كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران برپا مي‌شود

۱۳۸۷/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10226
كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلي ايران برپا مي‌شود

 دكتر ايرج خسرونيا رييس اين كنگره با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به شيوع انواع سرطان‌ها در كشور، محور اصلي اين كنگره بر سرطان‌ها و پيشگيري از آنها تعيين شده است.

وي با اشاره به اين كه صنعتي شدن، آلودگي هوا، استعمال دخانيات، مصرف غذاهاي آماده، فريزري و سرخ كرده باعث شيوع سرطان‌ها در سال‌هاي اخير در ايران شده است، آگاهي رساني به پزشكان را در زمينه‌هاي فوق به عنوان اهداف اين كنگره عنوان كرد.

دكتر خسرونيا تصريح كرد: در اين كنگره جديدترين يافته‌ها در زمينه‌هاي خون، قلب، كليه، بيماريهاي ريوي، اعصاب،‌ روماتولوژي، كليه، ‌نفرولوژي،‌ گوارش،‌غدد مطرح خواهد شد.

وي هدف از برپايي اين كنگره را افزايش دانش پزشكان در زمينه درمان‌هاي جديد از يك سو و از سوي ديگر بررسي مشكلات پزشكان در حضور مسئولان جامعه پزشكي برشمرد.

رييس نوزدهمين كنگره جامعه پزشكان متخصصان داخلي گفت: با توجه به شيوع مسموميت افراد با گاز دي اكسيد كربن مباحث مربوط به اين حوزه نيز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وي ادامه داد: بررسي شيوع پديده چاقي در جامعه،‌ كاهش مصرف لبنيات، افزايش تنقلات در جامعه و ... از ديگر مباحثي است كه طي روزهاي برپايي كنگره مورد بحث و هم انديشي شركت كنندگان قرار خواهد گرفت.

دكتر خسرونيا همچنين از برپايي دو كارگاه در زمينه آندوسكوپي دستگاه گوارش و اسپرومتري (دستگاه سنجش تنفس) نيز خبر داد.

رييس نوزدهمين كنگره جامعه پزشكان متخصصان داخلي گفت:‌ همچنين براي پزشكان شركت كننده در اين كارگاه شامل متخصص داخلي، فوق تخصص‌هاي داخلي، پزشكان عمومي و جراحان عمومي از وزارت بهداشت درخواست امتياز شده كه به محض موافقت با آن مراتب اعلام خواهد شد.

وي ادامه داد: با توجه به ضرورت داشتن گواهي براي پزشكاني كه در مطب‌هايشان از وسايل فوق استفاده مي‌كنند، براي اين گروه از پزشكان گواهي صادر خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.01619s, 19q