همزمان با اجرای هدفمندی یارانه‌ها، بخش بهداشت و درمان باید اصلاح شود

۱۳۹۲/۱۰/۰۴ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 102229
سلامت نیوز : معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر لزوم اصلاح و ارتقاء خدمات نظام سلامت و درمان، گفت: برای این منظور، نیازمند یک برنامه جامع هستیم تا بتوانیم به شرایط مطلوب و کاهش پرداخت هزینه‌های سلامت از جیب مردم دست یابیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ اسحاق جهانگیری شامگاه سه‌شنبه در جلسه کارگروه تحول سلامت اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی و طراحی دقیقی انجام شود که همه نقاط ضعف و کاستی‌های موجود در بخش بهداشت و درمان شناسایی و سپس برای اصلاح آنها راهکار ارائه شود.

دولت تصمیم جدی دارد که مسائل مربوط به بهداشت و درمان مردم را ساماندهی کند

وی با بیان اینکه "دولت تصمیم جدی دارد که مسائل مربوط به بهداشت و درمان مردم را ساماندهی کند"، خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌هایی که باید اصلاح آن همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مورد توجه قرار گیرد، بخش درمان و بهداشت است و مصمم هستیم با ارتقاء خدمات این بخش و گسترش بیمه همگانی در کشور، زمینه رضایت و آرامش خاطر مردم را فراهم کنیم.

معاون اول رییس‌جمهور افزود: لازم است یک برنامه زمان‌بندی‌شده دقیق تهیه شود تا مطابق با آن در طول برنامه پنجم توسعه پیش برویم و اهداف مورد نظر را با توجه به اولویت‌ها دنبال کنیم.

جهانگیری همچنین از وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در این جلسه حضور داشتند، خواست با هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و سایر دستگاه‌های مربوطه، جلسات کارشناسی لازم را برگزار کنند و جمع‌بندی نهایی خود را در قالب یک طرح جامع ارائه دهند.

بر اساس این گزارش، در این جلسه گزارشی از وضعیت نظام سلامت و درمان کشور و مقایسه آن با کشورهای دیگر ارائه شد و مشکلات و موانع پیش روی ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، پوشش بیمه همگانی و تأمین اعتبارات لازم این بخش بیان شد.

در این نشست همچنین کارشناسان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را در قالب پوشش همگانی سلامت مطرح کردند و موضوعاتی همچون نحوه تأمین مالی، اصلاح ساختار و کاهش تصدی‌گری دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.42239s, 18q