عکس/شاهکار سازمان ثبت اسناد کشور در حذف دریاچه ارومیه از نقشه ایران!

14 تير 1393

دریاچه‌ی ارومیه در سند تک برگی و یک شکل کشوری که در همه جای ایران مورد استناد، توزیع و ثبت و ضبط قرار می‌گیرد نادیده گرفته شده است و کم توجهی برخی مسئولان در این رابطه جای بسی سئوال دارد.
مقصر اصلی بحران آب کیست؟

مقصر اصلی بحران آب کیست؟

12 تير 1393

امسال شاید پرمشغله‌ترین سال روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون در مورد مطرح‌کردن بحران آب فراگیر در کشور است و دایما از مردم تقاضا می‌شود که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا بحران آب سال‌جاری سپری شود.

قدر دریاچه هامون را بدانیم

11 تير 1393

عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قشر دوم از افرادی که زندگی آنها به حیات هامون وابسته است صیادان هستند که صید ماهی و شکار پرندگان مهاجر دریاچه دو منبع مهم تامین معاش این قشر محسوب می‌شود.
سدهای تهران تا 25 سال آینده پر از گِل می شوند

سدهای تهران تا 25 سال آینده پر از گِل می شوند

11 تير 1393

مورد بعدی که خیلی فاجعه است این است که با پایین رفتن سطح آب زمین نشست کرد. زمینی که نشست می‌کند قابلیت این را ندارد که در صورت بارندگی آب را جذب کند.

مشارکت 400 کارشناس در ساماندهی وضعیت دریاچه ارومیه

11 تير 1393

سلامت نیوز :مسعود باقرزاده کریمی در گفت و گو با پانا، با اشاره به برنامه های حمایتی از تالاب های کشور اظهار داشت: پشتیبانی سازمان محیط زیست کشور در حمایت از پروژه های مدیریت، حفاظت و احیای تالاب ها یکی از برنامه هایی است به صورت فرابخشی در دستور کار قرار دارد. معاون امور تالاب...

حجم آب سدهای کشور نصف شد

10 تير 1393

میزان حجم آب خروجی از سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه ۹۲) تاکنون، ۲۰ میلیارد و ۹۷۰ میلیون مترمکعب گزارش شده است، در حالی که آب خروجی از سدهای کشور در مدت مشابه سال آبی گذشته، به میزان ۲۲ میلیارد و ۷۲۰ میلیون مترمکعب بود.

بازنگری فوری در طرح‌های آبی/ دیگر سدها از آب پُر نمی‌شوند

9 تير 1393

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر لزوم بازنگری سریع در طرح های آبی کشور گفت: امروز با چشم های غیرمسلح نیز می توان دید که سدها از آب پُر نمی شوند؛ بنابراین باید تصمیمات به موقع درباره بحران آب کشور گرفته شود.
10 طرح جدید برای نجات دریاچه ارومیه مصوب شد

10 طرح جدید برای نجات دریاچه ارومیه مصوب شد

9 تير 1393

دومین نشست ستاد احیای دریاچه ارومیه که با حضور دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد ، 10 طرح جدید برای نجات دریاچه ارومیه به تصویب رسید و با 14 طرح مصوب قبلی، اکنون تعداد مصوبات آن به 24 طرح رسیده است.

دستور روحانی برای آغاز عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه

9 تير 1393

رییس جمهور ضمن ابلاغ دستور آغاز عملیات اجرایی احیای دریاچه ارومیه، اعضای کارگروه نجات دریاچه ارومیه را موظف کرد تا همزمان مطالعات تکمیلی و جانبی را به منظور تسریع در اجرا و کاهش هر گونه پیامدهای منفی احتمالی، در صدر برنامه‌های خود قرار دهند.
بخش آب کشور در حالت آماده باش

بخش آب کشور در حالت آماده باش

8 تير 1393

قائم مقام وزیر نیرو با اعلام اینکه حدود 517 شهر از نظر آب در حالت سر به سر و 12 شهر در مرز تنش قرار دارند که یکی از آنها تهران است، از آماده باش مجموعه بخش آب کشور از اوایل امسال خبرداد و گفت: شبکه‌های آب و فاضلاب شهری متعلق به 50 سال پیش است و برای جلوگیری از هدر رفت تجهیزات باید نو شود، همچنین اکنون قیمت هر متر مکعب آب شرب حدود هزار تومان تمام می‌شود در حالی که حدود 300 تومان از مردم گرفته می‌شود.

