کمبود آهن در دوران بارداری با خطر ابتلای کودک به اوتیسم ارتباط دارد

1 مهر 1393

بر اساس نتایج یک مطالعه، مادران کودکان مبتلا به اوتیسم نسبت به مادرانی که کودکان سالم دارند، قبل و در دوران بارداری قرص آهن کمتری مصرف کرده اند.

۷۰ درصد جوانان معتاد، مشکل روانی دارند

30 شهريور 1393

یک روانپزشک گفت: ۷۰ درصد جوانانی که معتاد هستند و مواد اعتیادآور سنتی و صنعتی مصرف می‌کنند دچار یکی از انواع مشکلات روانی هستند.

دلایل مخفی ماندن اختلالات روانی در جامعه

14 شهريور 1393

مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت آخرین شیوع اختلالات روانی در کشور را 23.6 درصد اعلام کرد و گفت: این آمار در بین جمعیت 15 تا 64 سال کشور است و بر اساس دقیق‌ترین دستگاه‌ها ثبت شده است.
فرزند پروری درمانی تکمیلی برای بیش فعالی

فرزند پروری درمانی تکمیلی برای بیش فعالی

3 شهريور 1393

وق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان :« اختلال بیش فعالی ، بیماری است که نقش ژنتیک در آن کاملا شناخته شده است ، ولی به هر حال فاکتورهای دیگری هم می تواند در آن دخالت داشته باشد مثل زایمان زودرس ، وزن کم هنگام تولد ، مصرف سیگار در دوران بارداری که این موارد همه در حد احتمال است و بارز ترین عامل این بیماری ژنتیک است.»
آلودگی هوا بیش‌فعالی را افزایش می‌دهد

آلودگی هوا بیش‌فعالی را افزایش می‌دهد

3 شهريور 1393

امروز باب شده است اگر کودکی زیاد شیطنت کرد بگویند بیش‌فعال است. آیا واقعا درصد بیش‌فعالی زیاد شده یا این لقبی است که والدین و اطرافیان کودکان امروز از سر بی‌حوصلگی و کم‌صبری به آنان می‌دهند؟
ترس هايتان را بشناسيد

ترس هايتان را بشناسيد

28 مرداد 1393

زماني که ترس هاي انسان در مسيري قرار بگيرد که کارکرد اصلي اش را نداشته باشد خود ترس تبديل به يک عامل تهديد کننده مي شود و اينجاست که تر س باعث مي شود آنطور که بايد از زندگي مان لذت نبريم . مهم‌تر از همه ترس هاي بي جا باعث گريز انسان از موقعيت ها و فرصت هاي استثنايي و بزرگي در زندگي مي‌شود که به خاطر ترسيدنمان از آنها دوري مي کنيم.
آنتی‌استرس ها کدامند؟

آنتی‌استرس ها کدامند؟

28 مرداد 1393

زندگی بدون مشکل هیچ هیجانی ندارد. روانشناسان معتقدند که مشکل را باید بخشی از زندگی به حساب آوریم بنابراین در این‌جا یادگیری مهارت‌های زندگی که یکی از آنها مهارت مقابله با استرس است لازم به نظر می‌رسد.
روش کنترل استرس های روزمره

روش کنترل استرس های روزمره

21 مرداد 1393

دبیر انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران با بیان استرس و مدیریت آن، برنامه‌ریزی مالی در طول ماه را در کنترل استرس مالی موثر دانست و از افراد خواست تا فضاهای شلوغ را با گوش دادن به موزیک آرام و ذکر گفتن کنترل کنند.
اضافه کاری استرس می‌آورد

اضافه کاری استرس می‌آورد

18 مرداد 1393

یک روانشناس با تشریح عوامل استرس‌زا در محیط شغلی، گفت: «چالش‌خواهی و اقدام به حل کارهای فراوان»، «حفظ کنترل» و «تعهد نسبت به کار» جزو ویژگی‌های یک انسان سرسخت است و افراد بی‌علاقه نسبت به شغل دچار دلزدگی می‌شوند.

بیماران اوتیسمی با چه مشکلاتی مواجهند؟

13 مرداد 1393

یک فوق تخصص روانپزشکی کودک گفت: بیماری اوتیسم به طور کامل درمان نمی‌شود بنابراین درمان‌هایی که صورت می‌گیرد تنها به منظور کنترل بیماری است.
بايدها و نبايدهاي زندگي با «بي اعصاب ها»

بايدها و نبايدهاي زندگي با «بي اعصاب ها»

12 مرداد 1393

شايد شما هم در ميان اقوام و خويشان خود کساني را سراغ داشته باشيد که به افراد «بي اعصاب» يا «داغون» مشهورند! کساني که تعادل فکري، رفتاري يا شخصيتي آن ها با کوچک ترين ناملايمتي خيلي زود از هم مي پاشد، تحمل بسيار اندک دارند و خيلي زود در برابر مشکلات برآشفته مي شوند و به اصطلاح از کوره در مي روند.

