نقش استرس در چربی سوزی بدن

21 مرداد 1394

سلامت نیوز: مطالعه اخیر نشان می دهد استرس نقش به سزایی در چربی سوزی بدن ایفا می کند بدین ترتیب که می تواند چربی های سفید بدن را به چربی های قهوه ای قابل سوختن تبدیل کند. به گزارش مهر، پژوهشگران طی آزمایشات متعددی که در طول سال ها انجام دادند دریافتند چربی های سفید بدن را می توان...

برای کاهش استرس ۱۱ بار نفس عمیق بکشید

16 مرداد 1394

سلامت نیوز:استرس به سیستم برنامه‌ریزی شده انسان خلل وارد می‌کند و منجر به افسردگی می‌شود، برای کنترل استرس ۱۱ بار تنفس عمیق، باز و بسته کردن مشت‌ها، آب‌درمانی، پیاده‌روی در چمن و شنیدن موزیک آرام‌‌بخش توصیه می‌شود. خبرگزاری فارس: راه‌هایی برای کاهش...
خوشبینی نقطه مقابل استرس

خوشبینی نقطه مقابل استرس

15 مرداد 1394

سلامت نیوز:خوشبینی نقطه مقابل استرس است. روان‌شناسان و محققان می‌گویند: «استرس قاتل حافظه است و قدرت مغزی را تحلیل می‌برد. ذهنی که در استرس گرفتار شده، بیشتر منابع حافظه را مصرف می‌کند و به این ترتیب، ذهنی ضعیف و کودن باقی می‌گذارد». هنگامی که ذهن ناتوان و...

خجالت از جمع یک اختلال هورمونی است

14 مرداد 1394

پژوهشگران سوئدی در تحقیقات جدید خود دریافتند که در بدن بیماران مبتلا به اختلال ترس اجتماعی، بیش از حد هورمون سروتونین تولید می شود که باعث افزایش اضطراب در آنها می شود.

تاثیر منفی استرس شغلی بر سلامت روانی افراد

14 مرداد 1394

یک مطالعه جدید نشان می دهد که سطح بالای استرس شغلی ممکن است منجر به افزایش اختلالات روانی و بیماری شود.

معاون وزیر بهداشت اضطراب را شایعترین اختلال روانی در کشور اعلام کرد

14 مرداد 1394

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق آخرین آمار به دست آمده 23 درصد جمعیت کشور به یکی از اختلالات روانی مبتلا هستند که شایعترین آن اضطراب است.

تاثیر مشابه طب سوزنی و داروهای روانپزشکی

5 مرداد 1394

در یک آزمایش کنترل شده بر روی موش مشخص شد که طب سوزنی در درمان استرس مزمن به اندازه داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی موثر است.

اضطراب و نگرانی از والدین به فرزندان منتقل می شود

4 مرداد 1394

طبق یک مطالعه جدید کودکانی که والدینی مضطرب دارند خود نیز افراد پراضطرابی خواهند بود.

افراد مضطرب نیاز به خواب بیشتری دارند

3 مرداد 1394

طبق تحقیقات جدید، افرادی که در شرایط پراسترس قرار می گیرند لازم است برای پیشگیری از زوال حافظه، خواب کاملی در طول شب داشته باشند.

تاثیر موسیقی در کاهش اضطراب بیماران پس از جراحی

30 تير 1394

گوش دادن به موسیقی برای بیمارانی که به مدت طولانی به کمک دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مکانیکی) نفس کشیده‌اند و می‌خواهند از این پس آن را رها کنند، مفید است.
راههایی برای رهایی از استرس

راههایی برای رهایی از استرس

28 تير 1394

موقع استرس برای آرامش بیشتر تا ۳ بشمارید، ماهیچه‌ها را منقبض کرده و از نیروی تخیل خود استفاده کنید همچنین خندیدن، حرکت، گوش دادن به موسیقی‌، تغذیه مناسب، خواب کافی و گپ زدن نقش موثری در آرامش فرد به ویژه موقع استرس دارد.

چرا دنبال درمان اضطراب‌های سمج نیستیم؟

24 تير 1394

اضطراب،اختلالی است که با زندگی انسان‌های امروزی به شدت عجین شده است. اصلاً این اختلال شده جزئی از حالات روحی و روانی ما؛ فرقی هم نمی‌کند پولدار باشیم یا فقیر،بیکار باشیم یا شاغل،دانشجو باشیم یا پشت کنکوری و... در هر جایگاهی که باشیم، بالاخره اضطراب کار خودش را می‌کند، روح و روان مان را زخمی می‌کند، درست مثل بیماری‌های جسمی.اما ماجرا زمانی شکل جدی به خود می‌گیرد که بی‌توجهی به اضطراب‌های طولانی و سمج بستر ابتلا به افسردگی را فراهم می‌کند.

