نحوه اصلاح سوابق بیمه ای اعلام شد

6 مهر 1393

مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ارائه برخی خدمات مشروط به ساماندهی و تجمیع سوابق پرداخت حق بیمه هنگام بهره‌مندی از مزایا است.
مدارس برای دانش آموزان به نوعی زندان تبدیل شده است/ هزینه تحصیل در ایران گران است

مدارس برای دانش آموزان به نوعی زندان تبدیل شده است/ هزینه تحصیل در ایران گران است

2 مهر 1393

بر اساس گفته های مسئولین آموزش و پرورش، در سال تحصیلی جدید، یک میلیون و سیصد هزار نفر دانش آموز کلاس اولی در مدارس، ثبت نام کرده اند. اما چه تعداد کودک در کشور ما وجو دارد که به سن رفتن به کلاس اول رسیده اند اما نمی توانند به مدرسه بروند؟

آب 13 مدرسه زابل بدلیل بدهی قطع شده است

2 مهر 1393

انشعاب آب 13 مدرسه زابل بدلیل بدهی قطع شده استمدیر آموزش و پرورش زابل گفت : انشعاب آب 13 مدرسه این شهرستان بدلیل بدهی از سوی شرکت آب و فاضلاب قطع شده است.

توزیع ولیچرهای برقی میان معلولان

30 شهريور 1393

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با بیان اینکه توانمندسازی خانواده ‌های معلولان در دستور کار قرار دارد، گفت: اعتبارات خرید ویلچر به ادارات بهزیستی در سطح کشور اختصاص داده شده است.

خرید عصاهای هوشمند لیزری ویژه نابینایان/ ارائه برنامه‌های توانمندسازی معلولان

26 شهريور 1393

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از خریداری عصاهای هوشمند لیزری ویژه نابینایان خبر داد و گفت: به کمک امواج ساطع شده توسط این عصا موانع از چند متری فرد نابینا تشخیص داده می شود.

انتقاد از توقف دو ساله قانون جامع معلولان در دولت

25 شهريور 1393

رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان از توقف دو ساله قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در کمیسیونهای هیات دولت انتقاد کرد و گفت: اصلاحیه قانون جامع معلولان این بار بصورت لایحه ارائه شده است که در صورت تصویب دیگر مشکل اعتباری برای اجرا نخواهد داشت و دولت باید بودجه مورد نیاز آن را تامین کند.

فراخوان ١٦‌هزار معلول نخاعی برای دریافت ویلچر

23 شهريور 1393

وسایل بهداشتی‌شان آن‌قدر گران است که خیلی وقت‌ها ناچارند یا استفاده نکنند و به انواع عفونت‌ها دچار شوند یا نوع بی‌کیفیت آن را بخرند و مشکلات دیگری را تحمل کنند. ویلچرها هم جور دیگری برایشان دردسرساز شده‌اند.

طرح ˝خانواده سالم˝ در کشور اجرا می‌شود

22 شهريور 1393

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از آغاز اجرای ˝طرح خانواده سالم˝ در کشور خبر داد.

اختصاص 35 میلیارد تومان به حوزه توانبخشی

18 شهريور 1393

رئیس سازمان بهزیستی از افزایش اعتبارات حوزه توانبخشی در سال جاری خبر داد و گفت: اعتبارات در این بخش به ۳۵ میلیارد تومان رسیده که تاکنون ۲۳ میلیارد آن به استانها پرداخت شده است.
پایین‌ترین هزینه ماهانه یک خانواده 5 نفره چقدر است؟

پایین‌ترین هزینه ماهانه یک خانواده 5 نفره چقدر است؟

12 شهريور 1393

در سالهای اخیر که معجزات هزاره سوم پولهای نفت کشور را با شعبده بازی و شامورتی بازی غیب کرده و تحریم را بر سر ملت ریخته اند، مهمانی ناخوانده به نام گرسنگی به خانه های اقشاری از مردم راه یافته است. اکنون هربار که به مغازهای پا میگذاری، گرسنه ای سر میرسد و از تو تقاضا میکند برایش تکه ای پنیر یا قالبی کره یا بسته ای نان بخری. هرچقدر هم در گوش ما بخوانند که این گدایان ثروتمندند و حقه بازند و زیر پوشش باندهای مافیایی فعالیت میکنند، به خرج ما نمیرود چون ما با چشم میبینیم که از سال 84 تا 92 ما که ما باشیم و شغل داریم و سر هر ماه حقوقی به حساب مان ریخته میشود، در خرج زندگی لنگ میزنیم...
انتشار گزارش عملکرد یک ساله معاونت زنان ریاست جمهوری