جیوه موجب اختلالات اوتیسم می‌شود

6 مرداد 1393

سلامت نیوز :در طول دو دهه گذشته شیوع اوتیسم در کودکان افزایش یافته است؛ با این وجود جامعه علمی هنوز نتوانستند علت بروز این بیماری را تشخیص دهند؛ نتایج تحقیقاتی که تا به امروز در فرانسه انجام شده است بازده کمی داشته است و اوتیسم هنوز یک بیماری ناشناخته است. به گزارش فارس،...
وحشت‌زدگی چیست؟

وحشت‌زدگی چیست؟

6 مرداد 1393

ک روانشناس گفت: اختلال وحشت‌زدگی نوعی اختلال اضطرابی است که فرد مبتلا را دچار تپش قلب شدید،‌ دل‌پیچه، ‌اجتناب از حضور در اماکن عمومی و در نهایت افسرده می‌کند.
استرس چه اثراتی بر اسپرم مردان می گذارد؟

استرس چه اثراتی بر اسپرم مردان می گذارد؟

5 مرداد 1393

به گفته یک روانشناس، تحقیقات علمی نشان می‌دهد استرس منجر به کاهش تعداد اسپرم‌های حاوی کرموزم‌های Y می‌شود. بنابراین در شرایط استرس احتمال دخترزایی بیشتر است. همچنین آلودگی هوا و کمبود اکسیژن موجب بیماری‌های قلبی و مرگ می‌شود که وجود این عوامل با سیاست‌های افزایش جمعیت در تضاد است.
7 ساعت خواب استرس را از بین می‌برد

7 ساعت خواب استرس را از بین می‌برد

30 تير 1393

یک روانشناس گفت: خواب و خوراک نامناسب، آلودگی هوا، ترافیک و حتی پارک نامناسب خودرو همسایه جلوی در، استرس ایجاد می‌کند اما داشتن 7 ساعت خواب می‌تواند فشار روانی فرد را از بین ببرد.
7 ویژگی افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی

7 ویژگی افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی

26 تير 1393

اختلال شخصیت مرزی یکی از شایعترین انواع اختلالات شخصیت است و متاسفانه رو به فزونی است.

اثراتی که منفی بافی بر روانتان می گذارد

25 تير 1393

احساس سنگینی می‌کنید. با این‌که روز خوبی را شروع کرده اید، اما حالا حالتان اصلاً خوب نیست، بی‌رمق و بی‌انگیزه هستید. دست و دلتان به هیچ کاری نمی‌رود. خودتان هم درست نمی‌دانید از چه چیزی ناراحت هستید و... اگر شما هم بعضی وقت‌ها دچار چنین حالات و احساساتی می‌شوید، ممکن است به دام یکی از همان منفی نگرها یا به قول معروف «موج منفی ها» افتاده باشید؛ افرادی که وقتی با آنها برخورد می‌کنید، سیلی از کلمات ناامیدکننده را به سویتان روانه می‌کنند تا در احساسات منفی شان شریک باشید.
بیماری های خطرناکی که با حسرت خوردن به سراغتان می آید!

بیماری های خطرناکی که با حسرت خوردن به سراغتان می آید!

24 تير 1393

یک ضرب المثل معروف می‌گوید: «پای خود را به اندازه گلیم خودت دراز کن» گویا برخی افراد حد و حدودشان را فراموش می‌کنند و دست به مقایسه‌های بی‌امانی می‌زنند که گاه امان زندگی را می‌برد و فرصت نفس کشیدن را به آن نمی‌دهد. همین خشم‌های انباشته شده از تصورات ناعادلانه از خویش و حسرت خوردن نسبت به آنچه دیگران دارند در روابط اجتماعی بویژه روابط بین زوجین مانند بمب منفجر شده و آنجاست که هر نتیجه‌ای محتمل است و باید منتظر فاجعه‌ای بود.
شناسایی پروتئینی در خون که منجر به آلزایمر میشود

شناسایی پروتئینی در خون که منجر به آلزایمر میشود

17 تير 1393

پزشکان انگلیسی توانستند در زمینه ارائه نوعی آزمایش خون به منظور پیش بینی احتمال شروع بیماری آلزایمر گام مهمی بردارند.
افزایش ناهنجاری های روانی در دانش اموزان

افزایش ناهنجاری های روانی در دانش اموزان

17 تير 1393

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه کمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانش آموزان اظهار کرد: آزمون سلامت روان ۸۰ هزار دانش آموز سال اول متوسطه این استان نشان از افزایش ناهنجاری‌ها از جمله بی‌نشاطی و هیجانات منفی دارد.
اوتیسم ماهیانه تا سه میلیون تومان هزینه دارد/والدین اوتیسم را جدی گرفته اند اما مسئولین شناختی ندارند

اوتیسم ماهیانه تا سه میلیون تومان هزینه دارد/والدین اوتیسم را جدی گرفته اند اما مسئولین شناختی ندارند

