دلایل استفاده جوانان از لباس های دست دوم

دلایل استفاده جوانان از لباس های دست دوم

17 بهمن 1394

تب تند مارک پوشی به حدی در کشور شایع شده است که بسیاری از تولیدکنندگان لباس نیز برای فروش کالاهای تولیدی خود به آن توسل جسته‌اند. پاچنار از جمله مکان‌هایی است که مارک‌های متعدد بین المللی پوشاک و ... به صورت کیلویی به فروش می‌رسد. مارک‌هایی که هر کدام می‌توانند قیمت یک لباس یا کالا را چندین برابر کنند. این دسته از لباس‌ها معمولا توسط تولیدکنندگان زیرپله‌ای تولید و با یک مارک خارجی روانه بازار می‌شود.

مشاوره پیش از ازدواج، تحت پوشش بیمه ازدواج جوانان قرار گرفت

17 بهمن 1394

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اجرایی شدن طرح بیمه ازدواج جوانان گفت: این بیمه؛ آموزش‌ها و مشاوره‌های پیش‌ از ازدواج را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

هلال‌احمر در تخصیص اعتبار باید در اولویت باشد

14 بهمن 1394

با توجه به وظیفه و نقش مهم جمعیت هلال‌احمر در حوادث و بلایای طبیعی می‌طلبد تا بودجه مناسب برای انجام این ماموریت‌ها برای این جمعیت در نظر گرفته شود. موضوعی که «غلام‌علی جعفرزاده ایمن آبادی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نیز مطرح می‌کند. ایمن آبادی با بیان این‌که ضرورت دارد تا دولت و مجلس در کنار یکدیگر توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند، می‌گوید: «باید اعتبارات این نهاد برآورده شود.»
لایحه حمایت از حقوق معلولان سرانجام تصویب شد

لایحه حمایت از حقوق معلولان سرانجام تصویب شد

14 بهمن 1394

کلیات «لایحه حمایت از حقوق معلولان» که بیش از 9 سال در مجلس خاک می‌خورد، سرانجام تصویب شد. لایحه‌ای که در دولت قبل رها شد و با درخواست‌های مکرر جامعه معلولان از دولت یازدهم، دوباره پیگیری شد و یک‌فوریتش به تصویب رسید. حالا قرار است این لایحه در اختیار کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و مصوبات این کمیسیون قابلیت اجرایی خواهد داشت؛ همین موضوع می‌تواند آینده روشنی را برای معلولان خلق کند.

30 درصد آرد نانوایی‌ها اشتباه داده می‌شود

13 بهمن 1394

عضو شورای شهر تهران با اشاره به گزارش سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: 30 درصد از آرد نانوایی‌ها در تهران اشتباه داده می‌شود.

ابلاغ دستورالعمل فعالیت “ پاراکلینیک‌های تخصصی ازدواج و خانواده”+ دو شرط جدید

13 بهمن 1394

دستورالعمل فعالیت “ پاراکلینیک‌های تخصصی ازدواج و خانواده به سراسر کشور ابلاغ شد.

معلولان در انتظار فرصت‌هاي برابر

11 بهمن 1394

حدود 15 درصد ايراني‌ها با معلوليت‌هاي مختلفي در حال زندگي هستند، هر چند كه نوع معلوليت‌ها و شدت آنها با يكديگر متفاوت است اما با اين وجود معلولان در جامعه شرايط مشابهي را تجربه مي‌كنند كه همواره با محروميت و كم لطفي در هم تنيده شده است.

برشی از زندگی ٢ جانبازی که می‌گویند فراموش شده‌اند

8 بهمن 1394

جلوی در بیمارستان مصطفی خمینی با هم قرار گذاشته‌ایم. در تماس‌های تلفنی، عصبی به نظر می‌رسید، به هیچ عنوان فرصتی برای بازنگری روی اتفاقات نبود. حرفش یک ‌کلام بود و مدام تکرارش می‌کرد: «یک‌ بار ما وکیل شما شدیم و جلوی دشمن ایستادیم، حالا وکیل ما روزنامه‌ها و رسانه‌ها هستند. صدای ما را به گوش رئیس بنیاد شهید برسانید». اینها همه جملات امیرحسین خرم است، جانباز شیمیایی ٤٦ساله که در کش‌وقوس حوادثی عجیب درصد جانبازی‌اش از ٥٠ به ٢٥ درصد می‌رسد و بعد از مدتی آن ٢٥ درصد را نیز از دست می‌دهد و از فهرست جانبازان بنیاد شهید و جانبازان خارج می‌شود.

