چهارشنبه‌سوری لاکچری
همه هزینه‌های چهارشنبه‌سوری

چهارشنبه‌سوری لاکچری

چهارشنبه‌سوری لاکچری
همه هزینه‌های چهارشنبه‌سوری

چهارشنبه‌سوری...

در سال‌های اخیر آژانس‌های مسافربری مردم را برای جشن چهارشنبه‌سوری به خارج از تهران دعوت می‌کنند. کویرهای مصر، مرنجاب و قم مقصد اصلی تهرانی‌هایی است که می‌خواهند این مراسم را به صورت سالم‌ و سنتی برگزار کنند. تورها اما به سفرهای یک‌روزه خارج شهری خلاصه نمی‌شوند و باغ تالارهای پذیرایی هم در سال‌های اخیر برای خود چهارشنبه‌سوری دارند. برای این‌که شب چهارشنبه‌سوری را در یک باغ تالار حوالی کرج بگذرانید، باید به‌ طور میانگین بین ١٢٠ تا ١٥٠‌هزار تومان هزینه کنید.
در پاييز به كجا سفر كنيم؟
گردشگر ي در فصل هزار رنگ

در پاييز به كجا سفر...

پاييز فرصت بي‌نظيري براي سفر و گردش است؛ فصلي با آب و هواي مطلوب و دلپذير كه آرامش خاصي را به گردشگران هديه مي‌كند. مي‌توان به‌دور از شلوغي و ترافيك و آلودگي شهر، در مناطق زيبا و بكر، روزهاي آخر هفته را به‌خوبي گذارند و خاطراتي طلايي ثبت كرد. پاييز فصل هزار رنگ است كه نبايد فرصت گردش در آن را از دست داد.
گزارشی از خیابان خوشمزه سی‌تیر تهران
بنگاه خیابانی شکم

گزارشی از خیابان...

تا پیش از این چرخ‌های تافی تنها وسیله چرخ‌دار یا سیاری بودند که در خیابان‌های تهران خوراکی می‌فروختند. در زمستان‌ها لبوی داغ و باقالی‌هایی که بوی گلپرشان تا آن سر خیابان را پر می‌کرد، مشتریان خاص خود را داشتند. فصل بهار را نگو که چاقاله بادام‌های تازه که بلورهای نمک خیسشان زیر آفتاب می‌درخشیدند، چه خودی برای عابران نشان می‌دادند. حالا اما که گاری‌های رنگی و گل‌گلی قدیمی کم و بیش رنگ باخته‌اند، گاری‌های بدون چرخ جای آنها را برای پایتخت نشینان باز کرده‌اند.
یک گردشگری لذید و پولساز
آیا ایران پتانسیل فعال‌سازی گردشگری غذایی را دارد؟

یک گردشگری لذید و...

مطالعات و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بهترین خاطرات ۸۶ درصد گردشگران در دنیا مربوط به غذاهایی است که در طول سفر طعم آنها را چشیده‌اند. غذاهایی که می‌توانند پتانسیلی برای جذب گردشگر و توسعه گردشگری در دنیا باشند.
کاش برای آب، موزه نمی‌ساختیم

کاش برای آب، موزه نمی‌ساختیم

7 آذر 1397

آلمانی‌ها چنان در سکوت سرداب دور تا دور هم نشسته‌اند انگار در معبدی باستانی منتظر شنیدن چکه آبی از گنبد چند ضلعی در حوض لاجوردی باشند و گروه انگلیسی‌ها سمت تابستانه حیاط، محو یک وسیله ساده اندازه‌گیری با دو پایه چوبی و یک طناب که هم کار شاغول را می‌کند هم تراز. یکی از زنان درباره سنجش دقیق هندسی آن توضیح می‌دهد و بقیه به ترتیب و با شعف، پایه‌ها را به چپ و راست خم می‌کنند و مکعب چوبی وسط طناب را این طرف و آن طرف می‌کشند. چند فرانسوی هم سمت بهاره حیاط، خیره به ارسی‌های رنگ در رنگ و سه دری‌ها و پنج‌ دری‌ها.
زباله، معدنکاوی و گنج‌یابی نفس غارها را گرفت

زباله، معدنکاوی و گنج‌یابی نفس غارها را گرفت

27 آبان 1397

تجربه تبدیل 12غار ایران به جاذبه گردشگری نشان داد که گردشگر کافی برای بازدید از غارها وجود نداردغارهای ایران همچنان در حال نابودی هستند و کارگروه غارشناسی کشور نیز مدت‌ها‌ست بی‌توجه از کنار این موضوع عبور می‌کند. غار سراب در استان همدان در کنار روستای سراب و در جاده سارقیه منتهی به یک معدن سنگ نیز از تخریب در امان نمانده است.

