اجرای طرح پزشک خانواده از سال ۹۳

۱۳۹۲/۰۹/۲۸ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 101963
اجرای طرح پزشک خانواده از سال ۹۳

سلامت نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: طرح پزشک خانواده با اختصاص ‌‌۲۱ هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ اجرایی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر ؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در شیراز با اعلام این خبر، افزود: اجرای پزشک خانواده را ادامه خواهیم داد زیرا برای داشتن یک نظام سلامت کارآمد به سیستم ارجاع نیاز داریم.در اجرای این طرح نمی خواهیم کمیت فدای کیفیت شود.

وی با اشاره به اینکه پزشک خانواده باید به صورت کشوری اجرا می شد که به دلیل کمبود اعتبار، امکانش را نداشتیم، اظهار کرد: باید این طرح را در شهرهای کوچک اجرا و پس از دو سال اشکالاتش را رفع و سپس در کل کشور اجرایی می کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور افزود: آسیب شناسی پزشک خانواده اجرا شده و این دولت سعی دارد اشکالات گذشته را رفع کند و تا حل مشکلات گذشته اقدام جدیدی در این مورد انجام نمی شود.

وی گفت: پزشک خانواده نباید به این دلیل که ناقص اجرا شده به طور کامل حذف شود، اشکالی که در سطح فارس و مازندران وجود داشت این بود که این استان ها طرح را در کل سطوح، اجرا کردند که مشکلات به وجود آمده در سال آینده حل خواهد شد.

هاشمی اظهار کرد: ما هیچ چاره ای نداریم جز اینکه بیمار یک بیمه قوی و یکپارچه داشته باشد که با نوسان ارز و تغییرات دولت ها و غیره لطمه نبیند.

وی افزود: وزارت بهداشت به سمتی می رود که تصدی گری خود را کم کند و برای تحقق این مسئله تعرفه ها باید واقعی شوند تا این امر محقق شود و این زمان است که حضور بخش خصوصی می تواند مفید فایده واقع شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: دانشگاه ها باید در تمام زمینه ها مستقل باشند و بخش خصوصی نیز فعال باشد و در مواردی دولت حضور یابد که مردم علاقه به مشارکت ندارند و یا برای آنها با صرفه نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4044s, 19q