توقف درمان کودکان «شین‌آبادی» به دلیل عدم‌واریز پول

۱۳۹۲/۱۰/۰۳ - ۱۰:۱۹ - کد خبر: 102393
توقف درمان کودکان «شین‌آبادی» به دلیل عدم‌واریز پول
سلامت نیوز : سه روزی است که 12 کودک شین‌آبادی برای ادامه روند درمانی خود وارد تهران شده‌اند و هنوز اقدامی برای درمان آنها صورت نگرفته است. خانواده‌های این دانش‌آموزان می‌گویند عدم‌واریز پول از سوی وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت بهداشت به حساب بیمارستان محب و تیم پزشکی این دانش‌آموزان باعث توقف درمان دانش‌آموزان شین‌آبادی و سرگردانی آنها در تهران شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق ؛ بر اساس اظهارات والدین دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آباد، قرار بود، وزارت آموزش‌وپرورش پنج‌میلیاردتومان برای درمان 12 کودک دارای بیشترین حد آسیب‌دیدگی برای پنج سال روند درمانی به وزارت بهداشت و وزارت بهداشت به حساب بیمارستان محب واریز کند تا روند درمان این کودکان منظم و بدون وقفه انجام شود، اما تاکنون هیچ پولی به حساب بیمارستان محب واریز نشده است و مشخص نیست، این پول در وزارت آموزش‌وپرورش مانده است، یا وزارت بهداشت. آقای شادکام، پدر سیما شادکام دانش‌آموز آسیب‌دیده پیرانشهری در این‌باره می‌گوید: روز گذشته با توجه به وقتی که دکتر فاطمی پزشک معالج بچه‌ها، به ما داده بود به بیمارستان رفتیم و آقای دکتر فاطمی بچه‌ها را ویزیت کرد و گفت هنوز پولی به حساب بیمارستان محب واریز نشده است.

اظهارات او در شرایطی است که هفته گذشته معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز درمان کودکان آسیب‌دیده شین‌آبادی از شنبه 30 آذرماه خبر داد. دکتر محمودرضا محقق عنوان کرده بود: علت تاخیر درمان این کودکان عدم‌تامین منابع مالی آن بوده است ولی مقرر شد 13‌نفر از این کودکان از روز شنبه در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه علوم‌پزشکی ایران بستری و روند درمانی‌شان آغاز شود. وی افزود: پیش‌بینی می‌شود به دلیل عمیق‌بودن سوختگی‌های این عزیزان روند درمانی‌شان پنج الی شش‌سال به طول بینجامد. وی با اعلام اینکه بودجه درمان این کودکان فعلا به صورت علی‌الحساب از سوی معاونت درمان به دانشگاه علوم‌پزشکی ایران پرداخت خواهد شد، گفت: هزینه درمان این کودکان پنج تا شش‌میلیاردتومان خواهد بود ولی تاکنون هیچ بودجه‌ای برای درمان به وزارت بهداشت تعلق نگرفته ولی قرار است، دولت تا پایان امسال بودجه درمان آنان را تامین کند.

وی افزود: شاید لازم باشد بر روی هر یک از این کودکان حدود 10تا 13 عمل جراحی صورت گیرد. دکتر محقق اظهار کرد: جلسه‌ای با مسوولان آموزش‌وپرورش در این خصوص داشته‌ایم و مقرر شده آنان مصوبه هزینه‌های درمان را از دولت بگیرند، فعلا فقط گفت‌وگو و تفاهمی شفاهی با آقای فانی وزیر آموزش‌وپرورش در این خصوص داشته‌ایم. وی گفت: پیشنهاد ما پرداخت سالانه 5/1میلیاردتومان برای درمان این عزیزان بود که تنها 40‌درصد از آن تصویب شده است. وی در پایان خاطرنشان کرد: جراحی ترمیمی در سوختگی‌های شدید ممکن است چهره را دقیقا به نقطه اول برنگرداند البته این کودکان ترمیم مفاصل صورت هم نیاز دارند ولی در پایان مراحل درمان، وضعیت چهره این دانش‌آموزان بهبود قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

گله خانواده‌ها از تغییر پی‌درپی بیمارستان‌ها
دیگر گله خانواده‌های دانش‌آموزان آسیب‌دیده تغییر پی‌در‌پی بیمارستان‌ها برای درمان کودکان از سوی وزارت بهداشت است. آقای شادکام در این‌باره با اشاره به اینکه تاکنون سه تا چهار بیمارستان برای درمان کودکان ما تغییر کرده است، می‌گوید: اول قرار بود در بیمارستان ساسان بچه‌ها مورد معالجه قرار بگیرند، اما وزارت بهداشت بیمارستان محب را به ما پیشنهاد داد، که بیمارستان خوبی است و کادر درمانی خوبی دارد و ما از این بیمارستان رضایت داریم، اما به تازگی به ما می‌گویند به بیمارستان فاطمه‌الزهرا بروید که بیمارستان خوبی نیست و با مشورتی که با پزشکان انجام دادیم به ما تاکید کردند که به این بیمارستان نرویم. 

او می‌افزاید: در جلسه‌ای که با آقای فانی داشتیم به ما وعده دادند که در هر بیمارستانی که مورد رضایت شماست، کودکان را درمان می‌کنیم، اما الان به وعده‌های خودشان عمل نمی‌کنند و قرار است ما را به بیمارستان فاطمه‌الزهرا بفرستند که کیفیت بسیار پایین‌تری نسبت به بیمارستان محب دارد.هم‌اکنون سه روز است که کودکان شین‌آبادی در هتل فرهنگیان تهران هستند و هنوز اقدامی برای درمان آنها صورت نگرفته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.96662s, 18q