واكسيناسيون هپاتيت B درروز24اسفند لغوشد

۱۳۸۶/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10030
واكسيناسيون هپاتيت B درروز24اسفند لغوشد

دكتر عبدالرضا استقامتي در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاري هشتمين دوره از انتخابات مجلس شوراي اسلامي در روز 24 اسفند ماه و همكاري وزارت بهداشت در اين زمينه، گفت:‌ طرح ملي واكسيناسيون هپاتيت B كه مقرر بود از روز 15 تا 25 ماه جاري در سراسر كشور انجام شود، در روز 24 اسفند به دليل تداخل با انتخابات لغو مي‌شود.

وي از مردم خواست تا به جاي روز 24 اسفند در روزهاي 25 تا 29 به مراكز بهداشت و درمان شهري و روستايي سراسر كشور براي تزريق واكسن هپاتيت B مراجعه كنند.

استقامتي از سوي ديگر با اشاره به اين كه در برخي مناطق كمتر از 40 درصد افراد مورد نظر براي دريافت واكسن مراجعه كرده‌اند، از صدور بخشنامه‌اي به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور خبر داد كه بر اساس آن دانشگاه‌ها موظف به حضور در مدارس اين مناطق، به منظور واكسيناسيون نوجوانان 17 ساله مي‌شوند.


تاكنون 409 هزار نفر واكسينه شده‌اند

معاون مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت همچنين با اعلام اين كه تاكنون 409 هزار و 93 نفر براي دريافت واكسن هپاتيت B مراجعه كرده‌اند، افزود: بر اساس برآوردها، بايد يك ميليون و 720 هزار نوجوان متولد سال 69 تا پايان زمان اعلام شده، واكسن هپاتيت B‌ را دريافت كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.15256s, 18q