جامعه ما مغلوب رسانه ای به نام اینترنت شده است

7 بهمن 1394

عضو شورای طبقه بندی بازی های رایانه ای گفت: برای استفاده از رسانه ای مانند اینترنت برنامه و شناخت درستی باید وجود داشته باشد و اگر چنین نباشد، مغلوب آن رسانه خواهیم شد که این اتفاق در جامعه ما افتاده است.

کارآمدترین راه برای بهبود آلودگی هوا

6 بهمن 1394

یک کارشناس مسائل شهری به نقد عملکرد مسئولان ذیربط در کاهش آلودگی هوا پرداخت و گفت: مسئولان نباید اجازه دهند آلودگی هوای تهران از مرز هشدار عبور کند چرا که استنشاق هوای آلوده موجب مرگ خاموش شهروندان می‌شود.
٣ بُرش از زندگی بچه‌های ترخیصی از بهزیستی:ما را ١٨ سالگی دوباره سر راه گذاشتند

٣ بُرش از زندگی بچه‌های ترخیصی از بهزیستی:ما را ١٨ سالگی دوباره سر راه گذاشتند

5 بهمن 1394

مصطفی می‌گوید: «درمجموع، ١٠ سال در بهزیستی زندگی کردم. ١٠سالی که یک عمر گذشت. ١٠سالی که دردهای زیادی داشت. ١٠سالی که پر از ترحم بود، ١٠سالی که نتوانستیم به مددکار بفهمانیم وقتی می‌آیی مدرسه، این بلا را سر ما نیاور. بگذار بگویم با ما چه می‌کردند. ما ٩ نفر بودیم، ٩ تا بچه کوچک که همیشه انگ بچه‌بهزیستی، بچه‌پرورشگاهی داشتیم و نمی‌خواستیم کسی هم بفهمد. هرکدام از ما ٩ نفر را توی یک کلاس می‌فرستادند. بعد سر صف لعنتی مدرسه، وقتی همه ایستاده بودند، مددکار بهزیستی می‌آمد پشت میکروفون می‌گفت بچه‌های بهزیستی به دفتر مراجعه کنند... ما یخ می‌کردیم. همه نگاه‌ها می‌چرخید تا بچه‌های بهزیستی را ببیند. بعد بچه‌های بهزیستی از بین صف بیرون می‌آمدند، زیر نگاه‌های سنگین همکلاسی‌هایشان. حالا دیگر معلوم بود بچه‌های بهزیستی هستیم. هزار بار به مددکار گفته بودیم این بلا را سر ما نیاورد و هزار بار این بلا را سر‌مان آورده بود...» .

دلالي در «خطبه خواني» عقد !

4 بهمن 1394

به تازگي برخي افراد با وعده آوردن روحانيون مشهور و سياسي كشور بر سر سفره عقد زوجين، از آنها مطالبه هزينه هاي ميليوني مي كنند كه عمدتا وعده توخالي بوده و تنها جيب زوجين را خالي مي كند.در مواردي هم كه اين اتفاق افتاده و روحانيون مشهور سر سفره عقد براي خطبه خواني مي روند، هزينه اي دريافت نمي كنند و عمدتا به واسطه روابط كاري يا خانوادگي، خطبه را جاري مي كنند. با اين حال ، برخي افراد كه امكان ارتباط با روحانيون را دارند، اقدام به گرفتن پول براي خطبه خواني از سوي آنها مي كنند كه تازه ترين نوع دلالي حداقل در حوزه ازدواج محسوب مي شود.

