بیشترین و کمترین واقعه ولادت و فوت در کشور مربوط به کدام استان هاست؟

26 بهمن 1394

یشترین و کمترین واقعه ولادت و فوت در کشور مربوط به کدام استان هاست؟

قطع واردات سیگار در آستانه شکست

25 بهمن 1394

پرونده دخانیات در سال 1394 هم رو به اتمام است و در شرایطی که قرار بود واردات سیگار تا پایان سال جاری به صفر برسد، هنوز بیش از نیمی از نیاز کشور به دخانیات از طریق واردات و قاچاق تامین می‌شود.
جـای خـالی زنگ سلامت

جـای خـالی زنگ سلامت

25 بهمن 1394

توجه جهانی به کودکان و اهمیت آنان برای ساخت جامعه‌ای پویا و اینکه همه‌ی کودکان حق دارند از تغذیه‌ی خوب، محیط مناسب و مراقبت‌های بهداشتی اساسی برخوردار باشند، تا در برابر انواع بیماری‌ها محافظت شده و از رشد و تکامل جسمی و فکری مناسب بهره‌مند شوند، باعث شده است که اکثر کشورها نسبت به راهکارهای بهبود وضع تغذیه‌ای کودکان جامعه، توجه‌ خاصی داشته باشند. ازجمله، این راهکارهای جهانی، اجرای برنامه‌ی شیر مدارس است که با توجه به نقش غیرقابل انکار آن در بهبود سلامت دانش‌آموزان، مورد توجه همه کشورهای جهان قرار گرفته است، به طوری‌که در سال‌های اخیر، کشورهای بسیاری از جمله روسیه، پاکستان، سنگال، ویتنام، بوسنی، هندوراس، رواندا، زامبیا، اوکراین، اکوادر، عربستان و نیکاراگوئه نیز به جمع کشورهای دارای برنامه شیر مدارس افزوده شده‌اند و در حالی‌که تا ده سال گذشته تنها در حدود ٤٠ کشور، برنامه‌ی توزیع شیر مدارس اجرا می‌شد، با توجه به اهمیت و نقش شیر در سلامت و رشد جسمی و فکری دانش‌آموزان، امروزه در حدود ١٠٠کشور جهان، برنامه‌ی شیر مدارس اجرا می‌شود.
نشاط اجتماعي، موضوعي فردي يا دولتي؟!

نشاط اجتماعي، موضوعي فردي يا دولتي؟!

24 بهمن 1394

کساني که شاد هستند سالم هستند و کساني که سالم هستند شاد هستند چرا که به فرمايش حضرت علي بعد از سلامتي خنده بهترين نعمت است.

تکنولوژی های امدادرسان

21 بهمن 1394

وظیفه مدیریت شرایط بحرانی در فجایع طبیعی، تا حد زیادی به دانش و تکنولوژی ما بستگی دارد. کاربرد علم و تکنولوژی می‌تواند به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای موجب کاهش خسارات و تلفات جانی و اقتصادی شود.

كيسه دوزي قاچاقچيان براي عيدي مردم

21 بهمن 1394

قاچاقچيان فصلي همانطور كه ماه‌هاي پاياني سال را فرصت مناسبي براي قاچاق آجيل و ميوه مي‌يابند، ششمين ماه سال را بهترين زمان براي قاچاق لوازم‌التحرير مي‌دانند و ماه‌هاي ديگر هم درخور همان بازه زماني اقلام قاچاق را روانه بازار مي‌كنند.

آموزش خانه به خانه آمادگی در برابر بلایا؛ به زودی

21 بهمن 1394

سرپرست امور آموزش عمومی پایه و همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از ارائه آموزش خانه به خانه آمادگی در برابر بلایا و حوادث در سراسر کشور خبر داد.

رهاسازی 2 هزارو 850خودرو از برف و کولاک/اسکان اضطراری به یک ‌هزارو 200نفر

21 بهمن 1394

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال و احمر از رهاسازی 2 هزارو 850خودرو از برف و کولاک خبر داد.

نمی‌توان به مسایل حاشیه شهرها بی‌توجه بود

20 بهمن 1394

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه قم یکی از شهرهایی است که گرفتار مشکل حاشیه‌نشینی است، گفت: نمی‌توان به مسائل حاشیه شهر بی‌توجه یا کم توجه بود.
معاینه فنی در دوراهی کیفیت و کاسبی

معاینه فنی در دوراهی کیفیت و کاسبی

20 بهمن 1394

شهرداری می‌گوید هیچ تخلفی در مراکز معاینه فنی تهران در صدور برگه معاینه فنی صوری وجود ندارد. نواب حسینی‌منش، قائم‌مقام ستاد معاینه فنی شهر تهران می‌گوید: «با قاطعیت می‌گویم که هیچ تخلفی در مورد صدور برگه معاینه فنی صوری در تهران وجود ندارد. مراکز معاینه فنی تهران مجهز به دوربین هستند و برای هیچ ماشینی بدون معاینه فنی برگه صادر نمی‌شود.»

