زنان قربانی اصلی استرس شغلی

17 بهمن 1394

استرس شغلی پدیده‌ای است که هر روز بیشتر در جامعه ما شیوع می‌یابد و پیامدهای زیانباری به همراه دارد. این حالت میان زنان، حادتر و شدیدتر است، زیرا آنان علاوه بر آن که باید کار خود را در ادارات و کارخانجات انجام دهند، بنا به عرف و عادت، به خانه‌داری نیز می‌پردازند و بخش عمده‌ای از وقت خود را در خانه به رسیدگی به امور آن یا تربیت فرزند مشغولند. این وضعیت موجب می‌شود زنان در مقایسه مردان، در برابر پدیده استرس شغلی متحمل رنج بیشتر و به قربانی اصلی آن تبدیل شوند.
آخر هفته ها شادتر باشید

آخر هفته ها شادتر باشید

15 بهمن 1394

پژوهشگران به این پرسش که چرا برای گروهی از افراد آخر هفته شادی آور نیست، پاسخ دادند. در تحقیقی که اخیراً روی هزار نفر از ساکنان ایالت‌های مختلف در امریکا انجام گرفت، مشخص شد گروه زیادی از افراد برنامه ریزی مشخصی برای تعطیلات پایان هفته خود ندارند و از نظر ذهنی و فیزیکی برای سپری کردن ساعات خوش و شاد آماده نیستند.

با استرس ناشی از ایمیل های کاری چه باید کرد؟

14 بهمن 1394

سلامت نیوز:نتایج پژوهشی به نام «شما یک ایمیل دریافت کردید» نشان میدهد عادات ایمیلی مردم به شکل نگران کننده ای در حال تغییر است. به نظر می رسد بعضی ها با بستن ایمیل های کاری مشکل دارند. روانشاسان «مرکز کار آینده» که این پژوهش را انجام داده اند می گویند این عادت باعث...

برای جلوگیری از اضطراب چه کنیم؟

13 بهمن 1394

علت دقیق ابتلا به اختلال اضطراب هنوز ناشناخته است. با این حال تحقیقات زیادی در مورد انجام اقدامات مختلف برای کاهش سطوح اضطراب انجام شده است.

اضطراب و استرس عامل بروز آلزایمر

4 بهمن 1394

بررسی های اخیر نشان می دهد زندگی همراه با استرس و اضطراب خطر بروز افسردگی پیشرفته و حتی زوال عقل (دمانس) را افزایش می دهد.
اضطراب بیماری قرن

اضطراب بیماری قرن

21 دي 1394

اضطراب از اختلالات روحی روانی است که به دلیل شیوع و گسترش آن در اشکال مختلف میان همه سنین، با عنوان بیماری قرن شناخته شده است.

افراد مضطرب راحت تر با مسائل بحرانی کنار می آیند

9 دي 1394

افراد مضطرب با استفاده از مناطق مغزی، راحت تر با موقعیت های تهدید آمیز مقابله می کنند.
بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟

بیماری های شدید جسمی با روح و روان چه می کنند؟

6 دي 1394

بسیاری از ما در دوره ای از زندگی دچار یک بیماری شدید جسمی می شویم. هم بیماری و هم درمان آن می تواند طرز فکر و احساس ما را تحت تأثیر قرار دهد.

امتحان دارید؟ این مطلب را بخوانید

6 دي 1394

با نزدیک شدن به فصل امتحانات، استرس و اضطراب نخستین چیزی است که در چهره اغلب دانش‌آموزان به چشم می‌خورد. برخی از افراد در طول سال بدرستی درس‌های خود را مطالعه کرده‌اند و نگران نیستند اما آنهایی که درس خواندن را به شب امتحان واگذار کرده‌اند همچنان نگران و مضطرب به نظر می‌رسند. در عین حال کسانی نیز وجود دارند که با اینکه درس نخوانده‌اند نگرانی خاصی ندارند. به هر صورت وجود اضطراب و استرس شدید در هنگام امتحانات می‌تواند افراد را دچار عوارض جدی کند بنابراین رعایت نکاتی که باعث کاهش این استرس‌ها می‌شود بسیار ضروری است.
رازهايي درباره اضطراب و کنترل آن

رازهايي درباره اضطراب و کنترل آن

2 آذر 1394

اضطراب از جمله مشکل‌هاي روا‌ن‌شناختي است که افراد زيادي با آن دست به گريبان هستند و انگار خوراک روزانه زندگي مدرن شده است.

