چرا کودکان نباید کفش  پاشنه بلند بپوشند؟

چرا کودکان نباید کفش پاشنه بلند بپوشند؟

5 مهر 1393

فوق تخصص ارتوپدی اطفال گفت:استخوان های کودکان در حال رشد همچنان نرم و انعطاف پذیر است بنابراین نباید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنند.
چه کنیم تا کودکان طلاق آسیب کمتری ببینند؟

چه کنیم تا کودکان طلاق آسیب کمتری ببینند؟

31 شهريور 1393

متاسفانه طلاق علاوه بر آنکه فشار روانی بسیاری را روی هر یک از زوج‌های درگیر در این مسئله وارد می‌سازد زندگی کودکان آنان را نیز به شدت متاثر می‌سازد.
کتابچه رایگان/پیامی امیدبخش برای خانواده ها

کتابچه رایگان/پیامی امیدبخش برای خانواده ها

4 شهريور 1393

ﻣﺼﺮف ﻣﻮاد روﻧﺪ رو ﺑﻪ رﺷﺪي در ﻧﻮﺟﻮاﻧﺎن و ﺟﻮاﻧﺎن ﻧﺸﺎن ﻣﯽدﻫﺪ. ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺧﺎﻧﻮاده ﯾﮏ ﻋﺎﻣﻞ اﺣﺘﻤﺎﻟﯽ اﯾﻦ روﻧﺪ ﻓﺰاﯾﻨﺪه اﺳﺖ. ﺑﻪ ﻣﻮازات اﻓﺰاﯾﺶ ﻃﻼق، ﮐﻮدﮐﺎن ﮐﻤﺘﺮي در ﺧﺎﻧﻪﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﺮ دو واﻟﺪﯾﻦ ﺧﻮد زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ. اﻣﺮوزه واﻟﺪﯾﻦ ﺑﯿﺸﺘﺮ از ﻗﺒﻞ ﮐﺎر ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ و ﻓﺮﺻﺖ اﻧﺪﮐﯽ ﺑﺮاي ﺗﻌﺎﻣﻞ و ﻧﻈﺎرت ﺑﺮ رﻓﺘﺎر ﻓﺮزﻧﺪانﺷﺎن دارﻧﺪ.

چگونه فرزندان باعث چاقي والدين مي شوند

28 مرداد 1393

بزرگ کردن کودکان مي تواند باعث افزايش وزن والدين شود؛ علت اين امر متعدد است از استرس گرفته تا کم خوابي اما اين افزايش وزن را مي توان با رعايت چند نکته ساده کنترل کرد و کاهش داد. به نقل از سايت «Prevention» بايد بدانيد، چه چيزي را مي توان و چه چيز را نمي توان در برنامه روزانه خود گنجاند.
شش گام مهم برای فرزند پروری بهتر

شش گام مهم برای فرزند پروری بهتر

22 مرداد 1393

نتایج بررسی ها نشان داده، والدینی که با یکدیگر مشاجره و فرزندشان را تنبیه می کنند روابط سرد و خشمگنانه ای با فرزندان شان دارند. چنین روابطی خطر اعتیاد فرزندان را به مواد مخدر و الکل افزایش می دهد.

به یکباره گرفتن نوزادان از شیر، مادران را دچار افسردگی می‌کند

17 مرداد 1393

یک متخصص زنان و زایمان عنوان کرد: شیر مادر موجب رشد بهتر عاطفی و روانی نوزادان شده و این نوزادان در آینده زندگی عاشقانه تری خواهند داشت.دکتر فاطمه نجف زاده به مناسبت روز جهانی شیرمادر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال روز جهانی شیر مادر با عنوان "شیر مادر، یک عمر...

شیر مادر محافظی در برابر سرطان‌

17 مرداد 1393

متخصص تغذیه در امور سرطان اعلام کرد: تغذیه با شیر مادر، مادران را در مقابل سرطان پستان به دلیل کاهش هورمون‌های مرتبط با سرطان حفظ می‌کند و کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌کنند نیز دچار اضافه وزن و چاقی نمی‌شوند.
شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است

شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است

12 مرداد 1393

گروهی از دانشمندان بین المللی می گویند شیر مادر حاوی سلول های بنیادی است که می تواند با انواع بیماری ها از آلزایمر گرفته تا سرطان مبارزه کند.

نوزاد خندان با تغذیه با شیر مادر

10 مرداد 1393

سلامت نیوز: دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: نوزادنی که شیر مادر را خوب می‌خورند، زرنگ، خوش خلق و خندان است و خوابش خوب است.به گزارش تسنیم، مرضیه قرائتی درباره اندازه شیر و غذا دادن به اطفال اظهار داشت: در هفته‌های اول به طور اطمینان بگذارند نوزاد هر چند مرتبه و هر مقدار که...

