سبقت غیرمجاز از زندگی؛ ۲۰ هزار کشته ۲۰۰ هزار معلول

سبقت غیرمجاز از زندگی؛ ۲۰ هزار کشته ۲۰۰ هزار معلول

4 اسفند 1394

این روزها درحال سپری کردن هفته ملی سلامت مردان هستیم، هفته‌ای با شعار «فرمان سلامتی در دستان شماست». این شعار گویای ابعاد جدی تری از حوادث ترافیکی کشور ماست، چنان که گفته می‌شود، هفت تا ۱۰ درصد از درآمد ناخالص ملی کشور صرف هزینه و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم سوانح رانندگی می‌شود.

روایت دردناک هم‌زیستی دستفروشان و ماموران شهرداری

3 اسفند 1394

موضوع درگیری بین ماموران شهرداری و دست‌فروشان مسئله‌ی جدیدی نیست. بارها و بارها شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌های این‌گونه درگیری‌ها در سطح شهر بوده‌ایم. گاهی به ضرب و شتم دست‌فروشان و حتی کسبه توسط ماموران یا تخریب اموال آن‌ها منتهی شده و یا دست‌فروشان اقدام به کتک‌کاری با ماموران کرده‌اند. این‌گونه حوادث هم از نگاه انجام‌ وظیفه و هم از نگاه اجتماعی قابل ‌بحث است.

۱۵۰۰ معتاد متجاهر و کارتن خواب دیگر ساماندهی می‌شوند

3 اسفند 1394

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح انضباط شهری گفت: با آماده سازی ۳ کمپ جدید، قرار است، طی روزهای آتی اقدامات مربوط به جذب ۱۵۰۰ نفر آغاز شود.

35درصد جمعيت شهر شيراز در بافت‌هاي غيرايمن سكونت دارند

2 اسفند 1394

35درصد از جمعيت كلانشهر شيراز در بافت‌هاي غيرايمن، ناكارآمد و فرسوده سكونت دارند و از آنجا كه اين رقم بالاتر از ميانگين كشوري است، ضروري است براي اين مشكل تهميدات لازم انديشيده شود.

ورود تاکسی های تمام هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران

2 اسفند 1394

سلامت نیوز:۲۵۰۰ تاکسی تمام هیبریدی تا پایان سال ۹۵ برای دستیابی به مدیریت پاک حمل و نقل عمومی شهری، به ناوگان تاکسیرانی شهر تهران وارد می شوند.مراسم رونمایی از اولین ناوگان تاکسی های تمام هیبریدی توسط شرکت پاکرو تاکسی با حضور بهرام طاهریان مدیرعامل و داوود تاجران رئیس هیئت...

سلامت مردم روی دوش مدیران شهری

2 اسفند 1394

شهرها این روزها از جنبه‌های مختلفی در حال رشد و توسعه هستند. در برخی شهرها ابعاد فناوری و تکنولوژی به‌طور چشم‌گیری در حال افزایش است و برخی دیگر ابعاد اقتصادی و برخی دیگر نیز دیپلماسی شهری ... همین چند وقت پیش بود که در نیویورک وای‌فای رایگان در اختیار همه شهروندان این شهر قرار گرفت تا از این پس بخش عمده‌ای از خدمات اینترنتی به‌طور سهل‌تری برای مردم این شهر در دسترس باشد.

روزانه 54 نفر بر اثر تصادف رانندگی کشته و110نفر معلول می شوند

1 اسفند 1394

معاون بهداشت وزیر بهداشت،درمان و آ موزش پزشکی گفت: مهمترین حادثه ای که در ایام تعطیلات به خصوص نوروز نگران آن هستیم، تصادفات رانندگی است، حوادثی که در طول سال روزانه جان 54 نفر را می گیرد و 110 را معلول می کند.
جاده‌هايي كه بوي مرگ مي‌دهند

