داروهای مخصوص پیوند عضو تحت پوشش بیمه قرار گرفت

29 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی گفت: با توجه به شرایط كنونی داروهای مخصوص افرادی كه پیوند عضو داشته اند به ویژه داروهای گران قیمت تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، حسن امامی رضویدر نهمین همایش نفس ویژه بزرگداشت پیوند...
معاون سازمان غذا و دارو: داروهای گران‌قیمت، ارزان می‌شوند

معاون سازمان غذا و دارو: داروهای گران‌قیمت، ارزان می‌شوند

29 ارديبهشت 1391

معاون داروی سازمان غذا و دارو ضمن تاكید بر این كه با گسترش تولید داخلی داروهای گران‌قیمت كه اغلب مربوط به بیماران خاص و سرطانی است، واردات این داروها به داخل محدود می‌شود، گفت: به این ترتیب این داروها با قیمت ارزان‌تری به دست بیماران می‌رسند.

رونمایی از ۶ داروی با فناوری بالا تا شهریور

28 ارديبهشت 1391

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: از۶ داروی جدید با تکنولوژی بالا تا شهریور رونمایی می شود.

قرص های جوشان، سریع تر دردها را تسکین می‌دهند...

27 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: داروهایی که به شکل قرص جوشان هستند، اغلب برای مبارزه با درد توصیه می‌شوند. آنها یک اثر بسیار مهم دارند و آن هم تأثیرگذاری بسیار سریع شان است.درد: چرا قرص های جوشان سریع تر اثر می‌گذارند؟داروهایی که به شکل جوشان هستند را می‌توانیم به راحتی تشخیص دهیم.این داروها که...
توزیع داروهای كمیاب در كشور ساماندهی می‌شود

توزیع داروهای كمیاب در كشور ساماندهی می‌شود

27 ارديبهشت 1391

حكایت سرگردانی بیماران سخت درمان در تهران برای تهیه داروهایشان همچنان به قوت خود باقی است... با وجود اذعان مسئولان بر توزیع متناسب داروها – بویژه داروهای كمیاب - در سطح كشور هنوز هم شاهد مراجعه بیمارانی به تهران هستیم كه عنوان می‌كنند تمام داروخانه‌های تهران را برای تهیه دارویشان زیر پا گذاشته‌اند.

ایران در ساخت برخی از دارو ها دومین كشوردارای فناوری در جهان است

27 ارديبهشت 1391

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران که در چین به سر می برد امروز با وو چن معاون سازمان غذا و داروی چین در پکن دیدار و گفتگو کرد.

داروهای حوزه سكته مغزی تحت پوشش بیمه قرار ندارند

25 ارديبهشت 1391

یك فوق تخصص نورولوژی عروقی گفت: علاوه بر عدم پوشش بیمه ای داروهای حوزه سكته مغزی، فیزیوتراپی و توانبخشی بیماران سكته مغزی نیز به صورت كامل مورد قبول نهادهای بیمه گذار قرار نمی گیرد.

شروع دوره قاعدگی پس از زایمان چگونه است؟

25 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: اگر مادر، نوزاد را از طریق سینه شیر ندهد، معمولاً عادت ماهانه او 4 الی 8 هفته پس از تولد نوزاد برمی گردد.اگر مادر، نوزاد را از طریق سینه شیر می دهد و از هیچ گونه غذای كمكی دیگر استفاده نمی كند، احتمال زیاد دارد تا عادت ماهانه او تا زمانیكه به شكل مرتب از سینه به نوزاد...
200 قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

200 قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

25 ارديبهشت 1391

وحید دستجردی گفت:تقریبا تمام بیماری های صعب العلاج، خاص و سرطان ها با پوشش 90درصدی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

خوراکی‌هایی که اثر داروی وارفارین را کم می‌کنند

24 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: وارفارین دارویی است که اکنون بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به بیمارانی که از این دارو مصرف می‌کنند توصیه می‌شود همراه دارو کاهو و سبزیجات نخورند چراکه ویتامین K موجود در سبزیجات انعقاد خون را بالا می‌برد.وارفارین دارویی است که اکنون بسیار مورد استفاده قرار...