16 تير 1393

این گناه خانواده ها نیست که فرزند اوتیسمشان در اثر نبودن آموزشهای مناسب و گرانی کلاسهای خصوصی و ناکارآمدی آموزشهای دولتی روز به روز عقب مانده تر میشود .این گناه سیستم آموزشی ماست که مسئله را جدی نگرفته و نمیگیرد. این گناه نبودن یک روال درست است که به خانواده ها یاری دهد. این گناه من مادر نیست که سالها این در و آن در زده ام و همه راهها را رفته ام و درنهایت فرزند 34ساله اوتیسمم روز به روز بدتر شده و اکنون برای نگهداریش نیز درمانده شده ام .این گناه شما مسئولین است که ما را نمی بینید یا نمیخواهید ببینید .
والدین این بیماری را جدی بگیرند

والدین این بیماری را جدی بگیرند

14 تير 1393

دو ساله شده اما حرف نمی زند، دغدغه نخستین تمامی والدینی است که کودک متفاوتی را به دنیا آورده اند، اینجا است که تخم کبوترها از سوی مادربزرگ ها و همسایه های میانسال برای باز شدن زبان کودک به غذای فرزند کم حرف افزوده می شود.
افزایش آمار مبتلایان به اوتیسم در ایران

افزایش آمار مبتلایان به اوتیسم در ایران

11 تير 1393

سلامت نیوز : معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طرح غربالگری بیماری اوتیسم در کشور در حال اجراست، گفت:‌ با توجه به افزایش آمار مبتلایان به اوتیسم، علاوه بر تقاضای نگه‌داری از آنها در مراکز روزانه، با تقاضا برای مراکز شبانه‌روزی نگه‌داری از...

اختلالات روانی پیامد استفاده از درمان‌های ناباروری

10 تير 1393

پزشکان هشدار دادند خطر ابتلا به اختلالات روانی در کودکانی که با کمک روش‌های درمان ناباروری متولد می‌شوند، بیشتر است.
چرا برخی از حیوانات، ارتفاع و خون می‌ترسند

چرا برخی از حیوانات، ارتفاع و خون می‌ترسند

10 تير 1393

یک روانپزشک با تشریح علل ترس‌های مرضی در افراد، مصرف داروهای روانپزشکی، و مواد را رفتار برخی مبتلایان برشمرد که به جای درمان به خود‌درمانی روی می‌آورند و گفت: ترس های مرضی اگر به صورت علمی درمان نشوند تا آخر عمر ادامه دارند.

راه هاي پيشگيري از ابتلا به اوتيسم

9 تير 1393

اوتيسم، بيماري است که طي آن مراحل طبيعي رشد مغز تحت تأثير قرار مي گيرد. اين بيماري که معمولاً در ۳ سال اول رشد کودک مشاهده مي شود، روي مهارت هاي ارتباطي و اجتماعي فرد تأثير مي گذارد. اگرچه علت دقيق اين بيماري مشخص نيست اما عوامل ژنتيکي، در بروز اين بيماري نقش مهمي دارد. کودکان مبتلا داراي اختلال گفتاري، کروموزومي و عصبي هستند.

خشونت در کودکی، عامل خشونت خانوادگی

9 تير 1393

خشونت‌های خانودگی در بیشتر جوامع ریشه‌های مشترک و مشابهی دارد. بخش مهمی از این خشونت‌ها ناشی از آموزه‌های دوران کودکی است. کودکانی در خانواده مورد هجمه پرخاشگری‌ها و خشونت‌های کلامی یا فیزیکی قرار می‌گیرند و حتی اگر خود قربانی خشونت نباشند در بزرگسالی به دلیل همین آموزه‌ها به‌عنوان یک روش از خشونت در زندگی شخصی استفاده می‌کنند.
چگونه تشخیص دهیم فردی مبتلا به اوتیسم است؟

چگونه تشخیص دهیم فردی مبتلا به اوتیسم است؟

6 تير 1393

از هر 75 تا 80 کودک در کشور، یک نفر مبتلا به اوتیسم است. اختلالی که باعث ایجاد چالش‌های رفتاری، ارتباطی و اجتماعی می‌شود، به گونه‌ای که شیوه‌های ارتباطی و تعاملی این افراد با بقیه کودکان و افراد جامعه متفاوت خواهد بود.
آمار ابتلا به اوتیسم در جامعه بیداد می‌کند

آمار ابتلا به اوتیسم در جامعه بیداد می‌کند

3 تير 1393

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از اختصاص 35 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات توانبخشی معلولان خبر داد و گفت: طی سه ماه آینده 12 هزار معلول ضایع نخاعی خدمات پرستاری در منزل دریافت می کنند.
خانواده چه نقشی در درمان اسکیزوفرنی دارند؟

خانواده چه نقشی در درمان اسکیزوفرنی دارند؟

1 تير 1393

حمايت از افراد مبتلا به اختلالات رواني مي‌تواند از خانواده شروع شود. در اينجا برخي از موقعيت‌هايي را آورده‌ايم كه افراد مبتلا به اسكيزوفرني نيازمند كمك از طرف افراد ديگر خواهند بود.
0.09881s, 17q