چند قدم مانده به پيري

4 بهمن 1394

برخلاف تصور همه براي جوانان و نوجوانان دل كندن از زندگي و استقبال از مرگ بسيار آسان‌تر از آنهايي است كه عمر طولاني را در اين دنيا سپري كرده‌اند و به هر روز ديدن و برخاستن خورشيد عادت دارند. هيچ قضاوتي درباره استقبال از مرگ يا عشق به حيات نداريم و اين گزارش نيز درصدد پاسخگويي و پرداختن به مسائلي از اين دست نيست، بلكه فقط هدف ما اين است كه نشان دهيم چرا برخي ميانسالان يعني آنهايي كه در سنين بين 50 تا 65 سال هستند، حاضر نيستند برخي واقعيت‌هاي زندگي‌شان مانند پيري و مرگ را بپذيرند؟ پرسش‌های مهمي مانند «دستاورد من از اين زندگي چه بوده است؟» در سنين بالاي 50 سال به سراغ همه افراد مي‌آيد و اگر كسي نتواند پاسخ درستي به اين پرسش‌های بنيادي خودش بدهد با بحراني به نام بحران ميانسالي روبه‌رو مي‌شود.

قانون ایمنی کودک در کشور وجود ندارد

4 بهمن 1394

مدیر مرکز تحقیقات شفا بیمارستان خاتم الانبیا(ص) گفت: قانون ایمنی کودک در کشور وجود ندارد و باید قانونگذاران در این باره قانون محکم و ویژه ای را وضع کنند.
صدای یارا» را بشناسیم

صدای یارا» را بشناسیم

1 بهمن 1394

تا به حال شده در امتحان نمره بدی بگیرید و ندانید چه طور به پدر یا مادرتان بگویید؟ آیا تا به حال بزرگسالی شمارا طوری لمس کرده است که احساس ناراحتی کرده و نتوانید به کسی بگویید؟ می‌توانید در صورت تجربه چنین شرایطی فقط با یک تماس تلفنی با "صدای یارا" از آنها تقاضای کمک، مشاوره و یاری رسانی داشته باشید.

مرگ ۵۱درصد حادثه دیدگان ترافیکی در محل/ صندلی کودک اجباری شود

30 دي 1394

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله اظهار داشت: ۵۱ درصد فوتی‌های حوادث ترافیکی در محل سانحه رخ می‌دهد.

فک پلمب رستوران معروف خیابان ولیعصر

30 دي 1394

رستوران معروف پایتخت در حوالی خیابان ظفر و ولیعصر (عج) با دستور مقام قضایی رفع پلمب شد.

افزایش مالیات راه حل اصلی مبارزه با دخانیات/ نگرانی از مصرف قلیان در ایران

30 دي 1394

رئیس دبیرخانه کنترل دخانیات سازمان بهداشت جهانی گفت: استرالیا، کانادا،ترکیه و برزیل از جمله کشورهای موفق در کاهش مصرف دخانیات هستند و افزایش مالیات مواد دخانی یکی از مهمترین عوامل موفقیت آنهاست.

بازي براي كودكان قرن‌21

30 دي 1394

هفت‌سنگ، قايم‌باشك، گرگم به هوا، خاله‌بازي و...؛ ما متولدان دهه 60 وقتي كودك بوديم بازي برايمان مانند همه كودكان ديگر و آنهايي كه اين روزها متولد مي‌شوند در درجه اول خوشايند و مطلوب بود. با وجود اين، بعد از شنيدن لغت بازي نا خودآگاه ذهنمان سمت دوست و همبازي مي‌رفت. همه بازي‌هايي كه ما و تا حدود بيشتري دهه پنجاهي‌ها و تا حدود كمتري دهه هفتادي‌هاي ايران در كودكي‌مان تجربه كرديم، بدون دوست و همبازي معني نداشت. خاله‌بازي يك بازي دسته جمعي بود، مثل اسم فاميل يا قايم‌باشك و البته همه بازي‌هايي كه براي ماها خيلي آشنا و براي نسل‌هاي بعد از ما خيلي غريبه بوده است. ده، پانزده سالي مي‌شود كه بعد از كوچك شدن و جمع جور شدن خانه‌ها و به همان نسبت كم و محدود شدن رابطه‌ها، كودكان اين روزها زندگي را در فضايي كاملا متفاوت با ما و قبل از ما تجربه مي‌كنند. زندگي در خانه‌اي صد متري بدون هم‌بازي!

