اثرات استرس روی قلب زنان با مردان متفاوت است

7 دي 1393

در یک موقعیت استرس زا، واکنش بدن به خصوص پارامترهای قلبی در زنان و مردان یکسان نیست.

راه هاي درمان وسواس

1 دي 1393

اختلال وسواس فکری- عملی زیرمجموعه گروه اختلالات اضطرابی است که به طور میانگین از هر 40 نفر یک نفر را مبتلا می کند. سن شروع این اختلال اغلب قبل از 25 تا 30 سالگی است اما در سنین بالاتر و پایین تر از این میزان نیز دیده می شود.

استرس ضدجذابیت‌ است!

26 آذر 1393

نتایج یک مطالعه جدید روانشناسی تایید می‌کند که افراد مضطرب جذابیت کمتری دارند.

چه عاملی باعث استرس کاری می‌شود؟

23 آذر 1393

محققان دانشگاه کونکوردیا و دانشگاه مونترال در رابطه با نقش افراد در استرس و خستگی کاری، تحقیقاتی انجام دادند.

آيا كودك نوپاي شما هنگام نوازش عقب نشيني مي كند؟

23 آذر 1393

اختلال پردازش حسي، يک اختلال بسيار شايع است که از هر 20کودک حداقل يکي را تحت تاثير قرار مي دهد اما با اين حال اين اختلال در اغلب موارد اشتباه تشخيص داده مي شود.

تفاوت اختلال خواب بین مردان و زنان

19 آذر 1393

زنان به دلیل ساعت بیولوژیکی داخلی و هورمون‌هایشان نسبت به مردان بیشتر از بی‌خوابی رنج می‌برند.

چرا صبح ها که بیدار می شوید سرحال نیستید؟

18 آذر 1393

اگر فرد چند روز پشت سر هم کمتر از 5/7 ساعت بخوابد، اين ميتواند باعث احساس خواب آلودگي در طي روز شود.
جای خالی اورژانس روانپزشکی در نظام درمان

جای خالی اورژانس روانپزشکی در نظام درمان

17 آذر 1393

رییس انجمن روانپزشکی ایران ضمن تشریح مشکلات مبتلایان به اختلالات روان، واقعی شدن تعرفه‌های روانپزشکی را خواستار شد.
عادت هاي استرس زا

عادت هاي استرس زا

15 آذر 1393

همه ما استرس را تجربه کرده ايم. در اين شرايط ضربان قلب افزايش پيدا مي کند و کف دست دچار تعريق مي شود. بعضي از عادت ها، باعث افزايش استرس مي شود، عادت هايي در شيوه خوردن، نوشيدن، خوابيدن و حتي در برخورد با ديگران ممکن است باعث تشديد استرس شود.

درمان بیماری اختلال هویت جنسی تحت پوشش بیمه نیست

8 آذر 1393

سلامت نیوز:مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی سامان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه درمان بیماری اختلال هویت جنسی به رغم بار مالی زیادی که دارد، تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است.ولی‌الله نصر در گفت‌وگو با ایلنا درباره لایحه ساماندهی بیماران مبتلا به اختلالات هویت جنسی اظهار داشت:...
راهکارهایی برای جلوگیری از نشخوار فکری

راهکارهایی برای جلوگیری از نشخوار فکری

6 آذر 1393

افکار نگران کننده و نشخوارهای فکری به شدت در زندگی روزانه ما تداخل دارد. بدین معنا که در فکری گیر می کنیم و سپس مکرراً با ترس هایی مشابه مواجه می گردیم تا هنگامی که فریاد می زنیم: "بس است!!!"

تاثير استرس بر زندگي

4 آذر 1393

نشانه هاي معمول استرس مي تواند شامل افزايش فشار خون، مشکلات تنفسي يا تند نفس کشيدن، کند شدن عملکرد دستگاه گوارش، افزايش ضربان قلب و ضعف سيستم بدني باشد.