مردی که برای نجات محکومان از چوبه دار تلاش می‌کند

20 بهمن 1394

برخی از مردم فکر می‌کنند من برای نجات جان کسی تلاش می‌‌کنم که صلح و آرامش جامعه را برهم‌زده است و گرفتن رضایت برای او، جسارت عد‌ه‌ای را زیاد می‌کند، اما به‌هرحال باید به یاد داشته باشیم که همه ما اهل خطا و اشتباه هستیم و بسیاری از قاتلان به‌دلیل مدیریت‌نکردن هیجاناتشان دچار رفتاری شبیه جنون شده‌ و بعد از آن هم پشیمان شده‌اند.

برخی از پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی استان تهران امروز تعطیل شد

20 بهمن 1394

پیش دبستانی و مدارس ابتدایی ملارد، شهریار، دماوند، رودهن و فیروزکوه در نوبت صبح روز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه تعطیل است.
تاريخ مصرف گذشته‌ها در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي

تاريخ مصرف گذشته‌ها در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي

19 بهمن 1394

یكي بخر دو تا ببر شگرد جديدي است كه حتي به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي معتبر هم راه يافته است؛ ‌تخفيف‌هاي 50 و 60 درصدي كه اغلب فقط براي خوراكي‌ها و كالاهاي آرايشي و بهداشتي ارائه مي‌شود نه اجناس ديگر و اگر كمي با وسواس بيشتر اين كالاهاي تخفيف‌دار را بررسي كنيد متوجه خواهيد شد زمان بسيار كوتاهي تا پايان زمان مصرف آنها باقي مانده و اگر هم تا‌كنون سلامت بوده باشند به زودي فاسد خواهند شد.

شهر فروشی ادامه خواهد یافت

18 بهمن 1394

8800میلیارد تومان، این رقمی است که شهرداری تهران پیش‌بینی کرده سال آینده از محل فروش تراکم و تغییر کاربری به دست خواهد آورد، رقمی که به خوبی نشان می‌دهد آنچه در طول ماه‌های گذشته مبنی بر لزوم تغییر رویکرد در مدیریت شهری به‌خصوص از سوی وزارت راه و شهرسازی مطرح شده حداقل در رابطه با کلانشهر تهران در حد حرف باقی خواهد ماند.
بیمه ازدواج گرهي از مشكلات جوانان باز نمي‌كند

بیمه ازدواج گرهي از مشكلات جوانان باز نمي‌كند

18 بهمن 1394

پس از چند ماه تبليغ و صحبت بالاخره روز گذشته بيمه‌نامه ازدواج رونمايي شد؛ بيمه‌نامه‌اي كه هدف‌گذاري اصلي‌اش جوانان دم بخت نيستند و بيش از آنكه بتواند گرهي از كار جوانان باز كند و آنها را در رفتن به خانه بخت ياري برساند، يك كار اقتصادي است كه با عنايت به چالش‌هاي ازدواج جوانان مي‌تواند بازار گسترده‌اي را پيش روي وزارت ورزش و شريك بيمه‌اي‌اش قرار دهد.

ضرورت افزايش خدمات سالمندي در کشور

18 بهمن 1394

در کشور هاي توسعه يافته وضعيت سالمندان و خدمات اختصاص يافته به آنها بسيار مناسب تر از ايران است در آمريکا انگلستان و ژاپن از سن 65 سالگي و در واقع شروع سالمندي بيمه مي شوند.ما بايد روي سن هاي 70 تا 85 کار کنيم يعني بايد تلاش کنيم سالمندان کشور به اين سن برسند. بايد سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعي و سازمان بهزيستي براي تامين مسائل مالي سالمندان برنامه ريزي داشته باشند.
دلایل استفاده جوانان از لباس های دست دوم

دلایل استفاده جوانان از لباس های دست دوم

17 بهمن 1394

تب تند مارک پوشی به حدی در کشور شایع شده است که بسیاری از تولیدکنندگان لباس نیز برای فروش کالاهای تولیدی خود به آن توسل جسته‌اند. پاچنار از جمله مکان‌هایی است که مارک‌های متعدد بین المللی پوشاک و ... به صورت کیلویی به فروش می‌رسد. مارک‌هایی که هر کدام می‌توانند قیمت یک لباس یا کالا را چندین برابر کنند. این دسته از لباس‌ها معمولا توسط تولیدکنندگان زیرپله‌ای تولید و با یک مارک خارجی روانه بازار می‌شود.

