مهدهای کودک به خانه سالمندان تبدیل می شود

مهدهای کودک به خانه سالمندان تبدیل می شود

23 دي 1394

ایران در سه دهه اخیر، تحولات چشمگیر جمعیتی را تجربه کرده که بر ساختار سنی و جنسی جمعیت در آینده تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت، به رغم نرخ رشد موالید در سالهای اول انقلاب، در دهه های هفتاد و هشتاد این نرخ بشدت کم شد، به گونه ای که امروز از میانسالی جمعیت کشور سخن گفته می شود.

رشد نرخ باروری در کشور/فاصله سنی فرزندان

22 دي 1394

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: بعد از اجرای طرح تحول سلامت، شاهد رشد نرخ باروری از ۱.۸ به ۱.۹ در کشور هستیم.

فرآیند ناقص جدایی بچه‌های مراکز بهزیستی/نه پول کافی دارند نه مهارت

22 دي 1394

در سال نزدیک به 1000 نفر از بچه‌ها به مدل‌های مختلف ترخیص می‌شوند که همه آن ترخیص محسوب نمی‌شود. اگر بخواهیم تنها بچه‌هایی که واقعاً ترخیص می‌شوند را در نظر بگیریم حدود 500 تا 600 بچه‌ها است چون از این 1000 تا برخی ازدواج می‌کنند برخی به خانواده‌ها (خیرین) واگذار می‌شوند وبرخی زندگی مستقلی را شروع می‌کنند و برخی بستگان خود را پیدا می‌کنند.

خطر پارکینگ‌های زیرزمینی برای تهران

22 دي 1394

امروزه در کلان‌شهر تهران شاهد ساخت پارکینگ‌هایی تا 10 طبقه زیر زمین هستیم که بنا به گفته‌ی عضو انجمن مهندسان مشاور معمار، خطری جدی برای این کلان‌شهر محسوب می‌شود.

انتقاد از عدم تخصیص بودجه 700 میلیارد تومانی امداد ونجات کشور/ هشدار درباره خالی شدن ذخایر امدادی سوله‌ها

21 دي 1394

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس با انتقاد از اختصاص نیافتن بودجه 700 میلیارد تومانی امداد و نجات کشور در سال 94، گفت: در تلاشیم تا سالانه دو درصد از منابع بودجه عمومی کشور را به حوادث غیرمترقبه اختصاص دهیم.

مرگ مصدومان کمتر می‌شود

21 دي 1394

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش ۹ فروند بالگرد امدادی که تعداد آنها در ایران به ۲۶ بالگرد خواهد رسید از افزایش سرعت انتقال هوایی مصدومان و متعاقباً کاهش مرگ مصدومان خبر داد.

کالبدشکافی مشکلات خدمات اجتماعی برای سالمندان

21 دي 1394

پیر که می‌شوی دنیایی که در آن زندگی می‌کنی هم عوض می‌شود‌. خیلی چیزها که تا دیروز مهم نبود، حالا داشتنش ضرورتی برای زندگی و ادامه حیات است‌. اصلا چیزهایی ساده و بی‌اهمیت که تا دیروز اگر نبود حتی نیازی به آنها هم پیدا نمی‌کردیم در زمان پیری اگر نباشند، نمی‌توان زندگی کرد‌. درست مثل بچه‌ها که اگر مادر وسایل‌شان را در کنار کودک آماده و مهیا نگذاشته باشد، آن وقت نگهداری از کودک میسر نخواهد بود‌. پیر که می‌شوی یک‌بار بیرون از خانه رفتن برای هر قصد و منظوری، به اندازه چند روز کاری و پرکار از آدم انرژی و توان می‌گیرد‌. وای از آن روزی که در اجتماع بنا بر توجه به سالمندان نباشد یا اهمیت نداشته باشد‌. حالا اگر در پارک یا گذرگاه‌های شهرمان هیچ چیزی نباشد که کمک‌حال افراد سالمند شهرمان باشد، آن وقت است که نبود امکانات اجتماعی و خدمات شهری بهینه برجسته‌تر رخ می‌نماید و بی‌شک وجود ضرورت‌های لازم برای افراد سالمند مشخص می‌شود‌.
دستی که می‌فروشد دلی که می‌لرزد

