افتتاح 16 مرکز فرهنگي در سطح شهر تهران به مناسبت هفته سلامت

۱۳۸۷/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10204
افتتاح 16 مرکز فرهنگي در سطح شهر تهران به مناسبت هفته سلامت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايسنا، دکتر عباس استاد تقي زاده با اشاره به برنامه‌هاي هفته سلامت، گفت: برنامه‌هاي اين هفته با رويکرد شهر سالم، شهروند سالم و محله سالم و با موضوع حفاظت از سلامت در برابر تغييرات آب و هوايي تا 23 فروردين در سطح تهران اجرا مي‌شود.

وي از برپايي 100 ايستگاه سلامت در سطح شهر تهران به مناسبت اين هفته خبر داد و افزود: ايستگاه‌هاي سلامت در 100 نقطه شهر مانند پارک‌ها و خانه‌هاي سلامت، برپا مي‌شود و خدمات پزشکي و پيراپزشکي، روان شناسي، شنوايي‌سنجي، بينايي سنجي، تغذيه، مامايي و آموزش‌هاي کوتاه مدت براي عموم مردم به صورت رايگان ارائه مي‌شود.

تقي زاده در ادامه اظهار کرد: با هماهنگي شهرداري و وزارت آموزش و پرورش شهر تهران در طول اين هفته، ويژه برنامه تئاترهاي سلامت در 400 مدرسه راهنمايي اجرا مي‌شود که به موضوعاتي مانند پيشگيري از رفتارهاي پرخطر، آموزش مهارت‌هاي زندگي، مبارزه با اعتياد و سيگار مي‌پردازد.

اين مقام مسوول در معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران افزود: در اين هفته بيش از 200 هزار کتاب، کتابچه، سي دي و پکيج آموزشي با هدف اطلاع رساني در مورد سلامت، توسط معاونت‌هاي امور اجتماعي مناطق توزيع مي‌شود.

وي از افتتاح 16 مرکز فرهنگي در اين هفته خبر داد و گفت: به مناسبت اين هفته 10 خانه اسباب بازي در مناطق پنج، 15، 19 و 16 و همچنين شش خانه سلامت نيز در مناطق 12، 16و پنج افتتاح خواهد شد.

تقي زاده افزود: عيادت از بيماران بستري در بيمارستان‌ها توسط شهرداران مناطق و معاونان آنان از ديگر برنامه‌هاي هفته سلامت است.

مدير کل سلامت شهرداري تهران در ادامه اظهار کرد: در روز20 فروردين ماه در همايشي که با حضور شوراياران و دبيران شوراياري 371 محله تهران برگزار مي‌شود، شوراياران حامي سلامت که بيشترين فعاليت را در اين زمينه داشته‌اند، توسط شهردار تهران تجليل مي‌شوند.

تقي زاده با اشاره به برگزاري ويژه برنامه نيايش سفيد، گفت: در اين هفته و در خانه هاي اسباب بازي شهر تهران، ويژه برنامه نيايش سفيد اجرا مي‌شود که در اين برنامه کودکان دو رکعت نماز شکر به شکرانه سلامت، براي همه مردم ايران و جهان به جا مي‌آورند.

به گفته وي، برگزاري مسابقات ورزشي در آخرين روز اين هفته و در ايستگاه‌هاي سلامت پارک‌ها، برپايي جشنواره "شهر من، شهر سالم " در پارک ملت و همچنين ويژه برنامه دهکده سلامت در پارک شمشيري منطقه 9 از ديگر برنامه‌هايي است که به مناسبت هفته سلامت برگزار مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46358s, 18q