شیوع بیماری های عفونی در کودکان مصرف کننده شیرخشک بیشتر است

6 مرداد 1393

سلامت نیوز :پزشک فوق تخصص کودکان گفت: نتایج مطالعات پژوهشگران نشان داده که شیوع بیماریهای عفونی به خصوص عفونت گوش میانی عموما در کودکانی که ‏شیرخشک مصرف می کنند بیشتر است.شیوع بیماری های عفونی در کودکان مصرف کننده شیرخشک بیشتر است. به گزارش ایرنا ، دکتر «هومان...
همه چیز درباره دندان درآوردن نوزادان

همه چیز درباره دندان درآوردن نوزادان

22 تير 1393

دندان‌درآوردن هيچ مشكل خاصي ايجاد نمي‌كند و جاي نگراني ندارد. نبايد به اشتباه تصور كنيد دندان‌درآوردن باعث تب كودكان مي‌شود، زيرا رشد دندان‌ها هيچ وقت با تب بالا همراه نخواهد بود.
تبعات تک فرزندی چیست؟

تبعات تک فرزندی چیست؟

22 تير 1393

یک روانشناس گفت: تک فرزندی، رو به افزایش است. یکی از دلایل والدین برای داشتن تک‌فرزند، فراهم کردن تمام امکانات برای رفاه او است غافل از اینکه ‌تک‌فرزندی،‌ زمینه ابتلا به افسردگی را در بزرگسالی فراهم می‌کند
8 میانبر به قلب فرزندان پسر

8 میانبر به قلب فرزندان پسر

10 تير 1393

ابراز محبت و به‌کار بردن کلمات آمیخته با مهربانی از پسر بچه‌ها یک مرد واقعی می‌سازد.
چگونه از نظر کودکمان، پدر خوبی باشیم؟

چگونه از نظر کودکمان، پدر خوبی باشیم؟

2 تير 1393

اولین کار و شاید اصلی کاری که پدرها باید انجام دهند این است که وقت خاصی را برای فرزندان خود اختصاص دهند.
لطفا كتك نزنيد!

لطفا كتك نزنيد!

30 خرداد 1393

تک زدن بچه‌ها مدت‌ها است که از موضوعات بحث‌برانگیز میان روانشناسان و والدین است. با وجود اینکه اکثر قریب به اتفاق روانشناسان والدین را از چنین کاری منع می‌کنند، باز هم بسیاری از والدین برای به‌اصطلاح «تربیت» فرزند خود از این روش استفاده می‌کنند.
سختگیری، فرزندان را به سوی اعتیاد سوق می‌دهد

سختگیری، فرزندان را به سوی اعتیاد سوق می‌دهد

27 خرداد 1393

بسیاری از والدین تصور می‌کنند که جدی رفتار کردن با فرزندانشان بهترین شیوه برای دور کردن آنان از مواد مخدر است.
برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

برخی خانواده ها زمینه اعتیاد فرزند را فراهم می کنند

29 ارديبهشت 1393

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: برخی خانواده ها ناخواسته زمینه اعتیاد فرزندان خود را فراهم می کنند.
والدین کودکان تنبل بخوانند

والدین کودکان تنبل بخوانند

22 ارديبهشت 1393

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:بی تحرکی طولانی مدت در سنین پایین و کودکی به تغییر شکل ساختاری و انحرافات شدید ستون فقرات منجر می شود.
مشاوره ژنتيك را جدي بگيريم

مشاوره ژنتيك را جدي بگيريم

12 ارديبهشت 1393

امروزه با پيشرفت قابل توجه علوم پزشكي و بهداشتي، پيشگيري از بيماري‌هاي عفوني، رعايت بهداشت فردي و بهبود تغذيه بروز بسياري از بيماري‌ها كنترل شده، اما همچنان حدود 40 تا 50 درصد مرگ و مير نوزادان و كودكان به دليل مشكلات ژنتيكي است.
نکاتی که والدین هنگام دارو دادن به کودک باید رعایت کنند

نکاتی که والدین هنگام دارو دادن به کودک باید رعایت کنند

8 ارديبهشت 1393

توجه داشته باشید که داروها ممکن است در کودکان واکنش‌های جانبی متفاوتی نسبت به بزرگسالان داشته باشند. بنابراین برای فرآورده‌ای که به طور خاص برای کودکان مورد آزمایش قرار نگرفته است، این احتمال وجود دارد که اثر جانبی بروز کند در بروشور دارو فهرست نشده باشد.

