دانش آموزان شین‌آبادی از امروز به جای نمازخانه در کلاس تحصیل می‌کنند

12 آذر 1393

با گذشت 72 روز از آغاز سال تحصیلی نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس از تحصیل دانش‌آموزان پیرانشهری در کلاس درس جدید خبر داد.

ارایه خدمات ویژه به کودکان در معرض آسیب

11 آذر 1393

معاون شهردار تهران گفت:شهرداری تهران خدمات متعددی به بی خانمان ها ارائه می کند. از جمع آوری و نگهداری شبانه روزی تا خدمات گرمخانه ای و ارایه خدمات به کودکان در معرض آسیب.

پرداخت هزینه ایاب و ذهاب به 6660 معلول/ صدور پلاک ویژه خودرو

11 آذر 1393

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب به بیش از 6 هزار و 660 معلول در 6 ماه اول امسال خبر داد و گفت: دو هزار و 612 معلول نیز طی این مدت پلاک ویژه خودرو دریافت کرده اند.
تجمع2هزار نفری معلولان درپارک ولایت/فضای شهری برای معلولان مناسب نیست

تجمع2هزار نفری معلولان درپارک ولایت/فضای شهری برای معلولان مناسب نیست

11 آذر 1393

رئیس انجمن حمایت از حقوق معلولان از تجمع 2 هزار نفری معلولان در پارک ولایت خبرداد و گفت : این تجمع به منظور روز جهانی معلولان انجام می شود.
دانلود رایگان نرم افزار آگاهی بخش ایدز

دانلود رایگان نرم افزار آگاهی بخش ایدز

10 آذر 1393

نرم افزار آگاهی بخش ایدز ،حاوی مطالب مهم و مفیدی است که لازم است هر فردی برای محافظت خود از این ویروس بداند. با یکبار نصب آن بر روس گوشی های اندروئیدی میتوانید از این اطلاعات استفاده کنید.

افزایش 30 درصدی قیمت نان ؛ این بود شیب ملایم؟!

10 آذر 1393

از امروز ، طبق مصوبه دولت ، نان 30 درصد گران شده است. سخنگوی دولت می گوید که چون طی چند سال اخیر قیمت نان گران نشده بود، به نانوایی ها اجازه داده شد "تا 30 درصد" نان را گران کنند.

مرخصی زایمان فرهنگیان زن به ۹ ماه افزایش یافت

9 آذر 1393

بخشنامه افزایش مرخصی زایمان فرهنگیان زن از ۶ به ۹ ماه به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شد و این طرح از اول آذر امسال اجرا می‌شود.
کمک هزینه تحصیلی معلولان به فراموشی سپرده شده است

کمک هزینه تحصیلی معلولان به فراموشی سپرده شده است

9 آذر 1393

برخی خانواده‌ها که چند فرزند معلول دارند نیز عنوان می‌کنند، سازمان بهزیستی تنها هزینه یکی از فرزندان معلول آنها را تقبل می‌کند.
دیه دختران شین آباد پرداخت شد

دیه دختران شین آباد پرداخت شد

8 آذر 1393

احمدی نیاز در مورد دیه افرادی که قبلا رضایت داده اند، ادامه داد: ابتدا باید دادخواست ابطال رضایتنامه آنان را داده و سپس نسبت به دریافت دیه اقدام کنیم.یک وکیل گفت که دیه کامل کودکان شین آباد به همراه دیه ۲ کودک فوت شده در این حادثه پرداخت شد.

ایجاد باشگاه‌های مدیریت و مقابله با ایدز

8 آذر 1393

رحمت الله حافظی گفت: در سال 2012 در جهان 35 میلیون و 300 هزار مبتلا به ایدز داشته‌ایم که سالانه 2 میلیون و 300 هزار بیمارجدید به این آمار اضافه می‌شود. در همان سال نیز یک میلیون و 600 هزار نفر بعلت ابتلا به ایدز فوت شده اند.

آخرین راي ديوان عدالت اداري درباره حقوق و مزاياي مرخصي زايمان

8 آذر 1393

دستگاه محل خدمت موظف به پرداخت حقوق و مزاياي ايام مرخصي زايمان شد.

