هواي پايتخت همچنان ناسالم است

22 آذر 1389

مدير مركز پايش آلودگي هواي استان تهران با اشاره به بارش باران و تغييرات جوي در پايتخت گفت: همچنان وضعيت آلودگي هواي تهران در شرايط "ناسالم " قرار دارد.

طرح زوج و فرد خودروها در تهران "دائمي " ‌شود

22 آذر 1389

مدير كل اداره محيط زيست استان تهران با اشاره به افزايش آلودگي هوا و تردد خودروها در سطح تهران گفت: به وزارت كشور پيشنهاد داده‌‌ايم تا طرح زوج و فرد تردد خودروها در تهران "دائمي " شود.

نمي‌توانيم به دليل آلودگي هوا شهر را تعطيل كنيم

21 آذر 1389

مشاور شهردار تهران در امور محيط زيست گفت: نمي‌توانيم به دليل آلودگي هوا شهر را تعطيل كنيم و به صورت موردي با اجازه كميته اضطرار فعاليت مي‌كنيم.

هواي تهران همچنان در شرايط «ناسالم» قرار دارد

21 آذر 1389

دكتر كاظم ندافي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: براساس آخرين اطلاعي كه از وضعيت هواي تهران داريم شاخص استاندارد مربوط به مونوكسيد كربن ديروز بعدازظهر، 184 بوده است و آلاينده اصلي آلودگي هوا، آلاينده ذرات معلق بوده است كه اين شرايط براي عموم شرايط «ناسالم» تلقي مي‌شود.

ارتقاي فرهنگ سلامت در جامعه نيازمند آموزش و تدوين سياست‌هاي مبتني بر سلامت است

21 آذر 1389

با پيشرفت علم در زمينه مقابله با بيماري هاي واگير و عفوني و کنترل آنها که در اثر توليد انواع واکسن و داروهاي مختلف رخ داده است، بيماري هاي غيرواگير و مزمن غلبه پيدا کرده اند

درمان بيماري‌هاي التهابي و آرتريت با كمك ستاره دريايي

21 آذر 1389

روي بدن ستاره‌هاي دريايي ماده‌اي وجود دارد كه از تفلون تاثير قوي‌تري دارد و مانع از چسبيدن زباله‌ها به سطح بدن اين جانور مي‌شود كه اغلب در كف اقيانوس‌ها مستقر مي‌شود. بنابراين ماده فوق باعث مي‌شود كه سطح بدن ستاره دريايي همواره تميز باشد.

تاثير نوع اسباب بازي در رشد مهارت‌هاي گفتاري كودك

21 آذر 1389

نوزادان و خردسالاني كه با اشكال مختلف اسباب بازي‌ها بازي مي‌كنند، رشد گفتاري قوي‌تري دارند و دو برابر سريع‌تر از ساير همسالان خود مي‌توانند واژه‌ها و كلمات جديد را ياد بگيرند.
آلودگي هوا موجب افت تحصيلي دانش‌آموزان مي‌شود

آلودگي هوا موجب افت تحصيلي دانش‌آموزان مي‌شود

21 آذر 1389

مدير گروه سلامت رواني - اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: آلودگي هوا موجب ضعف حافظه، افسردگي، افزايش استرس، افت تحصيلي و ناتواني دانش آموزان در انجام تكاليف مي شود بنابراين امتحانات دانش آموزان بايد به بعد از رفع آلودگي هوا موكول شود.

درمان ‌٣٠٣ بيمارتنفسي واورژانسي دراين اتوبوس‌ها طي هفته گذشته

20 آذر 1389

اتوبوس آمبولانس‌هاي مرکز اورژانس تهران به عنوان کلينيک سيار به شهرونداني که مشکل تنفسي و بيماري اورژانسي داشته باشند، اقدامات درماني رايگان ارايه مي‌كند.

