بي‌احتياطي مي‌تواند شب آخرين چهارشنبه سال را تلخ‌ترين شب سال ‌كند!

۱۳۸۶/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10102
بي‌احتياطي مي‌تواند شب آخرين چهارشنبه سال را تلخ‌ترين شب سال ‌كند!

دكتر امام هادي در گفت وگو با ایسنا اظهار كرد: بررسي آمارهاي منتشره از خسارات چهارشنبه‌ سوري‌هاي دو سال گذشته، حاكي از خسارت بيش از سه ميليارد ريالي سال 85 و شش ميليارد ريالي سال 84 است.

وي با بيان اين كه سال گذشته تنها در محدوده دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در شب آخرين چهارشنبه سال، 92 نفر دچار حادثه شدند كه به آسيب جدي و بستري شدن 18 نفر از آنان منجر شد، تصريح كرد: سوختگي وسيع و مهلك بالاي 35 درصد در 12 نفر، نقص عضو چشم و نابينايي در سه مورد و در سه مورد نيز شكستگي استخوان‌هاي دست و پا و جمجمه صدمات جدي متعددي را رقم زد.

امام هادي با تاكيد بر اين كه بيشترين آسيب‌ها در دست، چشم و در نهايت سر و صورت مشاهده شده است، خاطرنشان كرد: خوشبختانه حوادث اشاره شده نسبت به سالهاي قبل (سال84) كاهش يافته است و اين كاهش تقريبا در هر سال تكرار مي‌شود اما همچنان عوارض اين بازي مهلك و شادي كذب بايد آويزه گوش باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با بيان اين كه بيش از 65 درصد آسيب ديدگان، نوجوانان و جوانان رده سني 15 تا 25 سال هستند، گفت: برخي مواد منفجره به قدري حساس هستند كه حتي مختصر جابه‌جايي، ضربه خفيف و حرارت اندك مي‌تواند آنها را فعال و منفجر كند.

وي تصريح كرد: با توجه به عوارض جدي ناشي از انفجارات و سوختگي‌ها، تمام بيمارستان‌هاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به ويژه سه مركز آموزشي درماني امام حسين (ع) ، لقمان الدوله و 15 خرداد در آماده باش كامل هستند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.53061s, 19q