سختگیری، فرزندان را به سوی اعتیاد سوق می‌دهد

سختگیری، فرزندان را به سوی اعتیاد سوق می‌دهد

27 خرداد 1393

بسیاری از والدین تصور می‌کنند که جدی رفتار کردن با فرزندانشان بهترین شیوه برای دور کردن آنان از مواد مخدر است.
برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

29 ارديبهشت 1393

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: برخی خانواده ها ناخواسته زمینه اعتیاد فرزندان خود را فراهم می کنند.
والدین کودکان تنبل بخوانند

والدین کودکان تنبل بخوانند

22 ارديبهشت 1393

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:بی تحرکی طولانی مدت در سنین پایین و کودکی به تغییر شکل ساختاری و انحرافات شدید ستون فقرات منجر می شود.
مشاوره ژنتيك را جدي بگيريم

مشاوره ژنتيك را جدي بگيريم

12 ارديبهشت 1393

امروزه با پيشرفت قابل توجه علوم پزشكي و بهداشتي، پيشگيري از بيماري‌هاي عفوني، رعايت بهداشت فردي و بهبود تغذيه بروز بسياري از بيماري‌ها كنترل شده، اما همچنان حدود 40 تا 50 درصد مرگ و مير نوزادان و كودكان به دليل مشكلات ژنتيكي است.
نکاتی که والدین هنگام دارو دادن به کودک باید رعایت کنند

نکاتی که والدین هنگام دارو دادن به کودک باید رعایت کنند

8 ارديبهشت 1393

توجه داشته باشید که داروها ممکن است در کودکان واکنش‌های جانبی متفاوتی نسبت به بزرگسالان داشته باشند. بنابراین برای فرآورده‌ای که به طور خاص برای کودکان مورد آزمایش قرار نگرفته است، این احتمال وجود دارد که اثر جانبی بروز کند در بروشور دارو فهرست نشده باشد.
0.46806s, 17q