آلودگي هوا موجب افسردگي و گوشه‌گيري كودكان مي‌شود

20 آذر 1389

آلودگي هوا به غير از عوارض تنفسي و جسمي، اثرات روحي و رواني را نيز براي كودكان ايجاد مي‌كند همچنين سرب موجود در هوا موجب بروز افسردگي، سستي و بي‌اشتهايي در كودكان شده و آلودگي هوا نيز موجب گوشه‌گير شدن كودكان بيش‌فعال مي‌شود.
افزايش ضربان قلب،تيره شدن زبان وپرخون شدن چشمها ازعلائم تاثيرآلودگي هواست

افزايش ضربان قلب،تيره شدن زبان وپرخون شدن چشمها ازعلائم تاثيرآلودگي هواست

20 آذر 1389

ذرات ريز معلق در هوا و گازهاي سمي مانند منواكسيد كربن و تركيبات ازت از طريق دستگاه تنفسي وارد بدن و به آن جذب مي‌شوند بنابراين آلودگي هوا بر راه‌هاي هوايي و سيستم عصبي انسان تاثير مستقيم مي گذارد.

آلودگي هوا به استقرار ميكروب در بدن كمك مي‌كند

20 آذر 1389

آلودگي هوا مي‌تواند در سيستم تنفسي از ناي و ريه تا قسمت‌هاي انتهايي آن به ورود التهابات كمك كند و باكتري و عفونت را در آنجا مستقر كند.

جزئيات مصوبات امروز كميته اضطرار آلودگي هواي تهران اعلام شد

19 آذر 1389

كميته اضطرار كاهش آلودگي هواي تهران در جلسه روز جمعه مورخ 19 آذر 89 تصميماتي را به شرح ذيل اتخاذ كرد.

شنبه تهران تعطيل نيست

19 آذر 1389

معاون عمراني استاندار گفت: بر اساس مصوبات امروز كميته اضطرار كاهش آلودگي هوا، شنبه تهران تعطيل نيست و از فردا ساعات كار ادارات به حالت اوليه باز مي‌گردد.

كميته اضطرار كاهش آلودگي هوا امروز تشكيل مي‌شود

19 آذر 1389

مدير مركز پايش آلودگي هواي استان تهران گفت: كميته اضطرار كاهش آلودگي هوا امروز تشكيل مي‌شود.

فقط خودروهاي عمومي و پلاك قرمز اجازه تردد در مركز شهر اصفهان را دارند

19 آذر 1389

مدير كل حفاظت از محيط زيست استان اصفهان‌ گفت: تا اطلاع بعدي فقط خودروهاي پلاك قرمز حق تردد در مركز شهر اصفهان را دارند و تا سال 1392تمام پالايشگاه‌ها بايد از سوخت‌هاي استاندارد اروپا استفاده كنند.

کارخانجات صنعتی عامل اصلی آلودگی هوا هستند

19 آذر 1389

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قسمت عمده ای از آلودگی هوا مربوط به کارخانجات صنعتی است تاکید کرد: برنامه های کوتاه مدت راهکار مناسبی برای برون رفت از آلودگی هوا نیستند.

هواپيماهاي "آب‌پاش " با صدور مجوز دوباره شنبه پرواز مي‌كنند

19 آذر 1389

معاون برنامه‌ريزي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: هواپيماهاي "آب‌پاش " در صورت صدور مجوز از سوي دستگاه‌هاي مربوطه دوباره شنبه پرواز مي‌كنند.

غلظت آلاينده‌ها نسبت به روز گذشته افزايش يافته است

19 آذر 1389

مدير مركز پايش آلودگي هواي استان تهران گفت: غلظت برخي آلاينده‌ها نسبت به روز گذشته افزايش يافته است.

آلودگي هوا به صورت حادتر تكرار مي‌شود

19 آذر 1389

مشاور عالي شهردار تهران در امور حمل و نقل گفت: براي خروج از شرايط هشدار آلودي هوا بايد چند روز پشت سر هم تردد همه خودروهاي شخصي ممنوع شود در غير اين صورت آلودگي هوا به صورت حادتر تكرار مي‌شود.

احتمال تعطيل مجدد در تهران

19 آذر 1389

قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست گفت: هواي تهران امروز در شرايط سكون و هشدار قرار گرفته است و در صورت ورود مجدد به شرايط اضطرار براي تعطيل در روزهاي آتي تصميم‌گيري مي‌كنيم.