اختصاص اعتبار ویژه برای خرید تجهیزات توانبخشی/ رفع کمبود وسایل معلولان

28 آبان 1393

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از اختصاص مجدد ۴ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات توانبخشی خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری، حجم اعتبارت بخش توانبخشی به ۴۰ میلیارد تومان می رسد.
انسان هايي كه بودنشان در جايي ثبت نيست

انسان هايي كه بودنشان در جايي ثبت نيست

27 آبان 1393

حاشيه شهرهاي ايران، پر است از انسان هايي كه بودن شان در جايي به ثبت نرسيده، اما هستند و زندگي مي كنند و برخورداري از حداقل حقوق شهروندي، براي شان رويايي است دور از دسترس. تا پايان امسال مشخص خواهد شد، مشكلات اين گروه از افراد كه به هر صورت جزيي از جمعيت اين كشور هستند و سال هاست از شمارش هاي رسمي خط خورده اند، حل خواهد شد يا خير؟

دانش‌آموزان شین‌آبادی مستمری مادام‌العمر می‌گیرند

26 آبان 1393

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته‌ خود در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت دانش آموزان شین آبادی از درخواست اختصاص مستمری مادام‌العمر تامین اجتماعی برای این دانش آموزان آسیب دیده در حادثه آتش سوزی دو سال قبل خبر داد.

انجمن نابینایان: حدود 50 درصد نابینایان کشور بیکار هستند

21 آبان 1393

قائم مقام انجمن نابینایان کشور گفت: حدود 50 درصد از افراد نابینای کشور بیکار هستند.
هزینه زندگی ماهانه خانوار کارگری از مرز ۳ میلیون تومان گذشت

هزینه زندگی ماهانه خانوار کارگری از مرز ۳ میلیون تومان گذشت

21 آبان 1393

در شرایطی که قرار است در طول سال ۹۳ درآمد یک خانواده چهار نفره کارگری با احتساب مزد پایه، کمک‌هزینه مسکن، حق بن و حداکثر حق اولاد در حدود ۸۳۰ هزار تومان ثابت بماند، طبق تحقیقات میدانی یک تشکل صنفی کارگری حداقل هزینه‌های زندگی یک خانوار برای آبان ماه سال ۹۳ تا بیش از ۳ میلیون تومان برآورد شده است.

کارگران مترو از اردیبهشت حقوق نگرفته‌اند

21 آبان 1393

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری قانون مصوب مجلس و شورای شهر تهران در مناقصات مترو را نقض کرده است، گفت: کارگران مترو از اردیبهشت‌ماه امسال حقوقی دریافت نکرده‌اند و این موضوع، دغدغه شورا شده است.
رفاه اجتماعی در گرو باید و نبایدها

رفاه اجتماعی در گرو باید و نبایدها

18 آبان 1393

سلامت، امید به زندگی، آموزش، اقتصاد، فرصت‌های شغلی برابر و ظرفیت‌های اجتماعی، از جمله شاخص‌هایی هستند که به تازگی موسسه لگاتوم براساس آن رتبه‌بندی خود را درباره سطح رفاه اجتماعی کشورهای مختلف جهان اعلام کرده است.

گام بلند آموزش و پرورش برای معلولان

8 آبان 1393

در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی شده که بسیاری از دانش آموزان مدارس استثنایی در مدارس عادی کشور تلفیق شوند و مثل دیگر دانش آموزان در مدارس عادی درس بخوانند. به ویژه دانش آموزان معلول جسمی - حرکتی و نابینایان، دو گروه مستعدی هستند که به راحتی امکان تحصیل در کنار دیگر دانش‌آموزان مدارس عادی را دارند و اگر امکانات مدرسه فراهم باشد، تحصیل آنها در مدارس عادی به‌راحتی امکان پذیر است.
لیست سیاه آتش سوزی در مدارس/حوادث گذشته از ذهن مسئولان پاک شده است؟

لیست سیاه آتش سوزی در مدارس/حوادث گذشته از ذهن مسئولان پاک شده است؟

7 آبان 1393

زمستان در راه است. آمدن فصل سرما برای بچه هایی که گرم شدن در کلاس درس شاید برایشان تاوان سختی داشته باشد؛ خوشایند نیست. خانواده های روستایی در حالی با نگرانی فرزندانشان را راهی خانه دوم خود می کنند که آموزش و پرورش هنوز نتوانسته اعتماد از دست رفته آنها را در مورد ایمنی مدارس جلب کند.

