حس مسئوليت اجتماعي كاهش يافته است

19 دي 1394

يكي از رسالت‌هاي انساني هر فرد كمك به همنوعان است، اما اينكه اين كمك‌ها به چه شكل باشد نيازمند راهكارها و شناخت راه‌هايي براي ارائه مطلوب خدمات در اين زمينه است. با توجه به اينكه امروزه كمك به نيازمندان ديگر از قالب سنتي و شناخت فرد محروم فاصله گرفته و با راه‌اندازي موسسه‌هاي گوناگون به شكل كمك‌هاي اينترنتي و الكترونيكي درآمده است، اما باز هم اين نوع كمك‌ها نيازمند شناخت و ارائه راهكار مناسب است تا به اين ترتيب بتوان دردي از نيازمندان جامعه دوا كرد و به قول معروف اين كمك‌ها به دست نيازمندان واقعي خود برسد. اين در حالي است كه هنوز هم در كشور شناسايي و توجه به نيازمندان هر محله مي‌تواند در پوشش‌دهي مطلوب نيازمندان جامعه ثمربخش باشد. بايد توجه داشت كه از ديرباز دستگيري از نيازمندان جامعه در هر يك از آموزه‌هاي ديني و فرهنگي يكي از اولويت‌هاي جوامع محسوب می‌شده است، اما اينكه اين نوع كمك‌رساني بايد به چه شكلي باشد نيازمند بررسي‌هاي كارشناسي است.

سوزاندن عروسک های باربی در مدرسه مورد تأیید آموزش‌وپرورش نیست/ مدیر مدرسه تذکر گرفت

19 دي 1394

در پی انتشار گزارشی درباره به آتش کشیدن عروسک‌های باربی در مدرسه‌ای در استان البرز که ١٥ دی ٩٤ در صفحه ١٧ روزنامه شهروند منتشر شد و این اقدام از منظر کارشناسی و به‌دلیل تأثیرات روحی و روانی مورد انتقاد قرار گرفت.

دستفروشان بلاتكليف، شهرداري سردرگم

19 دي 1394

چند ماهي است كه شهرداري تهران به فراست افتاده تا طرحي را اجرايي كند كه سال‌هاست بر زمين مانده و در حد يك شعار باقي مانده است. طرحي براي ساماندهي دستفروشان پايتخت. وضعيت بي‌ثبات بازار و بيكاري باعث شده تا در شهرهاي بزرگ ايران، سرپرستان خانواده‌هاي بيكاري كه نه سرمايه‌اي براي آغاز يك حرفه را دارند و نه رانت و پشتوانه‌اي براي كار كردن در شركت‌هاي دولتي و خصوصي براي گذران عمر رو به دستفروشي بياورند.

کمبود سواد رسانه ای عامل اصلی پذیرش شایعات

19 دي 1394

سرپرست اداره تشخیص جرایم سایبری، با اشاره به قرآن خاطرنشان کرد: در قرآن اشاره شده است که هر چیزی را که می شنوید، حتما باید پیرامون آن تحقیق کنید. دلیل اینکه انسان های امروز شایعات می پذیرند، کمبود سواد رسانه ای و عدم فرهنگ سازی دقیق است.

راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم

19 دي 1394

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا از راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی بيماران اوتيسم خبر داد.

با ۱۱۰ هزارتومان،‌ سرهنگ شوید/ باتوم و جای کلت کمری ۸ تا ۳۰ هزارتومان!/ مشتری‌های شوکر و گاز اشک‌آور

16 دي 1394

به راحتی می توانید در بازار نظامی‌دوزهای میدان رازی با هزینه ۱۱۰ هزار تومان سرهنگ شوید و نیازی هم به کارت شناسایی یا نامه ندارد اما فروش باتوم، جای کلت و حتی گازاشکاور و شوکر قابل تامل است.

رئیس بهزیستی: 34 درصد از افراد 19تا 60 سال دچار مشکلات روانی هستند

16 دي 1394

رئیس سازمان بهزستی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در کشور عمیق شده است، گفت: 34 درصد جمعیت کشور در سنین 19 تا 60 سال دچار اختلالات روانی هستند که نیاز به درمان تخصصی دارند.

محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی اعلام شد

16 دي 1394

پلیس راهور، محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی را اعلام کرد.محدودیت‌های ترافیکی 16 تا 18 دی اعلام شد

هشدار در باره پودر لباسشویی تقلبی

16 دي 1394

فرمانده انتظامی دلیجان گفت: باند بزرگ تولید و توزیع پودر لباسشویی تقلبی در این شهرستان شناسایی و در عملیات غافلگیرانه پلیس متلاشی شد.

خشونت علیه کودکان با اسباب‌بازی!

15 دي 1394

سلامت نیوز: در پی آتش زدن عروسک‌های باربی در یکی از مدرسه‌های کشور، یک نویسنده ادبیات کودکی این حرکت را نادرست توصیف کرد و چنین حرکت‌ها را مروج آموزش خشونت در میان کودکان دانست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سایه، فاطمه مشهدی رستم نویسنده کودکان و نوجوانان ...
دستفروشی بهتر است یا خرده‌فروشی مواد

دستفروشی بهتر است یا خرده‌فروشی مواد

15 دي 1394

به درستی معلوم نیست در زمانی که قانون برخورد با سد معبرکنندگان برای شهرداری وضع می‌شد، اقتصاد کشور در چه شرایطی قرار داشته است. نرخ بیکاری چه میزان بوده، چند درصد خانوارها در کلانشهرهایی مانند تهران زیر خط فقر زندگی می‌کرده‌اند و چه تعداد معتاد بی‌خانمان کارتن‌خواب در سطح کشور و در تهران وجود داشته است. ولی با یک مراجعه کوتاه به حافظه تاریخی خود می‌توانیم به ضرس قاطع بگوییم در کمتر برهه‌ای از تاریخ نیم‌قرن اخیر کشور خصوصا بعد از وضع تحریم‌های اقتصادی، شاخص‌های اجتماعی و اقتصادی که از آنها نام برده شد، به اندازه امروز منفی و نگران‌کننده بوده است.
دانش‌آموزان افغانستانی کتک خوردند

دانش‌آموزان افغانستانی کتک خوردند

15 دي 1394

درست حوالی ساعت يك بعدازظهر حمید، روح‌الله، سعید، ابوالفضل، مهدی و یحیی * به همراه بقیه بچه‌های کلاس هفتم ب مدرسه‌ای در دماوند، وقتی صدای زنگ تعطیلی مدرسه در حیاط و کلاس‌ها پیچید، فریاد و همهمه کردند. مثل تمام روزهای سرخوشانه مدرسه، قرارشان فوتبال دم‌ظهر بعد از مدرسه بود. آنها با هم دوست‌های صمیمی‌تری بودند. همه آنها بچه‌های افغانستانی مدرسه دماوند بودند. بچه‌هایی با خنده‌های سرخوشانه و نگاه بی‌خیال روزهای نوجوانی. کلاس بچه‌های هفتم ب طبقه دوم بود. این پنج نفر با هشت نفر دیگر از هم‌کلاسی‌هایشان تصمیم می‌گیرند کیف‌هایشان را از پنجره کلاس به پایین پرت کنند تا دو طبقه تمام سنگینی کیف‌ها را روی دوششان حس نکنند. بچه‌ها کیفشان را از پنجره به پایین پرت می‌کنند و یکی از کیف‌ها به ناظم مدرسه می‌خورد. آقای ناظم از این اتفاق عصبانی می‌شود، خیلی هم عصبانی می‌شود. اما این عصبانیت را روی همان پنج پسربچه خالی می‌کند؛ حمید، روح‌الله، سعید، ابوالفضل، مهدی و یحیی. بچه‌ها را از هم جدا می‌کند و این پنج نفر را به دفتر می‌برد. توی دفتر ردیفشان می‌کند و می‌گوید: شما افغانی‌ها اینجا زیادی هستید. شما افغانی‌های اضافی باید از اینجا بروید. بعد شیلنگ را بر می‌دارد، شیلنگ در پهلوی حمید و یحیی فرود می‌آید و روح‌الله صورتش را ناغافل برمی‌گرداند و شیلنگ به صورتش می‌خورد و صورتش کبود می‌شود... .
بدقوارگی و بی‌هویتی تهران فاجعه‌ای ملی است