بادام‌زارهاي زاگرس دارند مي‌ميرند

18 آذر 1389

رئيس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري گفت: هم اكنون شاهد خشكيدگي بنه‌زارها و بادام‌زارهاي زاگرس هستيم كه يكي از دلايل اصلي آن پايين افتادن سطح آب سفره‌هاي زيرزميني است.
فوت 3641 نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

فوت 3641 نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

18 آذر 1389

امروز دکتر ندافی از وزارت بهداشت در نشستی با نمایندگان تهران، آمار مرگ و میر سالیانه شهروندان در اثر آلودگی هوا را در شهر تهران به تفکیک آلاینده بیان کردند، ولی نگفتند این آمار جایی مطرح نشود و برای همین، این آمار را در اینجا می آوریم.
پرواز هواپیماهای آبپاش در آسمان تهران؛ آبپاشی یا آب بازی!

پرواز هواپیماهای آبپاش در آسمان تهران؛ آبپاشی یا آب بازی!

18 آذر 1389

پرواز هواپیماهای آب پاش بر فزار آسمان پایتخت هم نتوانست گره از مشکل آلودگی هوا باز کند این در حالی بود که کارشناسان پیش از اجرای این اقدام نسبت به ناکارآمد بودن این طرح و ضرورت بکارگیری راهکارهای علمی و موثر هشدار داده بودند.
تهرانی ها هفته بعد باران می بینندآلودگی همچنان هوای تهران را تهدید می کند

تهرانی ها هفته بعد باران می بینندآلودگی همچنان هوای تهران را تهدید می کند

18 آذر 1389

با این‌که هواپیماهای آب‌پاش بر فراز آسمان تهران پرواز کرده و مأموریت خود را انجام داده‌اند، اما هوای تهران نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است و هنوز در مرحله هشدار قرار دارد.

عصبانيت و پيري زودرس هديه آلودگي هوا به كودكان

17 آذر 1389

ميزان مجاز گاز CO2 در افراد سالم 36 PPM است اما اين ميزان در شرايط حاد به 200 تا 250 PPM مي‌رسد. اين وضعيت بيشتر در نقاط پرترافيك ديده مي‌شود؛ مسموميت ناشي از آلودگي هوا در كودكان بيشتر اثر مي‌كند چرا كه كودكان به خاطر تحرك زياد نياز به اكسيژن بيشتري دارند و در چنين وضعيتي مسموميت براي آنها بيشتر اتفاق مي‌افتد.

مصرف غذاهاي آماده و چرب عوارض آلودگي هوا را افزايش مي‌دهد

17 آذر 1389

ذرات آلاينده و تركيبات زيان‌آور در هواي آلوده از طريق تنفس، بلع يا پوست جذب بدن مي‌شوند. مونواكسيد كربن موجب سردرد، كاهش هوشياري و مشكلات سيستم تنفسي و عصبي مي‌شود.

تحقيق براي توليد دستگاه تصفيه هواي خانگي در وزارت بهداشت آغاز شد

17 آذر 1389

وزارت بهداشت براي انجام تحقيقات موثر در اين زمينه به تازگي مركز تحقيقات محيط زيست را در دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي تهران تأسيس كرده است كه بررسي فيلترها و دستگاه‌هاي تصفيه هواي خانگي براي توليد يك دستگاه قابل اطمينان در اين زمينه يكي از اقدامات اين مركز است.

مراقب كپك‌هاي خانگي باشيد!

17 آذر 1389

هرگونه منبع نشت آب را كه امكان رشد كپك‌ها را فراهم مي‌سازند، تعمير كنيد. سوم اينكه نواحي تجمع كپك‌ها را روي سطوح جامد شناسايي كرده و با محصولات سفيدكننده اين نواحي را تميز كنيد.

هيچ ماسكي براي آلودگي هوا از وزارت بهداشت مجوز نگرفته است

16 آذر 1389

مدير كل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت گفت: تاكنون هيچ ماسكي كه مخصوص آ‌لودگي هوا باشد از وزارت بهداشت مجوز نگرفته است و ماسك‌هاي جراحي موجود در بازار براي آلودگي هوا طراحي نشده‌اند.
7.40287s, 16q