رونمایی از 7 قلم داروی جدید تا اواخر مرداد ماه

4 مرداد 1391

سلامت نیوز : وزیر بهداشت از اعلام رونمایی 7 قلم داروی جدید تا قبل از پایان مرداد ماه با حضور رئیس جمهورخبر داد.دستجردی در حاشیه‌ی جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت:‌ تا قبل از پایان مرداد ماه 7 قلم داروی جدید رونمایی می‌شود و این داروها برای برخی بیماری‌های صعب‌العلاج،...

دولت از اعلام تعرفه داروخانه های خصوصی خودداری کرد/ نامه داروسازان به رحیمی

4 مرداد 1391

سلامت نیوز : رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اعلام نشدن تعرفه خدمات دارویی برای داروخانه های بخش خصوصی کشور در سال 91، نسبت به بروز چالش و بحرانی شدن وضعیت داروسازان هشدار داد. دکتر رهبر مژدهی آذر در گفتگو با مهر به مشکلات داروخانه های بخش خصوصی کشور اشاره کرد و افزود:...
تقلب دارویی و سلامت مردم

تقلب دارویی و سلامت مردم

31 تير 1391

ورود داروهای قاچاق و تقلبی به بازار دارویی معضلی فراگیر است که همواره سلامت عده زیادی از بیماران را تهدید می‌کند. براساس آمارهای منتشره از سوی سازمان جهانی بهداشت، میزان تقلبات دارویی در جهان با شروع از حداقل یک تا 3 درصد در کشورهای حوزه آمریکای شمالی، گذر از 3 تا 5 درصد در کشورهای توسعه یافته غیر آمریکای شمالی، 10 تا 15 درصد کشورهای در حال توسعه و به رقم بالای 50 درصد در کشورهای کمتر توسعه یافته، بالغ می‌شود.
داروهای ارزان چینی بلای جان بیماران

داروهای ارزان چینی بلای جان بیماران

27 تير 1391

مدت‌هاست هشدارهای زیادی درباره اشباع بازارهای داخلی از تجهیزات و داروهای چینی شنیده می‌شود. اما مسئولان اعتقاد دارند كه این كالا از طریق قاچاق وارد كشور می شود!همین پاسخ، راه‌گریزی برای مسئولان شده است.

خونریزی شدید در دوران قاعدگی را جدی بگیرید

26 تير 1391

سلامت نیوز: عادت ماهانه زنان تقریبا هر 28 روز یكبار رخ می‌دهد. البته ممكن است خصوصیات قاعدگی از جمله طول دوره‌ ماهانه و طول خونریزی و شدت آن از زنی تا زن دیگر متفاوت باشد. اگرچه معمولا خونریزی ماهانه 5 تا 7 روز طول می‌كشد. اما خونریزی ماهانه خفیف یا شدید،‌منظم یا نامنظم، دردناك...

داروهای سرفه را با احتیاط به كودكان خود بدهید

26 تير 1391

سلامت نیوز : اغلب ما در صورت نیاز به داروهای ضد سرفه به راحتی به یك داروخانه محل زندگی خودمان مراجعه و آن را تهیه می‌كنیم، اما این داروهای به ظاهر بی‌ضرر می‌توانند برای كودكان خطرناك باشند و باید در مصرف آنها احتیاط كرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ كارشناسان آكادمی...
نیمی از بیماران قلبی داروی اشتباهی می‌خورند!

نیمی از بیماران قلبی داروی اشتباهی می‌خورند!

25 تير 1391

محققان به تازگی اعلام کرده‌اند بعد از ترخیص از بیمارستان بسیاری از بیماران بخصوص بیماران قلبی حتی با کمک داروسازان هم در مورد داروهایی که باید مصرف کنند اشتباه می‌کنند.

دستورالعمل پوشش بیمه‌‌ای 200 قلم داروی خاص به دولت ارسال شد

25 تير 1391

وزیر بهداشت با اشاره به مصوبه دولت برای پوشش بیمه‌ای بیش از 200 قلم از داروهای بیماران صعب‌العلاج و خاص، گفت: دستورالعمل بیمه‌ شدن این داروها را آماده و به دولت ارسال كرده‌ایم اما پوشش بیمه‌ای داروها دست وزارت بهداشت نیست.

۲۰۲ قلم داروی بیماران صعب العلاج بیمه می‌شوند

23 تير 1391

سلامت نیوز: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه پوشش بیمه‌ای در برنامه پزشک خانواده سراسری می‌شود از زیر پوشش قرار گرفتن 202 قلم داروی بیماران صعب‌العلاج خبر داد.سید‌ عبدالله عمادی در گفت‌وگو با فارس درباره اجرای طرح پزشک خانواده اظهار داشت: شرط ورود به...

