آیا زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب می‎شوند؟

آیا زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب می‎شوند؟

18 خرداد 1395

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است زنان در سراسر جهان دو برابر در معرض خطر ابتلا به اختلال اضطرابی قرار دارند.

استرس ساختار مغز را تغییر می دهد

14 خرداد 1395

مطالعه جدید نشان می دهد همانطور که استرس می تواند موجب خستگی، اضطراب و افسردگی شود، می تواند منجر به تغییرات ساختاری در مغز هم شود.
تکنیک مکث سه ثانیه و تاثیر آن بر کاهش استرس

تکنیک مکث سه ثانیه و تاثیر آن بر کاهش استرس

29 ارديبهشت 1395

هر ساله دانش آموزان زیادی در کنکور شرکت می کنند. برای کاهش استرس و افزایش کارایی ذهن، در این چند روزه باید نسبت به روزهای گذشته برنامه غذایی متفاوت داشته باشید، اما نه آنقدر که این تفاوت به ضرر شما تمام شود.
۸ هشدار که شما به اضطراب مزمن مبتلا شده‌اید

۸ هشدار که شما به اضطراب مزمن مبتلا شده‌اید

14 ارديبهشت 1395

اضطراب مزمن یک وضعیت جدی و ضعیف‌کننده است. جریان توقف‌ناپذیری از افکار، احساسات، خاطرات و موقعیت‌های ناخواسته‌ی منفی یا مضر، برای سلامت‌تان خوب نیست. در صورت عدم بررسی، اضطراب مزمن نه تنها به روان بلکه به جسم نیز آسیب می‌رساند.

افراد مضطرب نوع دیگری به دنیا می نگرند

21 اسفند 1394

ر اساس تحقیقات، مغز افراد مضطرب در مقایسه با افرادی که به این اختلال مبتلا نیستند، ساختار متفاوتی دارد. بر اساس این تحقیقات ساختار مغز افراد مبتلا به اضطراب موجب می شود که این افراد احساس کنند با سایرین تفاوت دارند.
10 راهکار عملی برای کنترل استرس

10 راهکار عملی برای کنترل استرس

5 اسفند 1394

استرس چاشنی شروع بسیاری از بیماری هاست. این یک اصل ثابت شده است.محققان بر این باورند که استرس می تواند عامل بسیاری از بیماریها از جمله : سکته های قلبی ، مغزی ، فشار خون بالا ، مشکلات تیروئید و حتی سرطان باشد.
پرخوری روانی چیست؟

پرخوری روانی چیست؟

5 اسفند 1394

یک روان‌شناس با تأکید بر این‌که امروزه، بیشتر بیماری‌ها زیستی، روانی و اجتماعی هستند، گفت: پرخوری روانی نوعی اختلال است که در آن فرد به‌صورت ناهوشیار آغاز به خوردن می‌کند و هدفش از این روش، سیری نیست.

زنان قربانی اصلی استرس شغلی

17 بهمن 1394

استرس شغلی پدیده‌ای است که هر روز بیشتر در جامعه ما شیوع می‌یابد و پیامدهای زیانباری به همراه دارد. این حالت میان زنان، حادتر و شدیدتر است، زیرا آنان علاوه بر آن که باید کار خود را در ادارات و کارخانجات انجام دهند، بنا به عرف و عادت، به خانه‌داری نیز می‌پردازند و بخش عمده‌ای از وقت خود را در خانه به رسیدگی به امور آن یا تربیت فرزند مشغولند. این وضعیت موجب می‌شود زنان در مقایسه مردان، در برابر پدیده استرس شغلی متحمل رنج بیشتر و به قربانی اصلی آن تبدیل شوند.
آخر هفته ها شادتر باشید

آخر هفته ها شادتر باشید

15 بهمن 1394

پژوهشگران به این پرسش که چرا برای گروهی از افراد آخر هفته شادی آور نیست، پاسخ دادند. در تحقیقی که اخیراً روی هزار نفر از ساکنان ایالت‌های مختلف در امریکا انجام گرفت، مشخص شد گروه زیادی از افراد برنامه ریزی مشخصی برای تعطیلات پایان هفته خود ندارند و از نظر ذهنی و فیزیکی برای سپری کردن ساعات خوش و شاد آماده نیستند.

