چرا غربی‌ها تمایل زیادی به انجام درمان و عمل جراحی خود در ایران دارند؟
اطلاع رسانی تبلیغی:

چرا غربی‌ها تمایل...

گردشگری پزشکی نوعی از گردشگری سلامت است که فرد بیمار برای درمان به دیگر نقاط دنیا مراجعه می‌کند. مهم‌ترین دلیل این سفر، بهره مندی از هزینه‌های کمتر و یا دریافت سریع‌تر درمان است.
در سفر با کودکان این نکات را رعایت کنید
نکات کاربردی برای ایمنی کودکان در سفر

در سفر با کودکان این...

طبق تحقیقات انجام‌گرفته آسیب‌های ناشی از حوادث از علل اصلی معلولیت‌ها، ناهنجاری‌های دایمی و مرگ‌ومیر در کودکان است و هر سال تعداد زیادی از کودکان حوادثی تلخ را تجربه می‌کنند؛ به همین دلیل پیشگیری از آسیب به کودکان مسئولیت بزرگی است که نیازمند تعهد و مشارکت دولت و خانواده‌ها و حتی خود کودک است.
در نوروز به شهر‌های بهاری ایران سفر کنید
با شهر‌های بهاری کشورمان آشنا شوید

در نوروز به شهر‌های...

بهار بهترین فصل سفر در ایران است. با وجود آن‌که کشور چهار فصلمان در هر زمانی از سال مقصدی محبوب برای گردش دارد.
رزرو 2میلیون تومانی اتاق در برخی از هتل‌ها !
دلالی برخی از آژانس ها در گرانی قیمت هتل و بلیت هواپیما

رزرو 2میلیون تومانی...

راهنمایان گردشگری همکاری برخی از هتل‌های معروف کشور با آژانس‌های بزرگ را باعث ایجاد رانت در افزایش قیمت هتل‌ها و بلیت هواپیما می‌دانند.
پروتکل پذیرش مسافران خارجی در ایران چه شد؟

پروتکل پذیرش مسافران خارجی در ایران چه شد؟

24 شهريور 1399

پروتکل پذیرش گردشگران خارجی حدود یک ماه پیش به ستاد کرونا داد شده تا با از سرگیری صدور ویزای توریستی ایران، به اجرا گذاشته شود. ستاد کرونا هنوز درباره این پروتکل اظهار نظری نکرده، مرزها همچنان به روی گردشگران خارجی بسته است و ویزای توریستی ایران هم صادر نمی‌شود. مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری درباره سرنوشت آن پروتکل می‌گوید: منتظر برگزاری جلسه ستاد کرونا در ارتباط با این موضوع هستیم.
وزیر گردشگری: به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکردم

وزیر گردشگری: به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکردم

11 شهريور 1399

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به درخواست ستاد کرونا اعتراض نکردم. ازدحام را عامل انتشار ویروس می‌دانم. خردادماه اجازه بازگشایی مراکز گردشگری را از ستاد کرونا گرفتم. خسارت‌ها به سرعت در حال جبران بود که ویروس شایع شد و سفر را محدود کردند. حالا گردشگری روزگار خوبی ندارد.
سفرهای اخیر نشان داد مردم کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند

سفرهای اخیر نشان داد مردم کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند

10 شهريور 1399

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی مردم هنوز خطر و سرعت انتقال ویروس کرونا آن را جدی نگرفته‌اند از این رو همچنان به تکرار عادت‌های گذشته خود مانند مسافرت ادامه می‌دهند.
خواهشا سفر نکنید!

خواهشا سفر نکنید!

5 شهريور 1399

در آستانه تعطیلات تاسوعا و عاشورا و روزهای پایانی شهریور ماه نگرانی مسئولان وزارت بهداشت در خصوص مسافرت‌های تفریحی و غیر ضروری مردم بیشتر شده است و البته هستند هموطنانی که بدون توجه به توصیه‌های کادر درمان به مسافرت می روند.
سقوط آزاد صنعت گردشگری

