مجمع خيرين سلامت استان‌ها تشكيل مي‌شود

۱۳۸۶/۱۲/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10075
مجمع خيرين سلامت استان‌ها تشكيل مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سيدرضا نيري،‌ افزود: در برنامه‌هاي اين مجمع مقرر شده است در هر بيمارستان تعدادي از خيرين شناخته شده به عنوان هيات امناي مردمي بيمارستان فعاليت كنند.

وي اضافه كرد: در حال حاضر در تهران هيات امناي مردمي در بيمارستان‌هاي سينا، شريعتي، اميراعلم، رازي، بهارلو، وليعصرو بيمارستان امام خميني(ره) تشكيل و تاكنون نزديك به 200 ميليارد ريال تعهدات خيرين جهت امور مربوط به اين 6 بيمارستان تامين شده كه 100 ميليارد آن مربوط به بيمارستان رازي است.

مشاور وزيربهداشت خاطرنشان كرد: با هماهنگي مجمع اصناف تهران مقرر شده است تا مجمع خيرين استان تهران نيز به زودي تشكيل شود.

نيري در مورد حمايت‌هاي وزارت بهداشت از خيرين اظهار كرد: وزير بهداشت قول داده است تا در هر پروژه درماني كه خيرين مشاركت نمايند 60 درصد هزينه‌هاي آن پروژه توسط وزارت بهداشت و درمان تامين شود.

وي، بحث پيشگيري را از امور مهم بهداشت و درمان عنوان كرد و افزود: در نظر داريم با تشكيل تيم‌هايي در مناطق محروم كشور از شيوع بيماري‌ها در اين مناطق جلوگيري كنيم.

رييس ستاد مركزي خيرين سلامت كشور با اشاره به مشكلات پيش روي مجمع خيرين سلامت كشور از مجلس شوراي اسلامي و دولت خواست تا با تصويب قوانيني زمينه مشاركت بيشتر مردم در امور بهداشت و درمان را فراهم كنند.


نيري با دعوت از متمكنين و نيكوكاران جهت مشاركت در امور بهداشت و درمان، تصريح كرد: خيرين مي‌توانند جهت مشاركت با شماره تلفن‌هاي 81634106 و 88764685 تماس و يا به آدرس تهران، ‌خيابان ايرانشهر، ساختمان امور مجلس وزارت بهداشت و درمان طبقه چهارم مراجعه كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60065s, 19q