پلمب یکی از رستوران‌های معروف پایتخت

29 دي 1394

یک مقام قضایی از پلمب یکی از رستوران‌های معروف پایتخت در خیابان ولیعصر(عج) خبر داد.
شهر از زنان روی گردانده

شهر از زنان روی گردانده

29 دي 1394

تاریکی شب، خلوتی خیابان و زمین‌های بلا استفاده، هراس در دل زنان می‌کارند. شهر از زنان روی گردانده و مناطق بی‌دفاع شهری، زنان را آسیب‌پذیرتر و آسیب‌ها را بیشتر می‌کند. سال‌هاست شهر و جرم به عنوان دو مفهوم، همواره کنار همدیگر قرار گرفته‌اند. نوع شهرسازی و نحوه چیدمان شهری به عنوان یکی از عوامل می‌تواند روابط شهروندان با شهر را محدود کند؛ محدودیتی ناشی از نگرانی و ترس آنان از تعرض و رفتارهای مجرمانه. ترس از آسیب‌ها، کاهش بده بستان با شهر را درپی دارد اما نه برای همه. مسئله‌ای که در سال‌های اخیر توجه بسیاری از پژوهشگران شهری را به خود جلب کرده است تأثیر جنسیت بر میزان ترس از جرم است به‌گونه‌ای که تحقیقات مختلف بیانگر آن است که زنان بیشتر از مردان از وقوع جرائم می‌ترسند. زنان با این هراس تا چه حد می‌توانند در فضاهای شهری احساس آرامش داشته باشند و چه عواملی احساس امنیت زنان را بیشتر می‌کند؟

تهران چهارمین استان شاد کشور

28 دي 1394

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به ضرورت رفع نگاه های تنگ نظرانه مسئولان نسبت به موضوع نشاط اجتماعی گفت: براساس بررسی های انجام شده، تهران چهارمین استان شاد کشور است.

بیلبوردهایی که شهروندان را راهی مرکز تحقیقات ایدز کرد

28 دي 1394

اجرای کمپین شهروند سالم با محور توجه به سلامت و بیماری‌های ناشی از مصرف فست‌فودها،قند و نمک از سوی شهرداری تهران،این روزها با استقبال و تشویق شهروندان و حتی چهره‌ها و شخصیت‌ها قرار گرفته است،اما جالب است بدانید که همین بیلبوردهای سلامت،خصوصا آنهایی که به بیماری ایدز پرداخته‌اند سبب شده تا مراجعات مردم به مرکز تحقیقات ایدز برای مشاوره و آشنایی با این بیماری افزایش یابد.

مدارس متوسطه فردا با دو ساعت تاخیر آغاز به کار می‌کنند

28 دي 1394

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تمامی مدارس متوسطه (دوره اول و دوم) شهر تهران فردا سه شنبه ۲۹ دیماه با تأخیر دو ساعته آغاز به کار خواهند کرد.
کاهش ۲۰۰۰ میلیاردی بودجه امداد و نجات/ بالگردها پرواز نمی‌کنند

کاهش ۲۰۰۰ میلیاردی بودجه امداد و نجات/ بالگردها پرواز نمی‌کنند

27 دي 1394

بودجه سال ۹۵ جمعیت هلال احمر برای خرید بالگرد امدادی و تجهیز پایگاه های امداد و نجات، به میزان ۲۰۰۰ میلیارد ریال کاهش یافته است. در حالی که هنوز ریالی از بودجه امسال نیز پرداخت نشده است.