والدین با کنجکاوی جنسی نوجوانشان چه کنند؟

6 ارديبهشت 1393

مسائل جنسی غالباً فکر نوجوان را مشغول می‌کند و سوالاتی را در ذهن او ایجاد می‌کند. رفتارهای جنسی برای نوجوان، والدین و کسانی که به نوعی با نوجوان ارتباط دارند مسائل و مشکلاتی تولید می‌کند، این مسئله باعث می‌شود برای حل و کاهش این مشکل به دنبال چاره باشند تابتوانند تا اندازه‌ای از ناراحتی‌های نوجوان کم کنند و راه صحیح را به او نشان دهند.

کودک را آماده شنيدن «نه» کنيد

6 ارديبهشت 1393

با پدر و مادرش در خيابان مشغول قدم زدن است. به اولين مغازه اسباب بازي که مي رسد، دست پدر يا مادرش را مي کشد و آن ها را به جلوي ويترين مغازه مي آورد. به يکي از اسباب بازي ها اشاره مي کند و فرياد مي زند: «من اينو مي خوام!». همان جا روي زمين مي نشيند و آن قدر گريه مي کند که پدر و مادرش مجبور مي شوند، آن اسباب بازي را برايش بخرند.

تربيت کودک با ۶ مهارت

31 فروردين 1393

براي تربيت صحيح کودک مهارت هاي زيادي را بايد بياموزيم، با توجه به سن کودک تان فرصت خوبي براي اصلاح الگوهاي تربيتي داريد در ادامه به ۶ مهارت اساسي اشاره مي کنيم
چرا فرزندم دروغ می گوید؟

چرا فرزندم دروغ می گوید؟

31 فروردين 1393

تنبیه برای دروغ‌گویی‌هایی که بر اثر ترس و الگوبرداری می‌باشد، در طولانی‌مدت، بی‌اثر می‌گردد؛ باید علت و انگیزه‌ی دروغ را مشخص نمود و سپس به درمان آن پرداخت.

چند توصيه به آن ها که تازه پدر شده اند

27 فروردين 1393

زايمان و تولد نوزاد يکي از حساس ترين مراحل زندگي زن است. در اين مرحله مادر با تغييرات زيادي از لحاظ روحي، جسمي، هيجاني و... مواجه مي شود که تمامي اين ها گاه باعث بروز سردرگمي در وي خواهد شد.
هفت فرمان برای تربیت اخلاقی کودکان

هفت فرمان برای تربیت اخلاقی کودکان

27 فروردين 1393

پدر مادرها و معلم‌ها می‌دانند همین هفت راهنمای ساده چقدر در تربیت روزمره‌ی بچه‌ها کاربرد و مصداق دارد. متاسفانه بعضاْ در عمل با هدف تربیت اخلاقی خلاف این توصیه‌ها پیاده می‌شود و شخصیت اخلاقی کودکان را خود والدین، ناخواسته، تخریب می‌‌کنند.

تب هنگام رویش دندان شیری طبیعی نیست

23 فروردين 1393

جراح و دندانپزشک کودکان با توضیح درباره چگونگی رویش دندانهای شیری در سن کودکی گفت: نزدیکان کودک بخصوص والدین وی باید بدانند که وجود تب و اسهال حین رویش دندان طبیعی نیست و استفاده از ژل بی‌حسی موضعی نیز خطر مسمومیت را برای نوزاد در پی خواهد داشت.
سن مناسب برای آموزش مسائل جنسی به فرزندان

سن مناسب برای آموزش مسائل جنسی به فرزندان

23 فروردين 1393

ایرانیان به دلیل فرهنگ خاصی که دارند همیشه از پاسخ به این گونه سوالات فرزندانشان پرهیز می کنند اما این مسئله نیز لازم به آموزش دارد مانند اینکه شما به کودکتان یاد می دهید که چگونه قاشق و چنگال را برای غذا خوردن در دست بگیرد، یا چگونه به دستشویی برود و ....

چطور از دوقلوها مراقبت کنیم!

23 فروردين 1393

داشتن فرزندان دوقلو، يکي از اتفاق هاي شگفت انگيز خلقت است. با اين حال بچه دار شدن به ويژه اگر دوقلو هم باشند مي تواند کمي باعث نگراني والدين شود. تربيت و بزرگ کردن دوقلوها يا چند قلوها امري دشوار است. با اين حال با رعايت چند توصيه مي توان اين امر را کمي آسان کرد.
کودک شما اینگونه زبان می آموزد

کودک شما اینگونه زبان می آموزد

23 فروردين 1393

به جای قصه خواندن برای کودکانتان با آنها حرف بزنید... به کودکان خود اجازه دهید افکار درون ذهنشان را بیرون بریزند ... حتی اگر در حد چند کلمه بی‌معنی است.
6.75512s, 17q