توصیه های مفید برای حفظ سلامت در دوران یائسگی
نشانه هاي يائسگي

توصیه های مفید برای...

نشانه هاي يائسگي در زنان متفاوت است ضمن این که واکنش آنها نيز با هم تفاوت دارد. ممکن است ورود شما به يائسگي همراه با تعداد کمي از علائم يا تغييرات سلامتي باشد يا ممکن است تغييرات جسمي و روحي متعددي را تجربه کنيد.
بیماری هایی که با بلوغ زودرس یا دیررس به سراغ زنان می رود!
تاثیرات بلوغ زودرس یا دیررس بر سلامت زنان

بیماری هایی که با...

زنانی که اولین قاعدگی شان زود و بلوغ شان زودرس بوده است ممکن است دارای فاکتورهایی باشند که در آینده منجر به بیماری های خطرناکی شود.در این مورد بیشتر بخوانید.
رازهای دلچسب مادر بودن

رازهای دلچسب مادر...

شکی نیست که مادر شدن، تجربه‌ای شگفت‌انگیز است و زنان در همه تاریخ برای توانایی به دنیا آوردن یک انسان دیگر، مورد احترام و حتی مقدس شمرده شده‌اند. به همین بهانه، برای کسانی که تازه به جمع مادران پیوسته‌اند، از رازهایی می‌گوییم که این تجربه را دلچسب‌تر می‌سازد.
درباره ارزش مالی کاری که به نظرمان وظیفه زنان است
کار مادران چقدر می‌ارزد؟‎!‎

درباره ارزش مالی کاری...

خانه‌داری زنان سال‌هاست جزیی از وظایف آنها محسوب می‌شود. نه کسی از آنها تشکر می‌کند و نه حواسشان به سختی‌های خانه داری و آسیب‌هایی است که زنان ممکن است در جریان کارهای روزمره ببینند.‎ واقعیت این است که آنقدر کار زنان در خانه عادی شده که هیچ کس خبر ندارد کارهایی که آنها انجام می‌دهند اگه قرار باشد به عنوان شغل در نظر گرفته شود چقدر هزینه دارد و اگر قرار باشد کسی برای تمام تک تک این کارها را در ازای گرفتن پول انجام دهد چقدر هر ماه و هر سال باید بپردازیم‎.‎‏ البته انجمنی در کانادا به تازگی این محاسبه را انجام داده و نتیجه آن رقمی عجیب و نجومی است؛۱۲۶ هزار و ۸۶۶دلار‎!
8 اشتباه که هر ماه در زمان پریود انجام می دهید

8 اشتباه که هر ماه در زمان پریود انجام می دهید

24 دي 1396

خانم ها در زمان پریود باید برخی نکات را رعات کنند تا از بروز درد جلوگیری کرده و علائم سندروم پیش از قاعدگی را کاهش دهند. در این مقاله با رایج ترین اشتباهات خانم ها در زمان پریود اشاره می کنیم.
ایران در قعر جدول شکاف جنسیتی

ایران در قعر جدول شکاف جنسیتی

24 دي 1396

اگر تا چندی پیش زنان مظلومان تاریخ به شمار می‌رفتند، اینک برای احقاق حقوق خود از پای نمی‌نشینند. زنانی که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل داده و توانایی دارند تکیه بر مسند واقعی خود بزنند. البته در این میان قوانین دست و پا گیری هم هستند که نیاز به بازنگری دارند.
زنان تنها ماندند

زنان تنها ماندند

23 دي 1396

اگر یک زن هستید تا به حال چند بار در خوشبینانه‌ترین حالت سوژه هرزگویی‌هایی مردان بیمار خیابان شده‌اید؟ چند بار مورد تعرض‌های کوچک و خشونت‌های کلامی یا حتی تجاوز به حریم خصوصی شده‌اید؟ جواب کاملا روشن است‌‌. همه ما بارها با این واژه‌ها مواجه شدیم‌‌. ممکن است گاهی در تاکسی، در خیابان‌های خلوت یا حتی در محل کار قسمتی از بدن‌مان زیر مانتو یا حتی چادر با دست‌های غریبه یک مرد آشنا شده باشد‌‌ اما سوال اینجاست برای خودمان چه کرده‌ایم؟ چند بار بی‌تفاوت گذشتیم و چندبار وسوسه شدیم تا این دسته از مردان را گوشمالی بدهیم؟
اسیدپاشی به امنیت زنان