سقوط آزاد صنعت گردشگری

4 شهريور 1399

شیوع کرونا خسارات جبران ناپذیری را به صنعت گردشگری و کسب و کارهای مرتبط با آن وارد کرد و فصل بهار و تابستان که می توانست اوج رونق گردشگری باشد، با بالاترین رکود در این صنعت همراه شدسقوط آزاد صنعت گردشگریشیوع ویروس کرونا در چند ماه گذشته، صنعت گردشگری را که قرار بود جایگزینی برای درآمدهای نفتی باشد و موجب ارزآوری در کشور شود، دستخوش رکود کرد.
نامه دیرهنگام به رئیس جمهور

نامه دیرهنگام به رئیس جمهور

4 شهريور 1399

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرانجام پس از 8‌ماه که از شیوع بیماری کرونا در ایران می‌گذرد، اذعان کرد که این صنعت، در حال ورشکستگی است و تاکنون 12هزار میلیارد تومان نیز آسیب دیده است.
درخواست ستاد کرونا از مردم برای پرهیز از سفر در تعطیلات پیش‌رو

درخواست ستاد کرونا از مردم برای پرهیز از سفر در تعطیلات پیش‌رو

1 شهريور 1399

ستاد ملی کرونا در اطلاعیه‌ای ضمن تشکر از اکثریت مردم کشورمان که با همراهی و همکاری با کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا، حداقل تردد در سطح شهرها و جاده ها را داشته اند ، از اقلیتی که در این باره بی توجه هستند، خواست که به جمع کثیر ایرانیان همراه برای مقابله با کرونا بپیوندند و با توجه به دستورات پزشکان و پرستاران وزارت بهداشت با رعایت کلیه دستور العمل ها به کرونا مبتلا نشوند و دیگران را مبتلا نکنند.
آزمون گردشگری با کرونا برگزار شد

آزمون گردشگری با کرونا برگزار شد

25 مرداد 1399

آزمون گردشگری با شرکت ۶۰۶۱ داوطلب برگزار شد. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته که این آزمون را با مجوز ستاد ملی کرونا برگزار کرده است.
خطر مرگ در یک لحظه رؤیایی

خطر مرگ در یک لحظه رؤیایی

25 مرداد 1399

ساعت از یک شب گذشته بود و آسمان پر ستاره منطقه گردشگری تیزآب دماوند آرزوی خوابی خوش برای گروه کوچک ما می‌کرد. باد آرام از لای درختان به درون چادرهای مسافرتی می‌لغزید و صدای رودخانه هیاهوی گروهی را که اندکی آن‌طرف‌تر چادر بزرگی برپا کرده بودند محو می‌کرد، اما ناگهان صدای غرش اتومبیلی سکوت شب را شکست و تویوتای سفید با شیشه‌های دودی دو متر پایین‌تر از چادر ما در آب کم عمق رودخانه سقوط کرد.
اقداماتی برای مقابله با کرونا در هتل‌ها

اقداماتی برای مقابله با کرونا در هتل‌ها

20 مرداد 1399

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نکاتی را درباره جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در مراکز اقامتی (هتل، متل، مهانپذیر و مهمانسرا) بیان کردند.
پروتکل ورود گردشگران خارجی به ایران نوشته شد

پروتکل ورود گردشگران خارجی به ایران نوشته شد

19 مرداد 1399

درحالی که وزارت بهداشت اخیرا مقررات پذیرش مسافر به ایران را وضع کرده و وزارت امور خارجه از توقف صدور ویزای توریستی ایران خبر داده است، دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری حالا اعلام کرده پیش‌نویس پروتکل ورود گردشگران خارجی به ایران را برای دوران بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت‌ها نوشته است و قصد دارد آن را برای تایید و اجرا به ستاد کرونا بفرستد.
ترافیک نیمه سنگین در کرج-چالوس

ترافیک نیمه سنگین در کرج-چالوس

17 مرداد 1399

سلامت نیوز: سرهنگ نادر رحمانی گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس در محدوده‌های آدران، گرماب، نساء، دهانه جنوبی تونل کندوان و سیاه بیشه نیمه سنگین گزارش شده و ترافیک طول محور نیز حجم و روان است. رییس مرکز اطلاعات و...
مردم مسافرت نروند

مردم مسافرت نروند

15 مرداد 1399

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا از مردم خواست با توجه به تعطیلات پیش رو به سفر نروند تا پیک ابتلا به کاهش یابد.
ویلای ساحلی اجاره کنیم یا جنگلی؟