آیا «اضطراب» همیشه بد است؟

25 آبان 1394

رییس نظام روان‌شناسی و مشاوره استان زنجان گفت: اضطراب در حد نرمال می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و از جمله پیشرفت شغلی افراد شود.
کاهش استرس و اضطراب با مصرف این غذاها

کاهش استرس و اضطراب با مصرف این غذاها

21 آبان 1394

یکسری غذاها وجود دارد که علاوه بر کاهش استرس و اضطراب می‌توانند در بهبود سلامتی کلی افراد موثر باشند.

استرس تب روانی می آورد

20 آبان 1394

سلامت نیوز:استرس مزمن علاوه بر تنگی نفس، خستگی، درد سینه، تهوع و درد عضلانی و احتمال بروز چاقی، دیابت و بیماری های قلبی، سبب بروز حالتی به نام تب روانی می شود.تب روانی (Psychogenic fever) حالتی است که به دنبال استرس و تنش روحی، دمای بخش مرکزی بدن بالا می رود و گاهی تا 41 درجه سانتی گراد...

خجالتی هستید یا اضطراب اجتماعی دارید؟

16 آبان 1394

هنگامی‌که اضطراب اجتماعی داشته باشید، این افکار را در سر خواهید داشت: مشکل من چیست؟ چرا نمی‌توانم صحبت کنم؟ آیا این حالت برطرف خواهد شد؟ مردم به این فکر خواهند افتاد که من آدم عجیب‌وغریبی هستم. من در آن جمع شرکت نخواهم کرد و برای روزها نگران خواهم ماند؟

چرا اضطراب می گیرید؟

6 آبان 1394

بعضی از ما انسان ها با کوچک ترین تغییرات محیطی و شرایط زندگی دچار اضطراب می شویم. برخی از افراد حتی با دیدن نزاع خیابانی و یا شنیدن صداهای بلند به شدت مضطرب و نگران می شوند. اگر شما هم از دسته ی افراد مضطرب هستید، به دلایل بروز آن توجه کنید. شاید راهی برای کنترل این مشکل خود بیابید.

با استرس شغلی به استقبال مرگ می‌رویم

2 آبان 1394

سلامت نیوز:استرس شغلی سبب می‌شود که میانگین امید به زندگی افراد کمتر از بقیه مردم جامعه ‌شود.امیر خجسته کاشانی روانشناس و مدرس دانشگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به استرس‌های شغلی اظهار داشت: به طور کلی نبود رقابت شغلی و همچنین توجه نداشتن سازمان‌ها...

اضطراب داشته باشید، افسردگی هم می‌گیرید

29 مهر 1394

توصیه کارشناسان سلامت روان بر این است که افسردگی یا اضطراب باید سریعاً درمان شود چون در غیر این صورت هر ابتلا به هر کدام از این بیماری‌ها، دیگری را هم به همراه دارد.
5 راه برای کمک به فرد مضطرب

5 راه برای کمک به فرد مضطرب

28 مهر 1394

برای کسانی که با اختلال اضطراب مشکلی ندارند شاید درک این موضوع که در داخل ذهن صدها میلیون انسان مضطرب در دنیا چه می گذرد، سخت باشد.
شیرینی واقعا استرس را کم می کند؟

شیرینی واقعا استرس را کم می کند؟

31 شهريور 1394

محققان هشدار می‌دهند که شیرینی جات نباید به عنوان راهی برای کاهش استرس استفاده شوند، مسلما خوردن مقدار زیاد قند به کاهش میزان استرس در طولانی‌مدت کمک نمی‌کند.
شیوه ای باستانی برای کاهش استرس‌

شیوه ای باستانی برای کاهش استرس‌

24 شهريور 1394

سلامت نیوز:نمک درمانی به عنوان یکی از تکنیک‌های کاهش دهنده استرس و التیام بخش درد در دنیای امروز بریتانیایی‌ها به یکی از مشاغل درآمدزا تبدیل شده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران تاریخچه استفاده از اتاق نمک و حمام نمکی به تمدن‌های کهن مثل یونان باستان...
استرس به مغز آسیب می زند