اسیدپاشی به امنیت زنان

21 دي 1396

مرضیه ابراهیمی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان: همین که ما دورهم جمع شده‌ایم اتفاق مهمی است. من از معصومه یاد گرفتم که نباید خانه نشین باشم. او مادر است و نگذاشت این حادثه منزوی و خانه نشین‌اش کند. بچه‌ها باید از خانه بیرون بیایند و درمان‌شان را ادامه دهند.
زنان معتاد قربانی شرایط جامعه

زنان معتاد قربانی شرایط جامعه

20 دي 1396

متاسفانه موادمخدر صنعتی به سرعت و پس از مدت زمانی کوتاه و به اشکال مختلف در بین جوانان رخنه کرد، به‌گونه‌ای که در بخش‌هایی از جامعه دانش‌آموزی به ویژه دانش‌آموزان و نوجوانان دختر اعتیاد شیوع بالایی پیدا کرد و امروزه با‌درصد بالایی از جمعیت نوجوان رو به رو هستیم که مصرف‌کننده سیگار، قلیان یا موادمخدر صنعتی هستند. این زنگ خطر و هشداری برای آینده زنان جامعه و کشور است. آمارها حاکی از رشد و افزایش بیشتر آمار گرایش زنان به سمت مصرف موادمخدر صنعتی نسبت به سال‌های گذشته است.
اجماع علیه فقر

اجماع علیه فقر

19 دي 1396

در راستای حمایت از این افراد و تلاش‌های پیشین دستگاه‌های مسئول، ‌سازمان‌هایی مانند بهزیستی و آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ‌‌در اجرای طرح فقرزدایی اجتماع‌محور نقش ویژه‌ای خواهند داشت.
دلایل آزار و اذیت زنان و دختران در خودروهای عبوری

دلایل آزار و اذیت زنان و دختران در خودروهای عبوری

17 دي 1396

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران: نوع پوشش، بی‌احتیاطی و اطمینان بی‌مورد در بروز این حوادث نقش دارد کامران رضوانی، بازپرس جنایی تهران: آزار و اذیت و تجاوز در ماشین‌های شناسنامه‌دار به‌ندرت رخ می‌دهد ناصر قاسم‌زاد، روانشناس: تربیت و آموزش جنسی باید از خانواده‌ها آغاز شود
مقایسه شاخص‌های توسعه‌ای در زنان کشورمان با امارات

مقایسه شاخص‌های توسعه‌ای در زنان کشورمان با امارات

30 آذر 1396

سال١٣۴٢زنان ایرانی به مجلس شورای ملی و سنا راه یافتند و در سال‌های١٣۴٧و ١٣۵٢دو زن به عنوان وزیر وارد هیات دولت شدند
شرط ورود زنان به ورزشگاه

شرط ورود زنان به ورزشگاه

28 آذر 1396

آیا مطالبه آنها را نیز باید فراموش کرد و بر آن سرپوش گذاشت؟ به نظر می‌رسد عدم مجوز به زن ایرانی برای حضور در ورزشگاه‌ها بیش از هر چیز بی‌احترامی به کرامت انسانی مرد ایرانی است.
٦٠ درصد زنان حداقل یک‌ بار تجربه آزار خیابانی داشتند

٦٠ درصد زنان حداقل یک‌ بار تجربه آزار خیابانی داشتند

25 آذر 1396

اصلا حقی برای من در نظر گرفته شده است که درباره آن صحبت کنیم؟ ما زمانی سهام‌دار از فضای شهری هستیم که تعریفی از حق وجود داشته باشد و پارادایمی هم باشد که به این حق باور داشته باشد. اگر آن پیش‌زمینه‌ها فراهم باشد، آن وقت می‌شود از مدیریت بر شهر و حق مدیریت بر شهر صحبت کرد»
زنان آسیب‌دیده چه می‌خواهند؟

زنان آسیب‌دیده چه می‌خواهند؟

25 آذر 1396

وظیفه نظام آموزشی آموختن 10 توانایی به دانش‌آموزان برای بهتر و کم آسیب‌تر زندگی کردن است که عبارتند از: آموزش چگونگی تصمیم‌گیری، توانایی حل مساله، توانایی تفکر خلاق، توانایی تفکر نقادانه، توانایی ایجاد رابطه موثر، توانایی برقراری روابط بین فردی سازگارانه، توانایی آگاهی از خود، توانایی همدلی با دیگران، توانایی مقابله با هیجان‌ها و توانایی مقابله با استرس‌هاست.
روند سلامت زنان از ۲۷ سال قبل منفی شده است

روند سلامت زنان از ۲۷ سال قبل منفی شده است

23 آذر 1396

مطالعه محققان نشان می دهد سلامت زنان از سال ۱۹۹۰ به بعد بدتر شده است درحالیکه سلامت مردان بهبود یافته است.
الاکلنگ بودجه‌ای در حوزه زنان

الاکلنگ بودجه‌ای در حوزه زنان

23 آذر 1396

بودجه معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری برای سال آینده 17/38‌درصد افزایش داشته، اما سهم بیمه زنان سرپرست خانه‌دار متاهل با کاهش 16/39‌درصدی مواجه بوده است.
زنان کوچک

زنان کوچک

22 آذر 1396

در سراسر جهان بیش از ٢٥٠‌میلیون دختر زیر پانزده‌سال مجبور به ازدواج می‌شوند.

