استرس و افسردگی ارثی است؟

استرس و افسردگی ارثی است؟

22 تير 1394

طبق یک مطالعه جدید، فرایند مغزی که باعث بروز استرس، اضطراب و افسردگی در افراد می شود از والدین به ارث می رسد اما عوامل محیطی و تجربه های شخص در طول عمر نیز در کاهش خطر ابتلا به این بیماری ها موثر است.
6 بیماری که افسردگی می آورد

6 بیماری که افسردگی می آورد

20 تير 1394

افسردگی را شاید بتوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های روحی- روانی دانست که در خیلی از بیماری‌ها می‌توان ردپای آن را دید. این حالت واکنش طبیعی بدن در مقابله با بعضی بیماری‌هاست و افراد در دوران بیماری دچار نوعی رخوت و سستی می‌شوند که در صورت تداوم این حالت ممکن است وارد فاز افسردگی شوند.

نقش افسردگی های شدید بر سوخت و ساز بدن

18 تير 1394

افسردگی های شدید نه تنها برای سلامت روانی انسان زیانبار هستند، بلکه اثرات آن تا مدتها همچنان بر سیستم سوخت و ساز بدن برجا می ماند.
علائم جسمانی افسردگی را بشناسیم

علائم جسمانی افسردگی را بشناسیم

15 تير 1394

احساس درد و افسردگی به هم مرتبطند. زندگی با درد مکرر می تواند خطر افسردگی را افزایش دهد و افسردگی به خودی خود ممکن است حس درد را به وجود آورد؛ چرا که هر دو این شرایط بر ناقلین شیمیایی در مغز مؤثر هستند. احتمال پیشرفت دردهای مداوم در افراد افسرده 3 برابر بیشتر است.

افراد سرد و خشک مستعد افسردگی هستند

15 تير 1394

یک کارشناس طب سنتی گفت: افراد سرد و خشک معمولاً درون‌گرایند، کمتر با دیگران می‌جوشند و بروز افسردگی در این افراد زیاد است. همچنین نباید تصور کرد که الزاماً هر فرد گرم مزاجی نیز آدم عصبانی و تند خویی است.

بی اعتمادی و افسردگی پیامد بیکار شدن

13 تير 1394

پژوهشگران در تحقیقات جدید خود دریافتند افرادی که به هر دلیل شغل خود را از دست داده و بیکار می شوند، دچار افسردگی شده و از بی اعتمادی به دیگران رنج می برند.
زنان ایرانی، 3 تا 4 برابر معمول افسردگی دارند

زنان ایرانی، 3 تا 4 برابر معمول افسردگی دارند

1 تير 1394

روز گذشته یک مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش از آسیب‌شناسی روح و روان دختران دانش‌آموز خبر داد. مهناز احمدی درحالی این خبر را عنوان کرد که این طرح به صورت آزمایشی در هشت استان کشور درحال اجراست و علاوه بر اینکه روانشناسان و مشاوران در سال‌های اخیر بر توجه به مسائل روانی در کودکان تاکید کرده‌اند، بررسی‌ها نشان می‌دهد زنان و دختران بیش از مردان در معرض آسیب‌های روانی هستند.

بهترین راه کاهش افسردگی در بین دانشجویان چیست؟

30 خرداد 1394

یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بهترین راه کاهش افسردگی در بین دانشجویان پر کردن اوقات فراغت و پیش‌بینی برنامه‌های شادی بخش برای آنان است.

رابطه نبود امنیت شغلی و بروز افسردگی

30 خرداد 1394

پژوهشگران ایتالیایی در مطالعات چهار ساله خود با بررسی مدارک پزشکی و شرایط اشتغال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر دریافتند که ارتباط مستقیمی بین افزایش مشکلات روحی و عدم امنیت شغلی وجود دارد.