مشاوره پیش از ازدواج، تحت پوشش بیمه ازدواج جوانان قرار گرفت

17 بهمن 1394

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اجرایی شدن طرح بیمه ازدواج جوانان گفت: این بیمه؛ آموزش‌ها و مشاوره‌های پیش‌ از ازدواج را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

هلال‌احمر در تخصیص اعتبار باید در اولویت باشد

14 بهمن 1394

با توجه به وظیفه و نقش مهم جمعیت هلال‌احمر در حوادث و بلایای طبیعی می‌طلبد تا بودجه مناسب برای انجام این ماموریت‌ها برای این جمعیت در نظر گرفته شود. موضوعی که «غلام‌علی جعفرزاده ایمن آبادی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نیز مطرح می‌کند. ایمن آبادی با بیان این‌که ضرورت دارد تا دولت و مجلس در کنار یکدیگر توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند، می‌گوید: «باید اعتبارات این نهاد برآورده شود.»
لایحه حمایت از حقوق معلولان سرانجام تصویب شد

لایحه حمایت از حقوق معلولان سرانجام تصویب شد

14 بهمن 1394

کلیات «لایحه حمایت از حقوق معلولان» که بیش از 9 سال در مجلس خاک می‌خورد، سرانجام تصویب شد. لایحه‌ای که در دولت قبل رها شد و با درخواست‌های مکرر جامعه معلولان از دولت یازدهم، دوباره پیگیری شد و یک‌فوریتش به تصویب رسید. حالا قرار است این لایحه در اختیار کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و مصوبات این کمیسیون قابلیت اجرایی خواهد داشت؛ همین موضوع می‌تواند آینده روشنی را برای معلولان خلق کند.

30 درصد آرد نانوایی‌ها اشتباه داده می‌شود

13 بهمن 1394

عضو شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: 30 درصد از آرد نانوایی‌ها در تهران اشتباه داده می‌شود.

ابلاغ دستورالعمل فعالیت “ پاراکلینیک‌های تخصصی ازدواج و خانواده”+ دو شرط جدید

13 بهمن 1394

دستورالعمل فعالیت “ پاراکلینیک‌های تخصصی ازدواج و خانواده به سراسر کشور ابلاغ شد.

معلولان در انتظار فرصت‌هاي برابر

11 بهمن 1394

حدود 15 درصد ايراني‌ها با معلوليت‌هاي مختلفي در حال زندگي هستند، هر چند كه نوع معلوليت‌ها و شدت آنها با يكديگر متفاوت است اما با اين وجود معلولان در جامعه شرايط مشابهي را تجربه مي‌كنند كه همواره با محروميت و كم لطفي در هم تنيده شده است.

برشی از زندگی ٢ جانبازی که می‌گویند فراموش شده‌اند

8 بهمن 1394

جلوی در بیمارستان مصطفی خمینی با هم قرار گذاشته‌ایم. در تماس‌های تلفنی، عصبی به نظر می‌رسید، به هیچ عنوان فرصتی برای بازنگری روی اتفاقات نبود. حرفش یک ‌کلام بود و مدام تکرارش می‌کرد: «یک‌ بار ما وکیل شما شدیم و جلوی دشمن ایستادیم، حالا وکیل ما روزنامه‌ها و رسانه‌ها هستند. صدای ما را به گوش رئیس بنیاد شهید برسانید». اینها همه جملات امیرحسین خرم است، جانباز شیمیایی ٤٦ساله که در کش‌وقوس حوادثی عجیب درصد جانبازی‌اش از ٥٠ به ٢٥ درصد می‌رسد و بعد از مدتی آن ٢٥ درصد را نیز از دست می‌دهد و از فهرست جانبازان بنیاد شهید و جانبازان خارج می‌شود.

جامعه ما مغلوب رسانه ای به نام اینترنت شده است

7 بهمن 1394

عضو شورای طبقه بندی بازی های رایانه ای گفت: برای استفاده از رسانه ای مانند اینترنت برنامه و شناخت درستی باید وجود داشته باشد و اگر چنین نباشد، مغلوب آن رسانه خواهیم شد که این اتفاق در جامعه ما افتاده است.