ویلای ساحلی اجاره کنیم یا جنگلی؟

12 مرداد 1399

یقیناً یکی از پرسش‌هایی که برای بیشتر گردشگران ایجاد می‌شود، این است که: «ویلای ساحلی اجاره کنیم یا جنگلی؟» پاسخ به این سؤال در درجه اول به نیازهای فردی مربوط می‌شود. اینکه آیا دوست دارید در دل جنگل، وقت بگذرانید و یا عاشق شنیدن صدای دریا هستید؟ فارغ از امکانات و کیفیت ویلا، محیط اطراف مهم‌ترین نقش را در انتخاب اقامتگاه مناسب برای افراد ایفا می‌کند؛ بنابراین، برای ارائه یک پاسخ جامع به پرسش مطرح شده در بالا، با ما همراه باشید.
چالش درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها

چالش درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها

8 مرداد 1399

هتل‌ها همزمان با شیوع ویروس کرونا، بلندترین تعطیلات رسمی خود را آغاز کردند. وزارت بهداشت آن‌ها در رسته مشاغل پرخطر قرار داد اما از اردیبهشت به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه بازگشایی و پذیرش مسافر داده شد. حدود سه ماه از آن زمان گذشته و حالا وزارت بهداشت به وضعیت رعایت پروتکل‌های کرونا در هتل‌ها نمره‌ای داده که محل بحث و اعتراض شده است.
ایران‌گردی زیر زمینی

ایران‌گردی زیر زمینی

4 مرداد 1399

از فعالیت 50 گروه گردشگری به دلیل نداشتن مجوزهای لازم جلوگیری شده است. بسیاری عنوان می‌کنند در روزهای شیوع ویروس کرونا به دلیل عدم امکانِ فعالیتِ‌ گروه‌های دارای مجوز، حالا شاهد آن هستیم که گردشگران توسط گروه‌هایی مدیریت می‌شوند که صلاحیت لازم برای چنین کاری را ندارند و این مسئله می‌تواند آسیب‌های جدی به همراه خود داشته باشد.
معرفی ۶ کشور و ۸ شهر برای «سفر ایمن»

معرفی ۶ کشور و ۸ شهر برای «سفر ایمن»

31 خرداد 1399

شورای جهانی سفر و گردشگری به شش کشور و هشت شهر «تمبر ایمنی و بهداشت» داد. این تمبر به مسافران امکان می‌دهد تا دولت‌ها و مشاغل گردشگری را که به دنبال شیوع ویروس کرونا، استانداردهای جهانی بهداشت را رعایت کرده‌اند، بشناسند و «سفر ایمن» را تجربه کنند.
وضعیت کیش در کرونا/ قرنطینه ۲ هفته‌ای ۱۷۰۰ خانواده برگشته به جزیره

وضعیت کیش در کرونا/ قرنطینه ۲ هفته‌ای ۱۷۰۰ خانواده برگشته به جزیره

24 خرداد 1399

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در حال حاضر اوضاع جزیره نسبت سایر مناطق مناسب است و مرکز گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال هستند، گفت: اما با توجه به نگرانی از شیوع ویروس کرونا نظارت‌ها به طور سختگیرانه‌ای انجام شد و حتی ۱۷۰۰ خانواری که بعد از ممنوعیت به جزیره برگشتند دو هفته قرنطینه شدند.
راه‌های مقابله با ویروس کرونا در سفر

راه‌های مقابله با ویروس کرونا در سفر

22 خرداد 1399

با داشتن اطلاعات کافی از ویروس کرونا و دانستن راه‌های پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس می‌توانید، سفر کم خطری را تجربه کنید.
آیا باید دکان سفر و گردشگری را با کرونا بست؟

آیا باید دکان سفر و گردشگری را با کرونا بست؟

19 خرداد 1399

هر چند همچنان بسیاری از مردم سردرگم بین بایدها و نبایدهای مروبط به کرونا هستند و در این میان سفر و گردشگری بیشترین بار این تناقضات را پس از رفع محدودیت‌ها به دوش می‌کشد، برخی از مسئولان معتقدند که نه تنها در این شرایط نباید سفرها لغو شود بلکه باید آن را سازگار با کرونا به عنوان مساله‌ای پذیرفته شده در دنیا، رونق بخشید.
مردم در خرداد چقدر سفر رفتند؟

