بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی در کما

۱۳۹۲/۱۰/۰۸ - ۱۳:۴۰ - کد خبر: 102037
سلامت نیوز : اوایل آذرماه بود که پس از گذشت یک ماه از اتمام قرار داد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی با بیمه دی به دلیل مشکلاتی که بازنشستگان برای دریافت هزینه های درمان از این بیمه با آن مواجه بودند سرانجام کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی برای بیمه تکمیلی با بیمه آتیه سازان حافظ به توافق رسید و قرار شد بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از ابتدای آذرماه تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ قرار گیرند تا همانند بازنشستگان کشوری از خدمات بیمه تکمیلی این شرکت بیمه گذار استفاده کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ حال پس از گذشت یک ماه از عقد قرار داد بیمه آتیه سازان حافظ با کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی به شعبه مرکزی این شرکت بیمه گذار در شهر تهران رفتیم تا با توجه به مشکلاتی که بازنشستگان تامین اجتماعی درگذشته برای دریافت هزینه های درمان داشتند گزارشی از وضعیت موجود تهیه کنیم.شعبه مرکزی بیمه آتیه سازان حافظ و وضعیت بیمه شدگان در این شعبه حکایت مشت نمونه خروار است چرا که اگر وضعیت در این شعبه نابسامان باشد از دیگر شعب استانی و شهر های دور دست نمی توان انتظار بهتری داشت. ساعت ده صبح اولین روز هفته خودم را به شعبه استان تهران بیمه آتیه سازان حافظ در خیابان استاد نجات الهی می رسانم.ساختمانی به نسبت شلوغ و پرازدحام.چون این ساختمان هم برای پاسخگویی به بازنشسته های کشوری و هم بازنشسته های تامین اجتماعی دایر است و بسیاری از بازنشسته ها برای دریافت هزینه های درمان سرپایی و دریافت معرفی نامه بستری به این ساختمان مراجعه می کنند.

در ابتدای ورودی ساختمان آقای مسنی برای پاسخگویی به تعداد زیاد مراجعه کننده ایستاده است و هر مراجعه کننده ای را با توجه به نوع خدمتی که می خواهد دریافت کند به بخش های مختلف ساختمان راهنمایی می کند.اما بیش از نیمی از مراجعه کنندگان همان ابتدای ورود به ساختمان با در بسته روبه رو می شوند و با دریافت برگه ای که بر روی آن آدرس چهار شعبه شمال، جنوب، شرق و غرب تهران نوشته شده است به سایر شعب راهنمایی می شوند. البته بسیاری از بازنشسته ها معتقدند در مراجعه به کانون عالی بازنشستگان به این شعبه معرفی شده اند و حالا جواب رد می گیرند. پیرمرد مسنی پوشه به دست با ناراحتی می گوید:یک ماه است سرگردان شده ایم. ابتدا ما را به یک ساختمان در خیابان فیاض بخش تهران فرستادند و پس از چند روز معطلی و پس از اینکه جواب مشخصی به ماندادند به این شعبه معرفی شدیم.

حالا هم که از آن سر شهر خودم را به این شعبه رسانده ام پاسخ مناسبی نمی دهند و مرابه شعبه های دیگر ارجاع می دهند. می گوید همسرش به دلیل مشکلی در مغز ، عمل جراحی انجام داده است. بار اول از یک میلیون و 700هزار تومان هزینه ای که در بیمارستان پرداخت کرده است تنها 450هزار تومان از بیمه دی دریافت کرده است و حالا هم که می خواهد برای دومین بار تحت عمل جراحی قرار گیرد با مشکل بیمه مواجه است و نمی داند از کدام شعبه و ساختمان باید معرفی نامه دریافت کند. می گوید: یک‌بار به ساختمان کانون عالی بازنشستگان مراجعه کرده ام و آنها مرا به این ساختمان ارجاع داده اند. حالا همسرم مشکل دارد و به جای این که هر چه سریع تر تحت عمل جراحی قرار گیرد باید از این ساختمان به ساختمان دیگر بروم تاشاید بتوانم برای یک بیمارستان معرفی نامه پذیرش بستری بگیرم.به سرعت فیش حقوقی اش را از جیب در می آورد و نشان می دهد که برای آذر ماه 40هزار و 400تومان برای بیمه خودش و همسرش از حقوقش کم کرده اند.

یکی دیگر از بازنشسته های تامین اجتماعی خودش را به جمع ما می رساند و می گوید:من هم همین مشکل را دارم ،به کانون که مراجعه می کنم می گویند نام شما در فهرست بیمه تکمیلی قرار دارد و می توانید برای دریافت معرفی نامه به شعب آتیه سازان حافظ مراجعه کنید اما وقتی مراجعه می کنم از این ساختمان به ساختمان دیگر پاسکاری می شوم.برگه ای از جیب کتش درمی آورد و می گوید: شما ببین یکی از آدرس هایی که برای مراجعه ما تعیین کرده اند همین آدرس است اما حالا که مراجعه کرده ایم می گویند به شعبه ای دیگر که آن سر شهر است بروید. داستان وقتی جالب می شود که یکی دیگر از بازنشسته ها می گوید:از آنجا که منزلم در غرب تهران است اول به شعبه غرب بیمه آتیه سازان حافظ در فلکه دوم صادقیه مراجعه کردم ولی از آنجابه این ساختمان ارجاع شدم.خلاصه گرفتار شده‌ایم و بعد از ۳۰ سال کار کردن حالا باید از این خیابان به خیابان دیگر برویم تا بتوانیم کارت بیمه تکمیلی مان را بگیریم.

همین طور که بازنشسته ها از مشکلاتشان می گویند پیرمردی پوشه به دست عصبانی از ساختمان خارج می شود. می پرسم شما هم بازنشسته تامین اجتماعی هستید. می گوید: بله بدبختانه بازنشسته تامین اجتماعی هستم.باورتان نمی شود یک هفته است به دنبال دریافت هزینه های آزمایش و سونوگرافی همسرم هستم ولی هنوز موفق نشده ام.اول که می گویند پرداخت برخی هزینه ها شامل حال بیمه شما نمی شود.حالا هم که مدارک را گرفته اند هنوز خبری از پولش نیست وقتی برای دریافت هزینه هایم برگه ای را که بیمه به من داده به بانک می برم می گویند پولی درآن نیست.آیا این درست است که یک بازنشسته بعد از ۳۰ سال کار کردن و خدمت حالا برای دریافت هزینه های درمانی اش یک ماه از این ساختمان به آن ساختمان برود.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی: مشکلات بازنشستگان با حضور مسئولان بیمه آتیه سازان حافظ بررسی می شود

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در گفت و گو با خراسان با اشاره به برخی گزارش های مردمی مبنی بر رضایت نداشتن بازنشسته های تامین اجتماعی از روند دریافت کارت بیمه تکمیلی و دریافت هزینه های درمانی شان گفت:برخی بازنشسته ها با مراجعه به کانون از برخی مشکلات در فرآیند صدور کارت بیمه تکمیلی و دریافت هزینه ها گلایه کرده اند که این موضوع را در جلسه ای که امروز با مسئولان بیمه آتیه سازان حافظ داریم در میان خواهیم گذاشت.وی ضمن اظهار امیدواری برای حل مشکلات موجود گفت:از آنجا که مدت زیادی از زمان عقد قرار داد با این شرکت بیمه گر نگذشته است وجود برخی مشکلات اولیه عادی به نظر می رسد که امیدواریم با رایزنی با مسئولان آتیه ساز ان حافظ این مشکل در آینده ای نزدیک برطرف شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13579s, 18q