موانع قانونی پذیرش کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست

26 دي 1394

داستان خرید و فروش نوزادان را حتما شنیده‌اید. نوزادانی که گاهی با دویست هزار تومان به فروش می‌رسند. یک پای ثابت این تراژدی حتما یک گروه از متکدیان حرفه‌ای که قرار است از این نوزادان برای کار تکدی‌گری استفاده کنند، نیست! برخی از مشتریان این نوزادان، خانواده‌هایی هستند که سال‌ها در انتظار فرزند بوده‌اند. روند منطقی کار این است که این خانواده‌ها به بهزیستی مراجعه کنند، درست است؛ اما گاهی‌ اوقات قوانین دست‌وپای آدم را برای انجام یک کار منطقی می‌بندد. درحالی‌که قانون فرزندخواندگی در ایران پس از یک دوره طولانی تغییر و تحولات، نهایتا تصویب شده و به اجرا درآمده است، حالا مشکلاتی در جریان اجرا پیدا کرده و به همین دلیل مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. نزدیک به دو سال از تصویب قانون جدید فرزندخواندگی می‌گذرد؛ قانونی که همه مسئولان مربوطه درخصوص تسهیل فرآیند فرزندخواندگی رأی به تأیید آن داده بودند؛ اما حالا بعد از دو سال کم‌وکاستی‌های این قانون خود را نشان داده است.
بیمه ازدواج؛ هیاهو برای هیچ

بیمه ازدواج؛ هیاهو برای هیچ

26 دي 1394

سرانجام بعد از مدت‌ها تبلیغ آنچه از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان «بیمه ازدواج» معرفی می‌شد، جزئیات تازه‌تری هم در رسانه‌ها منتشر شد.

شکاف نابرابری آموزشی و اجتماعی

26 دي 1394

خصوصی‌سازی آموزش در سال‌های گذشته یکی از جستارهای کشدار آموزش‌وپرورش بوده است. ورود پدیده‌ای به نام مدارس غیرانتفاعی در دولت نخست هاشمی آغاز فرآیندی را کلید زد که امروز شاهد پولی کردن آموزش و کلایی شدن یادگیری در کشور را در پی داشته است- گرچه دست‌کم در شهرهای کوچک و متوسط و کلان و حتی روستاها، مدارس دولتی نیز چشم به جیب خانواده دوخته و بی‌تعارف بی‌کمک‌های مالی آنها چرخشان نمی‌چرخد اما زیربناهای اندیشگی سیاستگذاران و نگاه سینه‌چاکانه آنان به اقتصاد آزاد در غرب و البته گرفتاری‌های اقتصادی دولت‌ها و به دنبال آن آموزش‌وپرورش، با گذشت زمان سرعت فرآیند خصوصی‌سازی در آموزش را بیش از گذشته تند کرده و امروز شاهد دورخیز بیشتر مسوولان آموزشی برای گسترش آن هستیم اما با عریان‌تر شدن حرکت به سوی خصوصی‌سازی آموزش، واکنش و حساسیت فرهنگیان به این فرآیند، بیش از گذشته شده و حتی در چند سال گذشته می‌بینیم که مخالفت با آن به یکی از شعارهای کنشگران صنفی و آموزشی تبدیل شده است.
حراج سلامت با تبلیغات ماهواره‌ای/ارسال مرگ به سبک مدرن

حراج سلامت با تبلیغات ماهواره‌ای/ارسال مرگ به سبک مدرن

26 دي 1394

چاق‌ها، خواب‌ قلمی شدن می‌بینند. لاغرها، می‌خواهند آب زیر پوست‌شان برود. کوتاه‌ها، آرزوی بلند شدن دارند؛ سردمزاج‌ها، آرزوی شور جنسی؛ سالخورده‌ها، طالب پوست بی‌چین و چروک و استخوان‌های محکم هستند. جوان‌ها، اگر مرد باشند رویایشان پهلوان پنبه شدن و کله پرموست و اگر زن باشند، همه دنیای‌شان خلاصه می‌شود در دماغ کوچک سر بالا و شکم فرورفته.

بیلبوردهای پایتخت در تصرف "سلامت"

25 دي 1394

چند روز است که پایتخت رنگ و نقش سلامتی به خود گرفته و بیلبوردهای منقش به پیام‌های بهداشتی، تلاش می‌کنند تا بلکه بتوانند ساکنان محلات را متقاعد کنند تا قدر سلامتی‌شان را بیشتر بدانند.
0.40174s, 18q