نگاه بدبینانه به آینده، افسردگی می آورد

25 خرداد 1394

 تصویری که افراد از آینده و اتفاقاتی که هنوز رخ نداده است در ذهن خود ترسیم می‌کنند، شانس ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد. نگاه بدبینانه به آینده اگر چه ناشی از افسردگی نیست اما می‌تواند، احتمال پیدایش علائم افسردگی را در آینده نزدیک افزایش دهد.
رابطه میزان مدت حضور در فیس بوک با بروز افسردگی

رابطه میزان مدت حضور در فیس بوک با بروز افسردگی

13 خرداد 1394

روزانه در حدود ۹۰۰ میلیون نفر از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده می کنند. یک دلیل آنها این است که با دوستان خود در ارتباط باشند ولی بسیاری از کاربرانی که هر روز ساعت ها در مقابل کامپیوتر می نشینند و با فیس بوک کار می کنند اگر خوب دقت کنند می بینند از این زمان وقت زیادی را نه صرف ارتباط بلکه تنها صرف مقایسه زندگی خود با دیگران کرده اند.

افسردگی در بیماران قلبی می‌تواند کشنده باشد

11 خرداد 1394

بیمارانی که به نارسایی قلبی مبتلا هستند، باید تحت نظر باشند تا مبادا گرفتار افسردگی شوند.
حقایقی درباره افسردگی که حتما باید بدانید

حقایقی درباره افسردگی که حتما باید بدانید

10 خرداد 1394

اما آیا شما هم دچار این بیماری شده اید؟ باید بدانید علائم شایع افسردگی می تواند شامل:احساس غم یا گناه ، بیشتر یا کمتر خوردن یا خوابیدن، احساس خستگی و بد اخلاقی ، مشکل داشتن با تمرکز یا تصمیم گیری و فکر کردن در مورد خودکشی است.

ارتباط بين افسردگی و ابتلا به پاركينسون

4 خرداد 1394

تحقیقات نشان داده است احتمال ابتلا به بيماری پاركينسون در افرادی كه افسردگی دارند بیشتر است.

رابطه خواب زیاد و افسردگی

3 خرداد 1394

مردانی که بیش از حد می‌خوابند دو برابر کسانی که خواب کمتری دارند بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند.
افراد مبتلا به افسردگی شدید جملات محبت آمیز را نمی شنوند

افراد مبتلا به افسردگی شدید جملات محبت آمیز را نمی شنوند

3 خرداد 1394

مطالعات محققان دانشگاه تگزاس آمریکا نشان می دهد که افراد مبتلا به افسردگی شدید، بیشتر پذیرای احساسات منفی هستند و شنوایی ضعیفی نسبت به جملات محبت آمیز و مثبت دارند.
افسردگی طولانی مدت باعث افزايش خطر سکته خواهد شد

افسردگی طولانی مدت باعث افزايش خطر سکته خواهد شد

27 ارديبهشت 1394

مطالعات نشان می هداحتمال سكته مغزی در افرادی كه مدت های طولانی افسردگی را تجربه می كنند، دو برابر دیگران است.
افزایش خطر افسردگی با استفاده از گوشی هوشمند!

افزایش خطر افسردگی با استفاده از گوشی هوشمند!

25 ارديبهشت 1394

بر اساس پژوهشی جدید که توسط محققان دانشگاه باسل انجام شده است استفاده از رسانه‌های دیجیتال در ‌میان نوجوانانی که گوشی هوشمند دارند باعث اختلالات خواب و افسردگی می شود.

بايدها و نبايدهاي بلوغ نوجواني

22 ارديبهشت 1394

با ساده‌ترين جمله‌ها، مکالمه‌تان را شروع کنيد. به‌طور مثال بگوييد: چه خبر؟، امروز چطور بود؟ يا ناهار خوشمزه بود!؟ همين سؤال‌هاي ساده باعث مي‌شود فرزند شما به‌تدريج شروع به حرف زدن کند و خيلي از مسائل خود را با شما در ميان بگذارد.
تاثیرچاقی و افسردگی برخواب آلودگی روزانه

تاثیرچاقی و افسردگی برخواب آلودگی روزانه

21 ارديبهشت 1394

طبق گفته محققان، چاقی و افسردگی از علل اصلی کسلی و خواب آلودگی مداوم هستند.

