ازدواج موفق باعث تنظیم صحیح فشار خون می گردد

۱۳۸۷/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10212
ازدواج موفق باعث تنظیم صحیح فشار خون می گردد
یافته دوم برای محققان تعجب آور بود زیرا طبق مطالعات اولیه گمان می رفت که متاهلین به طور کلی از سلامتی بیشتری نسبت به مجردان برخوردار هستند.
به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،در این مطالعات 204 زوج  و 99 فرد بالغ  و مجرد مورد تحقیق واقع شدند. که همه این گروه های مورد مطالعه سفید پوست بوده و مشخص نیست که آیا نتیجه این مطالعه برای سایر گروههای نژادی صدق می کند یا خیر.
داوطلبان مورد مطالعه فشار خون خود را در طول ساعات مختلف شبانه روز به صورت اتفاقی اندازه گرفته و نتیجه ثبت می نمودند. شرکت کنندگان مزدوج همچنین پرسشنامه ای را در ارتباط با کیفیت زندگی خویش تکمیل کردند. تجزیه و تحلیل های صورت گرفته ثابت کرد که زوج هایی که دارای سازگاری بیشتر و در نتیجه رضایتمند از زندگی خویش هستند فشار خون متوسط آنها در طول 24 ساعت کمتر از سایر گروه ها بود . اما زوجهایی که از پرسشنامه امتیاز کمتری گرفتند متوسط فشار خونشان حتی از جامعه مجرد بالاتر بود .. یعنی در طول روز متوسط فشار خونشان 5 در جه بالاتر بود که می توانست هشدار دهند ه باشد . از نظر کارن متیو پروفسور روانشناسی و اپیدمیولوژی دانشگاه پترزبورگ این مطالعه قابل تامل است . به نظر او تاکنون مطالعات اندکی با این زمینه موضوعی یعنی تاثیر ازدواج موفق در تنظیم و کنترل فشار خون صورت گرفته است . این یافته ثابت می کند که تنها ازدواج صرف مهم نیست بلکه این کیفیت و  موفقیت در ازداوج است که نقش بسیار مهمی در تنظیم و کنترل فشار خون دارد . 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.41147s, 18q