بدقوارگی و بی‌هویتی تهران فاجعه‌ای ملی است

22 تير 1393

. یک جامعه شناس گفت: در اکثر نقاط کشور خانه سازی و شهرسازی بدون توجه به هویت آن شهر انجام می‌شود به طوری که تناسبی با اقلیم، فرهنگ و ارزشهای جامعه ندارد.
هر سال معادل یک شهر به تهران افزوده میشود

هر سال معادل یک شهر به تهران افزوده میشود

17 تير 1393

طرح جامع تهران را بازبینی مجدد کنیم و حقوق مردم را به آنها برگردانیم.شهر معیار تمدن و پیشرفتگی یک کشور است. چرا پاریس و بارسلون موفق هستند؟ برای اینکه توانستند حقوق عمومی خود را احیا کنند و بافت‌های فرسوده را به کمک خود ساکنینش به فضاهای سرزنده تبدیل کنند.
عکس / سفر به خوزستان؛تماشاي هزاران سال زيبايي

عکس / سفر به خوزستان؛تماشاي هزاران سال زيبايي

27 اسفند 1392

سلامت نیوز : خوزستان با آب و هواي دل انگيز و وجود چشم اندازها و رويشگاه هاي طبيعي و آثار تاريخي كهن، يكي از مهم ترين و غني ترين استان هاي كشور از نظر برخورداري از جاذبه هاي گردشگري است به طوري كه هر ساله پذيراي بيش از 4 ميليون مهمان نوروزي است. ويژگي هاي آب و هوايي، بهار...
اگر قصد سفر به مشهد مقدس را دارید بخوانید

اگر قصد سفر به مشهد مقدس را دارید بخوانید

26 اسفند 1392

مدیر کارگروه سفرهای نوروزی خراسان رضوی از برنامه های این کارگروه برای حفظ امنیت و سلامت مسافرین نوروزی به مشهد مقدس خبر داد.

جاذبه های گردشگری بروجرد پاسخگوی همه سلایق

26 اسفند 1392

سلامت نیوز : بروجرد از شهرهای باستانی ایران است که در دامان رشته کوههای بلند زاگرس قرار گرفته است. سابقه تاریخی – فرهنگی، آب و هوای مثال زدنی، مردم خوش مشرب و طبیعت منحصر به فرد منطقه، زمینه را برای تبدیل این شهر به یک قطب گردشگری فراهم کرده است. شهر بروجرد بطور عمده از دو...

انجام سه دوره نظارتی بهداشتی در طی سال گذشته

30 شهريور 1390

سلامت نیوز: مدیرعامل شركت شهر سالم ، گروه بهداشت و ایمنی را از دیگر واحدهای تحت امر شركت خواند كه با انجام ادواری برنامه های بهداشتی و ایمنی ضمن كنترل وضعیت بهداشتی و ایمنی كار و محیط كار در شهرداری تهران ، نظارت بر حفاظت فردی كارگران را نیز عهده دار است و از سوی دیگر كنترل و...

سال گذشته معاینات سلامت بیش از 11 هزار پرسنل شهرداری تهران در شرکت شهر سالم انجام شد

30 شهريور 1390

سلامت نیوز: سلامت از مقوله های اساسی در توسعه پایدار در كشور است، بررسی و سلامت كاركنان بزرگترین نقش را در پیشگیری از حوادث و بیماریها ایفا می كند. بنابراین اساسی ترین اقدامات در جهت پیشگیری از بیماری ها و حوادث ناشی از كار، انجام معاینات پزشكی افراد شاغل می باشد. به گزارش...