با استرس ناشی از ایمیل های کاری چه باید کرد؟

14 بهمن 1394

سلامت نیوز:نتایج پژوهشی به نام «شما یک ایمیل دریافت کردید» نشان میدهد عادات ایمیلی مردم به شکل نگران کننده ای در حال تغییر است. به نظر می رسد بعضی ها با بستن ایمیل های کاری مشکل دارند. روانشاسان «مرکز کار آینده» که این پژوهش را انجام داده اند می گویند این عادت باعث...

برای جلوگیری از اضطراب چه کنیم؟

13 بهمن 1394

علت دقیق ابتلا به اختلال اضطراب هنوز ناشناخته است. با این حال تحقیقات زیادی در مورد انجام اقدامات مختلف برای کاهش سطوح اضطراب انجام شده است.

اضطراب و استرس عامل بروز آلزایمر

4 بهمن 1394

بررسی های اخیر نشان می دهد زندگی همراه با استرس و اضطراب خطر بروز افسردگی پیشرفته و حتی زوال عقل (دمانس) را افزایش می دهد.
اضطراب بیماری قرن

اضطراب بیماری قرن

21 دي 1394

اضطراب از اختلالات روحی روانی است که به دلیل شیوع و گسترش آن در اشکال مختلف میان همه سنین، با عنوان بیماری قرن شناخته شده است.

افراد مضطرب راحت تر با مسائل بحرانی کنار می آیند

9 دي 1394

افراد مضطرب با استفاده از مناطق مغزی، راحت تر با موقعیت های تهدید آمیز مقابله می کنند.
بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟

بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟

6 دي 1394

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی دچار یک بیماری شدید جسمی می شویم. هم بیماری و هم درمان آن می تواند طرز فکر و احساس ما را تحت تأثیر قرار دهد.

امتحان دارید؟ این مطلب را بخوانید

6 دي 1394

با نزدیک شدن به فصل امتحانات، استرس و اضطراب نخستین چیزی است که در چهره اغلب دانش‌آموزان به چشم می‌خورد. برخی از افراد در طول سال بدرستی درس‌های خود را مطالعه کرده‌اند و نگران نیستند اما آنهایی که درس خواندن را به شب امتحان واگذار کرده‌اند همچنان نگران و مضطرب به نظر می‌رسند. در عین حال کسانی نیز وجود دارند که با اینکه درس نخوانده‌اند نگرانی خاصی ندارند. به هر صورت وجود اضطراب و استرس شدید در هنگام امتحانات می‌تواند افراد را دچار عوارض جدی کند بنابراین رعایت نکاتی که باعث کاهش این استرس‌ها می‌شود بسیار ضروری است.
رازهايي درباره اضطراب و کنترل آن

رازهايي درباره اضطراب و کنترل آن

2 آذر 1394

اضطراب از جمله مشکل‌هاي روا‌ن‌شناختي است که افراد زيادي با آن دست به گريبان هستند و انگار خوراک روزانه زندگي مدرن شده است.

آیا «اضطراب» همیشه بد است؟

25 آبان 1394

رییس نظام روان‌شناسی و مشاوره استان زنجان گفت: اضطراب در حد نرمال می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و از جمله پیشرفت شغلی افراد شود.
کاهش استرس و اضطراب با مصرف این غذاها

کاهش استرس و اضطراب با مصرف این غذاها

21 آبان 1394

یکسری غذاها وجود دارد که علاوه بر کاهش استرس و اضطراب می‌توانند در بهبود سلامتی کلی افراد موثر باشند.

استرس تب روانی می آورد

20 آبان 1394

سلامت نیوز:استرس مزمن علاوه بر تنگی نفس، خستگی، درد سینه، تهوع و درد عضلانی و احتمال بروز چاقی، دیابت و بیماری های قلبی، سبب بروز حالتی به نام تب روانی می شود.تب روانی (Psychogenic fever) حالتی است که به دنبال استرس و تنش روحی، دمای بخش مرکزی بدن بالا می رود و گاهی تا 41 درجه سانتی گراد...

