ارائه خدمات جديد براي درمان ناباروري و بالا بردن ميزان موفقيت حاملگي در آينده

۱۳۸۶/۱۲/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10015
ارائه خدمات جديد براي درمان ناباروري و بالا بردن ميزان موفقيت حاملگي در آينده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر حميد گورابي در حاشيه ديدار مسوولان جهاد دانشگاهي مشهد، بيمارستان فوق تخصصي رضوي و پژوهشکده رويان با توليت آستان قدس رضوي به خبرنگاران گفت: طرح‌هاي جديدي در پژوهشکده رويان آغاز شده است که از طريق آن‌ها مي‌توانيم حتي به سلول‌هاي بنيادي ماموريت دهيم تا از طريق فعاليت بر روي سلول‌هاي زاينده سلول جنسي براي درمان ناباروري اقدام شود.

وي گفت: در زمينه درمان ناباروري در دنيا به کمک استفاده از سلول‌هاي بنيادي فعاليت‌هاي مناسبي انجام شده است و اميدواريم ما نيز بتوانيم به بيماران نابارور کمک کنيم.

گورابي با اشاره به اينکه درمان ناباروري در کشور ايران تا 10 سال قبل حرفي براي گفتن نداشت: تصريح کرد: هم اکنون در کنگره‌اي که هر سال در سطح خاورميانه در اين خصوص برگزار مي‌شود، کشور ما نيز پيشرفت‌هاي بسيار مناسبي داشته و مقاله‌هاي فراواني براي کنگره ارائه کرده است.

رييس پژوهشکده رويان جهاد دانشگاهي با اشاره به برنامه‌هاي آينده براي توسعه پژوهشکده رويان گفت: ما به لحاظ گسترش فعاليت‌ها با هيچ محدوديتي مواجه نيستيم چرا که در کشورمان فارغ‌التحصيلان زيادي براي فعاليت در مراكزي مثل پژوهشکده رويان وجود دارند و اين از نقاط مثبت ماست که نيازي به ورود نيروي خارجي براي تحقيقات به کشور نداريم.

وي در عين حال به اشاره به لزوم سرمايه‌گذاري‌هاي مناسب در بخش تحقيق و استفاده از نيروهاي انساني مجرب، ادامه داد: همه شرايط فراهم است تا ميراث عظيم مادي کشور را با تلفيق نيروي انساني و سرمايه‌اي در جهت احياي منابع فناناپذير براي کشور مهيا کنيم.

وي ادامه داد: فکر مي‌کنم خود مردم نيز حاضر باشند ميوه خارجي در سبد آن‌ها نباشد ولي مطمئن باشند که در مراکز علمي کشورشان با صرف هزينه‌هاي زياد حرکت‌هاي خوب و محکم براي بالا بردن سطح علمي کشور در جهان انجام مي‌گيرد.

رييس پژوهشکده رويان جهاد دانشگاهي تاکيد کرد: هم اکنون در دنيا سلول درماني در حال جايگزيني دارو درماني است و در آينده استفاده از اين پيشرفت به حل مشکلات جامعه کمک خواهد کرد به شرطي که سرمايه‌گذاري مناسب براي آن انجام گيرد.

گورابي به بحث مسائل اخلاقي در سلول درماني اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بسياري از مسائل سر راه اين قضيه بر طرف شده است و در چند ماهه گذشته پيشرفت‌هاي قابل توجهي را در خصوص استفاده از تخمک‌هاي انسان و جنين‌هاي انساني شاهد بوده‌ايم.

وي با تاکيد بر اينکه در زمينه سلول‌هاي بنيادي چندان از کشورهاي ديگر دنيا عقب نيستيم و در برخي موارد دوشادوش آن‌ها حرکت مي‌کنيم، گفت: هم اکنون در منطقه وضعيت بسيار مطلوبي داريم و حتي نسبت به آنچه را که در سند چشم انداز 20 ساله در خصوص قدرت شدن در منطقه در مورد اين رشته تخصصي اشاره شده محقق کرده‌ايم.

رييس پژوهشکده رويان جهاد دانشگاهي با اشاره به اينکه اگر کمي در خصوص ارائه تحقيق و پژوهش کند عمل کنيم، فاصله‌ زيادي با ديگر كشورها ايجاد مي‌شود که جبران آن دچار است، ادامه داد: احساس مي‌کنم هم اکنون مردم ما متوجه شده‌اند که کشورمان در خصوص بسياري از مسائل پزشکي حرف‌هاي مهمي براي گفتن دارد و بايد به نحوي عمل کنيم تا به بهترين وجه ممکن به آن‌ها خدمات دهيم تا براي درمان به خارج از کشور نروند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.98971s, 18q