قاچاق مکمل‌ها به دلیل موانع دست و پاگیر قانونی

24 ارديبهشت 1391

متخصص داروسازی بالینی گفت: علت بسیاری از قاچاق مکمل‌های دارویی و غذایی به دلیل موانع دست و پاگیر قانونی است که شرکت‌ها را مجبور به قاچاق می‌کنند.

داروخانه‌های کمتر از ۴۰۰ امتیاز، تعطیل می‌شوند

24 ارديبهشت 1391

معاون سازمان غذا و دارو گفت: داروخانه‌ها در صورت کسب امتیاز کمتر از ۶۰۰ نمی‌توانند همه دارو‌ها را دریافت و نیز در صورت کسب کمتر از ۴۰۰ امتیاز نمی‌توانند فعالیت نمایند.

اولین نمایشگاه عكس و پوستر های برتر با موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو برگزار شد

24 ارديبهشت 1391

در حاشیه برگزاری سومین همایش داروسازی بالینی ایران اولین نمایشگاه عكس و پوستر های برتر با موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو برگزار شد.

تولید دارو دو و نیم برابر نیاز كشور است

24 ارديبهشت 1391

معاون سازمان غذا و دارو گفت: دو و نیم برابر نیاز كشور دارو تولید می کنیم و 96 درصد داروی مورد نیاز كشور در داخل تامین می‌شود.
استفاده مكرر از مسكن ها، به قلب و كلیه آسیب می زند

استفاده مكرر از مسكن ها، به قلب و كلیه آسیب می زند

24 ارديبهشت 1391

استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: استفاده مكرر و طولانی مدت از مسكن ها كه حاوی مواد مخدر هستند، باعث افزایش آسیب های قلبی و كلیوی می شود.

بیماران داروی بدون نسخه مصرف نکنند

23 ارديبهشت 1391

رئیس انجمن داروسازان بالینی ایران با تاکید بر عدم مصرف داروهای بودن نسخه پزشک توسط بیماران، گفت: داروسازان در داروخانه ها باید با ارائه دارو بدون نسخه به بیماران به مصرف غیر منطقی دارو دامن می زنند.

تولید دارو در داخل 2.5 برابر نیاز کشور است

23 ارديبهشت 1391

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: تولید دارو در ایران 2.5 برابر نیاز کشور است به طوریکه در حال حاضر 96 درصد داروی مورد نیاز در داخل تامین می شود.

معاون سازمان غذا و دارو:سهمیه داروی داروخانه های دارای امتیاز کمتر از ۴۰۰ قطع می شود

23 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: باید اعتراف کنیم که متأسفانه نحوه ارائه خدمات دارویی در داروخانه ها در شأن مردم ما نیست و به همین علت داروخانه ها رتبه بندی شد و سهمیه داروی داروخانه های کمتر از ۴۰۰ امتیاز قطع می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدرضا شانه ساز معاون سازمان غذا و دارو با...

تولید رسمی ۳ قلم داروی ایرانی «‌ام‌اس» از بهمن

23 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: مدیر عامل شرکت تولید کننده داروهای ایرانی‌ام اس از تولید رسمی 3 قلم داروی ایرانی‌ام اس از بهمن سال‌جاری خبر داد. نهاله نراقی با اعلام این خبر افزود:‌ تولید ۳ قلم داروی ‌ام اس که فعلا به صورت قراردادی در آرژانتین تولید شده و با برند ایرانی در بازار عرضه می شود، از...