عکس/ طبیعت پاییزی روستای خلیندره

27 آبان 1397

روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره یکی از زیباترین ییلاقات منطقه کتول است ، این روستا در دهستان استرآباد و35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان علی آباد کتول قرار دارد. طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی می‌کنند . درحال حاضر مردمان روستای خولین دره از منازل خود در روستای قشنگ وبا صفا بعنوان ییلاق استفاده می‌کنند و کمترکسی در آنجا به زندگی روزمره می‌پردازد وکسانیکه درحال حاضر درآنجا سکونت دارند به مانند دیگر روستاییان به کار دامپروری وکشاورزی و ساخت صنایع دستی مشغولند.
تمام قد از گردشگری در ایران حمایت می‌کنم

تمام قد از گردشگری در ایران حمایت می‌کنم

22 آبان 1397

دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در حاشیه اجلاس جهانی جهانگردی همدان آمریکا تمام تلاش خود را بر ایجاد تنگنای مالی برای ایران به‌کار گرفته است. ترامپ می‌گوید که تحریم‌های کمرشکن را بازگردانده اما تلاش‌های یکجانبه آمریکا برای محاصره و محدود کردن ایران چه‌اندازه برای خود آمریکایی‌ها قابل اعتنا است؟
ورود گردشگر برابر با صادرات ۳۰ بشکه نفت است

ورود گردشگر برابر با صادرات ۳۰ بشکه نفت است

20 آبان 1397

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: متوسط درآمد ورود هر گردشگر حدود هزار و 500 دلار است، اگر هر بشکه نفت را 50 دلار در نظر بگیریم، ورود هر گردشگر برابر با صادرات 30 بشکه نفت است.
بازگشت زندگی شبانه به محله‌ها

بازگشت زندگی شبانه به محله‌ها

20 آبان 1397

طرح حیات شبانه با هدف جذب گردشگر و رونق کسب و‌کاردر منطقه 5 اجرا می‌شودشب‌های تهران چندان چنگی به دل نمی‌زند. سوت و کور و کم‌نور و خالی از هر‌گونه جنب‌وجوش است.
حضور جهانی در همدان

حضور جهانی در همدان

14 آبان 1397

دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی و نمایندگان 26کشور به ایران می‌آیند همدان2018 که عنوان پایتختی کشورهای آسیایی را تا پایان سال‌جاری میلادی یدک می‌کشد به جایی رسیده است که دبیرکل جدید سازمان جهانی جهانگردی در نخستین سفر خارجی خود پس از گرفتن این سمت و 60 مهمان خارجی از 26کشور جهان همزمان با آغاز تحریم‌های یکجانبه آمریکا این شهر را برای سفر انتخاب کرده‌اند.

ایده‌های خلاق در گردشگری تبدیل به پول می‌شوند

10 آبان 1397

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم که برای نخستین‌بار در کشور تشکیل و اکنون در دانشگاه علم و فرهنگ مستقر شده است، از فعالان صنعت گردشگری و هنرمندان و فعالان فرهنگی دعوت کرد، ایده‌های نوین و خلاقانه خود را در اختیار این پارک قرار دهند تا در صورت تصویب، سرمایه‌گذار برای اجرایی‌شدن ایده‌های خلاق، به آنها معرفی شود.
آیا جنگل‌های هیرکانی در میراث جهانی یونسکو ثبت می شود؟

آیا جنگل‌های هیرکانی در میراث جهانی یونسکو ثبت می شود؟

9 آبان 1397

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گزارش‌های بازرسی بازرسان یونسکو از جنگل‌های هیرکانی، محرمانه است و نتیجه ثبت این اثر طبیعی، تیرماه سال آینده در اجلاس کمیته میراث جهانی در کشور آذربایجان اعلام می‌شود.
خدمات برخی دلالان به گردشگران سلامت باعث آبروریزی است

خدمات برخی دلالان به گردشگران سلامت باعث آبروریزی است

7 مهر 1397

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ساختار ‏گردشگری سلامت کشور مناسب نیست و بیمارانی که برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند، خودشان به کشور می‌آیند یا برخی ‏دلال‌ها که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند، بیماران را می‌آورند و مشخص نیست چه خدماتی به آنها ارائه می‌شود و ‏گاه باعث آبروریزی می‌شوند.‏
زیرساخت‌های گردشگری دریایی مهیا نیست

زیرساخت‌های گردشگری دریایی مهیا نیست

11 شهريور 1397

مدت‌هاست که در این فکر هستیم تا صنعت گردشگری دریایی را احیا کرده و تحول بزرگی را در این راستا به‌وجود آوریم. آنچنان که دنبال کشتی کروز برای دریای خزر بودیم.
قانون حمایت از کودکان در انتظار ابلاغ شورای نگهبان است

