زخم عمیق چهارشنبه سوری برکالبد یک زندگی

24 اسفند 1394

بسیاری از افرادی که در حوادث چهارشنبه آخر سال دچار آسیب جسمی و قطع عضو می‌شوند در معرض شدیدترین آسیب‌های روانی قرار دارند اینکه چرا با وجود هشدارهایی که در این زمینه داده می‌شود و همچنین نمونه‌های عینی افرادی که دچار حادثه شده‌اند بازهم شاهد چنین حوادثی هستیم موضوعی است که بارها توسط جامعه شناسان و روانشناسان بررسی شده است. نداشتن مسئولیت پذیری اجتماعی فرد عامل اصلی است که باعث می‌شود با انجام کارهای خطرناک با ریسک بالا برای خود و یا اطرافیان شادی کاذبی ایجاد کند.
عابران‌پیاده بیشترین آمار قربانیان تصادفات در تهران

عابران‌پیاده بیشترین آمار قربانیان تصادفات در تهران

24 اسفند 1394

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه در 11 ماه سال 94 تلفات ناشی از فوت نسبت به سال گذشته با کاهش 9 درصدی مواجه بوده است، ‌گفت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی پزشکی قانونی پلیس راهور تهران بزرگ برای ششمین سال متوالی موفق به کسب رتبه اول کاهش تلفات شده است.

جرایم رانندگی از 25 اسفند افزایش می یابد

22 اسفند 1394

سلامت نیوز:قاسمیان درباره تمهیدات لازم برای مسافرت های نوروزی در«صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو عنوان کرد: پلیس از دو ماه قبل برنامه های خود را در این خصوص تدارک دیده و روز 25 با رزمایش نوروز این موضوع آغاز و تا 15 فروردین ادامه دارد.برنامه "صبح و گفت و گو" در بخش اول با...
بی‌هوا به جاده نزنید

بی‌هوا به جاده نزنید

22 اسفند 1394

از کشـــته‌های یک جنگ خانمان‌برانداز هم بیشتر است؛ مرگ‌ومیرهای جاده‌های ایران. نگرانی‌ای که این روزها در آستانه نوروز و افزایش سفرهای نوروزی در محافل رسمی بیشتر شده و حتی در شکل و شمایل کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» شروع به فعالیت کرده است.

محدودیت‌های ترافیکی پایتخت در روز یکشنبه

22 اسفند 1394

جانشین رئیس پلیس راهنمایی تهران بزرگ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی برای روز یکشنبه و برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) در میادین اصلی شهر را تشریح کرد.

آغاز جمع‌آوری دست‌فروشان خیابان‌های جمهوری و ولیعصر (عج) از عصر امروز

17 اسفند 1394

موضوع دستفروش‌ها، اعتراض کسبه و تعرض به معبر عمومی که روزهای پایانی سال در هسته مرکزی شهر تهران رو به افزایش است؛ سبب شد تا ازسوی شهرداری منطقه 11 و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نشست مشترکی برگزار و برنامه‌ریزی برای ایجاد نظم و انضباط شهری انجام پذیرد.

مردم تهران مي‌توانند از شهردار و شهرداري شكايت كنند

16 اسفند 1394

دركوران بحث‌هاي داغ انتخابات مجلس و خبرگان رهبري، تصويب نو نظارت بودجه شهرداري و از آن داغ‌تر بحث درگيري ماموران شهرداري با دستفروشان و سدمعبركنندگان از قبيل كارواش سعادت آباد يا خودسوزي يك دستفروش در جمهوري، تصويب لايحه‌اي در جلسه علني شوراي شهر گم شد، لايحه‌اي با عنوان «منشور حقوق شهروندي». اين لايحه از سوي كميسيون اجتماعي - فرهنگي شوراي شهر به صحن علني شورا آمد و در نهايت به تصويب اعضاي حاضر رسيد ولي آن چنان كه بايد ديده نشد. لايحه‌اي كه ابتدا و قبل از ورود به صحن شورا در ٢٠ بند تنظيم شده بود، ولي بعد از طرح در صحن شورا به ١٨ بند تقليل پيدا كرد.
کمپینی برای نه به چهارشنبه‌سوزی

کمپینی برای نه به چهارشنبه‌سوزی

15 اسفند 1394

کمپین «نه به چهارشنبه‌سوزی» امسال در فضای مجازی تشکیل شده است؛ کمپینی که مردم را تشویق می‌کند که به جای خریدن ترقه و فشفشه‌هایی که البته بیشترشان هم چینی هستند، به آیین‌های سنتی چهارشنبه‌سوری بازگردیم. آیین‌هایی که در آن نه چشمی کور می شد و نه صورتی می‌سوخت.

حمله دستفروشان به نیروهای شهرداری و پلیس راهور/ زخمی شدن مامور پلیس با چاقو

14 اسفند 1394

مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران از ضرب و شتم پلیس راهور و یک معبربان توسط 2 دستفروش خبر داد.

