استفاده مكرر از مسكن ها، به قلب و كلیه آسیب می زند

استفاده مكرر از مسكن ها، به قلب و كلیه آسیب می زند

24 ارديبهشت 1391

استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: استفاده مكرر و طولانی مدت از مسكن ها كه حاوی مواد مخدر هستند، باعث افزایش آسیب های قلبی و كلیوی می شود.

بیماران داروی بدون نسخه مصرف نکنند

23 ارديبهشت 1391

رئیس انجمن داروسازان بالینی ایران با تاکید بر عدم مصرف داروهای بودن نسخه پزشک توسط بیماران، گفت: داروسازان در داروخانه ها باید با ارائه دارو بدون نسخه به بیماران به مصرف غیر منطقی دارو دامن می زنند.

تولید دارو در داخل 2.5 برابر نیاز کشور است

23 ارديبهشت 1391

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: تولید دارو در ایران 2.5 برابر نیاز کشور است به طوریکه در حال حاضر 96 درصد داروی مورد نیاز در داخل تامین می شود.

معاون سازمان غذا و دارو:سهمیه داروی داروخانه های دارای امتیاز کمتر از ۴۰۰ قطع می شود

23 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: باید اعتراف کنیم که متأسفانه نحوه ارائه خدمات دارویی در داروخانه ها در شأن مردم ما نیست و به همین علت داروخانه ها رتبه بندی شد و سهمیه داروی داروخانه های کمتر از ۴۰۰ امتیاز قطع می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمدرضا شانه ساز معاون سازمان غذا و دارو با...

تولید رسمی ۳ قلم داروی ایرانی «‌ام‌اس» از بهمن

23 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: مدیر عامل شرکت تولید کننده داروهای ایرانی‌ام اس از تولید رسمی 3 قلم داروی ایرانی‌ام اس از بهمن سال‌جاری خبر داد. نهاله نراقی با اعلام این خبر افزود:‌ تولید ۳ قلم داروی ‌ام اس که فعلا به صورت قراردادی در آرژانتین تولید شده و با برند ایرانی در بازار عرضه می شود، از...

تداخل دارویی را جدی بگیرید

22 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: برخی مواد غذایی و گیاهان دارویی بر عمر دارو در بدن و میزان و شدت اثر آن تاثیر خواهند داشت. برای نمونه گریپ‌فروت میزان سوختن و تجزیه بعضی داروها را در كبد كاهش می‌دهد.از هنگامی كه اندیشه ساختن یك دارو در ذهن دانشمندان جوانه می‌زند تا وقتی دارو وارد بدن بیمار...
کپسول هایی که از گوشت انسانی ساخته شد

کپسول هایی که از گوشت انسانی ساخته شد

22 ارديبهشت 1391

کره جنوبی خبر از تشدید مبارزه خود با کپسولهای وارداتی از چین که حاوی نوعی پودر ساخته شده از گوشت انسانی هستند، داده است.

واردات دارویی ما بی رویه است

20 ارديبهشت 1391

وضعیت واردات دارویی ایران با توجه به کیفیت مطلوب داروهای تولید داخل بی رویه است.

تجویز برندهای معروف علت کمیاب شدن داروهای خاص

20 ارديبهشت 1391

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر اینکه شخصی‌نگری و تجویز یک برند تجاری دارو از سوی پزشکان٬ زمینه را برای سوء استفاده دلالان و کمیاب شدن دارو باز می‌کند٬ گفت: «وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باید با برنامه‌ریزی دقیق و اطلاع‌رسانی مناسب از بروز مشکلات در این‌باره جلوگیری کند.»
گران بودن دارو نشان کیفیت بهتر نیست

گران بودن دارو نشان کیفیت بهتر نیست

20 ارديبهشت 1391

اصل کیفیت یک دارو به الگوهای نظارتی که بر سیستم دارویی حاکم است باز می گردد و لزوماً هر داروی گران قیمت خارجی از کیفیت مطلوب برخوردار نیست.

بسیاری از دارو‌ها ایجاد یبوست می‌کنند

19 ارديبهشت 1391

یک فوق تخصص گوارش با بیان اینکه بسیاری از دارو‌ها ایجاد یبوست ‌می‌کنند گفت: داروهای آرام‌بخش، مسکن‌ها و ضد فشار خون از جمله این دارو‌ها هستند.

