تشکیل کارگروه مشترک وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برای بررسی تأثیر پارازیت‌ها بر سلامت

۱۳۹۲/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۸ - کد خبر: 102330
سلامت نیوز : وزیر بهداشت گفت: گزارش اولیه در مورد وضعیت تأثیر پارازیت‌ها بر سلامت به رئیس جمهوری تقدیم شد؛ اکنون نیز کارگروه مشترک وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برای بررسی همه ابعاد این موضوع تشکیل شده و به زودی گزارش نهایی برای تصمیم گیری تقدیم رئیس جمهوری می‌شود.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با فارس گفت:‌ در مورد تأثیر پارازیتها بر سلامت مردم یک گزارش اولیه را تهیه و به رئیس جمهوری تقدیم کردیم که به نظر خیلی موثر بود و حتی عده‌ای خودشان این نتیجه گیری را کردند که وضعیت بهتر شده است.

وی افزود: البته این گزارش از نظر فنی کار عمیقی نبود و کار مشترکی بود که با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات تهیه شده بود. در این گزارش اعلام کردیم که میزان پارازیت ها مثلاً در شهر تهران در کدام نقطه بیش از حد استاندارد و در کدام نقطه کمتر از حد استاندارد است.

وزیر بهداشت گفت: بعد از این گزارش قرار شد سازمان انرژی اتمی هم به این کارگروه اضافه شود چون آنها تجهیزات و دستگاههای پیشرفته تری دارند که دقیق تر می‌توانند میزان تأثیر امواج پارازیت را تشخیص دهند.

وی ادامه داد: کار تحقیقی که انجام می‌شود باید کاملاً دقیق و قابل اطمینان باشد تا بر اساس آن بتوانیم به مردم و مسئولان گزارش دقیق بدهیم، آنچه مسلم است این است که هیچ کس در کشور حق ندارد کاری انجام دهد که به سلامت مردم آسیب برساند.

هاشمی اضافه کرد: این عزم همه مسئولان است و حتی در مورد بنزین هم چند وقت پیش وزیر نیرو از من خواست که ما در وزارت بهداشت بررسی کنیم که اگر بنزینی که اکنون در کشور مصرف می‌شود برای سلامت مردم مضر است و به مردم آسیب می رساند به آنها اعلام کنیم تا آنچه به صلاح مردم است، تصمیم گیری شود.

وزیر بهداشت گفت: گزارش نهایی در مورد پارازیتها هم در جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که به ریاست رئیس جمهوری تشکیل می شود، ارائه می شود و اگر مشخص شود که به سلامت مردم آسیب می‌رساند،حتماً آقای روحانی در این مورد تصمیم درست را اتخاذ می‌کند و‌ اگر مشخص شود که پارازیتها بر سلامت مردم اثر منفی ندارد، نشان می‌دهد که همه این حرفها شایعه بوده است و جای نگرانی نیست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18474s, 18q