زنان عليه زنان

20 آذر 1396

در اكثر كشورهاي جهان، خشونت عليه زنان يكي از مشكلات حاد اجتماعي است به‌طوري كه سازمان ملل متحد روز ٢٥ نوامبر را روز بين‌المللي مبارزه با خشونت عليه زنان اعلام كرده است.
9 دلیلی که باعث قطع یا اختلال در قاعدگی می‌شود

9 دلیلی که باعث قطع یا اختلال در قاعدگی می‌شود

20 آذر 1396

قطع قاعدگی یا اختلال در قاعدگی، مساله‌ای نیست که بتوان از کنار آن ساده رد شد و فرد با بروز چنین مشکلی، باید حتما به متخصص زنان و زایمان مراجعه کند.
نکات مهم بهداشتی که در دوران قاعدگی باید رعایت کنید

نکات مهم بهداشتی که در دوران قاعدگی باید رعایت کنید

13 آذر 1396

بلوغ دختران با دوران قاعدگی آن‎ها همراه است، در این دوران به دلیل باز بودن دهانه رحم و وجود خون در محیط دستگاه تناسلی، رعایت مسائل بهداشتی بسیار مهم است چون در صورت رعایت نکردن توصیه ‏های بهداشتی، امکان ایجاد عفونت و عوارضی مانند نازایی در آینده وجود دارد؛
زنانی که در زلزله بی‌سرپرست شده‌اند

زنانی که در زلزله بی‌سرپرست شده‌اند

9 آذر 1396

واقعیتی که حالا می‌توان به آن استناد کرد و برمبنای آن راهکاری دقیق و برنامه‌ریزی‌های صحیح و حساب‌شده داشت، زنانی هستند آسیب‌دیده که دچار بحران‌های روحی شده‌اند، علاوه بر آن کلاف‌ سردرگم معیشت را نیز پیش‌روی خود می‌بینند؛
بی اطلاعی زنان از مسائل حقوقی

بی اطلاعی زنان از مسائل حقوقی

9 آذر 1396

با بررسی جامعه باید اذعان کرد که اطلاعات زنان در حوزه حقوقی و قضائی اندک است. این در حالی است که اطلاعات زنان در حوزه‌های مختلف همچون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... نیز در مقایسه با مردان اندک است.
27 درصد از زنان تهرانی قربانی انواع خشونت هستند

27 درصد از زنان تهرانی قربانی انواع خشونت هستند

9 آذر 1396

در «برنامه ششم» حكمي است كه طبق آن دولت بايد نسبت به استقرار سامانه رصد آسيب‌هاي اجتماعي و معلوليت‌ها اقدام كند. اساس و هدف اصلي از راه‌اندازي اين سامانه دريافت اطلاعات و داده‌ها درخصوص آسيب‌هاي پنهان اجتماع است.
در جا زدن مادران شاغل

در جا زدن مادران شاغل

9 آذر 1396

تعداد اندکی از مدیران‌دولتی و غیردولتی تصور می‌کنند زنان حتی با داشتن فرزند، همسر و خانواده توانایی مدیریت کلان را در محیط‌کاری خود دارند و پیش فرض آنها آن است که زنان دارای فرزند دیگر توانایی قبلی را در زمینه مدیریت کاری خود ندارند و توجه آنها بیشتر معطوف به فرزندان و خانواده است.
خشونت خاموش جنسیت نمی‌شناسد

خشونت خاموش جنسیت نمی‌شناسد

9 آذر 1396

در حالی که در اشعار مولانا زن نماد عشق الهی، روح، جان، زمین و رویش است. هرچند در مفاهیم نکوهیده نیز به صفاتی زنانه استناد شده است چراکه زن در نماد جسم و نفس و دنیا و حرص آورده شده اما آنچه غالب است عدم مرزبندی در رسیدن به کمال و یک نوع برابری در زاویه دید است. چنان‌که انسان به مفهوم ازلی و ابدی انسان جدا از زنانگی و مردانگی تعریف می‌شود.
چتری برای زنان

