تهیه پیش نویس سند ملی ساماندهی کودکان خیابانی

۱۳۹۲/۱۰/۰۷ - ۱۷:۰۰ - کد خبر: 102068
سلامت نیوز : معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برگزاری جلسه شورای ساماندهی کودکان خیابانی پس از 8 سال تعطیلی گفت: در این جلسه که با حضور وزیر رفاه برگزار شد مقرر گردید پیش نویس سند ملی ساماندهی کودکان خیابانی تهیه شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر احمد میدری با تاکید بر اینکه پدیده کودکان خیابانی یکی از تلخ‌ترین چهره‌های فقر در جامعه است، اظهار داشت : تشکیل شورای ساماندهی کودکان خیابانی پس از سال‌ها وقفه نشان از عزم جدی دولت تدبیر و امید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

میدری با بیان این نکته برای جلوگیری از بین‌النسلی شدن فقر، کنترل پدیده کودکان خیابانی یک ضرورت است،افزود: تجارب جهانی نشان می‌دهد یکی از اقدامات موثر برای مواجهه با موضوع کودکان خیابانی حل مسائل اقتصادی این کودکان است.

وی ادامه داد: این موضوع بیانگر این است که در عرصه سیاست‌گذاری در مورد کودکان خیابانی اتکا صرف به رویکردهای فرهنگی اجتماعی لازم ولی کافی نیست.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این نکته که موضوع کودکان خیابانی یک واقعیت اجتماعی است، گفت:حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این نشست، بیانگر رویکرد ویژه دکترربیعی به مقوله آسیب‌های اجتماعی است.

میدری اظهار داشت:در این نشست مباحث گوناگونی از سوی دستگاه‌های مختلف ارائه شد و مقرر گردید ضمن گسترش فعالیت‌های پیشگیری، آیین‌نامه فعلی ساماندهی کودکان خیابانی مورد بازنگری واقع شد و پیش‌نویس یک سند ملی در خصوص کودکان خیابانی تهیه شود.

وی بیان داشت:تشکیل دبیرخانه این شورا در دفتر آسیب‌های اجتماعی از دیگر تصمیمات اخذ شده در این جلسه بود.

میدری خاطر نشان کرد: اکثر دستگاه‌های حاضر در جلسه برای حضور فعال‌تر و موثرتر در مقوله کودکان خیابانی اعلام  آمادگی کردند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد با ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های مختلف اقدامات جدی در این خصوص انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60383s, 18q