دستی که می‌فروشد دلی که می‌لرزد

21 دي 1394

طرح جمع‌آوری دستفروشان مترو حدود یک ماه پیش آغاز شد، تقریباً همان زمانی که شهرداری تهران به کمک نیروی انتظامی طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر تهران و بویژه محله نام آشنای هرندی را آغاز کرده بود، قرارهم این بود تا چهره دستفروشی از محدوده بازار گرفته تا متروی تهران که در سال‌های اخیر بهترین پاتوق دستفروشی محسوب می‌شدند، به طور کامل پاک شود. برای همین مأموران شهرداری باز هم با کمک نیروی انتظامی با شکل و شمایل یکدست به بازار تهران ریختند تا بساط دستفروشان را که حالا شناسایی شده و هویتشان هم ثبت شده بود از بازار تهران به محل‌های جایگزین مثل خیابان 17 شهریور منتقل کنند. این ماجرا البته به متروی تهران هم کشیده شد، اما مقاومت‌ها در برابر جمع‌آوری بساط دستفروشان مترو، کار جمع‌آوری را با سختی مواجه کرد. تعداد زیادی از دستفروشان مترو که زن بودند در برابر تشر مأموران مقاومت کردند و هرجاکه نمی‌توانستند هم بساطشان را رها کرده و از مترو خارج می‌شدند، برای همین پس از یک‌ماه اگر گذرتان به مترو تهران بیفتد، از دیدن دستفروشان زن و به ندرت مرد در واگن‌های متعدد متروی تهران متعجب نخواهید شد؛ با این تفاوت که حالا شعار جدیدی هم برای رونق بازار خرید به شعارهای گذشته اضافه شده: «به خاطرگیر بازار آتیش زدم به مالم».

۱۰۰۰ مدرسه تهران ایمن‌سازی می‌شوند

21 دي 1394

با اجرای طرح مدرسه آماده با همکاری شهرداری تهران، هلال‌احمر و آموزش و پرورش ۱۰۰۰ مدرسه شهر تهران ایمن‌سازی شده و فرهنگیان و دانش‌آموزان آنها برای مقابله با حوادث آموزش می‌بینند.

روزبه کردونی-مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه

20 دي 1394

داشتن روابط اجتماعی خوب در زندگی و خانواده با دوستان و نزدیکان باعث ایجاد زندگی شادتر و موفق‌تر می‌شود و این مسئله از قدیم‌الایام به طرق مختلف بیان شده است.

فشن‌های بهشت زهرا!

20 دي 1394

تاثر، اشک، فریاد و گاهی جیغ، سمفونی‌ای است که با مرگ یک عزیز اتفاق می‌افتد. اقوام، آشنایان و همسایه‌ها یک به یک سر می‌رسند تا با خانواده داغدار همدردی کرده و خود را برای مراسم خاکسپاری آماده کنند. بعد از تائید مرگ توسط پزشک، جواز دفن از سوی پزشکی قانونی یا مراجع ذیصلاح صادر شده و میت برای انجام مراحل غسل، کفن و خاکسپاری با آمبولانس راهی سردخانه می‌شود.

حس مسئوليت اجتماعي كاهش يافته است

19 دي 1394

يكي از رسالت‌هاي انساني هر فرد كمك به همنوعان است، اما اينكه اين كمك‌ها به چه شكل باشد نيازمند راهكارها و شناخت راه‌هايي براي ارائه مطلوب خدمات در اين زمينه است. با توجه به اينكه امروزه كمك به نيازمندان ديگر از قالب سنتي و شناخت فرد محروم فاصله گرفته و با راه‌اندازي موسسه‌هاي گوناگون به شكل كمك‌هاي اينترنتي و الكترونيكي درآمده است، اما باز هم اين نوع كمك‌ها نيازمند شناخت و ارائه راهكار مناسب است تا به اين ترتيب بتوان دردي از نيازمندان جامعه دوا كرد و به قول معروف اين كمك‌ها به دست نيازمندان واقعي خود برسد. اين در حالي است كه هنوز هم در كشور شناسايي و توجه به نيازمندان هر محله مي‌تواند در پوشش‌دهي مطلوب نيازمندان جامعه ثمربخش باشد. بايد توجه داشت كه از ديرباز دستگيري از نيازمندان جامعه در هر يك از آموزه‌هاي ديني و فرهنگي يكي از اولويت‌هاي جوامع محسوب می‌شده است، اما اينكه اين نوع كمك‌رساني بايد به چه شكلي باشد نيازمند بررسي‌هاي كارشناسي است.

سوزاندن عروسک های باربی در مدرسه مورد تأیید آموزش‌وپرورش نیست/ مدیر مدرسه تذکر گرفت

19 دي 1394

در پی انتشار گزارشی درباره به آتش کشیدن عروسک‌های باربی در مدرسه‌ای در استان البرز که ١٥ دی ٩٤ در صفحه ١٧ روزنامه شهروند منتشر شد و این اقدام از منظر کارشناسی و به‌دلیل تأثیرات روحی و روانی مورد انتقاد قرار گرفت.