حق فنی در داروخانه ها فقط درصورت ارایه مشاوره و اطلاعات باید اخذ شود

19 ارديبهشت 1391

مسوول رسیدگی به تخلفات دارویی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: تعرفه دارویی حق فنی در داروخانه ها فقط در صورت ارایه مشاوره و اطلاعات به بیمار باید اخذ شود در غیراین صورت گرانفروشی محسوب خواهد شد.

وزیر بهداشت خبر داد: پوشش بیمه ای 50 قلم داروی ضدسرطان

19 ارديبهشت 1391

وزیر بهداشت با اشاره به دستور رییس جمهور برای پوشش بیمه‌ای 200 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، گفت: 50 مورد از داروهای ضدسرطان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

دارویی برای درمان پرخوری بی رویه

19 ارديبهشت 1391

روانپزشكان در یك مطالعه جدید متوجه شده‌اند دارویی كه برای درمان اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی در كودكان تجویز می‌شود، می‌تواند نتایج درمانی امیدبخشی برای معالجه اختلال پرخوری بی‌رویه كه امروزه دست كم 1،5 میلیون نفر در آمریكا به آن مبتلا هستند را به طور معمول با استفاده از روش‌های روان درمانی تحت معالجه قرار دهد.

پائین نگه داشتن قیمت دارو به صلاح صنعت دارویی کشور نیست

19 ارديبهشت 1391

پائین نگه داشتن قیمت دارو در کشور موجب ورشکستگی کارخانجات داخلی می شود و تا زمانی که داروی داخلی قیمت واقعی خود را پیدا نکند بیماران از داروهای خارجی به دلیل قیمت بالای آن و این باور غلط که اثر بخشی بیشتری دارد استفاده می کنند.

وزیر بهداشت: 50 قلم داروی ضدسرطان بیمه شدند

19 ارديبهشت 1391

وزیر بهداشت با اشاره به دستور رییس جمهور برای پوشش بیمه‌ای 200 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج، گفت: 50 مورد از داروهای ضدسرطان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

رعایت فاصله زمانی از تداخل دارویی در سالمندان می‌کاهد

18 ارديبهشت 1391

دبیر انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران گفت: رعایت فاصله زمانی در مصرف دارو از تداخل دارویی برای سالمندانی که ۶ تا ۷ قلم دارو مصرف می‌کنند می کاهد.
مدعیان حقوق بشر داروهای حیاتی را بی‌رحمانه تحریم می‌کنند

مدعیان حقوق بشر داروهای حیاتی را بی‌رحمانه تحریم می‌کنند

18 ارديبهشت 1391

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چگونه غربی‌ها می‌توانند ادعای رعایت حقوق بشر داشته باشند، درحالی که داروهای حیاتی بیماران نیازمند را مشمول تحریم‌های بی‌رحمانه خود قرار می‌دهند.

کمبود ارز دولتی، کشور را با مشکلات دارویی مواجه کرده است

17 ارديبهشت 1391

رییس انجمن داروسازان کشور گفت: «کشور ما همواره از سوی دیگر کشور‌ها درحال تهدید و تحریم است؛ ولی هیچ‌گاه ازلحاظ واردات مواد اولیه و دارو تحریم نشده‌ایم. در حال حاضر نیز از لحاظ تامین دارویی مشکلی نداریم.»

تهیه و عرضه غیرقانونی الكل طبی در داروخانه ها ممنوع است

17 ارديبهشت 1391

مسوول رسیدگی به تخلفات دارویی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: هرگونه تهیه، نگهداری و عرضه غیرقانونی و خارج از ضوابط اعلام شده الكل طبی در داروخانه ها مطلقا ممنوع است و متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند.
خطر مصرف همزمان داروهای گیاهی و شیمیایی

خطر مصرف همزمان داروهای گیاهی و شیمیایی

17 ارديبهشت 1391

محققان آمریکایی هشدار دادند، مصرف داروهای گیاهی و مکمل همراه با داروهای شیمیایی ممکن است خطرناک باشد.

تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی را بهتر بشناسیم

16 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: نقش وراثت را در ابتلای اشخاص به سندروم پیش از قاعدگی یا همان PMS نمی‌توان نادیده گرفت اما تنها دلیلی که این سندروم بین دخترهای مادران مبتلا به آن شایع‌تر است وراثت نیست بلکه بخشی از آن نیز اکتسابی است!بی‌حوصلگی، خستگی، احساس یأس و ناامیدی و گاهی هم خشم و زودرنجی،...

