اهداي سبد غذايي ماهانه به 40هزاركودك زير شش سال مبتلا به سوء تغذيه

۱۳۸۶/۱۲/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10009
اهداي سبد غذايي ماهانه به 40هزاركودك زير شش سال مبتلا به سوء تغذيه

مينا مينايي در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: برنامه حمايتي تغذيه كودكان زير شش سال مبتلا به سوء تغذيه خانوارهاي نيازمند از سال 1380 در شهرستان سواد كوه با همكاري كميته امداد امام (ره) به اجرا گذاشته شد و در مدت كوتاهي به 14 استان كشور تعميم يافت.

وي با بيان اين كه در اين برنامه كودكان مبتلا به سوء تغذيه خانوارهاي نيازمند پس از شناسايي توسط بخش بهداشت،‌ جهت دريافت سبد غذايي به كميته امداد امام خميني(ره) معرفي مي‌شوند، گفت: ضمن دريافت سبد غذايي، ‌مادران كودكان تحت پوشش در كلاس‌هاي آموزشي بهداشتي - تغذيه‌يي شركت كرده و رشد كودكان به طور منظم پايش مي‌شود.


در حال حاضر 40 هزار كودك تحت پوشش برنامه حمايتي هستند


اهداي ماهانه سبد غذايي به ارزش 100 هزار ريال به كودكان زير شش سال مبتلا به سوء تغذيه و خانواده آنها


كارشناس اداره بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت اجراي اين طرح را در راستاي اجراي ماده 4 آيين نامه چتر ايمني رفاه اجتماعي با رويكرد حمايت از گروه‌هاي آسيب پذير، برنامه حمايت تغذيه‌يي گروه‌هاي آسيب پذير دانست و اعلام كرد: از نيمه دوم سال 1384 برنامه حمايتي تغذيه كودكان زير شش سال مبتلا به سوء تغذيه توسط دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت و با همكاري وزارت رفاه و تامين اجتماعي و كميته امداد در كل كشور گسترش قابل توجهي پيدا كرده است به طوري كه در حال حاضر 40 هزار كودك تحت پوشش برنامه حمايتي هستند و هر ماه سبد غذايي به ارزش 100 هزار ريال در اختيار خانواده آنان قرار مي‌گيرد.


مينايي تصريح كرد: گزارش پيشرفت برنامه بر اساس شاخص‌هاي آن بيانگر ارتقاي وضع تغذيه كودكان پس از ارائه خدماتي از جمله دريافت سبد غذايي، مشاوره تغذيه و آموزش عملي مادران در زمينه تغذيه كودك است.

وي در گفت‌و‌گو با ايسنا، ساير اقدامات انجام شده در اين برنامه را تنظيم سبد غذايي تهيه شده توسط دفتر بهبود تغذيه جامعه و مطابقت آن با فرهنگ غذايي منطقه، نحوه دسترسي به مواد غذايي و ... با همكاري كارشناسان تغذيه و كميته امداد استان و برگزاري 15 هزار كلاس آموزش مستمر در زمينه مسائل بهداشتي - تغذيه‌يي براي مادران برشمرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39005s, 18q