گزارشی تکان دهنده از کپرنشینی در جنوب کرمان/اینجا کودکان از فقر می میرند
مارز؛ اوج فقر، انتهاي فراموشي

گزارشی تکان دهنده از...

شنيده‌اند كه «دولتي‌ها» مي‌آيند «مارز»، مي‌آيند آخر دنيا را ببينند، آنها هم كنار جاده ايستاده‌اند منتظر دولتي‌ها. وقتي وانت‌ها ترمز مي‌زنند روي شانه جاده، اول همه‌شان ساكتند. خنده‌هاي خفه و نگاه‌هاي دزديده و شانه‌هاي خجالت زده، بعد از چند ثانيه، انگار همه‌شان به دگمه‌اي وصل شده‌اند و دهان همه‌شان همزمان باز مي‌شود؛ «نداريم، فقيريم، كمك كنين، بدبختيم» ... روستايي در ١٠٥ كيلومتري قلعه‌گنج كه در گذشته نه چندان دور، سايه بر سر رودخانه‌اي داشت و همسايه مراتع سرسبزي بود و محصول درختان نخل روستا، سفره‌اي رنگين‌تر از چيدمان محقر نان خشك و كشك فراهم مي‌كرد. امروز، نخل‌ها از بي‌آبي خشكيده و مرتع، جاي خود را به تيغ و خار سپرده و ديوارهاي صله بسته دره، گواه منصفي است بر اينكه رودي كه ديگر زلال هم نيست، فقط آنقدر ورودي و خروجي دارد كه به درد شستن كاسه‌اي و پيراهني بخورد و آب شرب و شست و شوي ١٥٠ نفر آدم را تامين كند. ١٥٠ نفري كه هويت‌شان هم سرگردان شده با سياست‌هاي بي‌منطقي كه از دهه ٨٠ به اسم «كپرزدايي» اجرا شد اما تنها ثمرش براي اين آدم‌هاي فقرزده، بار سنگين اقساط ماهانه ١٠٠ هزار توماني و ١٥٠ هزار توماني غير قابل پرداخت و سبز شدن سازه‌هاي آجري و سيماني بدقواره ناتمام، كنار كپرهاي فرسوده‌شان بود.
پدیده پیر دختری و پیر پسری جامعه را تهدید می‌کند
رواج فرهنگ تجرد در خانواده‌های ایرانی

پدیده پیر دختری و پیر...

امروزه مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در کشور از ازدواج نکردن دختران و پسران نشات می‌گیرد. ازدواجی که سنت پیغمبر است اما متاسفانه تجرد به نوعب سبک زندگی مدرن در جامعه شده است.
چالش‌های قانون سقط درمانی
اصلاح و ابهام‌زدایی از ماده‌واحده قانون سقط درمانی ضروری به نظر می‌رسد

چالش‌های قانون سقط...

سازمان پزشکی قانونی کشور در سال 1384 موارد سقط درمانی را در قالب 51 مورد اعلام نمود. از این موارد 29 مورد مربوط به ناهنجاری‌های جنینی است و 22 مورد نیز مربوط به بیماری‌های مادر است. برخی از صاحب نظران بر این باورند که با تصویب قانون مزبور و برشمردن 51 مورد بیماری، آمارها بیانگر آنست که در بارداری ناخواسته یا ناشی از اعمال نامشروع و یا تجاوز به عنف و همچنین موارد دیگری که به دلایل اقتصادی و بعضاً اجتماعی روی می‌دهد و مقنن آن‌ها پیش بینی ننموده است و ورود نکرده است و به طبع اجازه سقط درمانی داده نمی‌شود، بانوان خود به سقط‌های ناسالم و غیر بهداشتی دست می‌زنند و بسیاری از آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند. عدم کفایت مراقبت‌های پس از عمل و فقدان داروهای لازم و تجهیزات اورژانسی و ... موجب فوت بسیاری از آن‌ها می‌گردد.
بچه‌های بیوه
قصه شهرهای مرزی با بچه‌های بیوه عجین شده است