درمان دلهره با طب سنتی

15 تير 1394

متخصص طب سنتی توصیه‌های لازم برای کاهش اضطراب را بیان کرد و گفت: حمام کردن، صبحانه خوردن و پرهیز از افکار منفی از راهکارهای کاهش دلهره است.
چطور زندگی پرانرژی‌تری داشته باشیم؟

چطور زندگی پرانرژی‌تری داشته باشیم؟

10 تير 1394

تقریبا همگی می‌دانیم که ورزش می‌تواند در کاهش استرس و بالا بردن انرژی موثر باشد، اما حتی بزرگ‌ترین ورزشکارها هم گاهی نیاز به روش‌های دیگری برای آرام شدن دارند. روش‌هایی که با دانستن آنها می‌توانیم اضطراب را کاهش دهیم و زندگی شادتری داشته باشیم.

استرس عامل کاهش آستانه تحمل درد جسمی

5 تير 1394

طبق مطالعات پژوهشگران بین میزان استرس در افراد و قدرت تحمل درد جسمی رابطه مستقیم وجود دارد.، پژوهش های جدید دانشمندان نشان می دهد که میزان بالای استرس و اضطراب ذهنی سبب کاهش و تحلیل قدرت بدن انسان در تحمل درد فیزیکی می شود.

نشستن‌های طولانی اضطراب می‌آورد

1 تير 1394

نشستن‌های طولانی مدت افزایش اضطراب را به دنبال دارد. به دنبال تغییر سبک زندگی و کاهش تحرک، محققان با پژوهش‌های متعددی در جست‌و‌جوی کشف روابط میان بیماری‌های رایج عصر امروز و شیوه زندگی نه چندان رضایت بخش مردمان نسل حاضر هستند. مگان تی چین، محقق مرکز تحقیقاتی دانشگاه استرالیا، با توجه به شیوع روزافزون اختلالات اضطرابی، در جدیدترین یافته‌های خود،رابطه پشت میزنشینی با ابتلا به اضطراب را بررسی کرد.

ارتباط کم‌تحرکی با اضطراب‌

30 خرداد 1394

نتایج مطالعات نشان می‌دهد احساس اضطراب در افرادی که طی روز زمان طولانی‌تری می‌نشینند، بیشتر است.
استرس امتحان مفید یا مضر؟

استرس امتحان مفید یا مضر؟

30 ارديبهشت 1394

نگرانی های مرتبط با امتحان درمدارس و مراکز آموزشی و استرس حاصل از آن یکی از چالش های مهم دانش آموزان و خانواده های آنها به ویژه در پایان سال تحصیلی است. موضوعی که برخی پزشکان ،آن را به شرط کنترل و هدایت و به کارگیری از روش های آرامش بخش ، برای کسب نتایج بهتر آموزشی مفید می دانند.

چطور از تهوع ناشی از اضطراب جلوگیری کنیم

29 ارديبهشت 1394

اضطراب فقط مشکلی احساسی نیست. اضطراب می‌تواند علائم جسمی واقعی به دنبال داشته باشد که باعث شود نتوانید از یک زندگی باکیفیت لذت ببرید. درمان اضطراب فقط کنترل استرستان نیست بلکه باید ببینید ذهن و جسمتان چطور به این علائم واکنش می‌دهد.

هشدار درباره قرص شب امتحان

29 ارديبهشت 1394

استرس امتحان دادن که ویژه شب امتحان و لحظه برگزاری آزمون‌هاست، از قدیمی‌ترین موضوعات تعلیم و تربیتی به شمار می‌رود و همیشه راهکارهایی برای غلبه بر استرس و اضطراب ناشی از امتحانات در بین دانش‌آموزان و دانشجویان مطرح شده است.
درمان ساده اضطراب

درمان ساده اضطراب

20 ارديبهشت 1394

اضطراب، حالت روحي رواني است که مي تواند مشکلات زيادي براي فرد ايجاد کند. عشق، خشم، تنفر، دلهره و ... احساساتي است که با اضطراب ارتباط دارد. از طرفي زماني که فرد مضطرب است، دچار لرزش هم مي شود.