استرس به مغز آسیب می زند

15 شهريور 1394

همه ی ما می دانیم که استرس برایمان بد است اما چقدر بد ؟خیلی غیر اخلاقی است که مردم را به طور عمدی با نام علم در معرض تهدیدات روانی قرار داد. اما اقدامات نظامی جاری فرصت هایی را به ما پیشنهاد می کنند تا ببینیم چه اتفاقی برای مردمی که در معرض موقعیت های استرس زا هستند می افتد.
آیا نگرانی بیش از حد می‌تواند موجب بیماری جسمی شود؟

آیا نگرانی بیش از حد می‌تواند موجب بیماری جسمی شود؟

8 شهريور 1394

آیا بیش از اندازه نگرانید؟ ممکن است در ناخودآگاهتان تصور می‌کنید اگر به اندازه کافی نگران باشید، می‌توانید از وقوع اتفاقات بد جلوگیری کنید. اما واقعیت این است که نگرانی تاثیراتی بر بدن دارد که ممکن است متعجبتان کند. وقتی نگرانی بیش از اندازه شود، ممکن است به احساس اضطراب بسیار زیاد تبدیل شود و حتی از نظر جسمی بیمارتان کند.
تکنیکی برای مبارزه با اضطراب

تکنیکی برای مبارزه با اضطراب

29 مرداد 1394

سلامت نیوز:رنگ‌آمیزی درمانی روشی است که یک آموزگار امریکایی مبتلا به فشار خون برای درمان خود انتخاب کرد و نتیجه بخش بود. این روزها کتاب‌های درمانی رنگ‌آمیزی برای بزرگسالان مبتلا به اضطراب، فروش قابل توجهی را به خود اختصاص داده و در فهرست کتاب‌های برتر سایت‌های...

نقش استرس در چربی سوزی بدن

21 مرداد 1394

سلامت نیوز: مطالعه اخیر نشان می دهد استرس نقش به سزایی در چربی سوزی بدن ایفا می کند بدین ترتیب که می تواند چربی های سفید بدن را به چربی های قهوه ای قابل سوختن تبدیل کند. به گزارش مهر، پژوهشگران طی آزمایشات متعددی که در طول سال ها انجام دادند دریافتند چربی های سفید بدن را می توان...

برای کاهش استرس ۱۱ بار نفس عمیق بکشید

16 مرداد 1394

سلامت نیوز:استرس به سیستم برنامه‌ریزی شده انسان خلل وارد می‌کند و منجر به افسردگی می‌شود، برای کنترل استرس ۱۱ بار تنفس عمیق، باز و بسته کردن مشت‌ها، آب‌درمانی، پیاده‌روی در چمن و شنیدن موزیک آرام‌‌بخش توصیه می‌شود. خبرگزاری فارس: راه‌هایی برای کاهش...
خوشبینی نقطه مقابل استرس

خوشبینی نقطه مقابل استرس

15 مرداد 1394

سلامت نیوز:خوشبینی نقطه مقابل استرس است. روان‌شناسان و محققان می‌گویند: «استرس قاتل حافظه است و قدرت مغزی را تحلیل می‌برد. ذهنی که در استرس گرفتار شده، بیشتر منابع حافظه را مصرف می‌کند و به این ترتیب، ذهنی ضعیف و کودن باقی می‌گذارد». هنگامی که ذهن ناتوان و...

خجالت از جمع یک اختلال هورمونی است

14 مرداد 1394

پژوهشگران سوئدی در تحقیقات جدید خود دریافتند که در بدن بیماران مبتلا به اختلال ترس اجتماعی، بیش از حد هورمون سروتونین تولید می شود که باعث افزایش اضطراب در آنها می شود.

تاثیر منفی استرس شغلی بر سلامت روانی افراد

14 مرداد 1394

یک مطالعه جدید نشان می دهد که سطح بالای استرس شغلی ممکن است منجر به افزایش اختلالات روانی و بیماری شود.

معاون وزیر بهداشت اضطراب را شایعترین اختلال روانی در کشور اعلام کرد

14 مرداد 1394

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق آخرین آمار به دست آمده 23 درصد جمعیت کشور به یکی از اختلالات روانی مبتلا هستند که شایعترین آن اضطراب است.

تاثیر مشابه طب سوزنی و داروهای روانپزشکی

5 مرداد 1394

در یک آزمایش کنترل شده بر روی موش مشخص شد که طب سوزنی در درمان استرس مزمن به اندازه داروهای ضد اضطراب و ضد افسردگی موثر است.
0.27023s, 18q