بچه‌های بیوه

فقر در هر زمینی شکل خودش را دارد. حاشیه‌نشینی در هر منطقه با جای دیگر متفاوت است. دردها شبیه هم‌ قد می‌کشند، اما جایی که زخم می‌زنند متفاوت است. فصل مشترک هرکدام هم اعتیاد است و دود و بی‌پولی، اما ضربه‌هایش؛ جایی که چاقوی درد فرود می‌آید فرق می‌کند. از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب حاشیه‌نشین‌ها در دخمه‌های سیمانی شبیه به‌هم زندگی می‌کنند؛ خانه‌هایی که فقط سقف‌اند. بوهایشان شبیه هم است. بوی نا، ماندگی، سیگار، سرفه و تریاک که از زیر در اتاق بغلی بیرون می‌زند. هرچقدر هم که خودمان را به بیراهه بزنیم، اما بوها هیچ‌وقت دروغ نمی‌گویند.
از سلفي‌بگيرها تا اهداكنندگان خون/رسانه‌هایی که مشوق سلفي‌بگيرها هستند!

از سلفي‌بگيرها تا اهداكنندگان خون/رسانه‌هایی که مشوق سلفي‌بگيرها هستند!

2 بهمن 1395

«آتش‌نشان‌هايي كه طعمه حريق و آوار شدند» اين تلخ‌ترين بخش خبري بود كه پنج‌شنبه با حادثه آتش‌سوزي و فرو ريختن ساختمان پلاسكوي تهران رسانه‌اي شد.
سلامت روان جامعه زیرِ آتش پلاسکو

سلامت روان جامعه زیرِ آتش پلاسکو

2 بهمن 1395

در مورد حادثه ساختمان پلاسکو هم اگر این آموزش از قبل داده شده بود، شاید واکنش ها در برابر این حادثه صحیح تر بود و پیشگیری از این حادثه باعث می شد که کار به یک عملیات گسترده و از دست رفتن جان آتش نشانان عزیزمان نمی رسید.
تقلاي بقا در سوله‌هاي مرگ

تقلاي بقا در سوله‌هاي مرگ

30 دي 1395

كيسه‌هاي پر از بطري‌هاي پلاستيكي، كيسه‌هاي پر از قوطي‌هاي خالي رب و كنسرو، كيسه‌هاي پر از بنرهاي پلاستيكي تاريخ گذشته و نردبان آهني سياه رنگي كه دوده‌هاي شب آتش‌سوزي سياهش كرده‌اند؛ زمين محوطه بيروني سوله هنوز پر از روغن سياه و نئوپان‌هاي سوخته است. اينها تمام چيزهايي است كه از شب آتش‌سوزي مانده. بطري‌ها، قوطي‌هاي كنسرو و بنرهاي تاريخ گذشته را حميد و محمد همراه دوستان همسن و سال‌شان از سطل‌هاي زباله شهر جمع كرده‌اند تا ماشين‌هاي زباله جمع‌كني شهرداري بيايد و تحويل بدهند و دستمزدشان را بگيرند. حميد و محمد آن پنجشنبه شب هفته گذشته همراه با پدرشان در اتاقك اين سوله سوختند. پدر با ٥٠ درصد سوختگي توانست جان سالم در ببرد و دو فرزندش در آتش سوختند. اهالي غني‌آباد همه علت آتش سوزي را تركيدگي كپسول گاز مي‌دانند اما اينكه اين كپسول كجا بود يا چگونه تركيد را كسي نمي‌داند.
افزایش کودکان فاقد شناسنامه/ لزوم ورود قوه قضائیه و وزارت کشور

افزایش کودکان فاقد شناسنامه/ لزوم ورود قوه قضائیه و وزارت کشور

30 دي 1395

مسئول واحد مددکاری موسسه خیریه مهر آفرین با اشاره به اینکه تعداد کودکان فاقد شناسنامه رو به افزایش است، گفت: در این زمینه قوه قضائیه و وزارت کشور می توانند ورود کنند.
قوانين در رابطه با كاركودكان چگونه است؟

قوانين در رابطه با كاركودكان چگونه است؟

30 دي 1395

سلامت نیوز: افزايش كودكان كار طي سال‌هاي اخير نگران‌كننده به نظر مي‌رسد و به نوعي اين كودكان را بايد تهديدي براي آينده جامعه دانست. به گزارش سلامت نیوز، روزنامه قانون نوشت: كودكان كار به‌ويژه كودكاني كه در خيابان‌ها به دستفروشي و تكدي‌گري مشغول هستند را همه ما...
دستورالعمل وزارت بهداشت برای مادران باردار معتاد

دستورالعمل وزارت بهداشت برای مادران باردار معتاد

30 دي 1395

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از مسائلی که در ستاد پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی مطرح شده، بحث اعتیاد بوده است، گفت: در زمینه مادران معتاد و نوزادان‌شان در بیمارستان‌ها با مشکلاتی مواجه بودیم که در راستای حل آن دستورالعملی میان معاونت‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت امضا و به تمام بیمارستان‌های سراسر کشور ابلاغ شد تا در صورت مشاهده چنین مواردی در بیمارستان با سازمان بهزیستی و قوه قضاییه هماهنگی شود.
«خون‌بازی» در مدارس دخترانه!