آثار درازمدت اضطراب

19 ارديبهشت 1394

یک روانپزشک گفت: اضطراب انرژی روانی فرد را می‌گیرد، در قضاوت و تصمیم‌گیری‌اش اختلال ایجاد می‌کند، موجب کاهش اعتماد به نفس و عزت‌نفس او می‌شود و با افزایش تحریک‌پذیری زمینه ایجاد پرخاشگری و افسردگی را در او فراهم می‌کند.

وقتی دلشوره داریم چه کنیم؟

13 ارديبهشت 1394

سلامت نیوز: زمانی که بدن‌تان حالت انقباض به خود می‌گیرد یا احساس دلشوره، تعریق، تپش قلب شدید و سرگیجه می‌کنید بهتر است کنترل خود را از دست ندهید و از تکنیک‌هایی مانند آرام‌سازی عضلانی برای بازگشت بدن خود به حالت اولیه استفاده کنید.دلبر نیروشک در گفت‌وگو با...

اگر مدام به گذشته فکر می کنید،افسردگی دارید

6 ارديبهشت 1394

از منظر روان‌شناسی افراد به چند دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ای که معمولاً به گذشته توجه دارند. این افراد که جزو افراد افسرده به حساب می‌آیند مدام به مرور اتفاقات ناراحت‌کننده و خاطرات غم‌انگیز می‌پردازند و به این ترتیب موفقیت‌ها در نظرشان معنا ندارد و تنها به شکست و ناکامی توجه و تفکر می‌کنند.
چرا هنگام اضطراب خوراکي‌هاي قندي مي‌خوريم؟

چرا هنگام اضطراب خوراکي‌هاي قندي مي‌خوريم؟

3 ارديبهشت 1394

نمي‌توان مغز را هنگامي که به قند نياز دارد، فريب داد. مصرف‌کنندگان مي‌دانند قند اضطراب را کاهش مي‌دهد و اين را مي‌توان از 80 درصد محصولات غذايي فراوري شده که در بقالي‌ها به فروش مي‌رسند فهميد.

دانش‌آموزان مضطرب به این بیماری دچار می‌شوند

31 فروردين 1394

اضطراب نسبت به امتحان در بعضی افراد باعث بیماری به نام روده تحریک‌پذیر می‌شود.
1+12 نسخه طبيعي ضد اضطراب

1+12 نسخه طبيعي ضد اضطراب

29 فروردين 1394

کمي استرس براي بدن خوب است، مثل وقتي که بدن خود را براي مقابله با شرايط سخت، مانند يک سخنراني، آماده مي‌کند. اما اگر دائما در استرس باشيد،‌ براي سلامتي بد است.
وقتی «دیگران» جهنم‌اند

وقتی «دیگران» جهنم‌اند

24 اسفند 1393

در میـــان مبتلایان به اضطراب اجتماعی، فاجعه‌سازی بسیار متداول است: «اگر در وسط جلسه رسمی تپق زدم چی؟ همه فکر می‌کنند بی‌کفایتم. اگر شانس بیاورم و اخراجم نکنند، حتماً مرتبه‌ شغلی‌ام را پایین می‌آورند، دیگر کسی روی من حساب نمی‌کند...» تعجبی ندارد اگر فرد با چنین افکاری چنان مضطرب شود که از همکارش بخواهد به جای او در جلسه شرکت کند.
آيا اضطراب را مي توان درمان كرد؟

آيا اضطراب را مي توان درمان كرد؟

26 بهمن 1393

اختلالات اضطرابی از شایعترین اختلالات روان شناختی است که عوارض زیادی را به همراه دارد و افراد نسبت به درمان مقاوم هستند. اضطراب معمولا در موقعیت های ترسناک اتفاق می افتد ولی تفاوت واضحی بین اضطراب و ترس وجود دارد.
خداحافظي با استرس نامزدي

خداحافظي با استرس نامزدي

15 دي 1393

استرس‌هاي قبل از ازدواج هم بر عروس تاثير دارد و هم بر داماد؛ البته به شکل‌هاي مختلف. هرچند استثناهايي هم وجود دارد. با اين حال مردها معمولا استرس را دروني مي‌کنند و ساکت و کم‌حرف مي‌شوند يا ارتباطشان با ديگران کم مي‌شود ولي خانم‌ها به شکل‌هاي بيروني‌تري با اين استرس مقابله مي‌کنند.
0.5622s, 18q