جاده‌هايي كه بوي مرگ مي‌دهند

29 بهمن 1394

سرآمد بودن ما در آمار تصادفات رانندگي در دنيا از وضعيت اسفباري حكايت مي‌كند كه هر قدر هم كارشناسان اصرار كنند قسمت اعظم مشكل را به دوش عامل انساني بيندازند، اما باز هم نمي‌توان نقش عوامل ديگر را در اين زمينه انكار كرد. اين مساله به ويژه در جاده‌هاي كوهستاني غرب كشور كه وضعيتي غيراستاندارد و بسيار بد دارند بيش از هر جايي پيداست و نقش عامل جاده‌اي را در تصادفات به مراتب بيشتر از عامل انساني است. موقعيت مرزي راه‌هاي غربي كشور و برنامه‌هاي توسعه‌اي مانند سدسازي و گردشگري حجم رفت و آمدها را به اين مناطق چندين برابر كرده و اين در حالي است كه حداقلي‌ترين اعتبار براي مرمت جاده‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

ورود میوه‌های قاچاق به تهران با اتوبوس‌های مسافری

28 بهمن 1394

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگاه‌های کاشف را مکلف کرده برای برخورد قاطع با واحدهای صنفی متخلف حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای وارد شوند و از شنبه برخورد با عرضه‌کنندگان میوه...

پاکسازی 12 محور اصلی پایتخت از حضور متکدیان

28 بهمن 1394

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پاکسازی 12محور اصلی شهر از حضور متکدیان در قالب طرح استقبال از بهار خبر داد.

سیاست‌های منفعلانه وزارت بهداشت در برخورد با قلیان‌سراهای متخلف

27 بهمن 1394

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عرضه قلیان آلوده به مواد مخدر در برخی قلیان سراها، بر لزوم جلوگیری از فعالیت آنها تاکید کرد.
نسخه پیچی برای مرگی آرام

نسخه پیچی برای مرگی آرام

27 بهمن 1394

اکثر عطاری‌هایی که این کپسول‌ها را می‌فروشند، ترسی از فروش آنها ندارند. به یک معنا به ساقی‌هایی دکان‌دار و غیرخیابانی تبدیل شده‌اند که گویی کاملا آزاد و مختار هستند. از اینها که بگذریم کپسول‌ها سه یا چهار رنگ دارند. اگر جسارتا معتاد باشید و فکر ترک کردن به سرتان زده باشد و به عطاری روانه شوید، جوانی خام و سراز تخم بیرون درآورده مثل یک پزشک مغرور، از نوع و مقدار مصرف مواد پرس و جو می‌کند و کپسول‌ها را محترمانه تجویز و به خوردتان می‌دهد. کراکی‌ها یا تزریق‌کنندگان نورچیزک یا تمچیزک (به قول خودمانی‌تر، آب هرویینی که با ادرار معتادان هرویینی ترکیب و تقطیر می‌شود) اندازه بزرگ این کپسول‌ها یعنی قهوه‌ای یا سیاه‌ها را مصرف می‌کنند که مشخص نیست چطور از گلو پایین می‌رود.

شهرداری بلندمرتبه‌سازی در تهران را تعطیل کند

26 بهمن 1394

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر ممنوعیت بلندمرتبه‌سازی در تهران، گفت: ماحصل برج‌ها و سازه‌های بلند در پایتخت، افزایش ترافیک و آلودگی هوا بوده است.
هر ۵ ثانیه یک ایرانی جان خود را دود می‌کند

هر ۵ ثانیه یک ایرانی جان خود را دود می‌کند

26 بهمن 1394

پای ثابت و همسفر بی چون و چرای بسیاری از ما ایرانیان است. اصلا نبودش ممکن است سفر را لغو کند. دانشجویان و دانش آموزان تا فرصتی پیدا می کنند به سراغش می روند. هر قدم که دروغ است اما در هرچهار راه با کمی زحمت دری پیدا می کنید که به زیرزمین می رود و یا مغازه ای است که بر سر درش نوشته شده «قلیان‌سرا». بحث یکی دو روز نیست. از زمان قاجار این "قلقل کنک" در خانه ها و مغازه های ایرانی یافت می شود. حجم دودش به پای خودرو ها نمی رسد اما ضررش بیشتر از آن است. فرزندان از کشیدن سیگار منع می شوند ولی به راحتی در جمع خانوادگی قلیان می کشند. به هر حال مبارزه با این تفریح تفننی که هر ۵ ثانیه جان یک انسان را می گیرد کاری دشوار است.

