طرح پزشک خانواده از سال 93 اجرا می شود

۱۳۹۲/۱۰/۰۵ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 102178
طرح پزشک خانواده از سال 93 اجرا می شود
سلامت نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح پزشک خانواده با تامین اعتبار در سال 93 اجرا می شود زیرا برای داشتن یک نظام سلامت کارآمد به سیستم ارجاع نیاز داریم.

دکترˈسیدحسن هاشمی ˈ در گفت وگو با ایرنا افزود: طرح پزشک خانواده به دلیل تامین نشدن اعتبارات و امکانات فقط در برخی استان ها از جمله مازنداران، تهران، فارس و سیستان و بلوچستان اجرا شد.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح باید بصورت کشوری انجام شود که با رفع نواقص و اشکالات آن در شهرهای کوچک ، به طور سراسری در کشور اجرایی خواهد شد.

دکترهاشمی گفت: آسیب شناسی پزشک خانواده اجرا شده و دولت یازدهم نیز سعی دارد اشکالات گذشته را در اجرایی شدن کامل این طرح رفع کند.

وزیر بهداشت گفت: تا زمانی که مشکلات اجرای طرح پزشک خانواده به طور کلی برطرف نشود اقدام جدیدی در این مورد انجام نخواهد شد.

عملیات اجرایی برنامه پزشک خانواده سال گذشته برای نخستین بار بطور رسمی در مناطق شهری استان های تهران، فارس، سیستان و بلوچستان و مازندران آغاز شد و قرار بود به تدریج در همه استان های کشور اجرا شود که به دلیل کمبود اعتبارات روند اجرای این طرح با اختلال روبرو شد.

در برنامه پزشک خانواده، هر پزشک تعدادی خانواده را زیر پوشش خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی الکترونیکی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود، در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهد.

طبق اعلام مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه ویزیت و معاینه های اولیه ، همچنین داروها ( به جز داروهای بیماری های خاص) در اجرای برنامه پزشک خانواده برای مردم رایگان خواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16915s, 18q