چند فعالیت‌ ساده ضدافسردگی

26 آبان 1393

اگر مدتی‌ است درگیر افسردگی شده‌اید می‌توانید با چند فعالیت‌ بدنی ساده و سبک با این اختلال فلج کننده مبارزه کنید.
افسردگی، سلامت جنسی را به خطر می‌اندازد

افسردگی، سلامت جنسی را به خطر می‌اندازد

26 آبان 1393

افسردگی از آن دست اختلالات روان است که فعالیت‌های جسمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افسردگی ممکن است تا جایی پیش برود که شخص مبتلا به آن هیچ فعالیتی را خوشایند نداند و حتی از فعالیت‌های معمول روزانه نیز خیلی زود خسته شود.

کاهش افسردگی پس از زایمان با تماس پوستی با نوزاد

20 آبان 1393

کارشناس ارشد پرستاری و سوپروایزر آموزشی بیمارستان افضلی پور کرمان گفت: برقراری تماس پوست مادر با پوست فرزند، 74 درصد هورمونهای استرس را کم می‌کند و از بروز بیوگلاسمی در نوزاد جلوگیری می‌کند.
10 روش طبيعي درمان افسردگي

10 روش طبيعي درمان افسردگي

18 آبان 1393

ه ماه‌هاي سرد سال رسيده‌ايم، به زماني که تعداد زيادي از افراد دچار بي‌حوصلگي و افسردگي فصلي مي‌شوند و ديگر خودشان را نمي‌شناسند. مطب روانشناس‌ها و روانپزشک‌ها پر مي‌شود از بيماران بي‌حالي که از زندگي‌شان شکايت دارند و علاقه‌اي به انجام دادن کارهايشان ندارند. به جاي آنکه ابتدا دست به کار نوشتن قرص‌هاي متعدد شويد، اين 10 کاري که مي‌توان براي درمان افسردگي انجام داد، بخوانيد. چه بسا بتوانيد بدون درمان دارويي به بيماران خود کمک کنيد.
فیلم/تفاوت های افسردگی با احساس غمگینی

فیلم/تفاوت های افسردگی با احساس غمگینی

14 آبان 1393

همه احساس غمگینی را تجربه کرده اند. هر فردی ممکن است به علت یک ناراحتی دچار احساس غمگینی شده باشد.غمگینی یک واکنش و عکس العمل طبیعی است و ممکن است فردی در مقابل نرسیدن به موقعیت خاص و یا از دست دادن عزیزی غمگین می شود که یک واکنش طبیعی است و در این مرحله به عنوان بیماری تلقی نمی شود.

مردان افسرده بخوانند

14 آبان 1393

در درمان مردان سالمندی که به افسردگی مبتلا هستند می بایست سطح تستوسترون خون مورد بررسی قرار گیرد.

افسردگی پاییزی را جدی بگیرید

10 آبان 1393

افراد زیادی در اطراف ما هستند که با شروع فصل پاییز و سرد شدن هوا اخلاق و رفتارشان تغییر می کند و شادی کمتری نسبت به گذشته دارند که این موضوع یک اختلال روانی نیز محسوب می شود .
آیا کاهش وزن باعث افسردگی می‌شود؟

آیا کاهش وزن باعث افسردگی می‌شود؟

7 آبان 1393

محققان کالج لندن گفتند: افرادی که بیشترین تلاش را برای کاهش وزن دارند در خطر ابتلا به افسردگی هستند.

۴ خوردنی برای مبارزه با افسردگی

4 آبان 1393

داروهای زیادی برای تسکین علائم افسردگی وجود دارد اما می‌توان به‌جای تکیه به این گزینه‌های پرهزینه و گاه حتی مضر از درمان‌های طبیعی مانند غذاهایی که توانایی ذهنی و جسمی را افزایش می‌دهند استفاده کرد.

عامل افسردگی فصلی شناسایی شد

4 آبان 1393

یک تیم روانشناسی در بررسی‌های خود دریافتند «اختلال عاطفی فصلی» (SAD) یا «افسردگی فصلی» از افزایش سطح پروتئین انتقال‌دهنده سروتونین ناشی می‌شود.

دست و پا زدن در مرداب ​افسردگي

3 آبان 1393

افسردگي با نااميدي شروع مي شود و آرام آرام روح انسان را به نابودي كشانده و فرد را از زندگي دلسرد مي كند.

افسردگی، از اثرات منفی شبکه های اجتماعی مجازی است

3 آبان 1393

ریشه شبکه های اجتماعی حاصل یک جریان ملموس و ساده ای به نام برنامه ریزی بود. وقتی که جایگاه برنامه ریزی در جامعه جهانی مطرح شد، جایگزین مناسبی برای ایده های سنتی شد.

چرا آمار مبتلایان به افسردگی در پاییز و زمستان افزایش می یابد؟

30 مهر 1393

هر چه فصل پاییز پیش می رود و زمستان نزدیک می شود تعداد افراد که از گرفتگی و ملال آور بودن روزهای زندگیشان شکایت دارند بیشتر می شود.

افسردگی فصلی در زنان سه برابر مردان است

28 مهر 1393

یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات انجام شده توسط گروه روانشناسی بنیاد علوم رفتاری نشان می دهد افسردگی فصلی پاییز در میان زنان سه برابر مردان برآورد شده است.
اوج افسردگی پاییزی چه زمانی است؟

اوج افسردگی پاییزی چه زمانی است؟

27 مهر 1393

برای تشخیص افسردگی فصلی، باید دست کم دو دوره افسردگی عمده در فصل معین روی داده باشد. به این ترتیب با توجه به زمان آغاز این دو دوره افسردگی، می‌توان از دو تا سه هفته پیش از موعد احتمالی، درمان دارویی را به منظور پیشگیری آغاز کرد.