بیشترین و کمترین واقعه ولادت و فوت در کشور مربوط به کدام استان هاست؟

26 بهمن 1394

یشترین و کمترین واقعه ولادت و فوت در کشور مربوط به کدام استان هاست؟

قطع واردات سیگار در آستانه شکست

25 بهمن 1394

پرونده دخانیات در سال 1394 هم رو به اتمام است و در شرایطی که قرار بود واردات سیگار تا پایان سال جاری به صفر برسد، هنوز بیش از نیمی از نیاز کشور به دخانیات از طریق واردات و قاچاق تامین می‌شود.
جـای خـالی زنگ سلامت

جـای خـالی زنگ سلامت

25 بهمن 1394

توجه جهانی به کودکان و اهمیت آنان برای ساخت جامعه‌ای پویا و اینکه همه‌ی کودکان حق دارند از تغذیه‌ی خوب، محیط مناسب و مراقبت‌های بهداشتی اساسی برخوردار باشند، تا در برابر انواع بیماری‌ها محافظت شده و از رشد و تکامل جسمی و فکری مناسب بهره‌مند شوند، باعث شده است که اکثر کشورها نسبت به راهکارهای بهبود وضع تغذیه‌ای کودکان جامعه، توجه‌ خاصی داشته باشند. ازجمله، این راهکارهای جهانی، اجرای برنامه‌ی شیر مدارس است که با توجه به نقش غیرقابل انکار آن در بهبود سلامت دانش‌آموزان، مورد توجه همه کشورهای جهان قرار گرفته است، به طوری‌که در سال‌های اخیر، کشورهای بسیاری از جمله روسیه، پاکستان، سنگال، ویتنام، بوسنی، هندوراس، رواندا، زامبیا، اوکراین، اکوادر، عربستان و نیکاراگوئه نیز به جمع کشورهای دارای برنامه شیر مدارس افزوده شده‌اند و در حالی‌که تا ده سال گذشته تنها در حدود ٤٠ کشور، برنامه‌ی توزیع شیر مدارس اجرا می‌شد، با توجه به اهمیت و نقش شیر در سلامت و رشد جسمی و فکری دانش‌آموزان، امروزه در حدود ١٠٠کشور جهان، برنامه‌ی شیر مدارس اجرا می‌شود.
نشاط اجتماعي، موضوعي فردي يا دولتي؟!

نشاط اجتماعي، موضوعي فردي يا دولتي؟!

24 بهمن 1394

کساني که شاد هستند سالم هستند و کساني که سالم هستند شاد هستند چرا که به فرمايش حضرت علي بعد از سلامتي خنده بهترين نعمت است.

تکنولوژی های امدادرسان

21 بهمن 1394

وظیفه مدیریت شرایط بحرانی در فجایع طبیعی، تا حد زیادی به دانش و تکنولوژی ما بستگی دارد. کاربرد علم و تکنولوژی می‌تواند به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای موجب کاهش خسارات و تلفات جانی و اقتصادی شود.

كيسه دوزي قاچاقچيان براي عيدي مردم

21 بهمن 1394

قاچاقچيان فصلي همانطور كه ماه‌هاي پاياني سال را فرصت مناسبي براي قاچاق آجيل و ميوه مي‌يابند، ششمين ماه سال را بهترين زمان براي قاچاق لوازم‌التحرير مي‌دانند و ماه‌هاي ديگر هم درخور همان بازه زماني اقلام قاچاق را روانه بازار مي‌كنند.

آموزش خانه به خانه آمادگی در برابر بلایا؛ به زودی

21 بهمن 1394

سرپرست امور آموزش عمومی پایه و همگانی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از ارائه آموزش خانه به خانه آمادگی در برابر بلایا و حوادث در سراسر کشور خبر داد.

رهاسازی 2 هزارو 850خودرو از برف و کولاک/اسکان اضطراری به یک ‌هزارو 200نفر

21 بهمن 1394

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال و احمر از رهاسازی 2 هزارو 850خودرو از برف و کولاک خبر داد.