تلفن 1490 پاسخگویی مردم درباره داروها و سموم

21 تير 1391

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ارائه خدمات تلفن چهاررقمی 1490 برای پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص داروها و سموم خبر داد.
كمبود دارویی این بار گریبان بیمار هموفیلی را گرفت

كمبود دارویی این بار گریبان بیمار هموفیلی را گرفت

21 تير 1391

اكنون سطح دسترسی دارو در كشور 6 / 1 است در حالی كه حداقل استاندارد جهانی یك واحد بین‌الملل است و این عدد در كشورهای آمریكایی و اروپایی 5 تا 8 است.
كمبود دارویی در كشور نداریم/ هیچ شركتی نمی‌تواند به‌علت سودپایین تولید دارویی را متوقف كند

كمبود دارویی در كشور نداریم/ هیچ شركتی نمی‌تواند به‌علت سودپایین تولید دارویی را متوقف كند

20 تير 1391

هم داروهای تولید داخل و هم داروهای وارداتی به اندازه كافی در كشور وجود دارد و حتی ذخیره هم شده است و مردم هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند.
تأمین و تدارک دارو در کشور سخت شده است

تأمین و تدارک دارو در کشور سخت شده است

19 تير 1391

رئیس دانشکده داروسازی تهران گفت: مشکلات مختلف باعث شده تأمین و تدارک دارو در کشور سخت شود با این حال کمبودهای دارویی به صورت مقطعی است و کمبود پایداری که باعث مشکل برای بیماران شود، نداریم.
وزارت بهداشت با فروش داروهای یارانه ای در ناصر خسرو مقابله می كند

وزارت بهداشت با فروش داروهای یارانه ای در ناصر خسرو مقابله می كند

18 تير 1391

مدیركل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اذعان به فروش برخی داروهای یارانه ای در خیابان ناصرخسرو تهران، گفت: وزارت بهداشت با اینگونه فروش های غیرقانونی داروها، مقابله می كند.
مشكل كمبود داروهای شیمی درمانی برطرف شد/كنترل جدی وضعیت برای جلوگیری ازكمبودهای مقطعی دارو

مشكل كمبود داروهای شیمی درمانی برطرف شد/كنترل جدی وضعیت برای جلوگیری ازكمبودهای مقطعی دارو

17 تير 1391

مدیركل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو از رفع كمبود داروهای شیمی درمانی برای مبتلایان به سرطان خبر داد و ابراز امیدواری كرد كه تا پایان سال جاری دیگر كمبودی در این زمینه رخ ندهد.

ضرورت فعال شدن ستادهای دارویی در استانها

17 تير 1391

سلامت نیوز : رئیس سازمان غذا و دارو، بر ضرورت فعال شدن ستادهای دارو و تجهیزات پزشکی در استانها تاکید کرد. دکتر احمد شیبانی با اشاره به شرایط حساس تحریمها در کشور گفت: پیش بینیهای لازم برای تامین و تدارک دارو از سوی سازمان غذا و دارو صورت گرفته ولی آنچه که نیاز به همکاری و کمک...

مصرف اشتباه دارو جان بیماران قلبی را تهدید می‌کند

17 تير 1391

محققان هشدار دادند که مصرف اشتباه داروها جان بیماران قلبی را تهدید می‌کند.
دارو؛ ایرانی یا خارجی؟!

دارو؛ ایرانی یا خارجی؟!

13 تير 1391

طابق آمار رسمی وزارت بهداشت ، مردم کشور در هر روز، بیش از یک قلم دارو مصرف می کنند که چهار برابر میانگین میزان جهانی است. اما از لحاظ ریالی سرانه مصرف دارو در کشور، ۴۲ دلار است که میانگین آن در جهان به ۱۴۲ دلار می رسد.

داروهای داخلی بخاطر ارزان بودن به خارج كشور قاچاق می شود

12 تير 1391

رئیس انجمن مدیریت و اقتصاد دارو، ارزان بودن داروهای داخلی را باعث قاچاق این كالا به خارج از كشور دانست و گفت: خروج غیرقانونی داروهای بیماران خاص كه شامل 103 قلم دارو است به اقتصاد دارویی كشور صدمه می زند.

رشد 100 درصدی تولید اقلام مهم دارویی و تجهیزات حساس پزشكی در هلال احمر

12 تير 1391

مدیر عامل سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر از‌ تولید اقلام مهم دارویی و تجهیزات حساس و یكبار مصرف پزشكی در این سازمان خبر داد و گفت:‌ این سازمان در سال جاری در تولید محصولات یاد شده به رشد 100 درصدی خواهد رسید.