«خون‌بازی» در مدارس دخترانه!

29 دي 1395

خط‌خطی کردن دست و پا و آسیب زدن به بدن موج جدیدی ست که وارد مدارس دخترانه کشور به خصوص مدارس پایتخت شده‌است.
3700 دختر و 2 پسر کمتر از 15 سال عروس و داماد شدند!

3700 دختر و 2 پسر کمتر از 15 سال عروس و داماد شدند!

29 دي 1395

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی از ازدواج سه هزار و 700 دختر کمتر از 15 سال در استان خبر دادند.
کاشت خشخاش برای رسیدن به جنس مرغوب

کاشت خشخاش برای رسیدن به جنس مرغوب

29 دي 1395

از زماني که بحران سرب در ترياک به‌وجود آمد، دو سال گذشته است. وجود سرب و ناخالصي در ترياک موجب شده بود بسياري از مصرف‌کنندگان به‌خاطر مصرف ناخالصي، راهي بيمارستان شوند و بسياري ديگر نيز جان خود را از دست بدهند. خسارت‌هاي ناشي از اين بحران آن‌قدر زياد بود که در فضاي مجازي و برخي رسانه‌ها خبرهايي مبني‌بر کاشت رسمي خشخاش براي مصرف ترياک سالم به گوش مي‌رسيد اما صحتشان تأييد نشد و خبرها فراموش شدند.
گورخوابي و نظام رفاهي مطلوب

گورخوابي و نظام رفاهي مطلوب

29 دي 1395

چند هفته پیش گزارشی از گورخواب‌های گورستان نصیرآباد شهریار منتشر شد و بازنشر این واقعه تلخ و واقعیت شرم‌آور در شبکه‌های اجتماعی، موجی از واکنش‌ها و سخنان را در جامعه ایجاد كرد. هرچند ما خیلی زود فراموش می‌کنیم و این فراموشکاری به رسانه‌ها، سازمان‌های متولی، احزاب، جناح‌ها و... نیز سرایت کرده و پس از نوشدن سال میلادی و مطرح‌شدن حاشیه‌های سیاسی، این موضوع نیز به فراموشی سپرده شد.
نقد حقوقیِ اجرای مجازات اعدام در ملاءعام

نقد حقوقیِ اجرای مجازات اعدام در ملاءعام

29 دي 1395

برخی حقوقدانان، جامعه‌شناسان و فقها، اجرای اعدام در ملاءعام را خالی از اشکال نمی‌دانند زیرا استدلال می‌کنند که علاوه بر آنکه فقه امامیه پذیرای اعدام در ملاءعام در زمان غیب امام زمان(عج) نیست، چنین اختیار قانونی که در دست قاضی پرونده است، باعث بروز خشونت اجتماعی و تأثیرات نامناسب بر روان مردم می‌شود؛ مضافاً آنکه چنین شیوه‌ای با اصل برائت مغایرت دارد.
قربانیان اسید پاشی‌های سریالی اصفهان از ٢٨ ماه تاریکی می‌گویند

قربانیان اسید پاشی‌های سریالی اصفهان از ٢٨ ماه تاریکی می‌گویند

29 دي 1395

٢٨ ماه گذشته؛ از حمله‌های مرموز و مبهم مردان اسیدپاش در اصفهان. حمله‌ای که تنها ٤ شاکی برجای گذاشت. ٤ شاکی در ٤ نقطه شهر. خیابان بزرگمهر، خیابان مهرداد و... خیابان‌های نام‌آشنایی که مدت‌ها در ذهن زنان و مردان کوچه بازار نقش بسته بود. وحشت داشتند، وحشت از مردان موتورسوار. مردی که کلاه کاسکت به سر داشت و یک سطل اسید در دستش. او اسیدپاشی‌های سریالی اصفهان را رقم زده بود. از شهریور ماه ‌سال ٩٣ تا ٢٤ مهرماه ٩٣؛ همه چیز در یک ماه رخ داد؛ یک ماه جهنمی. متهمی که آخرین قربانی‌اش را در ٢٤ مهرماه ٩٣ گرفت و پا به فرار گذاشت. اما هنوز هیچ متهمی پیدا نشده است.
کاریکاتور/این هم طلاق با عشق!