قانون حمایت از کودکان در انتظار ابلاغ شورای نگهبان است

6 شهريور 1397

​معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آسیب‌های اجتماعی همواره مورد تاکید دولت است.
ترافیک سنگین در محور کرج- چالوس

ترافیک سنگین در محور کرج- چالوس

2 شهريور 1397

سلامت نیوز:رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور، با تشریح آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور، از ترافیک نیمه سنگین در طول مسیر جنوب به شمال محور کرج-چالوس خبر داد.سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت ترافیکی راه‌های کشور اظهار کرد:...
گردشگران قربانی نبود زیرساخت های تفریحی و امداد ساحلی در دریای خزر/ امداد ساحلی به بخش خصوصی واگذار شود

گردشگران قربانی نبود زیرساخت های تفریحی و امداد ساحلی در دریای خزر/ امداد ساحلی به بخش خصوصی واگذار شود

27 مرداد 1397

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه در بخش تفریحات و امداد ساحلی از زیرساخت های لازم برخوردار نیستیم، گفت: دولت باید این حوزه را به بخش خصوصی واگذار کند.

گردش در اروميه؛ شهرآب‌ها

17 مرداد 1397

ايرانيان، شهر آب را به نگين فيروزه‌اي آن يعني درياچه اروميه مي‌شناسند؛درياچه‌اي كه البته اين روزها حال و روز خوشي ندارد اما با تمامي اين اوصاف هنوز دومين درياچه نمك جهان ارزش بازديد را دارد.
گردشگری درمانی ایران با یک نفر اداره می شود

گردشگری درمانی ایران با یک نفر اداره می شود

9 مرداد 1397

سرپرست سابق توافق‌های ملی گردشگری می گوید: گردشگری درمان ما با ظرفیت ممتاز چند میلیون نفری در منطقه و جهان، به حال خود رها شده و تشکیلات آن اکنون فقط با «یک نفر» اداره می شود.
کدام شهرهای ایران می‌تواند بهترین مقصد سفرهای تابستانی باشد؟

کدام شهرهای ایران می‌تواند بهترین مقصد سفرهای تابستانی باشد؟

3 تير 1397

تعطیلات تابستان را چه کنیم؟ البته شاید در روزهایی که گرانی، بی‌سر و صدا قدرت اقتصادی را هر روز پایین‌تر می‌آورد؛ سفر رفتن هم از گزینه‌های روی میز تفریحات بسیاری از خانواده‌های ایرانی کنار می‌رود. اما به هر حال هنوز هم می‌توان سفری ارزان‌تر ترتیب داد و از تابستان لذت برد. پس باید به دنبال پاسخ اصلی‌ترین سوال سفر رفت: «کجا برویم؟»
آخرین خبرها از صدور مجوز گردشگری در آشوراده

آخرین خبرها از صدور مجوز گردشگری در آشوراده

22 ارديبهشت 1397

مسئول واحد طبیعت‌گردی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به پیشینه تلاش‌ها برای اجرای طرح گردشگری آشوراده و رد تعدادی از طرح‌های تهیه شده، اظهار کرد: تاکنون مسائل مربوط به حیطه وظایف معاونت طبیعی تایید شده اما ارائه طرح پسماند و پساب نیز الزامی است و پس از ارائه این طرح‌، کمیته ماده 2 محیط زیست متعاقبا مجوز اجرای طرح گردشگری آشوراده را صادر می‌کند.
تراز گردشگری ایران منفی4 میلیون نفر

تراز گردشگری ایران منفی4 میلیون نفر

16 ارديبهشت 1397

اگر میزان گردشگران ورودی خارجی به کشور و در مقابل خروج گردشگران ایرانی به کشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه را روی دو کفه ترازو بگذاریم، بدون تردید شاهد فاصله فاحشی خواهیم بود. آمارها حکایت از آن دارد که در مقابل حدود پنج میلیون گردشگر خارجی که وارد ایران شده اند، حدود 9 میلیون گردشگر ایرانی به خارج از ایران سفر کرده‌اند یعنی نزدیک به دو برابر.
جسد گردشگر گمشده پس از یک ماه در کویر مرنجاب پیدا شد

جسد گردشگر گمشده پس از یک ماه در کویر مرنجاب پیدا شد

15 ارديبهشت 1397

پس از یک ماه، پیکر گردشگر گمشده در کویر مرنجاب در محدوده استان قم پیدا شد.
ورود به کویر مرنجاب ممنوع شد