هوای تهران از سه شنبه کمی خنک می شود

16 مرداد 1390

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر مدیرکل دفتر پیش بینی سازمان هواشناسی از آبگرفتگی معابر در چهار استان کشور خبر داد و گفت: از روز سه شنبه دمای تهران با کاهش قابل ملاحظه به 34 تا 35 درجه سانتیگراد می رسد.پرویز رضازاده گفت: از فردا تا پایان هفته به دلیل افزایش بارندگی احتمال...
برگزاری کارگاه آموزشی بهره وری در بیمارستان بزرگ نفت اهواز

برگزاری کارگاه آموزشی بهره وری در بیمارستان بزرگ نفت اهواز

30 خرداد 1390

کارگاه آموزشی بهره وری ویژه مسئولان بهداشت و درمان اهواز در محل بیمارستان بزرگ نفت اهواز برگزار شد.
اولین همایش تجلیل از اساتید و پیشکسوتان پزشکی بیمارستان امام خمینی اهواز

اولین همایش تجلیل از اساتید و پیشکسوتان پزشکی بیمارستان امام خمینی اهواز

7 اسفند 1389

اولین همایش تجلیل از اساتید و پیشکسوتان پزشکی بیمارستان امام خمینی ره اهواز فردا 8/12/1389 در تالار شهید رهنمون این بیمارستان برگزار می گردد
بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی

بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی

4 اسفند 1389

جدیدترین لیست بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی اعلام شد و در این رده‌بندی شهر ونکوور کانادا بهترین رتبه را به خود اختصاص داد.

خانه های سلامت در همه محلات تهران تا پایان امسال

13 آذر 1389

معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران گفت : تاکنون در بیش از 330 محله شهر تهران خانه سلامت تاسیس شده است که تا پایان امسال در همه 374 محله تهران ، خانه های سلامت دایرخواهد شد.
مخازن زباله تهران ماهي يك بار هم شست‌و‌شو نمي‌شوند

مخازن زباله تهران ماهي يك بار هم شست‌و‌شو نمي‌شوند

30 مرداد 1389

گزارش‌هاي مردمي رسيده از سطح شهر و نيز بازديد ميداني از مخازن زباله حكايت از آن دارد كه ظاهرا شهرداري تهران با وجود داشتن پيمانكاران زيادي در بخش خدمات شهري، همچنان از انجام برخي از وظايف خود در سطح سر باز مي‌زنند و كاستي‌هايي را دارند.
افزایش جمعیت حومه شهرها زنگ خطری برای جامعه است

افزایش جمعیت حومه شهرها زنگ خطری برای جامعه است

23 فروردين 1389

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سرعت افزایش جمعیت در حومه شهرها، زنگ خطری برای جامعه است که نیازمند افزایش مراقبت است.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران به عنوان دوستدار سلامت معرفی شد

مدیر کل سلامت شهرداری تهران به عنوان دوستدار سلامت معرفی شد

23 فروردين 1389

مدیر کل سلامت از سوی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به عنوان فرد دوستدار سلامت معرفی شد. وزارت بهداشت طی یک اطلاعیه با تأکید براین که گسترش و ارتقای سلامت یکی از عوامل زمینه ساز آینده‌ای روشن برای سرزمین ایران اسلامی است و تحقق این هدف در گروی مشارکت تمام سازمانهاست، خاطرنشان کرده است: "وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها یکی از سازمان‌های متولی امر سلامت است که نیازمند همکاری سایر سازمانهای مرتبط برای گسترش و ارتقای سلامت است...
برنامه های هفته سلامت شهرداری تهران با محوریت سلامت شهری

برنامه های هفته سلامت شهرداری تهران با محوریت سلامت شهری

16 فروردين 1389

18 تا 24 فروردین ماه به عنوان هفته جهانی سلامت نامگذاری شده که به همین مناسبت اداره کل سلامت شهرداری تهران برنامه های متنوعی را با محوریت سلامت شهری و شهروندی برگزار می کند.
هوای تهران سالم است

هوای تهران سالم است

19 آبان 1388

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: کیفیت هوای شهر تهران به رغم ظاهر آن که نشان از آلودگی دارد، سالم است.
رشد 40 درصدی بودجه مستقیم شهرداری در حوزه سلامت

رشد 40 درصدی بودجه مستقیم شهرداری در حوزه سلامت

18 فروردين 1388

مدیر کل سلامت شهرداری تهران با اشاره به رشد 40 درصدی بودجه مستقیم شهرداری در حوزه سلامت، از افتتاح بزرگترین مرکز " فرآموز " مهارتهای رفتاری در پارک سرخه حصار تا پایان سالجاری خبر داد.
0.15033s, 18q