چرا مسوولین فکری برای بحران کم آبی نمی‌کنند؟

7 تير 1393

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با انتقاد از اینکه چرا مسوولین کشور فکری برای حل بحران کم آبی، خشکسالی و ... در استان سمنان نمی‌کنند، گفت: استان سمنان در طول یکسال گذشته کلکسیونی از بحران‌ها شامل کم آبی، خشکسالی و خسارات وارد شده در پی خشکسالی، تلف شدن دام‌های عشایری، سیل، برخورد قطار و سوانح مختلف بوده است اما هیچ یک از مسوولین کشوری در استان حضور نیافتند تا مسائل و مشکلات مردم را از نزدیک ببینند.
عکس/اینجا زاینده رود است،‌ خشک خشک

عکس/اینجا زاینده رود است،‌ خشک خشک

3 تير 1393

طی سالهای اخیر آب رودخانه زاینده رود خشک شده که کاهش میزان بارندگی، برداشت های زیاد، اجرای سیستم آبیاری سنتی و انتقال آب رودخانه به استانهای دیگر از دلایل خشکی این رودخانه اعلام شده است.

ابتکار نجات دریاچه زریوار را در دستور کار قرار داد

3 تير 1393

کارگروه مدیریت یکپارچه زیست بوم دریاچه زریوار عصر روز دوشنبه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور به منظور بررسی راهکارهای نجات این دریاچه در سنندج برگزار شد.
97 درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است

97 درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است

3 تير 1393

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: 97 درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده و این رقم، زنگ خطر جدی برای مرگ این دریاچه است.
قایق هایی که دیگر رنگ آب دریاچه را نمی بینند

قایق هایی که دیگر رنگ آب دریاچه را نمی بینند

2 تير 1393

داوود چراغی یکی از مردم محلی با اشاره به قایق های رها شده در ساحل ادامه می دهد: ما این قایقها را وقتی ساخته بودیم که دریاچه آب داشت.

عکس/مرگ بزرگ‌ترین دریاچه کوهستانی ایران و خاورمیانه

1 تير 1393

امروز وضعیت اسفناکی در این منطقه دیده می‌شود و به جایی رسیده ‌که به علت رها شدن این منطقه، ‌گردشگران و شکارچیان آشکارا و هرگاه‌ اراده کنند، بدون کمترین کنترلی وارد منطقه امن می‌شوند. در‌ چند سال اخیر، بارها حامیان محیط زیست هشدارهای لازم‌ و کارشناسی ‌را ‌‌داده‌اند، ولی متأسفانه به علت بی‌توجهی به هشدارهای‌ ‌فعالان محیط زیست، ‌احتمال مرگ این دریاچه می‌رود.
وضعیت دریاچه ارومیه از سی سی یو به آی سی یو رفته است

وضعیت دریاچه ارومیه از سی سی یو به آی سی یو رفته است

1 تير 1393

نماینده مردم ارومیه در تذکری خواستار اعلام وصول استیضاح چیت‌چیان، وزیر نیرو، شد و گفت: وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به گذشته نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است و باید استیضاح وزیر توسط هیات رئیسه اعلام وصول شود.

بهبود وضعیت دریاچه ارومیه

31 خرداد 1393

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اهمیت مدیریت منابع آب در حفظ دریاچه ارومیه و تالاب ها گفت: در حال حاضر برنامه ‌های اجرایی برای آموزش محلی کشاورزان به منظور تغییر الگوی کشت و تغییر الگوی آبیاری را دستور کار داریم.

نگاه اورژانسی مسئولان به احیای دریاچه هامون

31 خرداد 1393

رئیس فراکسیون احیای دریاچه هامون، با بیان اینکه احیای دریاچه هامون نیازمند انجام اقدامات کارشناسی تر از سوی مسئولان به ویژه سازمان حفاظت از محیط زیست است، گفت: تلاش برای احیای این دریاچه نتیجه مثبتی در تقویت توسعه استان خواهد داشت.
عکس/مرگ هزاران ماهی و میلیون‌ها بچه ماهی در رودخانه هیرمند

عکس/مرگ هزاران ماهی و میلیون‌ها بچه ماهی در رودخانه هیرمند

30 خرداد 1393

احتمال دارد مرگ ماهی ها به دلیل رها سازی فاضلاب بخشی از شهر زهک به رودخانه هیرمند باشد/ مدیرکل محیط زیست گرما و رسوبات آب را عامل احتمالی مرگ ماهی ها خوانده است.