مدیر كل نظارت و ارزیابی دارو: كمبود مقطعی داروی «راپامیون» برطرف شد

16 ارديبهشت 1391

مدیركل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو ضمن اعلام خبر رفع كمبود مقطعی دارویی «راپامیون» در كشور، گفت: مقدمات تولید «راپامیون» در داخل كشور فراهم شده است.
كمیابی بیش از 30 قلم داروی بیماری‌های خاص

كمیابی بیش از 30 قلم داروی بیماری‌های خاص

16 ارديبهشت 1391

كاهش تولید و واردات دارو به مرحله نگران‌كننده‌ای رسیده و منجر به كمبود بیش از 30 داروی بیماری‌های خاص در كشور شده است؛ وضعیتی كه بیش از پیش متاثر از مثلث تحریم‌های بین‌المللی برای تبادلات بانكی، تبعات اجرای قانون هدفمندی یارانه و تاثیرات قیمتی آن و نوسانات نرخ ارز در كشور است.
قاضی‌زاده‌هاشمی با رد افزایش بی‌رویه هزینه مشاوره داروخانه‌ها :نرخ حق فنی بر اساس میزان تورم سالیانه تعیین شود

قاضی‌زاده‌هاشمی با رد افزایش بی‌رویه هزینه مشاوره داروخانه‌ها :نرخ حق فنی بر اساس میزان تورم سالیانه تعیین شود

15 ارديبهشت 1391

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اعلام این که افزایش بی‌رویه و غیرکارشناسی حق فنی داروخانه‌ها تبعات بسیاری را برای حوزه سلامت به‌دنبال دارد، گفت: نرخ حق فنی باید بر اساس میزان تورم سالیانه کشور تعیین شود.

تولید بیشترین مقالات دارو و سم شناسی زعفران جهان

14 ارديبهشت 1391

عضو مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه پس از ایران کشور اسپانیا با 32 مقاله مقام دوم جهان را در بانک اطلاعاتی ISI از جهت تعداد مقالات مرتبط با علوم پزشکی زعفران و مواد موثر آن دارد، به خبرنگار وب­دا گفت: این مقالات در زمینه های مختلف گیاه زعفران و مواد موثره آن شامل رنگ (کروسین ) و عطر ( سافرانال ) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تهیه و ارائه شده است.

گرانی دارو تنها با اختصاص ردیفی در بودجه ۹۱ کاهش می‌یابد

13 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با تأکید بر تلاش این کمیسیون برای کنترل قیمت دارو در کشور، گفت: برنامه اخیر اعضای این کمیسیون برای کاهش هزینه‌های خرید دارو معطوف به ایجاد ردیفی مجزا در بودجه حوزه بهداشت و درمان سال ۹۱ کل کشور برای تأمین اعتبارات دارو شده است....

بازار داغ قاچاقچیان دارو در خیابان «كریمخان»

13 ارديبهشت 1391

سلامت نیوز: كمیاب شدن اقلام دارویی بیماری‌های خاص در كشور، بازار قاچاقچیان دارو را داغ‌تر از قبل كرده است. از داروخانه‌های بزرگ و كلیدی سطح شهر تهران خبر می‌رسد، بسیاری از داروهای بیماری‌های خاص و سرطانی با توجه به تحریم‌های صورت‌گرفته با كاهش واردات مواجه شده است و در...

بازدید مقام معظم رهبری روز فراموش نشدنی صنعت دارویی کشور است

13 ارديبهشت 1391

معاون سابق غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: بازدید مقام معظم رهبری از شرکت داروپخش روز به یادماندنی و بزرگترین تشویق برای صنعت دارویی کشور بود که نشانه اهمیت استراتژیک این صنعت است و البته مسئولیت دست‌اندرکاران این حوزه را به مراتب بیشتر می‌کند.

کمبود ۱۵ قلم داروهای ضد سرطانی در کشور

13 ارديبهشت 1391

حدود 15 قلم دارو که بیشتر آن‌ها از نوع داروهای ضد سرطانی است در كشور موجود نیست و با پرس و جویی که کردیم با این پاسخ مواجه شدیم که دارو‌ها یا در گمرک است یا در راه.
5.2901s, 16q