تداخل دارویی را جدی بگیرید

22 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: برخی مواد غذایی و گیاهان دارویی بر عمر دارو در بدن و میزان و شدت اثر آن تاثیر خواهند داشت. برای نمونه گریپ‌فروت میزان سوختن و تجزیه بعضی داروها را در كبد كاهش می‌دهد.از هنگامی كه اندیشه ساختن یك دارو در ذهن دانشمندان جوانه می‌زند تا وقتی دارو وارد بدن بیمار...
کپسول هایی که از گوشت انسانی ساخته شد

کپسول هایی که از گوشت انسانی ساخته شد

22 ارديبهشت 1391

کره جنوبی خبر از تشدید مبارزه خود با کپسولهای وارداتی از چین که حاوی نوعی پودر ساخته شده از گوشت انسانی هستند، داده است.

واردات دارویی ما بی رویه است

20 ارديبهشت 1391

وضعیت واردات دارویی ایران با توجه به کیفیت مطلوب داروهای تولید داخل بی رویه است.

تجویز برندهای معروف علت کمیاب شدن داروهای خاص

20 ارديبهشت 1391

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر اینکه شخصی‌نگری و تجویز یک برند تجاری دارو از سوی پزشکان٬ زمینه را برای سوء استفاده دلالان و کمیاب شدن دارو باز می‌کند٬ گفت: «وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باید با برنامه‌ریزی دقیق و اطلاع‌رسانی مناسب از بروز مشکلات در این‌باره جلوگیری کند.»
گران بودن دارو نشان کیفیت بهتر نیست

گران بودن دارو نشان کیفیت بهتر نیست

20 ارديبهشت 1391

اصل کیفیت یک دارو به الگوهای نظارتی که بر سیستم دارویی حاکم است باز می گردد و لزوماً هر داروی گران قیمت خارجی از کیفیت مطلوب برخوردار نیست.

بسیاری از دارو‌ها ایجاد یبوست می‌کنند

19 ارديبهشت 1391

یک فوق تخصص گوارش با بیان اینکه بسیاری از دارو‌ها ایجاد یبوست ‌می‌کنند گفت: داروهای آرام‌بخش، مسکن‌ها و ضد فشار خون از جمله این دارو‌ها هستند.

حق فنی در داروخانه ها فقط درصورت ارایه مشاوره و اطلاعات باید اخذ شود

19 ارديبهشت 1391

مسوول رسیدگی به تخلفات دارویی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: تعرفه دارویی حق فنی در داروخانه ها فقط در صورت ارایه مشاوره و اطلاعات به بیمار باید اخذ شود در غیراین صورت گرانفروشی محسوب خواهد شد.

وزیر بهداشت خبر داد: پوشش بیمه ای 50 قلم داروی ضدسرطان

19 ارديبهشت 1391

وزیر بهداشت با اشاره به دستور رییس جمهور برای پوشش بیمه‌ای 200 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، گفت: 50 مورد از داروهای ضدسرطان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

دارویی برای درمان پرخوری بی رویه

19 ارديبهشت 1391

روانپزشكان در یك مطالعه جدید متوجه شده‌اند دارویی كه برای درمان اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی در كودكان تجویز می‌شود، می‌تواند نتایج درمانی امیدبخشی برای معالجه اختلال پرخوری بی‌رویه كه امروزه دست كم 1،5 میلیون نفر در آمریكا به آن مبتلا هستند را به طور معمول با استفاده از روش‌های روان درمانی تحت معالجه قرار دهد.

پائین نگه داشتن قیمت دارو به صلاح صنعت دارویی کشور نیست

19 ارديبهشت 1391

پائین نگه داشتن قیمت دارو در کشور موجب ورشکستگی کارخانجات داخلی می شود و تا زمانی که داروی داخلی قیمت واقعی خود را پیدا نکند بیماران از داروهای خارجی به دلیل قیمت بالای آن و این باور غلط که اثر بخشی بیشتری دارد استفاده می کنند.

وزیر بهداشت: 50 قلم داروی ضدسرطان بیمه شدند

19 ارديبهشت 1391

وزیر بهداشت با اشاره به دستور رییس جمهور برای پوشش بیمه‌ای 200 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، گفت: 50 مورد از داروهای ضدسرطان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
8.41058s, 16q