براي سرخ کردن موادغذايي از روغن‌هاي ويژه سرخ کردني استفاده کنيد

۱۳۸۶/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10101
براي سرخ کردن موادغذايي از روغن‌هاي ويژه سرخ کردني استفاده کنيد

علي اشرف رشيدي در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب گفت: توصيه مي‌شود به جاي روغن‌هاي جامد از روغن‌هاي زيتون، کانولا، سويا و در مجموع روغن‌هايي که بافتهاي دوگانه دارند ( آفتابگردان، ذرت و پنبه دانه) استفاده شود.

رشيدي افزود: روغن‌هايي که براي سرخ کردن استفاده مي‌شود بايد حتما روغن مخصوص سرخ کردن باشد و به هيچ عنوان نبايد از روغن مايع استفاده کرد، زيرا حرارت بالا در اين روغن‌ها (روغن مايع) باعث مي‌شود ماده‌اي سرطان زا در آن به وجود آيد که بسيار خطرناک است.

وي بر عدم استفاده مجدد از روغنهاي حرارت ديده که در آن ماده غذايي سرخ شده تاکيد و عنوان کرد: به هيچ عنوان نبايد از روغنهايي که مورد استفاده قرار گرفته‌اند (حتي اگر حالت زلال داشته باشند) مجددا استفاده کرد. چنانچه بعد از سرخ کردن روغن باقيمانده به ظرف اصلي برگردانده شود باعث فساد سريع‌تر روغن‌هاي سالم نيز مي‌شود.

اين کارشناس تغذيه افزود: روغنهايي که در سرخ کن‌ها استفاده مي‌شود، چنانچه بيش از يک بار حرارت ببينند سلامتش زير سئوال مي رود.

رشيدي در پايان توصيه کرد افراد به جاي سرخ کردن مواد غذايي از روشهايي همچون آب‌پز، بخارپز، کباب کردن و يا استفاده از فر که ضرر کمتري براي بدن دارد، استفاده كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.37481s, 19q