چتری برای زنان

5 آذر 1396

سال‏هاست که راهروی دادگاه ‏های خانواده، پر از زنانی است که با دست و پاهای شکسته، صورت‏های کبود و گلگون شده، در انتظار رسیدگی به ظلمی‌اند که علیه‏ شان اعمال شده است. تنظیم لایحه‏ای برای تأمین امنیت زنان، در قالب حقوقی برای اولین بار، می‏تواند بر صورت کبود زنانی که مورد خشونتی از طرف مشت‏های محکم مردانه قرارگرفته‎اند، لبخند بنشاند.
قوانين تبعيض‌آميز گاهي خشونتِ زنان را در پي دارند

قوانين تبعيض‌آميز گاهي خشونتِ زنان را در پي دارند

4 آذر 1396

ممكن است در پاره‌اي موارد اين تفكر درست باشد اما در كل بايد به جهتي برويم كه حقوق و امكانات برابر از جمله شرايط اشتغال براي زنان هم فراهم شود براي همين به نظرم قوانين در مرحله بعدي قرار مي‌گيرد. نكته ديگر اين است كه بسياري از قوانين، برگرفته از فقه جزايي ما هستند و مسائلي كه ممكن است تغييرش مشكل باشد.
افزایش مشارکت اجتماعی زنان

افزایش مشارکت اجتماعی زنان

4 آذر 1396

در برخی موارد شاهد خشونت زنان علیه زنان هستیم و این موضوع اگرچه کم‌اهمیت‌تر از خشونت‌های مردانه نیست، اما کمتر به آن توجه شده و خشونت‌های زنان علیه زنان که اشکال مختلفی به خود می‌گیرد، در طول تاریخ کم نبوده است، درحالی که هنوز هم اگر با دقت بیشتری به اطرافمان نگاه کنیم، می‌توانیم نمونه‌هایی از آن را ببینیم.
زنان چاق بیشتر نیازمند انجام ماموگرافی هستند

زنان چاق بیشتر نیازمند انجام ماموگرافی هستند

4 آذر 1396

به گفته محققان، زنان چاق یا دارای اضافه وزن باید بیشتر تحت غربالگری سرطان سینه قرار گیرند.
نقش سازمان‌های مردم‌نهاد محلی در توانمندسازی زنان زلزله‌زده بم

نقش سازمان‌های مردم‌نهاد محلی در توانمندسازی زنان زلزله‌زده بم

2 آذر 1396

زهرا نیک نفس سرپرست خانوار است و یکی از اعضای فعال پروژه مرغ پاک .همسرش را در زلزله بم از دست داده. 4 فرزند دارد. کارگاه پرورش مرغ درست رو به روی خانه‌اش قرار دارد. در مرغداری کوچکش را باز می‌کند. جوجه‌های قهوه‌ای را نشانمان می‌دهد. کارگاه کوچک، منظم و مرتب است. می‌گوید جوجه‌ها 20 روزه‌اند، مانده تا بزرگ شوند و به فروش برسند.
ضرورت تغییر سبک زندگی بانوان برای پیشگیری از نازایی

ضرورت تغییر سبک زندگی بانوان برای پیشگیری از نازایی

1 آذر 1396

برخی صاحبنظران پزشکی و متخصصان خارجی شرکت کننده درششمین کنگره آسیایی اندومتریوز در شیراز ، این بیماری را از عوامل اصلی نازایی می دانند و معتقدند تغییر سبک زندگی در بانوان تاثیرگذارترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.
آیا سندورم پیش از قاعدگی واقعاً حقیقت دارد؟

آیا سندورم پیش از قاعدگی واقعاً حقیقت دارد؟

29 آبان 1396

روزهای پیش از قاعدگی در زندگی هر زن همراه است با تجربه تغییرات جسمی و روانی مانند استرس، اضطراب، مشکل در بخواب رفتن (بی خوابی)، سردرد، خستگی، نوسانات خلقی، افزایش حساسیت عاطفی و تغییر در میل جنسی. اما آیا باید به این نشانگان اهمیت داد؟
توجه به زنان در مدیریت بحران

توجه به زنان در مدیریت بحران

29 آبان 1396

به نیازهای زنان در زمان بروز زلزله و حوادث طبیعی تا چه میزان فکر کرده‌ایم؟ آیا در زمان برنامه‌ریزی و مدیریت بحران بازماندگان زلزله را سه گروه زنان، مردان و کودکان می‌پنداریم؟
1.63433s, 18q