دستفروشان بلاتكليف، شهرداري سردرگم

19 دي 1394

چند ماهي است كه شهرداري تهران به فراست افتاده تا طرحي را اجرايي كند كه سال‌هاست بر زمين مانده و در حد يك شعار باقي مانده است. طرحي براي ساماندهي دستفروشان پايتخت. وضعيت بي‌ثبات بازار و بيكاري باعث شده تا در شهرهاي بزرگ ايران، سرپرستان خانواده‌هاي بيكاري كه نه سرمايه‌اي براي آغاز يك حرفه را دارند و نه رانت و پشتوانه‌اي براي كار كردن در شركت‌هاي دولتي و خصوصي براي گذران عمر رو به دستفروشي بياورند.

کمبود سواد رسانه ای عامل اصلی پذیرش شایعات

19 دي 1394

سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری، با اشاره به قرآن خاطرنشان کرد: در قرآن اشاره شده است که هر چیزی را که می شنوید، حتما باید پیرامون آن تحقیق کنید. دلیل اینکه انسان های امروز شایعات می پذیرند، کمبود سواد رسانه ای و عدم فرهنگ سازی دقیق است.

راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم

19 دي 1394

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا از راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم خبر داد.

با ۱۱۰ هزارتومان،‌ سرهنگ شوید/ باتوم و جای کلت کمری ۸ تا ۳۰ هزارتومان!/ مشتری‌های شوکر و گاز اشک‌آور

16 دي 1394

به راحتی می توانید در بازار نظامی‌دوزهای میدان رازی با هزینه ۱۱۰ هزار تومان سرهنگ شوید و نیازی هم به کارت شناسایی یا نامه ندارد اما فروش باتوم، جای کلت و حتی گازاشکاور و شوکر قابل تامل است.

رئیس بهزیستی: 34 درصد از افراد 19تا 60 سال دچار مشکلات روانی هستند

16 دي 1394

رئیس سازمان بهزستی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در کشور عمیق شده است، گفت: 34 درصد جمعیت کشور در سنین 19 تا 60 سال دچار اختلالات روانی هستند که نیاز به درمان تخصصی دارند.

محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی اعلام شد

16 دي 1394

پلیس راهور، محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی را اعلام کرد.محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی اعلام شد

هشدار در باره پودر لباسشویی تقلبی

16 دي 1394

فرمانده انتظامی دلیجان گفت: باند بزرگ تولید و توزیع پودر لباسشویی تقلبی در این شهرستان شناسایی و در عملیات غافلگیرانه پلیس متلاشی شد.

خشونت علیه کودکان با اسباب‌بازی!

15 دي 1394

سلامت نیوز: در پی آتش زدن عروسک‌های باربی در یکی از مدرسه‌های کشور، یک نویسنده ادبیات کودکی این حرکت را نادرست توصیف کرد و چنین حرکت‌ها را مروج آموزش خشونت در میان کودکان دانست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سایه، فاطمه مشهدی رستم نویسنده کودکان و نوجوانان ...
دستفروشی بهتر است یا خرده‌فروشی مواد

دستفروشی بهتر است یا خرده‌فروشی مواد

15 دي 1394

به درستی معلوم نیست در زمانی که قانون برخورد با سد معبرکنندگان برای شهرداری وضع می‌شد، اقتصاد کشور در چه شرایطی قرار داشته است. نرخ بیکاری چه میزان بوده، چند درصد خانوارها در کلانشهرهایی مانند تهران زیر خط فقر زندگی می‌کرده‌اند و چه تعداد معتاد بی‌خانمان کارتن‌خواب در سطح کشور و در تهران وجود داشته است. ولی با یک مراجعه کوتاه به حافظه تاریخی خود می‌توانیم به ضرس قاطع بگوییم در کمتر برهه‌ای از تاریخ نیم‌قرن اخیر کشور خصوصا بعد از وضع تحریم‌های اقتصادی، شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی که از آنها نام برده شد، به اندازه امروز منفی و نگران‌کننده بوده است.
دانش‌آموزان افغانستانی کتک خوردند