ورود به کویر مرنجاب ممنوع شد

14 ارديبهشت 1397

تسنیم: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی آران ‌و‌ بیدگل از ممنوع‌شدن ورود گردشگران به کویر مرنجاب خبر داد. مجید نوری با اعلام این مطلب اظهار كرد: «به دلیل بارش باران قسمتی از جاده ورودی به کویر مرنجاب از بین رفته و ورود به آن بسیار خطرناک است»
طرح گردشگری در 150روستا اجرا شد

طرح گردشگری در 150روستا اجرا شد

30 فروردين 1397

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: از سال گذشته تاکنون در 150روستا طرح گردشگری انجام شد و در این زمینه برای هر روستا یک میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.
سرگرداني گردشگران خارجي در بازار ارز

سرگرداني گردشگران خارجي در بازار ارز

29 فروردين 1397

اين اتفاقات باعث ايجاد نارضايتي بين گردشگران مي‌شود، اين وضعيت چطور مي‌تواند باعث جذب گردشگر شود؟ ما براي جذب گردشگر خارجي بايد بتوانيم مطابق با معيارهاي بين‌المللي خدمات ارايه كنيم. رهبري در روزهاي اخير در مورد بحث توسعه گردشگري و كالاي داخلي و ظرفيت‌هاي حوزه گردشگري صحبت كردند، نتيجه اين صحبت‌ها كجا قرار است ديده شود؟‌ مسوولان ما نمي‌دانند در حوزه توريسم بين‌المللي چه اتفاقاتي در حال وقوع است.
گیلان امسال در جذب گردشگران نوروزی رکورد زد

گیلان امسال در جذب گردشگران نوروزی رکورد زد

20 فروردين 1397

اقامت گردشگران نوروزی گیلان از 26 اسفندماه گذشته تا 13فروردین ماه، نسبت به دوره مشابه قبل، نزدیک به 26 درصد رشد داشته است.
بازگشت زندگی به روستاهای فراموش شده

بازگشت زندگی به روستاهای فراموش شده

14 فروردين 1397

پنج، شش سالی است که اقامتگاه‌های روستایی در ایران جان گرفته‌اند و این‌طور که از آخرین آمار سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برمی‌آید حالا ٦٦٩ اقامتگاه در سرتاسر کشور داریم؛ البته به جز استان‌های آذربایجان شرقی، البرز و قم که هنوز هیچ مکانی برای شب مانی طرفداران این شاخه از گردشگری ندارند.
جاده چالوس یکطرفه شد

جاده چالوس یکطرفه شد

8 فروردين 1397

سلامت نیوز:رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از یک‌طرفه شدن جاده چالوس خبرداد.سرهنگ نادر رحمانی در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: با توجه به افزایش حجم تردد در محور کرج چالوس تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج-چالوس از ساعت ۱۲ امروز از مرزن آباد به کرج ممنوع شد.وی ...
ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به شمال کشور

ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به شمال کشور

6 فروردين 1397

سلامت نیوز:رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور،‌ آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد.سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی تا ساعت ۹ صبح دوشنبه ۶ فروردین گفت: بارش پراکنده باران در استان مازندران و محورهای...
محور کرج_چالوس دو طرفه شد/۵ محور مسدود است

محور کرج_چالوس دو طرفه شد/۵ محور مسدود است

1 فروردين 1397

سلامت نیوز:رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه کشور با اعلام مسدود بودن ۵ محور در سطح کشور از دو طرفه شدن محور کرج‌_چالوس خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر وضعیت ترافیک در جنوب به شمال محور...
افزایش سفرهای داخلی و کاهش سفرهای خارجی در نوروز امسال

افزایش سفرهای داخلی و کاهش سفرهای خارجی در نوروز امسال

29 اسفند 1396

سلامت نیوز:معاون رئیس‌جمهور گفت: پیش‌بینی ما این است که سفرهای نوروزی داخلی افزایش چشم‌گیری داشته باشد و ما با کاهش سفرهای خارجی روبه‌رو باشیم.علی اصغر مونسان در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص اقدامات دولت برای انجام راحت سفرهای نوروزی گفت:‌ ستادهای نوروزی از بیش از...
توصیه‌های محیط زیستی به مسافران نوروزی

توصیه‌های محیط زیستی به مسافران نوروزی

29 اسفند 1396

سلامت نیوز:یک فعال حوزه محیط زیست با اشاره به اینکه متاسفانه برخی شهروندان رفتار مناسبی با طبیعت ندارند، بر ضرورت رفتار مسئولانه با محیط زیست به ویژه در هنگام سفر تاکید کرد.حسین عبیری گلپایگانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: چند سالی است که فعالان محیط زیست یک توصیه جدی به...
0.83222s, 18q