نمی‌توان به مسایل حاشیه شهرها بی‌توجه بود

20 بهمن 1394

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه قم یکی از شهرهایی است که گرفتار مشکل حاشیه‌نشینی است، گفت: نمی‌توان به مسائل حاشیه شهر بی‌توجه یا کم توجه بود.
معاینه فنی در دوراهی کیفیت و کاسبی

معاینه فنی در دوراهی کیفیت و کاسبی

20 بهمن 1394

شهرداری می‌گوید هیچ تخلفی در مراکز معاینه فنی تهران در صدور برگه معاینه فنی صوری وجود ندارد. نواب حسینی‌منش، قائم‌مقام ستاد معاینه فنی شهر تهران می‌گوید: «با قاطعیت می‌گویم که هیچ تخلفی در مورد صدور برگه معاینه فنی صوری در تهران وجود ندارد. مراکز معاینه فنی تهران مجهز به دوربین هستند و برای هیچ ماشینی بدون معاینه فنی برگه صادر نمی‌شود.»

مردی که برای نجات محکومان از چوبه دار تلاش می‌کند

20 بهمن 1394

برخی از مردم فکر می‌کنند من برای نجات جان کسی تلاش می‌‌کنم که صلح و آرامش جامعه را برهم‌زده است و گرفتن رضایت برای او، جسارت عد‌ه‌ای را زیاد می‌کند، اما به‌هرحال باید به یاد داشته باشیم که همه ما اهل خطا و اشتباه هستیم و بسیاری از قاتلان به‌دلیل مدیریت‌نکردن هیجاناتشان دچار رفتاری شبیه جنون شده‌ و بعد از آن هم پشیمان شده‌اند.

برخی از پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی استان تهران امروز تعطیل شد

20 بهمن 1394

پیش دبستانی و مدارس ابتدایی ملارد، شهریار، دماوند، رودهن و فیروزکوه در نوبت صبح روز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه تعطیل است.
تاريخ مصرف گذشته‌ها در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي

تاريخ مصرف گذشته‌ها در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي

19 بهمن 1394

یكي بخر دو تا ببر شگرد جديدي است كه حتي به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي معتبر هم راه يافته است؛ ‌تخفيف‌هاي 50 و 60 درصدي كه اغلب فقط براي خوراكي‌ها و كالاهاي آرايشي و بهداشتي ارائه مي‌شود نه اجناس ديگر و اگر كمي با وسواس بيشتر اين كالاهاي تخفيف‌دار را بررسي كنيد متوجه خواهيد شد زمان بسيار كوتاهي تا پايان زمان مصرف آنها باقي مانده و اگر هم تا‌كنون سلامت بوده باشند به زودي فاسد خواهند شد.

شهر فروشی ادامه خواهد یافت

18 بهمن 1394

8800میلیارد تومان، این رقمی است که شهرداری تهران پیش‌بینی کرده سال آینده از محل فروش تراکم و تغییر کاربری به دست خواهد آورد، رقمی که به خوبی نشان می‌دهد آنچه در طول ماه‌های گذشته مبنی بر لزوم تغییر رویکرد در مدیریت شهری به‌خصوص از سوی وزارت راه و شهرسازی مطرح شده حداقل در رابطه با کلانشهر تهران در حد حرف باقی خواهد ماند.
بیمه ازدواج گرهي از مشكلات جوانان باز نمي‌كند

بیمه ازدواج گرهي از مشكلات جوانان باز نمي‌كند

18 بهمن 1394

پس از چند ماه تبليغ و صحبت بالاخره روز گذشته بيمه‌نامه ازدواج رونمايي شد؛ بيمه‌نامه‌اي كه هدف‌گذاري اصلي‌اش جوانان دم بخت نيستند و بيش از آنكه بتواند گرهي از كار جوانان باز كند و آنها را در رفتن به خانه بخت ياري برساند، يك كار اقتصادي است كه با عنايت به چالش‌هاي ازدواج جوانان مي‌تواند بازار گسترده‌اي را پيش روي وزارت ورزش و شريك بيمه‌اي‌اش قرار دهد.

ضرورت افزايش خدمات سالمندي در کشور

18 بهمن 1394

در کشور هاي توسعه يافته وضعيت سالمندان و خدمات اختصاص يافته به آنها بسيار مناسب تر از ايران است در آمريکا انگلستان و ژاپن از سن 65 سالگي و در واقع شروع سالمندي بيمه مي شوند.ما بايد روي سن هاي 70 تا 85 کار کنيم يعني بايد تلاش کنيم سالمندان کشور به اين سن برسند. بايد سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعي و سازمان بهزيستي براي تامين مسائل مالي سالمندان برنامه ريزي داشته باشند.
0.32631s, 18q