ایران دومین کشور دست یافته به فناوری ساخت نانو دارو در جهان است

12 تير 1391

نمونه مشابه خارجی این دارو در فرم ۲۰ میلی گرم در ۱۰ میلی لیتر ۷۵۰ هزار تومان بود در حالی که قیمت نانوداروی ایرانی آن ۲۶۰ هزار تومان است.
سیستم ترویج فروش دارو در ایران فشاری است

سیستم ترویج فروش دارو در ایران فشاری است

12 تير 1391

هرچند عنوان می‌شود بازاریابی دارویی در ایران چندان كارآمد نیست و گاه نتایج معكوسی چون پررنگ شدن جنبه‌های ناخوشایند یك بیماری در پی تبلیغات گسترده دارویی آن دربر داشته است، اما بسیاری از مسئولان و صاحبان صنایع داروسازی در كشور بر ضعف شیوه‌های بازاریابی دارو در كشور اذعان می‌كنند.

250 میلیون دلار دارو سالانه به داخل كشور قاچاق می شود

11 تير 1391

رئیس انجمن مدیریت و اقتصاد دارو گفت: براساس اعلام سایت های رسمی و بین المللی سالانه 250 میلیون دلار دارو به داخل كشور قاچاق می شود.
تعطیلی تدریجی داروخانه‌ها درصورت عدم مساعدت دارایی وشهرداری

تعطیلی تدریجی داروخانه‌ها درصورت عدم مساعدت دارایی وشهرداری

11 تير 1391

رییس انجمن داروسازان ایران گفت: اگر سازمان‌هایی مانند دارایی و شهرداری به داروخانه‌ها مساعدت نكنند به تدریج داروخانه‌هایی كه فروش كمی دارند، تعطیل می‌شوند.

آغاز توزیع اولین نانوداروی ضدسرطان ساخت ایران؛ انحصار آمریکا شکسته شد

11 تير 1391

سلامت نیوز : توزیع اولین نانوداروی ضدسرطان ایرانی در داروخانه های کشور آغاز شد.به گفته مجری پروژه، فناوری ساخت این دارو تاکنون در انحصار آمریکا بوده و ایران در واقع دومین کشور دنیاست که با شکست انحصار آمریکا، به فناوری ساخت این نانوداروی ضدسرطان دست یافته و موفق به تولید...

قیمت دارو تابع مکان و جغرافیای عرضه در کشور نیست

9 تير 1391

سلامت نیوز: دارو در سراسر کشور با قیمت یکسان و مشخص عرضه می شود که این قیمت تابع مکان و جغرافیایی عرضه نیست.دکتر جلیل سعید لو دبیر انجمن داروسازان تهران با بیان اینکه قیمت گذاری دارو در ایران توسط کمیته ای متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت و وزارت صنعت و معدن و تجارت، صورت می...

تأیید نخستین داروی ضدچاقی در 13 سال اخیر

9 تير 1391

سلامت نیوز: مقام های بهداشتی آمریکا برای نخستین بار در 13 سال گذشته دارویی برای درمان چاقی به نام بلویک را تأیید کردند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، این دارو از طریق کنترل اشتها در مغز عمل می کند و به عنوانی درمانی تکمیلی در کنار ورزش و رژیم غذایی برای بیماران چاق و دارای...
رییس انجمن داروسازان: به قراردادهای روسای بیمارستانهای دولتی با داروخانه‌ها معترضیم

رییس انجمن داروسازان: به قراردادهای روسای بیمارستانهای دولتی با داروخانه‌ها معترضیم

9 تير 1391

رییس انجمن داروسازان ایران گفت: به قراردادهای بسته شده بین روسای بیمارستان‌های دولتی و داروخانه‌های بیمارستانی معترض هستیم، چرا كه لازم است این انجمن به كار آنان نظارت كند تا نوع قراردادها باعث اجحاف به بیماران نشود.
ذخایر دارویی كشور مناسب است/مردم به شایعات كمبود دارویی توجه نكنند

ذخایر دارویی كشور مناسب است/مردم به شایعات كمبود دارویی توجه نكنند

8 تير 1391

وزیر بهداشت با تاكید بر آن كه در زمینه دارو هیچ مشكلی در كشور وجود ندارد، گفت: مردم به شایعات كمبود دارویی توجه نكنند.

تولید مکمل‌های دارویی با استفاده از ریزجلبکها/ سم زدایی از بدن با جلبک

7 تير 1391

پژوهشگران کشور با استفاده از 3 نوع ریز جلبک که در ایران رویش دارند، مکمل های دارویی را تولید کردند که علاوه بر سم زدایی از بدن قادر به تامین انواع مواد معدنی و ویتامین در بدن هستند.
9.4753s, 16q