کاریکاتور/این هم طلاق با عشق!

29 دي 1395

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، از ثبت ۱۳۸ هزار و ۳۵۳ طلاق طی حدود ۱۰ ماه اخیر در ایران خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۰۵ هزار و ۵۳۳ مورد طلاق به صورت «توافقی» جاری شده است.
کودکان کار، درد جمعی یا معضل اجتماعی؟

کودکان کار، درد جمعی یا معضل اجتماعی؟

28 دي 1395

در بررسی موارد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه به موضوع ساماندهی کودکان کار، جهت کاهش آسیب های اجتماعی توجه ویژه ای شده است.
نقش مادران در بزه‌دیدگی و بزهکاری دختران

نقش مادران در بزه‌دیدگی و بزهکاری دختران

28 دي 1395

یک کارشناس ارشد حقوق جزا معتقد است: بزه‌کاری و بزه‌دیدگی هرچند می‌تواند به عوامل بسیار وابسته باشد اما در مرحله نخست این خانواده و مادران هستند که کودک را به مسیر صحیح و ناصحیح هدایت می‌کنند.
انتقاد از عدم افزایش منطقی عوارض سیگار در برنامه ششم توسعه

انتقاد از عدم افزایش منطقی عوارض سیگار در برنامه ششم توسعه

28 دي 1395

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم، با انتقاد از عدم افزایش منطقی عوارض سیگار در برنامه ششم توسعه، گفت: دولت، حرف کارشناسان بهداشتی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را جدی نگرفت.
گزارشی تکان دهنده از کپرنشینی در جنوب کرمان/اینجا کودکان از فقر می میرند

گزارشی تکان دهنده از کپرنشینی در جنوب کرمان/اینجا کودکان از فقر می میرند

28 دي 1395

شنيده‌اند كه «دولتي‌ها» مي‌آيند «مارز»، مي‌آيند آخر دنيا را ببينند، آنها هم كنار جاده ايستاده‌اند منتظر دولتي‌ها. وقتي وانت‌ها ترمز مي‌زنند روي شانه جاده، اول همه‌شان ساكتند. خنده‌هاي خفه و نگاه‌هاي دزديده و شانه‌هاي خجالت زده، بعد از چند ثانيه، انگار همه‌شان به دگمه‌اي وصل شده‌اند و دهان همه‌شان همزمان باز مي‌شود؛ «نداريم، فقيريم، كمك كنين، بدبختيم» ... روستايي در ١٠٥ كيلومتري قلعه‌گنج كه در گذشته نه چندان دور، سايه بر سر رودخانه‌اي داشت و همسايه مراتع سرسبزي بود و محصول درختان نخل روستا، سفره‌اي رنگين‌تر از چيدمان محقر نان خشك و كشك فراهم مي‌كرد. امروز، نخل‌ها از بي‌آبي خشكيده و مرتع، جاي خود را به تيغ و خار سپرده و ديوارهاي صله بسته دره، گواه منصفي است بر اينكه رودي كه ديگر زلال هم نيست، فقط آنقدر ورودي و خروجي دارد كه به درد شستن كاسه‌اي و پيراهني بخورد و آب شرب و شست و شوي ١٥٠ نفر آدم را تامين كند. ١٥٠ نفري كه هويت‌شان هم سرگردان شده با سياست‌هاي بي‌منطقي كه از دهه ٨٠ به اسم «كپرزدايي» اجرا شد اما تنها ثمرش براي اين آدم‌هاي فقرزده، بار سنگين اقساط ماهانه ١٠٠ هزار توماني و ١٥٠ هزار توماني غير قابل پرداخت و سبز شدن سازه‌هاي آجري و سيماني بدقواره ناتمام، كنار كپرهاي فرسوده‌شان بود.
پدیده پیر دختری و پیر پسری جامعه را تهدید می‌کند