نقش چاقی و افسردگی در خواب آلودگی روزانه

20 ارديبهشت 1394

طبق گفته محققان، چاقی و افسردگی از علل اصلی کسلی و خواب آلودگی مداوم هستند.
جملاتی که هرگز نباید به افسرده‌ها بگوئید

جملاتی که هرگز نباید به افسرده‌ها بگوئید

19 ارديبهشت 1394

همان‌طور که همه افراد روحیات و خصوصیات متفاوتی دارند در صورت بیمار شدن هم رفتارهای مختلفی از خود نشان می‌دهند. در همین راستا معمولاً آن دسته از افرادی که به بیماری افسردگی مبتلا هستند آسیب‌پذیری بیشتری دارند و نسبت به صحبت‌های اطرافیان حساسیت بیشتری نشان می‌دهند.
کمبود این ویتامین زنان را افسرده می کند

کمبود این ویتامین زنان را افسرده می کند

1 ارديبهشت 1394

طبق مطالعه جدید «دانشگاه ایالتی اورگن» آمریکا، بین سطح پایین ویتامین D و افسردگی در زنان جوان سالم ارتباط وجود دارد.

افسردگی،شایع ترین اختلال روانپزشکی

25 فروردين 1394

شایع ترین اختلال روانپزشکی افسردگی ( depression ) می باشد. به علت درصد شیوع بالای این اختلال از آن به عنوان سرما خوردگی هیجانی نیز یاد می شود. تقریباً تمامی افراد جنبه های مختلفی از افسردگی را در طول عمر خود تجربه می کنند. در حدود 50 درصد از موارد، اولین حملۀ افسردگی آخرین مرحله نیز است. اما در مواقع دیگر افسردگی عود داشته و تقریباً در هر بار عود علائم شدید تر تجربه می شود.

پس از ۶ ماه کم حوصلگی به روان‌پزشک مراجعه کنید

23 فروردين 1394

عضو انجمن روان‌شناسان ایران گفت: اگر کم حوصلگی بیش از ۶ ماه طول بکشد طبق قانون D.S.M باید به روان‌شناس و روانپزشک مراجعه کند چرا که کرختگی فرد ناشی از افسردگی است و ربطی به عصبی بودن ندارد.

کسالت و خواب آلودگی افراد در فصل بهار افسردگی فصلی نیست

16 فروردين 1394

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: کسالت و خواب آلودگی افراد در فصل بهار افسردگی فصلی نیست و امری طبیعی محسوب می شود.
با «سندرم افسردگی پس از تعطیلات» چه کنیم؟

با «سندرم افسردگی پس از تعطیلات» چه کنیم؟

15 فروردين 1394

بسیاری از مردم به تعطیلات مانند سفر به فضا می‌نگرند! از هفته‌ها قبل برای پرواز دشوار به فضا به دقت برنامه‌ریزی کرده و پس از پرتاب و ورود به فضا آرامش و سکون بی‌نظیری را تجربه می‌کنند، اما هنگام بازگشت دوباره به زمین دچار اضطراب و آشفتگی می‌شوند.
اگر همسرتان افسردگی دارد حتما بخوانید

اگر همسرتان افسردگی دارد حتما بخوانید

26 اسفند 1393

«مهربانی و فداکاری او، توجه او، شفقت و عشق او، بیش از هر چیز دیگر مرا در مدت عذاب روانی‌ام روی پا نگه داشت. اگر من بخواهم شخصی را که در بهبودی من بیشترین تأثیر را داشته است انتخاب کنم، آن شخص مطمئناً همسرم است.» این جملات را نورمن اندلر، روان‌شناس، بعد از بهبود از افسردگی شدیدی که دچارش شده بود، نوشته است. واقعیت این است که هر چند نقش همسران در ایجاد افسردگی در همدیگر به اثبات نرسیده است اما نقش آنان در بهبودی از افسردگی کاملاً اثبات شده است!

افسردگی‏، درک انسان از زمان را کاملاً دگرگون می کند!

24 اسفند 1393

اغراق نیست اگر بگوییم زندگی همه ما به زمان و درکی که از آن داریم وابسته است، مفهومی که با حضور همیشگی اما پنهانش نقشی مهم در تعیین مسیر ما دارد. اما درک همه ما نسبت به زمان یکسان است؟ چه عواملی موجب اختلال در برداشت ما از چنین مفهومی می شود؟

درمان افسردگی بدون دارو

19 اسفند 1393

متخصصان با شناسایی روش‌های جدید به دنبال راهکارهایی هستند تا روند سخت درمان افسردگی را برای بیماران تسهیل کنند.
6.92134s, 18q