معابر پایتخت اجازه تردد به معلولان را نمی دهد

6 آبان 1393

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از مناسب نبودن ایستگاه های مترو برای تردد معلولان گفت: یک معلول همان حق و حقوقی را دارد كه یک شهروند سالم دارد و بنابراین ایستگاه‌ های مترو باید برای معلولان مناسب ‌سازی شوند.
٤٥٠‌هزار دانش‌آموز از تحصیل بازمانده‌اند

٤٥٠‌هزار دانش‌آموز از تحصیل بازمانده‌اند

6 آبان 1393

یکی می‌گوید سه‌میلیون نفر، یکی می‌گوید یک‌میلیون نفر؛ تعداد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بعد از تمام سال‌هایی که از شروع بحث درباره آنها در ایران می‌گذرد، مشخص نیست. مسئولان آموزش و پرورش می‌گویند رسانه‌ها دراین‌باره بزرگنمایی می‌کنند اما آمار دقیقی هم از تعداد این افراد اعلام نمی‌کنند.
تاخیر در پرداخت حقوق کارگران یعنی چند شب گرسنگی؟

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران یعنی چند شب گرسنگی؟

5 آبان 1393

عدم پرداخت مرتب حقوق کارگران، شرایط سخت کاری و همچین عدم رسیدگی به شکایات این قشر جامعه، هر روز باعث بیشتر شدن فشار بر زندگی آنان می‌شود.

شهرهای ایرانی مناسب حضور نابینایان نیست

4 آبان 1393

شهرسازان در ایران تا چه اندازه در جانمایی و طراحی شهرها، قشرهای مختلف اجتماعی را مورد توجه قرار می‌دهند، آیا در طراحی شهرها،مشکلات نابینایان و معلولان هم دیده می‌شود؟ کارشناسان معتقدند؛ اغلب شهرهای ایرانی برای حضور نابینایان مناسب نیست.
مسیرهای تردد معلولان به جوی آب می‌رسد!

مسیرهای تردد معلولان به جوی آب می‌رسد!

29 مهر 1393

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: قوانینی که از سال‌ها پیش در مورد مناسب‌سازی معابر برای معلولان و نابینایان کلانشهرها، در مجلس به تصویب رسیده، هرگز اجرایی نشده و گوش شنوا و چشم بینایی برای آنها وجود ندارد.
بودجه 500ميليارد‌توماني تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی کجاست؟

بودجه 500ميليارد‌توماني تجهیز مدارس به سیستم گرمایشی کجاست؟

28 مهر 1393

در وزارت آموزش‌و‌پرورش چه مي‌گذرد؟ پاسخ به اين سوال چندماهي است که ذهن اصحاب رسانه، فرهنگيان و نمايندگان مجلس را به خود مشغول کرده است. در تازه‌ترين ابهامات از اقدامات اين وزارتخانه، علي‌اصغر فاني، وزير آموزش‌و‌پرورش در يک برنامه تلويزيوني اعلام کرد: «اعتبار کافي براي حذف تمام بخاري‌هاي نفتي از مدارس را نداريم، بنابراين دانش‌آموزان را در برابر حوادث بيمه کرديم.» او همچنين گفت: «امسال طبق قرارداد با شرکت بيمه بحث آتش‌سوزي و حوادث ناگوار دانش‌آموزي را پيش‌بيني کرديم تا در صورت بروز حادثه شرکت‌هاي بيمه بخشي از خسارت را جبران کنند.»
رییس‌ جمهور: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در صدر برنامه‌های دولت است

رییس‌ جمهور: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در صدر برنامه‌های دولت است

27 مهر 1393

رییس جمهور بر ضرورت ایجاد پایگاه اطلاعات جامع رفاهی در کشور به منظور سیاستگذاری و پایش اقدامات اجرایی در حوزه رفاه اجتماعی تأکید کرد و از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا پایان سال؛ استفاده از منابع اطلاعاتی کشور، پایگاه اطلاعات جامع رفاهی کشور را راه‌اندازی نماید.

وزارت بهداشت موارد سوءتغذیه حاشیه شهرها را برای حمایت غذایی به وزارت رفاه اعلام می‌کند

26 مهر 1393

وزیر بهداشت گفت: قرار است موارد سوءتغذیه در حاشیه شهرها را به وزارت رفاه اعلام کنیم تا در بسته غذایی جدید دیده شود. همچنین در طرح تحول سلامت افراد سالم، بیمار و نوع بیماری‌ها شناسایی می‌شوند.

مهمترین نیاز افراد نابینا، ایمن سازی محیط شهری است

23 مهر 1393

مدیر عامل انجمن باور تاکید کرد: مهمترین نیاز شهروندان دارای محدودیت‌های پایدار بینایی، محیط شهری امن برای تردد آنها است.

تجمع 25 درصد خانواده های فقیر در 4 استان/ خانوارهای سرپرست بازنشسته فقیرتر شده اند

19 مهر 1393

آخرین آمارها از نرخ ابتلا به فقر، نابرابری و رفاه در ایران در جلسه کمیسیون راهبردی چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه شد که براساس آن تبدیل وضعیت سرپرست خانوار از شاغل به بازنشسته احتمال فقر خانوار را افزایش می دهد.
0.23434s, 19q