درمان کودکان بیش فعال با نوروفیدبک

25 بهمن 1393

یک کارشناس روان‌شناسی، نورو فیدبک را یک روش درمانی جدید عنوان کرد که از طریق فناوری کامپیوتر و با فرایند یادگیری، خودتنظیمی را به مغز آموزش می‌دهد.

مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی آستانه تحمل پایینی دارند

24 بهمن 1393

یک متخصص حوزه بهداشت روان گفت: روابط بین فردی بی‌ثبات، ترس از رها شدن، آستانه تحمل پایین و اختلال هویت جزو ویژگی‌های مبتلایان به اختلال شخصیت مرزی است.

بکارگیری مبتلایان به اوتیسم در برنامه‌نویسی نرم‌افزارهای کامپیوتر

21 بهمن 1393

یک متخصص علوم اعصاب با اشاره به قابلیت‌های مبتلایان به اوتیسم، گفت: در کشورهای پیشرفته از این افراد در برنامه‌نویسی کامپیوتر استفاده می‌شود.

کشف ریشه ژنتیکی اختلالات تغذیه

21 بهمن 1393

پژوهشگران در مطالعات خود دریافتند که اختلال در عملکرد نوعی ژن که منجر به تغییر عملکرد آن می شود ، دلیل اصلی اختلالات تغذیه ؛ پر خوری و بی اشتهائی در افراد بوده و در دراز مدت می تواند منجر به بروز مشکلات عصبی و روانی شود .
سندرم شلختگی در‌ خانه

سندرم شلختگی در‌ خانه

21 بهمن 1393

هیچ وقت لنگه دیگر جوراب خود را پیدا نمی‌کند، گاهی حتی مجبور شده است هنگام بیرون رفتن با عجله جوراب‌های لنگه به لنگه بپوشد به این امید که مجبور نیست جایی کفش‌هایش را از پا بیرون آورد!

استرس مجردها، بیشتر است

20 بهمن 1393

متخصصان معتقدند که تأهل موجب بهبود وضعیت سلامتی افراد شده و با تغییر در روند تولید هورمون‎ها، استرس را کاهش می‎دهد، بنابراین افراد مجرد با استرس روحی بیشتری مواجه‎اند.

وسواس فکری چیست؟

20 بهمن 1393

یک پزشک سلامت روان گفت: بر خلاف آنچه در عام وجود دارد وسواس فکری تنها در زنان شایع‌تر نیست و این اختلال به لحاظ شیوع جنسی در زنان و مردان یکسان است.

چگونه می توان احساسات نامناسب خود را تغییر داد؟

19 بهمن 1393

انسان با تلاش و تمرین و از طریق ماندن درمحدوده ترجیح های واقع بینانه و دوری از وحشتناک پنداری، الزام سازی و توجیه می تواند احساسات خود را تغییر دهد.

حرکت چشم نوزاد خود را جدی بگیرید!

19 بهمن 1393

یکی از نگرانی های همیشگی پزشکان در مورد بیماری اوتیسم غیر قابل تشخیص بودن است، بیماری پنهان که گاه تا سال ها از چشم پدرها و مادرها مخفی می ماند، موضوعی که موجب وخیم تر شدن کودک می شود. افزایش نگرانی ها در این باره پزشکان را برآن داشته تا به جسجوی نشانه های ظریف کودکان مبتلا به اوتیسم باشند، نشانه هایی که با دقت نسبی والدین هم قابل رویت است.

اوتیسم قبل از یکسالگی مشخص می‌شود

18 بهمن 1393

تحقیقات جدید نشان می دهد که اسکن مغز قبل از یکسالگی اوتیسم را مشخص می کند.

ترس اکتسابی است

18 بهمن 1393

تا قبل از سه سالگی، "ترس" به طور کامل آموخته نشده است به همین دلیل بیشتر جنبه ی تقلیدی دارد. ترس به معنای واقعی از سه سالگی بطور آگاهانه ابراز می شود و میزان و نوع آن تا حد زیادی به سبک رفتاری پدر و مادر بستگی دارد.
یک چهارم جمعیت کشور اختلال روانپزشکی دارند

یک چهارم جمعیت کشور اختلال روانپزشکی دارند

18 بهمن 1393

نایب رئیس انجمن روانشناسان ایران با اشاره به اینکه نزدیک به یک چهارم جمعیت کشور اختلال روانپزشکی دارند، گفت: آخرین آماری که از بیماری های روانی در کشور وجود دارد حدود 23 درصد است که این آمار مطابق با آمار جهانی در کشورهای پیشرفته، درحال توسعه و توسعه یافته به یک نسبت پیشرفت داشته است.

کودک بیش‌فعال را هرگز تنبیه بدنی نکنید

15 بهمن 1393

رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: تنبیه بدنی مبتلایان به بیش‌فعالی راهی است برای کنترل رفتارهای آزاردهنده کودک، در حالی که این روش کاملاً مطرود است و هر چند به طور آنی کودک را آرام می‌کند، اما او از تنبیه درس نمی‌گیرد.

ویژگی‌های مبتلایان به بی‌اشتهایی عصبی

13 بهمن 1393

یک روانپزشک گفت: نحیف بودن، ترس شدید از اضافه وزن، عادت عجیب غذا خوردن، احساس چاق بودن، احساس بی‌ارزشی در ارتباط با خود و تحریک‌پذیری شدید از ویژگی‌های مبتلایان به بی‌اشتهایی عصبی است.

چگونه با کودکان بیش فعال رفتار کنیم؟

9 بهمن 1393

یک آموزگار مدارس استثنائی ملایر گفت: اختلال کمبود توجه بیش فعالی(ADHD) شامل اختلال رشدی فراخنای توجه، تکانشگری و یا بیش فعالی و نیز رفتارهای قاعده مند است که در آن این کمبودها به طور قابل ملاحظه ای نامتناسب با سن عقلی کودک بوده و شروع آن در دوران کودکی رخ می دهد.