خجالتی هستید یا اضطراب اجتماعی دارید؟

16 آبان 1394

هنگامی‌که اضطراب اجتماعی داشته باشید، این افکار را در سر خواهید داشت: مشکل من چیست؟ چرا نمی‌توانم صحبت کنم؟ آیا این حالت برطرف خواهد شد؟ مردم به این فکر خواهند افتاد که من آدم عجیب‌وغریبی هستم. من در آن جمع شرکت نخواهم کرد و برای روزها نگران خواهم ماند؟

چرا اضطراب می گیرید؟

6 آبان 1394

بعضی از ما انسان ها با کوچک ترین تغییرات محیطی و شرایط زندگی دچار اضطراب می شویم. برخی از افراد حتی با دیدن نزاع خیابانی و یا شنیدن صداهای بلند به شدت مضطرب و نگران می شوند. اگر شما هم از دسته ی افراد مضطرب هستید، به دلایل بروز آن توجه کنید. شاید راهی برای کنترل این مشکل خود بیابید.

با استرس شغلی به استقبال مرگ می‌رویم

2 آبان 1394

سلامت نیوز:استرس شغلی سبب می‌شود که میانگین امید به زندگی افراد کمتر از بقیه مردم جامعه ‌شود.امیر خجسته کاشانی روانشناس و مدرس دانشگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به استرس‌های شغلی اظهار داشت: به طور کلی نبود رقابت شغلی و همچنین توجه نداشتن سازمان‌ها...

اضطراب داشته باشید، افسردگی هم می‌گیرید

29 مهر 1394

توصیه کارشناسان سلامت روان بر این است که افسردگی یا اضطراب باید سریعاً درمان شود چون در غیر این صورت هر ابتلا به هر کدام از این بیماری‌ها، دیگری را هم به همراه دارد.
5 راه برای کمک به فرد مضطرب

5 راه برای کمک به فرد مضطرب

28 مهر 1394

برای کسانی که با اختلال اضطراب مشکلی ندارند شاید درک این موضوع که در داخل ذهن صدها میلیون انسان مضطرب در دنیا چه می گذرد، سخت باشد.
شیرینی واقعا استرس را کم می کند؟

شیرینی واقعا استرس را کم می کند؟

31 شهريور 1394

محققان هشدار می‌دهند که شیرینی جات نباید به عنوان راهی برای کاهش استرس استفاده شوند، مسلما خوردن مقدار زیاد قند به کاهش میزان استرس در طولانی‌مدت کمک نمی‌کند.
شیوه ای باستانی برای کاهش استرس‌

شیوه ای باستانی برای کاهش استرس‌

24 شهريور 1394

سلامت نیوز:نمک درمانی به عنوان یکی از تکنیک‌های کاهش دهنده استرس و التیام بخش درد در دنیای امروز بریتانیایی‌ها به یکی از مشاغل درآمدزا تبدیل شده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران تاریخچه استفاده از اتاق نمک و حمام نمکی به تمدن‌های کهن مثل یونان باستان...
استرس به مغز آسیب می زند

استرس به مغز آسیب می زند

15 شهريور 1394

همه ی ما می دانیم که استرس برایمان بد است اما چقدر بد ؟خیلی غیر اخلاقی است که مردم را به طور عمدی با نام علم در معرض تهدیدات روانی قرار داد. اما اقدامات نظامی جاری فرصت هایی را به ما پیشنهاد می کنند تا ببینیم چه اتفاقی برای مردمی که در معرض موقعیت های استرس زا هستند می افتد.
آیا نگرانی بیش از حد می‌تواند موجب بیماری جسمی شود؟

آیا نگرانی بیش از حد می‌تواند موجب بیماری جسمی شود؟

8 شهريور 1394

آیا بیش از اندازه نگرانید؟ ممکن است در ناخودآگاهتان تصور می‌کنید اگر به اندازه کافی نگران باشید، می‌توانید از وقوع اتفاقات بد جلوگیری کنید. اما واقعیت این است که نگرانی تاثیراتی بر بدن دارد که ممکن است متعجبتان کند. وقتی نگرانی بیش از اندازه شود، ممکن است به احساس اضطراب بسیار زیاد تبدیل شود و حتی از نظر جسمی بیمارتان کند.
تکنیکی برای مبارزه با اضطراب

تکنیکی برای مبارزه با اضطراب

29 مرداد 1394

سلامت نیوز:رنگ‌آمیزی درمانی روشی است که یک آموزگار امریکایی مبتلا به فشار خون برای درمان خود انتخاب کرد و نتیجه بخش بود. این روزها کتاب‌های درمانی رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان مبتلا به اضطراب، فروش قابل توجهی را به خود اختصاص داده و در فهرست کتاب‌های برتر سایت‌های...
3.20178s, 18q