تسلط ترکیه بر دجله و فرات باعث 90 درصد از تالاب‌های ایران را نابود کرده است

28 خرداد 1393

مدیر دفترملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور تسلط ترکیه بر دجله و فرات را عامل تشدید ورود گرد و غبار و ریزگردها و از دست رفتن 90 درصد تالاب‌های کشور عنوان کرد.
آبی که از کنار دریاچه تشنه ارومیه به خارج کشور می رود

آبی که از کنار دریاچه تشنه ارومیه به خارج کشور می رود

28 خرداد 1393

باید متوقف نمودن افزایش سطح زیر کشت استان آذربایجان غربی، الگوی درآمد و معیشت این استان را از کشاورزی به صنعت، گردشگری تغییر داد تا برای سالهای متمادی، دریاچه ارومیه همواره نگین فیروزه ای کشورمان بماند.
فاضلاب انسانی خطری بزرگ برای دریای خزر

فاضلاب انسانی خطری بزرگ برای دریای خزر

28 خرداد 1393

بیش از 400میلیون‌مترمکعب فاضلاب در شمال کشور تولید می‌شود که فقط مقدار اندکی از آن تصفیه می‌شود و اکثر فاضلاب تولیدی به صورت غیرمستقیم (از طریق رودخانه‌ها) یا به‌صورت مستقیم وارد دریای خزر می‌شود.

95 درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است

27 خرداد 1393

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد مسؤلان در مسأله دریاچه ارومیه گفت: 95 درصد آب دریاچه ارومیه خشک شده است.
احتمال ابتلا به سرطان به دلیل استفاده از آب چاه برای مصارف شرب

احتمال ابتلا به سرطان به دلیل استفاده از آب چاه برای مصارف شرب

27 خرداد 1393

معاون سازمان محیط زیست گفت: اگر مردم در مصرف آب صرفه جویی نکنند وزارت نیرو برای جبران کمبودها ناچار است از آب چاه برای مصارف شرب استفاده کند که به دلیل بالا بودن مقدار عناصری مانند نیترات و کادمیوم در منابع زیرزمینی احتمال ابتلا به سرطان برای شهروندان به وجود می آید.
خشكسالي، تخت جمشيد را دفن مي كند

خشكسالي، تخت جمشيد را دفن مي كند

26 خرداد 1393

خشكسالي در گوشه و كنار سرزمين ايران ريشه دوانده، قحطي آب هاي رو زميني، مردم را به سوي استفاده از آب هاي زيرزميني كشانده كه مايحتاج زندگي شان را كفاف نمي دهد.
آغاز انتقال آب به دریاچه ارومیه

آغاز انتقال آب به دریاچه ارومیه

25 خرداد 1393

وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون انتقال آب از حوزه جنوب دریاچه به داخل دریاچه ارومیه آغاز شده و به صورت جدی در حال پیگیری است و نباید فراموش کرد همانطور که فرآیند خشک شدن دریاچه طولانی مدت بوده همان قدر هم فرآیند بازگشت و احیای آن طولانی مدت خواهد بود.
تالاب انزلی وارد لیست سیاه شد

تالاب انزلی وارد لیست سیاه شد

25 خرداد 1393

مدیرکل محیط زیست گیلان: اگر ما امروز برای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی گیلان اقدام کنیم باز هم دیر است زیرا غول آلودگی در رودخانه‌های گوهررود و زرجوب می‌دود و حرکات برای کاهش ورود این آلودگی‌ها لاک پشتی است.
توقف سدسازی در حوضه دریاچه ارومیه

توقف سدسازی در حوضه دریاچه ارومیه

25 خرداد 1393

وزیر نیرو گفت: توقف سدسازی در حوضه دریاچه ارومیه، قطع مطالعات سد سازی در منطقه، مدیریت آب سدها، لایروبی رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه از جمله اقدامات انجام شده برای احیای این دریاچه است.

علائم حیاتی دریاچه ارومیه ضعیف شده است

25 خرداد 1393

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دریاچه ارومیه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و کارهای عملیاتی برای نجات این دریاچه در شرف آغاز است.
3.48502s, 18q