جانمایی دستفروشان در مبلمان شهری تهران کجاست؟

13 اسفند 1394

آنها دو دسته‌اند؛ آنها که می‌گویند دستفروشان باید از خیابان‌ها بروند و آنها که معتقدند کار دستفروشان در خیابان‌های شهرها و مترو و گذران زندگی آنها از این راه مشکلی ندارد. حالا اما این‌طور که پیداست کفه مخالف‌ها با کار دستفروشان به موافقان آن می‌چربد؛ چه در میان مسئولان شهرداری‌ها و به‌ویژه شهرداری تهران که در دو ماه گذشته برخورد مامورانش با دستفروشان، خبرهای زیادی درست کرده و چه در میان نمایندگان مردم در شوراهای شهر و باز هم به‌ویژه در شورای شهر تهران؛ نمونه‌اش هم صحبت‌های اخیر دو نفر از نمایندگان شورای شهر تهران در این‌باره.

ترافیک نیمه سنگین در باند جنوبی آزادراه تهران کرج/مسدود بودن 7 محور مواصلاتی

12 اسفند 1394

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از مسدود بودن 7 محور مواصلاتی خبر داد و گفت: برابر گزارش‌های دریافتی 7محور مواصلاتی به دلیل نبود ایمنی و شرایط بد جوی مسدود است.

آموزش ۳.۶ میلیون مرزنشین در پیشگیری از معلولیت انفجار مین

11 اسفند 1394

رئیس مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، از آموزش ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر ساکنان استان‌های مرزی کشور در پیشگیری از معلولیت‌های ناشی از انفجار مین خبر داد.

حرفه‌آموزی اجباری به معتادان بهبود یافته

11 اسفند 1394

سلامت نیوز: بیش از چهارهزار معتاد کارتن‌خوابی که سه‌ماه پیش ماموران نیروی انتظامی آنها را جمع‌آوری کردند، قرار است برای حرفه‌آموزی به مراکز بهاران انتقال یابند؛ مراکزی که هیچ تصویر ذهنی‌ای در موردشان وجود ندارد. حالا اولین گروه معتادان مرد برای حرفه‌آموزی به...

هزینه های پنهان تصادف دو برابر هزینه های آشکار است

11 اسفند 1394

سلامت نیوز:علیرضا جهانگیر در برنامه ی "گفت ‌و گوی اجتماعی" رادیو گفت ‌و گو اظهار داشت: اگر تصادف رخ ندهد، جلوی همه هزینه های آشکار و پنهان گرفته می شود و در جیب مان می ماند. بالا بودن هزینه های تصادفات در همه کشورها وجود دارد ولی هزینه های پنهان دو برابر هزینه های آشکار است و...

آمبولانس های اورژانس از پرداخت عوارض طرح ترافیک معاف شدند

9 اسفند 1394

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: آمبولانس های شهر تهران به عنوان خودروهای امدادی از پرداخت عوارض برای تردد در طرح ترافیک معاف شدند.

7 اسفند روز بدون تصادف فوتی در کشور

9 اسفند 1394

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور هفتم اسفندماه و مشارکت چشمگیر مردم، اظهار کرد: باید از حضور مردم در پای صندوق‌های رای قدردانی کرد. یک خبر خوب این است که در روز هفتم اسفند ماه هیچ تصادف منجر به فوتی در سراسر کشور نداشتیم که این هم یک رکورد محسوب می‌شود.
تهران یک‌میلیون‌و ۴۰۰ هزار موش دارد/بیشترین موش در خیابان ستارخان

تهران یک‌میلیون‌و ۴۰۰ هزار موش دارد/بیشترین موش در خیابان ستارخان

9 اسفند 1394

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: تهران یک میلیون و ۴۰۰ هزار موش دارد.

متکدیان روزی یک میلیون تومان درآمد دارند

4 اسفند 1394

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به بررسی حادثه خیابان شادمان اشاره کرد و گفت: 500 نفر از نیروهای شرکت شهربان و حریم‌بان تعدیل شدند.

تحقق مدیریت‌بحران کارآمد از طریق رفع نواقص قانونی و تغییر ساختار سازمانی در لایحه حوادث‌غیرمترقبه

4 اسفند 1394

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها‌وامور داخلی کشور در مجلس ضمن بیان اینکه لایحه مدیریت‌حوادث غیرمترقبه در نوبت بررسی هیات رئیسه است، گفت: با رفع نواقص قانونی و اصلاح ساختار مدریتی، مدیریت‌بحران کشور کارآمد و موثر خواهد شد.
سبقت غیرمجاز از زندگی؛ ۲۰ هزار کشته ۲۰۰ هزار معلول

سبقت غیرمجاز از زندگی؛ ۲۰ هزار کشته ۲۰۰ هزار معلول

4 اسفند 1394

این روزها درحال سپری کردن هفته ملی سلامت مردان هستیم، هفته‌ای با شعار «فرمان سلامتی در دستان شماست». این شعار گویای ابعاد جدی تری از حوادث ترافیکی کشور ماست، چنان که گفته می‌شود، هفت تا ۱۰ درصد از درآمد ناخالص ملی کشور صرف هزینه و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم سوانح رانندگی می‌شود.