پدیده پیر دختری و پیر پسری جامعه را تهدید می‌کند

28 دي 1395

امروزه مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی در کشور از ازدواج نکردن دختران و پسران نشات می‌گیرد. ازدواجی که سنت پیغمبر است اما متاسفانه تجرد به نوعب سبک زندگی مدرن در جامعه شده است.
ثبت ۱۴ طلاق توافقی در هر ساعت/دهه‌هفتادی‌ها؛ بیشترین مشتری طلاق

ثبت ۱۴ طلاق توافقی در هر ساعت/دهه‌هفتادی‌ها؛ بیشترین مشتری طلاق

28 دي 1395

۱۴ طلاق از هر ۱۹ طلاقی که در هر ساعت در ایران اتفاق می‌افتد، توافقی است؛ این مساله را آمار ۱۰ ماهه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نشان می‌دهد. رئیس این سازمان عنوان کرده است: «در نزدیک به ۱۰ ماه گذشته از سال جاری، ۱۳۸ هزار و ۳۵۳ واقعه طلاق در کشور ثبت شده که از این تعداد، ۱۰۵ هزار و ۵۳۳ مورد طلاق توافقی بوده است.»
این شکاف خطرناک است

این شکاف خطرناک است

28 دي 1395

اين روزها شبکه‌هاي اجتماعي به ابزاري براي نمايش ثروت تازه به دوران رسيده‌هايي تبديل شده که بي هيچ هم و غمي، عکس‌هاي ضيافت‌هاي آنچناني خود را براي چند لايک ناقابل در صفحات اجتماعي چون اينستاگرام به اشتراک مي‌گذارند. نمونه بارز اين موضوع نيز همان صفحه مشهور “بچه پولدارهای تهران” در اينستاگرام است که دختران و پسران ثروتمند تهراني و اخیرا شهرستانی، عکس‌هاي گوناگوني را به اشتراک گذاشته و به قشر ضعيف و کم‌درآمد جامعه نه تنها توجهي ندارند بلکه بر درد ناشي از شکاف طبقاتي هم مي‌افزايند.
از کودک‌آزاری آموزشی تا تشدید سندروم نمره 20

از کودک‌آزاری آموزشی تا تشدید سندروم نمره 20

28 دي 1395

یک جامعه شناس و استاد دانشگاه به وجود مدارس آسیب‌زا اشاره کرد و گفت: در حوزه روانشناسی اصطلاحی تحت عنوان " کودک آزاری آموزشی" داریم و این کودک آزاری زمانی رخ می‌دهد که با محیط‌های آسیب زا در مدارس و نوع نظام تعلیم و تربیتی مبتنی بر محفوظات که یک نظام جذاب و مورد توجه نیست، مواجه باشیم.
تلخ؛ همچون طعم بدسرپرستی

تلخ؛ همچون طعم بدسرپرستی

27 دي 1395

با انگشتان کوچکش عروسک سیاه شده را در آغوش گرفته و موهای به هم ریخته اش به چهره اش شیطنت بیشتری بخشیده، با قد و قواره چهار وجبی‌اش در طول اتاق می‌دود، از دیدنت ذوق کرده است و کلمات به هم ریخته‌ای که به خیال خودش همان دوست داشتن و خوشحال بودن از حضورت است، را تحویلت می‌دهد.
ثبت ۱۰۵ هزار طلاق توافقی در ۱۰ ماه گذشته/۶۷۰ هزار نفر ازدواج کردند

ثبت ۱۰۵ هزار طلاق توافقی در ۱۰ ماه گذشته/۶۷۰ هزار نفر ازدواج کردند

27 دي 1395

در نزدیک به ۱۰ ماه گذشته از سال جاری، ۱۳۸ هزار و ۳۵۳ واقعه طلاق در کشور ثبت شده که از این تعداد، ۱۰۵ هزار و ۵۳۳ مورد طلاق توافقی بوده است.
دوقطبی شدن فضای شهری پایتخت/فقرا جرات پا گذاشتن به مناطق اعیان‌نشین را ندارند

دوقطبی شدن فضای شهری پایتخت/فقرا جرات پا گذاشتن به مناطق اعیان‌نشین را ندارند

27 دي 1395

رئیس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران نسبت به دوقطبی شدن فضاهای شهری هشدار داد و تاکید کرد: اکنون وضعیت به گونه‌ای شده است که فقرا جرات پا گذاشتن به مناطق عیان‌نشین را ندارند.
دسترسی به سلاح‌های شکاری و مرگ‌های رگباری افزایش‌یافته است