انتشار گزارش عملکرد یک ساله معاونت زنان ریاست جمهوری

11 شهريور 1393

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری،عملکرد یک ساله این نهاد را طی گزارشی منتشر کرد.
عکس/روستایی که در سد گتوند غرق شد

عکس/روستایی که در سد گتوند غرق شد

10 شهريور 1393

سد گتوند که از ‌آغاز فعالیت‌های عمرانی تا بهره‌برداری و آبگیری، به واسطه حاشیه‌هایش حضور پر رنگی در رسانه‌ها داشت و به سدی شناخته‌ میان مردم تبدیل شد، مدتی است‌ در فازهای جدید آبگیری خود، بر پایه برنامه‌ریزی‌ها سرزمین‌های جدیدی را می‌بلعد و آه و فغان بسیاری را به آسمان بلند می‌کند.

حل مشكل بيكاري در كشور نيازمند عزم ملي است

9 شهريور 1393

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينكه حل مشكل بيكاري نيازمند عزم ملي است، گفت: اگر مي‌خواهيم انقلاب اسلامي را به عنوان يكي از يادگارهاي ارزشمند امام راحل (ره) حفظ كنيم، بايد دست به دست هم بدهيم تا با عزم ملي مشكل بيكاري و اشتغال جوانان را رفع كنيم.

امید دخترکان «شین‌آبادی» را ناامید نکنید

9 شهريور 1393

چه‌چیز برای افکارعمومی و دل‌های امیدوار به بهبود وضعیت دخترکان سوخته شین‌آبادی بدتر از اینکه، آنها باز هم برای بار چندم، مجبور شدند جلو پاستور تجمع کنند تا حق مسلم خود را از رییس‌جمهور بستانند.

استانهای مرزی کشور در صدر آمار بیسوادی

5 شهريور 1393

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: بیشترین نرخ بیسوادی در کشور مربوط به استانهای مرزی است.

بازماندن قافله بیماران خاص از حمایت‌های اجتماعی و قانونی

4 شهريور 1393

مدیر اجرایی کانون هموفیلی ایران با بیان اینکه قافله بیماران خاص از حمایت‌های اجتماعی و قانونی بازمانده‌، از مجلس شورای اسلامی خواست با افزودن یک ماده واحده به لایحه قانون جامع حمایت از معلولین، بیماران خاص از جمله هموفیلی‌ها را هم مشمول آن اعلام کند.
چهره عبوس شهر برای معلولان

چهره عبوس شهر برای معلولان

3 شهريور 1393

اخيرا شهرداري تهران وعده داده است که اتوبوس‌ها و ون‌هاي مختص افراد داراي معلوليت به حمل‌و‌نقل عمومي شهر تهران اضافه شود. البته در حال حاضر اين نوع اتوبوس‌ها در اختيار گردشگران قرار دارد اما هنوز وارد حمل‌ونقل شهري نشده و ما همچنان منتظريم که اين وعده شهرداري جامه عمل بپوشد.

خواسته‌های معلولان را بشنویم

28 مرداد 1393

معلولان همچون سایر شهروندان حق حضور در جامعه و ایفای نقش‌های اجتماعی و تامین معیشت خود و خانواده را دارند و دولت نیز موظف است تا زمینه‌های لازم برای این حضور را فراهم کند.

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی در انتظار تصمیم معاون رئیس جمهور

28 مرداد 1393

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی در انتظار تصمیم و ابلاغ معاونت نظارت راهبری و برنامه ریزی ریاست جمهوری است.
امنیت روانی لازمه موفقیت بانوان

امنیت روانی لازمه موفقیت بانوان

26 مرداد 1393

کارشناسان روان‌شناسی و جامعه‌شناسان معتقدند محیط‌هایی که زنان به تنهایی در آن کار می‌کنند، اسباب امنیت و آرامش بیشتری را برای آنان فراهم می‌کند.
میخواهیم با رئیس جمهور رودررو صحبت کنیم

میخواهیم با رئیس جمهور رودررو صحبت کنیم

26 مرداد 1393

کودکانی با لباس‌های رنگی که فقط قد و قواره‌هایشان شبیه بچه‌های 7 ، 8 ساله است، آنها بعد از گذشت دو سال به خوبی معنی زخم را می‌دانند، آنها با همین دست‌های سوخته که دیگر به‌سختی توانایی در دست گرفتن خودکار را دارند، می‌توانند حساب کنند که چقدر از بیمه به‌خاطر زنده زنده در آتش‌سوختن‌شان طلب دارند.