روایت دردناک هم‌زیستی دستفروشان و ماموران شهرداری

3 اسفند 1394

موضوع درگیری بین ماموران شهرداری و دست‌فروشان مسئله‌ی جدیدی نیست. بارها و بارها شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌های این‌گونه درگیری‌ها در سطح شهر بوده‌ایم. گاهی به ضرب و شتم دست‌فروشان و حتی کسبه توسط ماموران یا تخریب اموال آن‌ها منتهی شده و یا دست‌فروشان اقدام به کتک‌کاری با ماموران کرده‌اند. این‌گونه حوادث هم از نگاه انجام‌ وظیفه و هم از نگاه اجتماعی قابل ‌بحث است.

۱۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتن خواب دیگر ساماندهی می‌شوند

3 اسفند 1394

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح انضباط شهری گفت: با آماده سازی ۳ کمپ جدید، قرار است، طی روزهای آتی اقدامات مربوط به جذب ۱۵۰۰ نفر آغاز شود.

35درصد جمعيت شهر شيراز در بافت‌هاي غيرايمن سكونت دارند

2 اسفند 1394

35درصد از جمعيت كلانشهر شيراز در بافت‌هاي غيرايمن، ناكارآمد و فرسوده سكونت دارند و از آنجا كه اين رقم بالاتر از ميانگين كشوري است، ضروري است براي اين مشكل تهميدات لازم انديشيده شود.

ورود تاکسی های تمام هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران

2 اسفند 1394

سلامت نیوز:۲۵۰۰ تاکسی تمام هیبریدی تا پایان سال ۹۵ برای دستیابی به مدیریت پاک حمل و نقل عمومی شهری، به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران وارد می شوند.مراسم رونمایی از اولین ناوگان تاکسی های تمام هیبریدی توسط شرکت پاکرو تاکسی با حضور بهرام طاهریان مدیرعامل و داوود تاجران رئیس هیئت...

سلامت مردم روی دوش مدیران شهری

2 اسفند 1394

شهرها این روزها از جنبه‌های مختلفی در حال رشد و توسعه هستند. در برخی شهرها ابعاد فناوری و تکنولوژی به‌طور چشم‌گیری در حال افزایش است و برخی دیگر ابعاد اقتصادی و برخی دیگر نیز دیپلماسی شهری ... همین چند وقت پیش بود که در نیویورک وای‌فای رایگان در اختیار همه شهروندان این شهر قرار گرفت تا از این پس بخش عمده‌ای از خدمات اینترنتی به‌طور سهل‌تری برای مردم این شهر در دسترس باشد.

روزانه 54 نفر بر اثر تصادف رانندگی کشته و110نفر معلول می شوند

1 اسفند 1394

معاون بهداشت وزیر بهداشت،درمان و آ موزش پزشکی گفت: مهمترین حادثه ای که در ایام تعطیلات به خصوص نوروز نگران آن هستیم، تصادفات رانندگی است، حوادثی که در طول سال روزانه جان 54 نفر را می گیرد و 110 را معلول می کند.
جاده‌هايي كه بوي مرگ مي‌دهند

جاده‌هايي كه بوي مرگ مي‌دهند

29 بهمن 1394

سرآمد بودن ما در آمار تصادفات رانندگي در دنيا از وضعيت اسفباري حكايت مي‌كند كه هر قدر هم كارشناسان اصرار كنند قسمت اعظم مشكل را به دوش عامل انساني بيندازند، اما باز هم نمي‌توان نقش عوامل ديگر را در اين زمينه انكار كرد. اين مساله به ويژه در جاده‌هاي كوهستاني غرب كشور كه وضعيتي غيراستاندارد و بسيار بد دارند بيش از هر جايي پيداست و نقش عامل جاده‌اي را در تصادفات به مراتب بيشتر از عامل انساني است. موقعيت مرزي راه‌هاي غربي كشور و برنامه‌هاي توسعه‌اي مانند سدسازي و گردشگري حجم رفت و آمدها را به اين مناطق چندين برابر كرده و اين در حالي است كه حداقلي‌ترين اعتبار براي مرمت جاده‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

ورود میوه‌های قاچاق به تهران با اتوبوس‌های مسافری

28 بهمن 1394

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگاه‌های کاشف را مکلف کرده برای برخورد قاطع با واحدهای صنفی متخلف حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای وارد شوند و از شنبه برخورد با عرضه‌کنندگان میوه...

پاکسازی 12 محور اصلی پایتخت از حضور متکدیان

28 بهمن 1394

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پاکسازی 12محور اصلی شهر از حضور متکدیان در قالب طرح استقبال از بهار خبر داد.

سیاست‌های منفعلانه وزارت بهداشت در برخورد با قلیان‌سراهای متخلف

27 بهمن 1394

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عرضه قلیان آلوده به مواد مخدر در برخی قلیان سراها، بر لزوم جلوگیری از فعالیت آنها تاکید کرد.
14.61268s, 18q