دسترسی به سلاح‌های شکاری و مرگ‌های رگباری افزایش‌یافته است

27 دي 1395

این روزها بسیار شنیده‌ایم که گفته می‌شود، قاتلان رگباری در هر شهر و روستایی پیدا می‌شوند و حال‌وروز صفحات حوادث روزنامه‌ها چیزی شبیه به تگزاس است! قاتلی با یک اسلحه وارد خانه‌ای می‌شود و همه را به رگبار می‌بندد و فرار می‌کند. هرچند که خیلی زود این جنایتکاران دستگیر می‌شوند اما حاصل این حوادث چیزی نیست جز چندین قربانی که به رگبار بسته‌شده‌اند. اما سؤال اینجاست که این قاتلان که برخی از آنها فقط چند روز از زندان مرخصی گرفته‌اند، چگونه دستشان به اسلحه می‌رسد و می‌توانند با خرید یک اسلحه جنگی مردم بی‌گناه را به رگبار ببندند؟
کاریکاتور/ سن مصرف دختران به ۱۴ رسید!

کاریکاتور/ سن مصرف دختران به ۱۴ رسید!

27 دي 1395

ایران دومین مصرف‌کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه است و متاسفانه سن مصرف لوازم آرایشی به ۱۴ سال رسیده است!
مدلینگ های زیرزمینی!

مدلینگ های زیرزمینی!

27 دي 1395

آن چه در این میان از آن غفلت می‌شود، رشد زیرزمینی مدلینگ‌ها در ایران در سایه محدودیت‌های رسمی شدن این فعالیت از سوی دستگاه‌های مختلف است که خود می‌تواند آسیب‌های زیادی را در آینده جامعه رقم زند. شاید اگر دستگاه‌های مسئول با رسمیت شناختن صنعت مدلینگ، زمینه فعالیت قانونی و با نظارت آن را فراهم کنند، نه از سوء‌استفاده‌های احتمالی از هنرجویان خبری خواهد بود و نه از آگهی‌های استخدامی در سالن‌های مدلینگ زیرزمینی!
چالش‌های قانون سقط درمانی

چالش‌های قانون سقط درمانی

26 دي 1395

سازمان پزشکی قانونی کشور در سال 1384 موارد سقط درمانی را در قالب 51 مورد اعلام نمود. از این موارد 29 مورد مربوط به ناهنجاری‌های جنینی است و 22 مورد نیز مربوط به بیماری‌های مادر است. برخی از صاحب نظران بر این باورند که با تصویب قانون مزبور و برشمردن 51 مورد بیماری، آمارها بیانگر آنست که در بارداری ناخواسته یا ناشی از اعمال نامشروع و یا تجاوز به عنف و همچنین موارد دیگری که به دلایل اقتصادی و بعضاً اجتماعی روی می‌دهد و مقنن آن‌ها پیش بینی ننموده است و ورود نکرده است و به طبع اجازه سقط درمانی داده نمی‌شود، بانوان خود به سقط‌های ناسالم و غیر بهداشتی دست می‌زنند و بسیاری از آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند. عدم کفایت مراقبت‌های پس از عمل و فقدان داروهای لازم و تجهیزات اورژانسی و ... موجب فوت بسیاری از آن‌ها می‌گردد.
بررسی آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر انقلاب با حضور نمایندگان ۳۰ نهاد

بررسی آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر انقلاب با حضور نمایندگان ۳۰ نهاد

26 دي 1395

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی طی سه جلسه در محضر رهبر معظم انقلاب و با حضور نمایندگان ۳۰ نهاد مورد بررسی قرار گرفت.
مساله اي فراتر از گورخوابي

مساله اي فراتر از گورخوابي

26 دي 1395

بی‌خانمانی مسأله‌ای پیچیده با دلایل متعدد است. عوامل مختلفی از جمله فقر، بیکاری، طرد از سوی خانواده به دلیل اعتیاد، مشکلات روحی و غیره می‌توانند در زمره این دلایل باشند. واقعیت این است که تشخیص میزان اهمیت هر یک از این عوامل و یافتن راه‌های مقابله با آنها بدون تحقیق جامع در این مورد امکان پذیر نیست. در نبود چنین تحقیق جامعی سیاستگذاران با درک سطحی از مشکل، تنها قادر به برخوردهای مقطعی و محدود با مسأله خواهند بود.
0.26575s, 18q