کارآمدترین راه برای بهبود آلودگی هوا

6 بهمن 1394

یک کارشناس مسائل شهری به نقد عملکرد مسئولان ذیربط در کاهش آلودگی هوا پرداخت و گفت: مسئولان نباید اجازه دهند آلودگی هوای تهران از مرز هشدار عبور کند چرا که استنشاق هوای آلوده موجب مرگ خاموش شهروندان می‌شود.
٣ بُرش از زندگی بچه‌های ترخیصی از بهزیستی:ما را ١٨ سالگی دوباره سر راه گذاشتند

٣ بُرش از زندگی بچه‌های ترخیصی از بهزیستی:ما را ١٨ سالگی دوباره سر راه گذاشتند

5 بهمن 1394

مصطفی می‌گوید: «درمجموع، ١٠ سال در بهزیستی زندگی کردم. ١٠سالی که یک عمر گذشت. ١٠سالی که دردهای زیادی داشت. ١٠سالی که پر از ترحم بود، ١٠سالی که نتوانستیم به مددکار بفهمانیم وقتی می‌آیی مدرسه، این بلا را سر ما نیاور. بگذار بگویم با ما چه می‌کردند. ما ٩ نفر بودیم، ٩ تا بچه کوچک که همیشه انگ بچه‌بهزیستی، بچه‌پرورشگاهی داشتیم و نمی‌خواستیم کسی هم بفهمد. هرکدام از ما ٩ نفر را توی یک کلاس می‌فرستادند. بعد سر صف لعنتی مدرسه، وقتی همه ایستاده بودند، مددکار بهزیستی می‌آمد پشت میکروفون می‌گفت بچه‌های بهزیستی به دفتر مراجعه کنند... ما یخ می‌کردیم. همه نگاه‌ها می‌چرخید تا بچه‌های بهزیستی را ببیند. بعد بچه‌های بهزیستی از بین صف بیرون می‌آمدند، زیر نگاه‌های سنگین همکلاسی‌هایشان. حالا دیگر معلوم بود بچه‌های بهزیستی هستیم. هزار بار به مددکار گفته بودیم این بلا را سر ما نیاورد و هزار بار این بلا را سر‌مان آورده بود...» .

دلالي در «خطبه خواني» عقد !

4 بهمن 1394

به تازگي برخي افراد با وعده آوردن روحانيون مشهور و سياسي كشور بر سر سفره عقد زوجين، از آنها مطالبه هزينه هاي ميليوني مي كنند كه عمدتا وعده توخالي بوده و تنها جيب زوجين را خالي مي كند.در مواردي هم كه اين اتفاق افتاده و روحانيون مشهور سر سفره عقد براي خطبه خواني مي روند، هزينه اي دريافت نمي كنند و عمدتا به واسطه روابط كاري يا خانوادگي، خطبه را جاري مي كنند. با اين حال ، برخي افراد كه امكان ارتباط با روحانيون را دارند، اقدام به گرفتن پول براي خطبه خواني از سوي آنها مي كنند كه تازه ترين نوع دلالي حداقل در حوزه ازدواج محسوب مي شود.

چند قدم مانده به پيري

4 بهمن 1394

برخلاف تصور همه براي جوانان و نوجوانان دل كندن از زندگي و استقبال از مرگ بسيار آسان‌تر از آنهايي است كه عمر طولاني را در اين دنيا سپري كرده‌اند و به هر روز ديدن و برخاستن خورشيد عادت دارند. هيچ قضاوتي درباره استقبال از مرگ يا عشق به حيات نداريم و اين گزارش نيز درصدد پاسخگويي و پرداختن به مسائلي از اين دست نيست، بلكه فقط هدف ما اين است كه نشان دهيم چرا برخي ميانسالان يعني آنهايي كه در سنين بين 50 تا 65 سال هستند، حاضر نيستند برخي واقعيت‌هاي زندگي‌شان مانند پيري و مرگ را بپذيرند؟ پرسش‌های مهمي مانند «دستاورد من از اين زندگي چه بوده است؟» در سنين بالاي 50 سال به سراغ همه افراد مي‌آيد و اگر كسي نتواند پاسخ درستي به اين پرسش‌های بنيادي خودش بدهد با بحراني به نام بحران ميانسالي روبه‌رو مي‌شود.

قانون ایمنی کودک در کشور وجود ندارد

4 بهمن 1394

مدیر مرکز تحقیقات شفا بیمارستان خاتم الانبیا(ص) گفت: قانون ایمنی کودک در کشور وجود ندارد و باید قانونگذاران در این باره قانون محکم و ویژه ای را وضع کنند.
4.48694s, 18q