50 درصد مراجعان یک مرکز درمان زیبایی از افسردگی رنج می بردند

26 مهر 1393

نتایج یک تحقیق انجام شده که در "سی و یکمین کنگره سالیانه انجمن علمی روان پزشکان ایران" ارایه شد، بیانگر آن است که 50 درصد مراجعان به یک مرکز درمان زیبایی از درجاتی از افسردگی رنج می بردند.
کاهش سن ابتلا به افسردگی

کاهش سن ابتلا به افسردگی

24 مهر 1393

افسردگی همچنان در میان ایرانیان به عنوان بیشترین نوع از اختلالات خلقی شناخته شده است.

علائم افسردگی را بشناسید

12 مهر 1393

افسردگی انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها نیز علائم و درمان‌های مخصوص به خود را دارد.

نشانه های اصلی افسردگی

9 مهر 1393

یک روانشناس بالینی با بیان علت ابتلا به افسردگی اساسی گفت: یکی از دلایل ابتلا به افسردگی خشم فرو خورده شده در طول زمان است.

با مصرف لبنیات از ابتلا به افسردگی جلوگیری کنید

6 مهر 1393

یک روانپزشک با تاکید بر مصرف لبنیات تازه و مغزهایی مانند پسته، بادام و گردو گفت: بیشترین میزان سرتونین در ماست و شیر تازه دیده می‌شود.
30 درصد دانشجویان دچار افسردگی و اضطراب هستند

30 درصد دانشجویان دچار افسردگی و اضطراب هستند

5 مهر 1393

طبق آمارهای اعلام شده 30 درصد دانشجویان دچار افسردگی و اضطراب و بیش از 60 درصد آنها دچار مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان و گوارشی هستند.
سرماخوردگی روانی را چقدر می شناسید؟

سرماخوردگی روانی را چقدر می شناسید؟

2 مهر 1393

اکثر مردم، در طول زندگی خود، در زمان‌های بخصوصی احساس غمگین بودن و افسردگی را تجربه می کنند. احساس افسردگی می تواند یک واکنش طبیعی به شکست ها، تلاش ها و مبارزات زندگی و یا صدماتی که به غرور فرد وارد می شود باشد.
6 عامل تشدیدکننده افسردگی

6 عامل تشدیدکننده افسردگی

1 مهر 1393

روانشناسان می‌گویند: در عین حال که به دنبال عواملی برای کمک به بهبود افسردگی هستیم نباید از عوامل تشدیدکننده این اختلال نیز غافل شویم.

علایم افسردگی را جدی بگیرید

22 شهريور 1393

یک روان‌پزشک با بیان این مطلب که ناامیدی و پوچی از عوامل مؤثر در افسردگی است، گفت: ما معمولاً به مهارت‏‌های زندگی مسلط نیستیم و همین مسایل شیوه زندگی را دچار مشکل می‎کند.

اضطراب و افسردگی در تک‌فرزندان بیشتر است

10 شهريور 1393

یک کارشناس بهداشت روان با اشاره به خطر ابتلا به اضطراب، افسردگی و بزهکاری در تک‌فرزندان گفت: در خانواده‌هایی که تک‌فرزندی تداوم می‌یابد والدین باید به هوش باشند تا مبادا نوکر بی‌جیره و مواجب فرزند خود شوند.

افسردگی در کمین مبتلایان پارکینسون

29 مرداد 1393

تحقیقات جدید نشان داد افرادی که به بیماری پارکینسون مبتلا می‌شوند بیشتر در معرض افسردگی قرار می‌گیرند.
10 علامت افسردگی

10 علامت افسردگی

20 مرداد 1393

یک روانشناس ضمن تاکید بر لزوم توجه به درمان افسردگی گفت: خطر اصلی بی‌توجهی به درمان افسردگی، خودکشی است بر این اساس برای درمان به موقع این بیماری باید علایم را جدی گرفت.
20 درصدجامعه ایران افسرده‌اند/مطلقه‌ها و بیوه ها در صدر جمعیت افسرده

20 درصدجامعه ایران افسرده‌اند/مطلقه‌ها و بیوه ها در صدر جمعیت افسرده

19 مرداد 1393

مطالعه ملی بار بیماری‌ها و آسیب‌ها در ایران نشان می‌دهد که بیماری‌های روانی و اختلالات رفتاری پس از حوادث عمدی و غیرعمدی، بزرگ‌ترین مشکل سلامت در ایران از لحاظ شاخص سال‌های تعدیل شده عمر در اثر ناتوانی (Disability Adgustea life Years- Dalys) است.
چه کسانی در ایران افسرده ترند؟

چه کسانی در ایران افسرده ترند؟

15 مرداد 1393

گاهی می‌خندند و گاهی گریه سر می‌دهند؛ طولانی به نقطه‌ای خیره می‌شوند؛ دائما احساس گناه می‌کنند؛ انرژی و علاقه‌های خود را از دست رفته می‌بینند، در تمرکز ضعف دارند، تغییرات اشتهای آنها بسیار محسوس است، با افکار مرگ و خودکشی دست و پنچه نرم می‌کنند،‌ عملکرد اجتماعی مطلوبی ندارند، بهره‌وری شغل‌ها آنها به شدت پایین است، ارتباطات آنها محدود است و گوشه‌نشین‌اند ...
کشف سرنخ افسردگی

کشف سرنخ افسردگی

12 مرداد 1393

محققان با انجام آزمایشهایی جدید در حال بررسی بر روی بخشی از مغز هستند که به احتمال زیاد با افسردگی در ارتباط است.
8.76482s, 17q