مردم در خرداد چقدر سفر رفتند؟

19 خرداد 1399

همزمان با کاهش محدودیت تردد بین استانی و از سرگیری سفرهای داخلی پس از سه ماه تعطیلی به‌خاطر کرونا، معاون گردشگری اعلام کرد: در فاصله اول تا شانزدهم خردادماه، حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار تردد و چهار میلیون و ۱۸۰ هزار اقامت ثبت شده است.
کاهش محدودیت‌های سفر

کاهش محدودیت‌های سفر

18 خرداد 1399

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، صبح دیروز اجازه بازگشایی تورهای گردشگری را صادر و اعلام کرد: «براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تورهای مسافرتی داخلی از 24خرداد می‌توانند فعالیت خود را شروع کنند اما در اجرای تورهای خارجی باید بررسی‌های لازم انجام و چارچوب‌ها مشخص شود.»
تبلیغ سفر به استان‌های قرمز!

تبلیغ سفر به استان‌های قرمز!

13 خرداد 1399

موج دوم اپیدمی کرونا در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و هرمزگان در جریان است، با این حال تبلیغ برای سفر به برخی از این مناطق در دستور کار قرار گرفته است.
اعتماد به گردشگری، زمان می‌خواهد

اعتماد به گردشگری، زمان می‌خواهد

11 خرداد 1399

بحران کرونا حداقل سه هزار و 800‌میلیارد تومان به صنعت گردشگری ایران ضربه زده است. این برآورد مربوط به ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت است.
نظارت ماموران برای بازگشایی مشاغل گردشگری پولی است؟

نظارت ماموران برای بازگشایی مشاغل گردشگری پولی است؟

3 خرداد 1399

نائب رییس جامعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایران تاکید کرد: اماکن اقامتی و بومگردی‌ها برای بازگشایی باید در سامانه اصناف وزارت بهداشت ثبت نام کنند و در ازای بازدیدهای نظارتی مامور بهداشت و گردشگری و دریافت مجوز بازگشایی، هیچ وجهی نباید پرداخت شود.
كرونا-گردشگري؛ تناقض رويكرد دو وزارتخانه

كرونا-گردشگري؛ تناقض رويكرد دو وزارتخانه

3 خرداد 1399

با وجود همه هشدارهای مسئولین بهداشتی کشور و با شروع تعطیلات عید فطر، موج سفرها به استان‌های گردشگر پذیر (مخصوصا گیلان و مازندران) آغاز شد.
وزیر بهداشت: در تعطیلات عیدفطر، سفر نروید

وزیر بهداشت: در تعطیلات عیدفطر، سفر نروید

1 خرداد 1399

وزیر بهداشت گفت: بزرگترین نگرانی ما این است که با عدم رعایت فاصله گذاری و پروتکل ها دوباره گرفتار پیک‌هایی از بیماری در کشور باشیم.
مازندران در آستانه افزایش مسافر و کرونا

مازندران در آستانه افزایش مسافر و کرونا

30 ارديبهشت 1399

فرا رسیدن خرداد هر سال برای مازندرانی‌ها آغاز رسمی حضور مسافران در این استان است. تعطیلی مدارس از یک سو و تقارن تعطیلات عید فطر امسال با نخستین روزهای خرداد و فراهم شدن فرصت 5 روزه، بهترین بهانه برای سفر خواهد بود.
اقامت امن؛ چالش جدید مسافران

اقامت امن؛ چالش جدید مسافران

30 ارديبهشت 1399

استفاده از هتل‌ها و سایر اماکن اقامتی، چالش جدید مسافران است. کرونا امنیت در این اماکن را به چالش کشیده. پیش‌بینی‌ها بر این است که مسافران خیلی زود سراغ هتل‌ها، بومگردی‌ها و خانه‌های اجاره‌ای نروند و ماندن در خانه دوست و آشنا را در اولویت قرار دهند.
نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی

نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا در اماکن توریستی

26 ارديبهشت 1399

همزمان با بازگشایی تدریجی اماکن گردشگری و احتمال از سرگیری سفرها بعد از ماه رمضان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پروتکلی، نحوه برخورد با موارد مشکوک به کرونا را در اماکن توریستی تشریح کرده است.
6.6882s, 18q