داروي جديد، سيروز كبدي را در موشها درمان كرد

۱۳۸۷/۰۱/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 10240
داروي جديد، سيروز كبدي را در موشها درمان كرد
به گزارش  سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاري كيودو از ساپورو، گروهي از محققان دانشگاه علوم پزشكي ساپورو توانستند با استفاده از يك داروي جديد سيروز كبدي را در موشهاي مبتلا به اين بيماري با موفقيت درمان كنند . استفاده از اين دارو براي انسانها مستلزم آزمايشهاي بيشتري است.
نتايج اين تحقيق در نسخه الكترونيكي مجله ساينس و مجله نيچر بيوتكنولوژي منتشر شده است.
يوشيرو نيتسو استاد اين دانشگاه مي‌گويد اين دارو از تشكيل كلاژن كه ترشح بيش از حد آن موجب فيبروز سلولهاي كبدي مي‌شود جلوگيري مي‌كند.
اين محققان قصد دارند تا پايان سال جاري ميلادي تحقيقاتي باليني را در اين زمينه در آمريكا آغاز كنند. عوارض جانبي اين دارو در انسان بايد مورد بررسي قرار گيرد. محققان اميدوارند اين دارو طي پنج سال آينده به بازار عرضه شود.
در اين تحقيق  ۶۰ موش مبتلا به سيروز كبدي ظرف  ۴۰ روز پس از ابتلا به بيماري جان سپردند، درحالي كه  ۱۲ موش كه هر هفته اين دارو به آنها تزريق شد زنده ماندند و كبد آنها ظرف پنج هفته به وضعيت طبيعي بازگشت. هيچگونه عوارض جانبي در اين موشها مشاهده نشده است.
نوريو هاياشي مديركل انجمن كبد ژاپن مي‌گويد تحقيقات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكي ساپورو راهگشاي درمان سيروز كبدي است.
هاياشي استاد دانشگاه اوزاكا گفت براي تاييد مصرف اين دارو در انسان بايد تحقيقات بيشتري انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ولي الله بلارك
پدر من مبتلا به سيروز كبدي بدون دليل ميباشد در صورت اطلاع از درمان دارویی جدید به من کمک کنید. متشکرم
سید محمد کاظم نبوی
مادر من مبتلا به آسیت و احتمالاً سیروز کبدی است چون حدود یک ماه قبل کیسه صفرایش به دلیل سنگ صفرا به روش لاپراسکوپی برداشته شد و قبل و بعد عمل أچار آسیت بود ضمناً سه ماه قبل نیز خونریزی معده نمود که مدتی در بیمارستان بستری شد می خواستم در صورت اطلاع از درمان دارویی جدید به من کمک کنید. متشکرم
6.92159s, 21q