نباید در اجرای طرح "ریفرم آموزش پزشکی" تعجیل کرد

۱۳۹۲/۱۰/۰۷ - ۱۰:۲۶ - کد خبر: 102140

سلامت نیوز : وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با اشاره به یکسان‌سازی اجرای طرح ریفرم در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: هنوز زود است که طرح ریفرم آموزش پزشکی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تحمیل کنیم.

دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره یکسان‌سازی اجرای طرح ریفرم در دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان اینکه دبیرخانه آموزش پزشکی درمورد نحوه اجرای این طرح در دانشگاه‌های کشور تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: در وزارتخانه نیز شورای سیاستگذاری برای این طرح تعریف شده است که متشکل از معاونان و روسای خبره در این زمینه از سراسر کشور است، بنابراین این امر قابل قبول نیست که هر دانشگاه به شکل مستقل درباره اجرای طرح ریفرم تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه هنوز محصول طرح ریفرم به طور کامل تجربه نشده است، افزود: با توجه به اینکه بهره‌برداری از حاصل اجرای طرح ریفرم در میدان عمل انجام نگرفته است، نباید در این مورد هزینه و تعجیل شود و باید پیش از آن بررسی شود که آیا اجرای این طرح به نفع کشور بوده است یا خیر؟

هاشمی با اشاره به اینکه با بررسی اجرای طرح ریفرم باید میزان کارآمدی آن نسبت به روش قبلی ارزیابی شود، گفت: فکر می‌کنم هنوز زود است که طرح ریفرم آموزش پزشکی را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تحمیل کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.8307s, 19q