استرس، بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان

7 بهمن 1393

یکی از رایج ترین مشکلاتی که همه ما را در سنین مختلف مورد حمله قرار می دهد استرس است. استرس به معنای تنش یا فشار روانی است. استرس طولانی مدت با بیماری هایی همچون سرطان، بیماری های قلبی، سیروز کبدی، زخم های گوارشی و فشار خون بالا ارتباط نزدیکی دارد.

انتظارات واقعی از فزرندان خود داشته باشید

7 بهمن 1393

یکی از مهم‌ترین مباحث بهداشت روان، سلامت روان کودکان و نوجوانان است. از آنجا که دوران کودکی یکی از تاثیرگذارترین و حساس‌ترین مراحل زندگی است، توجه به بهداشت روان در این مرحله نیز بسیار حیاتی و بااهمیت است زیرا شناسایی و رفع مشکلات رفتاری و شخصیتی در سنین پایین کمک بسیار بزرگی در شکل‌گیری شخصیت سالم افراد، در بزرگسالی محسوب می‌شود.

استرس معده را سوراخ می‌کند

5 بهمن 1393

رئیس انستیتو روانپزشکی تهران گفت: استرس آثار جسمانی متعددی ایجاد می‌کند، سوراخ شدن معده، بستن عروق قلب، آمبولی در مغز و ایجاد سکته مغزی و به طور کلی طیف عظیمی از بیماری‌های روان ـ تنی توسط استرس ایجاد می‌شود.

شما وسواسي هستيد؟

4 بهمن 1393

متخصص اعصاب و روان گفت: وسواس از گروه اختلالات اضطرابی است که به طور معمول در 2 تا 3 درصد جمعیت هركشور دیده می شود.

راه‌های در دسترس برای کاهش اضطراب

4 بهمن 1393

این روزها داشتن یک روز آرام و بدون استرس تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد. مشکلاتی که موجب می‌شوند در یک آن بهم بریزید و کنترل‌تان را از دست بدهید.

فشار روانی در بروز سرطان، بیماریهای قلبی و آسم موثر است

4 بهمن 1393

یک روانشناس بالینی گفت: استرس هر نوع تغییر در شرایط فرد است که او را وادار به سازگاری مجدد می‌کند و بیماری‌های قلبی و عروقی، آسم، تیروئید، زخم معده، بی‌نظمی‌های قاعدگی و حتی سرطان نتیجه استرس در افراد است.
اُتیسم اختلال قرن٢١

اُتیسم اختلال قرن٢١

2 بهمن 1393

افزایش موارد اختلال اُتیسم از نظر آماری، زنگ خطری ا‌ست که برای بسیاری از متخصصان و دست‌اندرکاران امور رشد و بهداشت جوامع به صدا درآمده است.
درمان طبیعی استرس

درمان طبیعی استرس

28 دي 1393

گاهی استرس بیش از توان جسمی و روحی فرد است و زندگی شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما با اقداماتی می‌توان استرس را از بین برد.

نخستین مرکز پیشگیری و کنترل خشم راه‌اندازی شد

24 دي 1393

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: امروز نخستین مرکز پیشگیری و کنترل خشم در منطقه هفت تهران راه‌اندازی می شود و امیدواریم این مرکز تا پایان سال جاری در یکی دیگر از مناطق شهر تهران راه‌اندازی شود.

لزوم تشخیص اختلال تکاملی عصبی

21 دي 1393

یک متخصص اطفال گفت: مشکلات کودکان مبتلا به اختلالات تکاملی عصبی معمولاً بعد از ورود به مدرسه و زمانی تشخیص داده می شود که دیگر برای درمان مناسب دیر شده است.
فیلم/کدام روش کنترل استرس برای شما بهتر است؟

فیلم/کدام روش کنترل استرس برای شما بهتر است؟

20 دي 1393

شما باید امتحان کنید تا بفهمید کدام استراتژی مقابله با استرس برای شما بهترین گزینه می باشد. دراین ویدئوی جالب اثرات بد استرس بر روی بدن و روش هایی برای کنترل استرس به شما آموزش داده می شود.

اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

20 دي 1393

یک روانشناس گفت: بیمارانی که اختلال‌های شخصیت را تجربه می‌کنند، الگوهای نابهنجار فکری، احساسی و رفتاری دارند که به دوران نوجوانی یا اوایل بزرگسالی‌شان برمی‌گردد.

بهترین روش درمان بدبینی

14 دي 1393

بدبینی یکی ازمخرب‌ترین رفتارهایی است که بر تمام جوانب زندگی فرد بدبین تأثیر می‌گذارد و در رده اختلالات روانپزشکی به حساب می‌آید و نوعی اختلال شخصیت معرفی می‌شود که به طور افراطی و بیمارگونه افراد دارای این اختلال به همه جوانب و مسائل زندگی خود سوءظن و شک پیدا می‌کنند.

علاقه کودکان اوتیسم به پنکه و ماشین لباس‌شویی

14 دي 1393

فوق‌تخصص روانپزشکی کودکان گفت: وسایل رایانه‌ای و تلفن همراه رشد هیجانی و کلامی کودک را مختل می‌کند و باعث عقب‌ماندگی کودک می‌شود.

اقدام کلیدی برای بهبود «سلامت روان»

14 دي 1393

آمار نشان می‌دهد در انگلیس بیش از یک چهارم مردم با اختلالات خُلقی و مشکلات روانی متعدد دست به گریبان هستند.
5.49522s, 18q