تحصیلات بیشتر، استرس‌ بیشتر!

3 آذر 1393

بررسی جدید متخصصان دانشگاه تورنتو نشان داد کسب مدارک علمی و تحصیلات بیشتر به رغم ایجاد حس کنترل بیشتر بر زندگی، انسان را مضطرب‌تر می‌کند.

عواقب درمان نشدن اختلالات روانی

3 آذر 1393

اختلالات روانی به دلیل گستردگی و علائم متعددی که دارند از پیچیدگی بالای برای شناسایی برخوردار هستند، به‌ویژه اینکه برخی از این اختلالات دارای علائم مشترکی نیز هستند و این مساله تشخیص دقیق و در نتیجه برنامه‌ریزی درمانی و آموزشی مناسب را برای آنان دشوار می‌کند، به‌رغم این مسائل پیشرفت‌هایی که در علوم روانپزشکی به وجود آمده است و ابزارهای تشخیصی دقیقی که در حال حاضر از آنها استفاده می‌شوند، تا حد زیادی کمک کرده که متخصصان سلامت روان، بتوانند فرایند ارزیابی و تشخیصی دقیق‌تر و بهتری ارائه دهند و در نتیجه بتوانند برنامه‌ریزی‌های درمانی و آموزشی مناسبی برای بهبود وضعیت فرد ارائه دهند.
چگونگی گذراندن دوران کودکی در ایجاد اختلال شخصیت نقش دارد

چگونگی گذراندن دوران کودکی در ایجاد اختلال شخصیت نقش دارد

3 آذر 1393

سلامت نیوز :بيشتر گزينه هاي نامناسب براي ازدواج افرادي هستند كه اختلال شخصيت دارند يا داراي برخي از ويژگي هاي اختلال شخصيت هستند. اختلال شخصيت توسط روانشناسان روانپزشكان تشخيص داده مي شود که تشخيص آن كار ساده اي نيست و كاملاً تخصصي است. اختلال شخصيت، اختلال در شخصيت افراد...
استرس کاری باعث ابتلا به دیابت می‌شود

استرس کاری باعث ابتلا به دیابت می‌شود

22 آبان 1393

کارمندان یا کارگرانی که استرس شغلی دارند در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند.
کودکان در معرض آلودگی هوا، بیش‌فعال می‌شوند

کودکان در معرض آلودگی هوا، بیش‌فعال می‌شوند

19 آبان 1393

کودکانی که در معرض سطوح بالای آلودگی قرار می گیرند ۵ برابر بیشتر احتمال دارد که بیش فعال باشند.
نقش آموزش در رشد کودکان مبتلا به اوتیسم

نقش آموزش در رشد کودکان مبتلا به اوتیسم

18 آبان 1393

ﺑﺴﻴﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ ﺍﻭﺗﻴﺴﻢ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﺗﻼﺷﻬﺎﯼ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺯﻭﺩ ﻫﻨﮕﺎﻡ وبا ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﻳﺰﯼ ﺩﺭﺳﺖ ﻭ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﺷﺪﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﻓﺮﺩ ﺩﺭ ﻳﮏ ﻣﺤﻴﻂ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻭﻳﮋﻩ، ﺭﺷﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﻣﻼﺣﻈﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺍﺻﻠﯽ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﮐﻮﺩﮎ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﮑﺎﻣﻞ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭﯼ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩﯼ ﺍﺳﺖ.

حسادت، سرطان روان!

18 آبان 1393

حسادت اگرچه همیشه صفت نکوهیده‌ای است اما وقتی شدید شود به اختلال روانی تبدیل شده و می‌تواند پیامدهای خطرناکی داشته باشد.

