پارک سلامت در کرمانشاه افتتاح شد

۱۳۸۷/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10234
پارک سلامت در کرمانشاه افتتاح شد

در مراسم افتتاح اين پارک که با حضور نماينده ولي فقيه در استان، استاندار و جمعي از مسؤولين استان برگزار شد، دکتر فيض الله منصوري، معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي استان کرمانشاه با اعلام اين که هر ساله در جهان يک روز به نام روز بهداشت گرامي داشته مي‌شود، گفت: با توجه به پشتوانه ديني اهميت بهداشت در جامعه ما يک هفته به نام هفته سلامت نامگذاري شده و گرامي داشته مي‌شود.

منصوري با اشاره به شعار امسال روز جهاني بهداشت تحت عنوان « حفظ سلامت در برابر تغييرات آب و هوايي» اظهار كرد: در دهه 1990 ميلادي حدود 600 هزار مرگ ناشي از تغييرات آب و هوايي در جهان به وقوع پيوست که 95 درصد آن در کشورهاي در حال توسعه بوده است.

رييس مرکز بهداشت استان با بيان اين که تغييرات آب و هوايي روي بسياري از بيماري‌ها تاثيرگذار است، عنوان کرد: افزايش تعداد خودروها از عوامل تاثيرگذار بر آلودگي هوا است لذا مي‌طلبد با نهادينه کردن فرهنگ استفاده از وسايل نقليه عمومي، دوچرخه سواري و پياده روي هم به کاهش آلودگي هوا کمک کنيم و هم سلامت جسمي خودمان را تضمين كنيم.

منصوري با بيان اين که سلامت تعريف گسترده‌اي دارد، گفت: امروزه به فردي که تنها بيماري ندارد فرد سالم نمي‌گوييم، بلکه افراد بايد علاوه بر سلامت جسماني از رفاه اجتماعي و اقتصادي نيز برخوردار بوده و از لحاظ بهداشت رواني هم جايگاه بالايي داشته باشند.

وي از تمام نهادها و دستگاه‌هايي که در برپايي پارک سلامت با دانشگاه علوم پزشکي همکاري کرده‌اند قدرداني کرد.

دکتر فاطمه رضوان مدني، دبير هفته سلامت استان کرمانشاه نيز در حاشيه اين مراسم به خبرنگار ايسنا گفت: در اين پارک در قالب 22 غرفه طي يک هفته ( 18 تا 23 فروردين) به عموم مردم خدمات بهداشتي درماني ارائه مي شود.

رضوان مدني افزود: برپايي چنين پارکي براي اولين بار در کشور صورت مي گيرد.

به گزارش ايسنا ويزيت توسط پزشک، ارائه خدمات پرستاري، مشاوره تغذيه، مشاوره روانشناسي و غرفه هاي امور درمان، غذا و دارو، بهداشت محيط، بهداشت مدارس، بيماريهاي خاص، بهداشت حرفه‌اي، فوريت‌هاي پزشکي، هلال احمر، بهداري سپاه، آموزش و پرورش، نيروي انتظامي، واکسيناسيون و آزمايشگاه از بخش‌هاي پارک سلامت است.

در اين پارک که در بوستان معلم برپا شده همه روزه ورزش صبحگاهي و مسابقات ورزشي نيز برگزار مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.74812s, 19q