آماده باش مراکز درمانی برای پذیرش بیماران آلودگی هوا/PM2.5 آلاینده اصلی

۱۳۹۲/۱۰/۰۴ - ۱۴:۵۶ - کد خبر: 102271
سلامت نیوز :رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد: کیفیت امروز هوای تهران «بسیار ناسالم» گزارش شده است و همه مراکز بهداشتی و درمانی برای پذیرش بیماران ناشی ازآ‌لودگی هوا در آماده باش کامل هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ کاظم ندافی گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در شهر تهران که در ساعت 8 امروز دریافت شده است، شاخص کیفیت هوا 225 و آلاینده اصلی ذرات معلق (PM2.5) است.

وی افزود: در این شرایط کیفیت هوا بسیار ناسالم می باشد و افراد مبتلا به بیماریهای قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند. افراد دیگر باید از فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمالاً در ساعات آینده نیز کیفیت هوا در همین شرایط باقی خواهد ماند.

وی افزود: در این شرایط ضروری است استانداری تهران اقدامات مربوط به ماده 7 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا را اجرا کند. شرایط مصوبات کمیته اضطرار باید به گونه‌ای باشد که زمینه اجرای توصیه های بهداشتی توسط مردم فراهم شود.

بنابراین گزارش وزارت بهداشت همچنین به مراکز بهداشتی درمانی تهران ابلاغ کرده است که با توجه به قرار گرفتن وضعیت هوا در شرایط بسیار ناسالم و احتمال افزایش  مراجعه بیماران قلبی، ریوی و نیز سالمندان به این مراکز، آمادگی لازم  را برای پذیرش این بیماران داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.80022s, 18q