بیش از 70 درصد زنان به وسواس‌ عملی مبتلا هستند

18 آبان 1393

یک روانشناس با بیان اینکه بیش از 70 درصد زنان به وسواس‌ عملی مبتلا هستند، گفت: یکی از مشکلات مبتلایان به وسواس اختلال در اراده است این افراد به خود مطمئن نیستند.
علایم هشدار دهنده ابتلا به اختلالات روانی

علایم هشدار دهنده ابتلا به اختلالات روانی

18 آبان 1393

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه شوخ‌طبعی نشانه سلامت روان است، گفت: اضطراب شدید، عدم تمرکز، پریشانی افکار، کاهش اعتماد به نفس، توقف رشد روانی، اختلال در خواب و خوراک علایم هشدار دهنده ابتلا به اختلالات روانی محسوب می‌شود.

نگاهی به سادیسم اجتماعی

17 آبان 1393

سادیسم نوعی خشونت بیمارگونه است که ریشه در مشکلات روانی و عقده های سرکوب شده دارد. سادیسم عبارت است از علاقه به آزار رساندن به دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شود.
راه‌هايي براي کنار آمدن با استرس

راه‌هايي براي کنار آمدن با استرس

15 آبان 1393

راه‌هاي کنار‌آمدن با استرس به شما کمک مي‌کند تا احساس بهتر و شفاف‌تري نسبت به خودتان و اطراف تان داشته باشيد. مخصوصا زماني که شغل پراسترسي داريد و فشارهاي دوچنداني در زندگي تحمل مي‌کنيد.

همه چیز درباره اسکیزوفرنی

14 آبان 1393

یک متخصص روانپزشکی درباره اسکیزوفرنی، گفت: با پیشگیری از اسکیزوفرنی در نهایت جامعه از افسردگی دور می‌شوند.
وسواسی‌ها را سرزنش نکنید

وسواسی‌ها را سرزنش نکنید

14 آبان 1393

یک روانپزشک با اشاره به اینکه زمینه‌های ژنتیکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به وسواس هستند، گفت: احتمال ابتلا به وسواس در دوره‌های بحرانی زندگی بیشتر است و در این میان کاهش سطح توقعات و فراهم کردن محیطی مناسب و شاد از وظایف خانواده بیمار است.

"پانیک" چیست؟

14 آبان 1393

یک روانپزشک و متخصص اعصاب و روان ضمن ارایه توضیحاتی درباره بیماری پانیک، بر لزوم جلوگیری از اضطراب و استرس در اطرافیان مبتلایان به بیماری پانیک تاکید کرد.

10 نشانه اینکه خواب درست ندارید

10 آبان 1393

برای برخی از افراد مهم نیست شب ها کامل و درست نخوابند. اما این روند در طولانی مدت موجب بروز بدخوابی و بی خوابی هایی می شود که در زندگی روزانه آنها تاثیر منفی دارد. این مشکل در اصطلاح روانشناسی «محرومیت از خواب» نامیده می شود. خوابیدن درست به خلاقیت و خوش‌خلقی و انرژی بیشتر افراد کمک می کند.

افزایش خطر بیماری‌های قلبی در مبتلایان به اختلالات روانی

5 آبان 1393

اختلالات روانی علاوه بر آنکه زندگی عادی فرد را آشفته می‌کنند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را نیز تشدید می‌کنند.
حرص نخورید تا چاق نشوید

حرص نخورید تا چاق نشوید

4 آبان 1393

در پژوهش‌های دو تیم تحقیقاتی دانشگاه اوهایو مشخص شد استرس باعث می‌شود سوخت و ساز بدن آهسته شود و فرد به مواد قندی و خوراکی جذب شود.

دو سوم قتل‌ها ناشی از عصبانیت موقتی است

3 آبان 1393

یک روانپزشک گفت: پرخاشگری بر سیستم‌های گوارشی و تنفسی فرد تأثیر می‌گذارد و موجب اختلالاتی مانند وسواس و افسردگی می‌شود، همچنین فرد پرخاشگر تا 60 دقیقه بعد از رفتار پرخاشگرانه نمی‌تواند تمرکز کند.
8.49314s, 17q