جزئیات اختصاص کارت اعتباری جهیزیه

22 مرداد 1393

دکتر محمود گلزاری، معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از نهایی شدن نحوه تخصیص کارت اعتباری جهیزیه تا شهریورماه امسال خبر داد.
فرماندار ورزقان:خانه‌های ساخته‌شده برای زلزله‌زدگان قوطی‌کبریتی است

فرماندار ورزقان:خانه‌های ساخته‌شده برای زلزله‌زدگان قوطی‌کبریتی است

21 مرداد 1393

فرماندار شهرستان ورزقان: واقعیت این است که خانه‌های ساخته‌شده مطابق وضعیت فرهنگی مردم ساکن روستاهای تخریب‌شده نیست، یعنی این خانه‌ها مثل قوطی‌کبریت کنار هم ساخته شده‌اند و با بافت فرهنگی و زندگی مردم روستا هیچ سنخیتی ندارد.

حمایت‌های بیمه ای از کودکان کار و خیابان آغاز شد

20 مرداد 1393

نماینده سازمان های مردم نهاد در اتاق فکر شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان از آغاز اجرای طرح بیمه سلامت تمامی کودکان کار و خیابان و تحت پوشش سازمان‌های مردم نهاد از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

ايجاد كارگروه ويژه ساماندهي حاشيه نشيني در شهرها

14 مرداد 1393

عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور از ايجاد كارگروه ويژه ساماندهي حاشيه نشيني در شهرهاي بزرگ خبر داد و گفت: برنامه هاي كوتاه مدت و بلندمدت ويژه يي براي اين معضل اجتماعي تدوين خواهد شد.
زخم مین بر چهره کودکان مریوان

زخم مین بر چهره کودکان مریوان

12 مرداد 1393

راه رفتن در روستاهای مریوان دل می‌خواهد. همه جا میدان مین است. مین مثل گردنبند آویز گردن روستاهای کردستان است.
خانه نشینی معلولان یک روستا به دلیل ناهمواری جاده ها

خانه نشینی معلولان یک روستا به دلیل ناهمواری جاده ها

12 مرداد 1393

دهیار روستای بی‌منجگان می گوید: خانواده معلولان ساکن روستا را می‌شناسم و از مشکلاتشان خبر دارم، مردم روستا و بهزیستی در مواردی به آنها کمک می‌کنند. اما به دلیل ناهمواری جاده و جلو خانه‌هایشان مشکل اصلی‌شان تردد در روستاست که به نظر من اگر مسوولان اعتبار لازم را بپردازند این مشکل به‌راحتی قابل حل است. مردم روستا هم همکاری می‌کنند، اگر اعتبار باشد.
حسرت 15ساله مردم یک روستای کرمان برای آب

حسرت 15ساله مردم یک روستای کرمان برای آب

11 مرداد 1393

ساکنان شهرستان «رابر» کرمان، ٥٤ ساعت متوالی از هفته گذشته را بدون آب سپری کردند، بحران کم‌آبی در روزهای قبل از عید فطر و بعد از آن در این شهرستان به اوج خود رسید. شهرستانی که حالا ١٥سالی است که آب آشامیدنی‌اش جیره‌بندی می‌شود.

خانواده‌های دارای 2 معلول خانه دار میشوند

6 مرداد 1393

رئیس سازمان بهزیستی از خانه‌دار شدن خانواده‌های دو معلول تا پایان سال خبر داد.
وزیر رفاه : آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج باید اجباری شود

وزیر رفاه : آزمایش ژنتیک پیش از ازدواج باید اجباری شود

28 تير 1393

علی ربیعی شامگاه جمعه از مرکز خیریه آموزش معلولین جسمی و ذهنی عمل واقع در زعفرانیه بازدید کرد و از نزدیک نحوه نگهداری مددجویان این مرکز را مورد بررسی قرار داد.
6.12247s, 17q