دانش‌آموزان افغانستانی کتک خوردند

15 دي 1394

درست حوالی ساعت يك بعدازظهر حمید، روح‌الله، سعید، ابوالفضل، مهدی و یحیی * به همراه بقیه بچه‌های کلاس هفتم ب مدرسه‌ای در دماوند، وقتی صدای زنگ تعطیلی مدرسه در حیاط و کلاس‌ها پیچید، فریاد و همهمه کردند. مثل تمام روزهای سرخوشانه مدرسه، قرارشان فوتبال دم‌ظهر بعد از مدرسه بود. آنها با هم دوست‌های صمیمی‌تری بودند. همه آنها بچه‌های افغانستانی مدرسه دماوند بودند. بچه‌هایی با خنده‌های سرخوشانه و نگاه بی‌خیال روزهای نوجوانی. کلاس بچه‌های هفتم ب طبقه دوم بود. این پنج نفر با هشت نفر دیگر از هم‌کلاسی‌هایشان تصمیم می‌گیرند کیف‌هایشان را از پنجره کلاس به پایین پرت کنند تا دو طبقه تمام سنگینی کیف‌ها را روی دوششان حس نکنند. بچه‌ها کیفشان را از پنجره به پایین پرت می‌کنند و یکی از کیف‌ها به ناظم مدرسه می‌خورد. آقای ناظم از این اتفاق عصبانی می‌شود، خیلی هم عصبانی می‌شود. اما این عصبانیت را روی همان پنج پسربچه خالی می‌کند؛ حمید، روح‌الله، سعید، ابوالفضل، مهدی و یحیی. بچه‌ها را از هم جدا می‌کند و این پنج نفر را به دفتر می‌برد. توی دفتر ردیفشان می‌کند و می‌گوید: شما افغانی‌ها اینجا زیادی هستید. شما افغانی‌های اضافی باید از اینجا بروید. بعد شیلنگ را بر می‌دارد، شیلنگ در پهلوی حمید و یحیی فرود می‌آید و روح‌الله صورتش را ناغافل برمی‌گرداند و شیلنگ به صورتش می‌خورد و صورتش کبود می‌شود... .
بدقوارگی و بی‌هویتی تهران فاجعه‌ای ملی است

بدقوارگی و بی‌هویتی تهران فاجعه‌ای ملی است

22 تير 1393

. یک جامعه شناس گفت: در اکثر نقاط کشور خانه سازی و شهرسازی بدون توجه به هویت آن شهر انجام می‌شود به طوری که تناسبی با اقلیم، فرهنگ و ارزشهای جامعه ندارد.
هر سال معادل یک شهر به تهران افزوده میشود

هر سال معادل یک شهر به تهران افزوده میشود

17 تير 1393

طرح جامع تهران را بازبینی مجدد کنیم و حقوق مردم را به آنها برگردانیم.شهر معیار تمدن و پیشرفتگی یک کشور است. چرا پاریس و بارسلون موفق هستند؟ برای اینکه توانستند حقوق عمومی خود را احیا کنند و بافت‌های فرسوده را به کمک خود ساکنینش به فضاهای سرزنده تبدیل کنند.
عکس / سفر به خوزستان؛تماشاي هزاران سال زيبايي

عکس / سفر به خوزستان؛تماشاي هزاران سال زيبايي

27 اسفند 1392

سلامت نیوز : خوزستان با آب و هواي دل انگيز و وجود چشم اندازها و رويشگاه هاي طبيعي و آثار تاريخي كهن، يكي از مهم ترين و غني ترين استان هاي كشور از نظر برخورداري از جاذبه هاي گردشگري است به طوري كه هر ساله پذيراي بيش از 4 ميليون مهمان نوروزي است. ويژگي هاي آب و هوايي، بهار...
اگر قصد سفر به مشهد مقدس را دارید بخوانید

اگر قصد سفر به مشهد مقدس را دارید بخوانید

26 اسفند 1392

مدیر کارگروه سفرهای نوروزی خراسان رضوی از برنامه های این کارگروه برای حفظ امنیت و سلامت مسافرین نوروزی به مشهد مقدس خبر داد.

جاذبه های گردشگری بروجرد پاسخگوی همه سلایق

26 اسفند 1392

سلامت نیوز : بروجرد از شهرهای باستانی ایران است که در دامان رشته کوههای بلند زاگرس قرار گرفته است. سابقه تاریخی – فرهنگی، آب و هوای مثال زدنی، مردم خوش مشرب و طبیعت منحصر به فرد منطقه، زمینه را برای تبدیل این شهر به یک قطب گردشگری فراهم کرده است. شهر بروجرد بطور عمده از دو...

انجام سه دوره نظارتی بهداشتی در طی سال گذشته

30 شهريور 1390

سلامت نیوز: مدیرعامل شركت شهر سالم ، گروه بهداشت و ایمنی را از دیگر واحدهای تحت امر شركت خواند كه با انجام ادواری برنامه های بهداشتی و ایمنی ضمن كنترل وضعیت بهداشتی و ایمنی كار و محیط كار در شهرداری تهران ، نظارت بر حفاظت فردی كارگران را نیز عهده دار است و از سوی دیگر كنترل و...

سال گذشته معاینات سلامت بیش از 11 هزار پرسنل شهرداری تهران در شرکت شهر سالم انجام شد

30 شهريور 1390

سلامت نیوز: سلامت از مقوله های اساسی در توسعه پایدار در كشور است، بررسی و سلامت كاركنان بزرگترین نقش را در پیشگیری از حوادث و بیماریها ایفا می كند. بنابراین اساسی ترین اقدامات در جهت پیشگیری از بیماری ها و حوادث ناشی از كار، انجام معاینات پزشكی افراد شاغل می باشد. به گزارش...
5.72494s, 17q